Какво и колко ака вашето 4 месечно кърмаче

  • 2 674
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 094
Питам защото вече се уморих. Беба от втория си месец ака зелени водички, слуз, пяна, пресечено. Почти не съм виждала нормално ако. Ако се случи да е оранжево, то ще е попило всичкото в памперса. Ака на всяко кърмене все още, шумно (с много газове) и болезнено. В края на третия се появи и кръв. Педи вече почна да вдига ръце, ходихме и на гарстроентеролог и в болницата лежахме и накрая нещата се завъртяха около една бактерия. Ама май не била съвсем бактерията виновна и всъщност било нормално кърмените бебета да акат слуз.
Та питам ви споделете вашите наблюдения. Как, какво и колко пъти акат вашите здрави кърмачета, при условие че не сте давали нищо друго.

# 1
  • Мнения: 8 242
Уха! Все едно аз съм го писала точно преди 2 години.. вкл. за кръвта, бактерията и болницата.. Да не си от Пловдив  Mr. Green
Акаше на всяко кърмене зелено, слузесто и с кървави нишки.. Какви ли не диагнози ни измисляха - от бактерии и вируси до разни непоносимости и анемии..
Оправихме се с класическа хомеопатия и не искам да чуя за лекари от таз случка..
След като захраних (6м. и малко, защот отлагах заради тоз проблем..) нещата започнаха да отшумяват съвсем..

# 2
  • Мнения: 1 094
Ех Духи Пухи, ако знаеш как ми олекна. Не съм самичка значи. Не съм от Пловдив, но то не пречи  Laughing
Хомеопатията преди или след захранването помогна? И сори за малко тъпичкия въпрос но понеже не съм наясно - какви видове хомеопатия има? И класическата какво представлява?

Има ли други майки, които да споделят - без значение дали техните бебета акат същото. Иска ми се да добия някаква. представа за повече бебета Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 8 242
Ами по мои наблюдения от 2 години и 1/2 почти.. някъде 20% от кърмачетата минават през този период..
Общо взето започва на 2-3 месеца .. и продължава до към началото на захранването..
"Nivea Simple Smile" наскоро също се справяха с този проблем, и те се оправиха с хомеопатия  Peace

А хомеопатията е класическа и "боаронска" .. 2рата нямам впечерления - там се изписват повече препарати, което не мисля, че е правилно, докато класическата хомеопатия залага на само 1 лекарство..

Кажи от кой град си и виж в здравния има тема за хомеопатията по градове.. и въпроси към хомеопати  Peace

# 4
  • Мнения: 1 094
От София съм. Замисляла съм се за хомеопатия, но все още не сериозно. За сега ми беше любопитно просто да чуя и други майки дали са се сблъсквали с това. Явно наистина може да се каже, че е нормално. Или поне че се случва.
На вас все пак помогна ли ви хомеопатията преди захранването. Защото повечето хора ме успокояват, че действително когато захраня ще се оправи. Но до тогава има още месец и половина. А аз имам чувството, че това й състояние й пречи да наддава добре на тегло, а също така я мъчи.

# 5
  • Мнения: 8 242
Как наддава на тегло?
Тони си наддаваше общо взето повече от добре, макар че като ни вкараха в болница малко позабави темповете, но то си беше голям стрес и за него, и за мен  Rolling Eyes
Да, хомеопатията ни помогна преди захранването.. А захранването просто дооправи явно нещата знам ли  newsm78

Аз си обяснявам така нещата:
Имам чувството, че всичко тръгна от ваксините ДТК.. И явно се получи някаква реакция на организма, което е довело до временна лактазна непомосимост.. Но понеже са малки зайци и не им работят още добре коремчетата, по-тежко го прекарват и по-дълго..
На нас наистина периода на зеленото слузесто ако ни съвпадна с всичките ДТКта.. И точно може би месец след последното всичко отшумя..
Хомеопатката и тя е на мнение, че и ваксините имат пръст..

# 6
  • Мнения: 204
В началото акаше след всяко хранене,към втория месец-по 2-3 пъти,а сега 1 път на ден и много рядко 2 пъти.Цветът е слънчево жълто.И ние имаме много газове.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 277
Питам защото вече се уморих. Беба от втория си месец ака зелени водички, слуз, пяна, пресечено. Почти не съм виждала нормално ако. Ако се случи да е оранжево, то ще е попило всичкото в памперса. Ака на всяко кърмене все още, шумно (с много газове) и болезнено. В края на третия се появи и кръв. Педи вече почна да вдига ръце, ходихме и на гарстроентеролог и в болницата лежахме и накрая нещата се завъртяха около една бактерия. Ама май не била съвсем бактерията виновна и всъщност било нормално кърмените бебета да акат слуз.
Та питам ви споделете вашите наблюдения. Как, какво и колко пъти акат вашите здрави кърмачета, при условие че не сте давали нищо друго.
Моето е 6 месечно кърмаче,но случая ни е същия.От втория/третия месец(не помня точно кога започна, но там някъде) започнахме да акаме зелено, после се появи и слузта, не винаги е много, но я има.Слуз има когато акото е като каша, понякога ака и водичка, тогава няма слуз или не я виждам, защото попива в памперса.До ден днешен сме си така.Само на кърма е още, но е пила адаптирано мляко накъде 2-рия месец, от притеснения, че не ми стига кърмата и давах по-малко...но това са били 10 пъти не повече.След консултация с гастроентеролог(доц.Ковачева от детската педиатрия) се оказа, че това е един от признаците за алергия към белтъка на кравето мляко.Сега пазя диета.На 8-ми сме на преглед пак и ще каже как ще я караме за напред.2 седмици пазя диета, слуз няма, но пък ака доста воднисто.Да вметна, че акаме на 2,3 дена един път.
Не знам дали наистина има алергия, но ще следвам съветите на докторите.С друго не мога да ти помогна.

# 8
zdraveite!moeto bebe e na da meseca i poluvina!ot na4aloto na vtoriq zapo4na da se hrani samo s am i ot togava aka samo gasti i petroleno zeleni izprajneniq i osven tova ne moje sam i sme na termometar.ima li nqkoi koito da mi dade savet!

# 9
  • Мнения: 106
Да споделя и моят опит - проблемите при нас се появиха в 3 месец (зелени изпражнения, слуз, пяна, кервави нишки). След преглед при гастроентеролог (доц. Ю.Ковачева) се оказа, че на детето му липсва ензима лактаза, който разгражда лактозата на млякото. Предписаха ни 10 дена прахчета Ентерол по 1 на ден и капки Колииф. След 2 седмици лечение нещата се оправиха. Личната ни лекарка каза,че това е често срещан проблем при кърмени бебета. Слузта и кръвта в акото били от възпалено дебело черяо. Дано стм била полезна.

# 10
а мислите ли 4е при бебета хранени с ам е нормално да се акат редовно гъсти и зелени изпражнения? newsm78

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моята беба акаше по 2-3 пъти на ден редичко,но нормално ако

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 277
Да споделя и моят опит - проблемите при нас се появиха в 3 месец (зелени изпражнения, слуз, пяна, кервави нишки). След преглед при гастроентеролог (доц. Ю.Ковачева) се оказа, че на детето му липсва ензима лактаза, който разгражда лактозата на млякото. Предписаха ни 10 дена прахчета Ентерол по 1 на ден и капки Колииф. След 2 седмици лечение нещата се оправиха. Личната ни лекарка каза,че това е често срещан проблем при кърмени бебета. Слузта и кръвта в акото били от възпалено дебело черяо. Дано стм била полезна.

Ние сме с подобен проблем и също ходихме при доц.Юлия Ковачева, как разбра тя че ви липсва този ензим?На мен каза, че и прилича на алергия към белтъка на кравето мляко?Това същото ли е?Ти пази ли някаква диета, ако кърмиш разбира се?

# 13
  • Мнения: 1 094
Ние също се озовахме случайно при доц. Ковачева (беше в кабинета, когато търсихме друга докторка). Първата й дума беше за алергия към кравето мляко, но аз вече бях на безмлечна диета повече от месец. И така ни приеха в болницата. На мен много ми се искаше проблема да е лактазна недостатъчност защото се оправя от самосебе си или с капки колийф. В болницата обаче измериха киселинноста на акото и казаха, че не било това. И както вече казах нещата се завъртяха около една бактерия, но после почнаха да се въртят около това, че нищо й нямало. А аз все още не смея да й там капките, макар че все си мисля че с тях ще се оправи.


Духи Пухи,
Беба още не е ваксинирана с ДТК. И проблемите пак се проявяват циклично. Сега предстои първата ваксинация (отложихме нещата точно заради този проблем) и мисля да правим Пентаксим. При вас каква ваксина ползваха?

# 14
  • Мнения: 8 242
Духи Пухи,
Беба още не е ваксинирана с ДТК. И проблемите пак се проявяват циклично. Сега предстои първата ваксинация (отложихме нещата точно заради този проблем) и мисля да правим Пентаксим. При вас каква ваксина ползваха?

Доц. Ковачева друго освен АБКМ не знае  Tired Колкото и да я хвалят..

За ваксините - ДТК слагах.. ама докато се усетя, че е от тях  #2gunfire
То и Пентаксим да слагате, пак не е гаранция, защото ваксинират за същите неща  Rolling Eyes

Кръвта в акото е от раздразнения чревен тракт от честото акане..

Аз вече се убедих, че лекарите не знаят особено каква е причината на това състояние .. Единственото, което правят е да предписват лекарства, за да видят от кое ще се повлияе и на тази база да поставят диагноза..
След като 1 седмица ползваха детето ми за опитно зайче, вкл. и по 2 пъти на ден му точиха кръв от вената (нямате идея колко е ужасно).. си го взех и просто си тръгнах от болницата..

Общи условия

Активация на акаунт