Суха коса

  • 631
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
Кожата на главата ми е толкова суха, че започва да се лющи! Мислех си, че е пърхот! Купих си низорал, който отстранява много добре проблема, но се оказа, че не е пърхот, а суха кожа! Сега прочетох една статия за витамините за коса, в която пише, че при липса на Витамин А кожата на главата започва да се лющи, косата да губи блясък и да се къса и пада! Реших да пробвам! Продават се в аптеките на ампули и се разтварят в шампоана! Някой пробвал ли е? Има ли резултат?
Благодаря Ви?   Hug

# 1
  • Мнения: 2 110
Аз имам твоя проблем, на мен и косата ми е суха, но всички казват ,че е така защото съм къдрава ! Не съм чула нищо за това което пишеш ! newsm78
Има една хубава тема "тайната на дългата и здрава коса " там момичета споделят различни неща!
Мисля, че няма да ти навредят маслата, на моята коса действат страхотно !
Ако имаш желание ходи на лекар, не се лекувай само, може да е себорея....незнам, не съм специалист ! Успех !

# 2
  • Мнения: 207
Аз имам твоя проблем, на мен и косата ми е суха, но всички казват ,че е така защото съм къдрава ! Не съм чула нищо за това което пишеш ! newsm78
Има една хубава тема "тайната на дългата и здрава коса " там момичета споделят различни неща!
Мисля, че няма да ти навредят маслата, на моята коса действат страхотно !
Ако имаш желание ходи на лекар, не се лекувай само, може да е себорея....незнам, не съм специалист ! Успех !
Не е себорея! При себореята кожата на главата се лющи на големи кожи, както при изгаряне от слънцето!

# 3
  • Мнения: 83
аз предлагам да отидеш на лекар,може да е нищо но може и да е,имам колежка с атопичен дерматит и на нея и се случва нещо подобно но в много по тежка форма и тя използва някакъв шампоан екзо............нещо си на А-дерма ,но говорим за страхотен проблем,вярвам че при теб не е така но ако имаш време посети дерматолог!
 newsm78

# 4
  • Мнения: 207
Благодаря за съвета!   bouquet Ще отида!

# 5
  • Мнения: 32
Здравейте мами  Simple Smile  bouquet  мойта зелчица/дъщеря ми/ е също със суха и къдрава коса.Появи и се такова лющене през лятото водих я на дерматолог най напред ни препорача да спрем ползването на сапун освен тези които са на водна основа,масовите сапуни имали съставка /нещо от сорта на сода бикарбонат/която попива и последната капка влажност от сухата кожа,а и от там това лющене...Визирах сапуна защото това лющене започна и по коремчето!Този лекар ми препоръча мазила на БиоДерма-гел за миене и гел и гел за овлажняване който се нанася на мокра кожа,а за косата шампоана е Фитосилик от същата серия който съдържа салицилова киселина/именно тя помага за премахването на люспите/.Но се намира много трудно,от цялата серия само шампоана е кът.Съвета ми е да не си правим експерименти с кожата защото именно от такива пред кабинета имаше 5 жени с перуки и ужасен вид на кожата...... Успех на всички  Hug

# 6
  • Мнения: 207
Благодаря, мила!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт