Засилване на имунната система

  • 33 778
  • 100
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 898
Здравейте!Тази година ми е много наложително да подсиля имунната система.Професията ми е рискова, нищо не ме подминава. Имам автоимунни заболявания на щитовидната жлеза и преди по-малко от месец ми правиха конизация.Не искам само противогрипна ваксина.Личния доктор ми каза да пия респивакс, но се оказа, че лекарството е противопоказно за хора с автоимунни забоявания. Има ли някои с подобни проблеми и как се справяте?

# 1
  • Мнения: 27 524
Esberitox N?
Има на др. Тайс един билков препарат.

# 2
  • Мнения: 2 732
Алое вера капсули

# 3
  • Мнения: 1 545
Осцилококцинум-а също става.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 752
Витамини.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Цитросепт или Саменто

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Имуностимулатори Peace

# 7
  • Мнения: 229
Апитонин-капсули с пчелно млечице

# 8
  • Мнения: 2 898
Блонди, това за Esberitoх ми звучи добре, но за съжаление на листовката пише, че не подходящо при автоимунни заболявания.Благодаря ти!

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Личния доктор ми каза да пия респивакс, но се оказа, че лекарството е противопоказно за хора с автоимунни забоявания.

Съпругът ми е с тиреотоксикоза - пие го вече 4 години, никакъв проблем. Зимата изобщо не боледуваме.

# 10
  • Мнения: 539
Някой има ли мнение за билковите таблетки на Д-р Тошков. И аз мисля да започнада пия имуностим, защото много боледувам покрай децата.
Една аптекарка ми го препоръча, каза че имало ефект с натрупване - т.е. да се пият 2-3- месеца поне.

# 11
  • Мнения: 941
Неговите продукти винаги се пият дълго време.Все пак са билки,не можем да очакваме светкавичен резултат.Според мен най-добре е Цитросепт.И аз мисля да започна да го взимам

# 12
  • Мнения: 2 898
Мара Сара, имаш ли лични впечатления от цитросепта?Убедена съм, че е нещо полезно, но преди време започнах и взе да ми става лошо. Възможно ли е да дава някакви реакции...

# 13
  • Мнения: 2 241
Цитросепт  Peace Много добре се чувствам от него

# 14
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Цитросепт-и дори да усетиш разболяване, пиеш същото по описана в листовката схема. Peace
при мен има ефект определено.

# 15
  • София
  • Мнения: 499
От личен опит ти препоръчвам ИМУН СЪРОПТ  на ADмedicime, пия по две шишета пролет и есен , не съм пила лекарства/ не е имало причина/ от 3 години- ФАКТ!

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
От личен опит ти препоръчвам ИМУН СЪРОПТ  на ADмedicime, пия по две шишета пролет и есен , не съм пила лекарства/ не е имало причина/ от 3 години- ФАКТ!
Не съм го и чувала това. Дай малко инфо.

# 17
  • Мнения: 1 014
А на децата какво давате. Една лекарка ми препоръча имунобор, някой ползвал ли го е?

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Една колежка го даваше миналата година на детето си, но нямаше кой знае какъв ефект боледуваше си често.

# 19
  • varna
  • Мнения: 676
Мужик корен!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 430
А на децата какво давате. Една лекарка ми препоръча имунобор, някой ползвал ли го е?
Не ти го препоръчвам,пие се поне три месеца,а и съдържа ехинацея,доколкото знам продължителният прием на ехинацея понякога води до алергични реакции

# 21
  • Мнения: 680
Защо не опиташ с мед и неговите производни???
Има толкова книги и рецепти за подсилване с тези дарове на природата.   bowuu
Също така липов чай. Peace

# 22
За тези на д-р Тошков,няма смисъл,имуностима е таблетирана дрога. Препоръчвам ти Imunal forte  - това е двойна екстракция.

# 23
  • Wolwedans
  • Мнения: 396
Biosine- bilkow preparat mnogo sym dowolna...

# 24
  • Мнения: 2 898
Момичета, четох много добри неща за Ехинацея и Сибирски женшен, но никога не съм ги ползвала.Някой има ли лични впечатления?

# 25
  • Мнения: 302
Витамини Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 1 650
за възрастни- ескимо
за деца- есберитокс, имунобор

# 27
  • Мнения: 302
за възрастни- ескимо
за деца- есберитокс, имунобор
Само да попитам, ескимо - видът сладолед ли??? Embarassed

# 28
  • Мнения: 2 898
След много четене и колебания, в крайна сметка  си взех Саменто. Специално питах в аптеката дали става при автоимунни заболявания.Смятам да го комбинирам със Сибирски женшен.Дано да не греша...

# 29
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
А на децата какво давате. Една лекарка ми препоръча имунобор, някой ползвал ли го е?
Не ти го препоръчвам,пие се поне три месеца,а и съдържа ехинацея,доколкото знам продължителният прием на ехинацея понякога води до алергични реакции

Извинявам се за офф-топик-а, но можеш ли да ми кажеш източник за да прочета за ехинация-та и алергиите Embarassed
Дъщеря ми е с алергична астма и ме интересува  bouquet

# 30
  • Мнения: 302
След много четене и колебания, в крайна сметка  си взех Саменто. Специално питах в аптеката дали става при автоимунни заболявания.Смятам да го комбинирам със Сибирски женшен.Дано да не греша...
Ще те помоля, ако видиш резултат да пишеш, независимо добър или лош  bouquet  bouquet  bouquet

# 31
  • Мнения: 2 898
С нетърпение го очаквам тоя резултат.Днес започнах да пия и двете.Малко се затрудних да ги разпределя кое кога, защото пия и други лекарства и гледам да не е по едно и също време.Дано да има ефект, че все ми се лепва някое гадно вирусче...

# 32
  • Мнения: 2 898
Надислава, дали ще има резултат от Саменто ще проличи във времето. Но това, което мога да кажа още сега е, че не ми е сънено цял ден и не се чувствам тотално смазана от умора, както до сега. Това трябва да е действието на сибирския женшен. Дано не си въобразявам...

# 33
  • Мнения: 302
Дано, защото имам сезонна умора, при всяка смяна на сезоните, на всичкото отгоре и не мога да се събудя пролетта, защото имам и сенна хремичка, мисля така се казваше Embarassed Embarassed

# 34
  • Мнения: 209
щом имаш проблем е есберитокса - осцилококцинум - по една туба-доза седмично  Peace

# 35
  • Мнения: 55
Какво ви е мнението за САМЕНТО?Има ли ефект?

# 36
  • Мнения: 1 883
От личен опит ти препоръчвам ИМУН СЪРОПТ  на ADмedicime, пия по две шишета пролет и есен , не съм пила лекарства/ не е имало причина/ от 3 години- ФАКТ!
Не съм го и чувала това. Дай малко инфо.

 ADLiquid™ FOR KIDS

ЕДЛикуид ™ ФОР КИДС
Специална формула за имунната система на детето
Биологично активни вещества в колоиден разтвор

Състав и хранителни стойности:
15 мл колоиден разтвор съдържа следните биологично активни вещества:
Обща енергийна стойност  1 ккал
Общо въглехидрати 0,25 г
Витамин С (аскорбинова киселина), естерифициран - Ester-C®
 40 mg
Витамин Е (Д-алфа-токоферил ацетат)  10 mg alfa-TE
Цинк (цитрат)  2,5 mg
Селен (аспартат)  10 µg
Масло от свещица (папулка, Oenothera biennis) 50 mg
Масло от свещица (папулка, Oenothera biennis)  50 mg
Бета 1-3 глюкани  10 mg
Котешки нокът (Uncaria Tomentosa),
екстракт от кората на корените, 3% общи алкалоиди
 10 mg
Ехинацея теснолистна (Echinacea Anqustifolia),
екстракт от корен, 4%ехинакозиди
 10 mg
Астрагал (Astragalus Membranaceus), 10% аминокиселини, екстракт от корен
 7,5 mg
Силимарин (бял трън, Silybum Marianum), фитозоми™ плодове
 5 mg
Пчелно млечице  5 mg
Гинкго Билоба, (Ginkgo biloba), екстракт от листа, фитозоми™  2 mg
Вкус  Грозде
Мирис  Грозде

Нe съдържа алкохол, пшеница, скорбяла, яйчен белтък.
Няма примеси на тежки метали и други опасни за човека вещества.

Нето тегло: e 237 мл / 8 OZ

 Действие: Ехинацеята (Еchinacea anguistofolia) и Астрагала (Astragalus membranaceus) модулират имунния отговор, като повишават синтеза на интерферон, възстановява броя на Т-лимфоцитите, влияят върху системата на комплемента и макрофагите. Антибактериалният и антивирусният ефекти се дължат на блокирането на ДНК транскриптаза на вирусите и бактериалната хиалуронидаза от Котешкия нокът (Uncaria Tomentosa).
Пчелното млечице (Bee polen) повишава резорбцията на активните компоненти и е източник на естествени минерали и витамини. Вит. С, който е под формата на Естер-С многократно повишава антиоксидантните си свойства въпреки ниската доза. Силимаринът (Silybum Marianum) има антиоксидантно и хепатопротективно действия. Ускорява регенерацията на хепатоцитите. Подобрява детоксичната функция на черния дроб.
Препаратът е комбинация, която сумира антибактериално, антивирусно и имуностимулиращо действия.


 Показания: При остри възпалителни заболявания на дихателната система самостоятелно или в комбинация с конвенционални препарати, при хронични заболявания на дихателната система, при алергични заболявания, атопичен дерматит, екземи, за укрепване на защитните функции на детския организъм.

 Дозировка: Препаратът е разработен за деца от 1г. до 3 г. възраст като може да се прилага и при по-големи. При остри вирусни инфекции на горните дихателни пътища-дозата е 3х5 мл, при хронични заболявания на дихателната система, кожни заболявания и алергични заболявания - 2х5 мл за срок от 30 дни. Курсът на лечение може да се повтори след прекъсване от 15 дни.
Препаратът може да се комбинира с Immune support, Vitamins.
Продуктът се приема преди хранене, може да се разрежда с вода или сок.

 Условия за съхранение: Съхранява се при стайна температура на сухо и защитено от пряка слънчева светлина място. След отваряне да се съхранява в хладилник.
http://www.admedicine-bg.com/

# 37
  • Мнения: 1 650
От личен опит ти препоръчвам ИМУН СЪРОПТ  на ADмedicime, пия по две шишета пролет и есен , не съм пила лекарства/ не е имало причина/ от 3 години- ФАКТ!
Не съм го и чувала това. Дай малко инфо.

 ADLiquid™ FOR KIDS

ЕДЛикуид ™ ФОР КИДС
Специална формула за имунната система на детето
Биологично активни вещества в колоиден разтвор

Състав и хранителни стойности:
15 мл колоиден разтвор съдържа следните биологично активни вещества:
Обща енергийна стойност  1 ккал
Общо въглехидрати 0,25 г
Витамин С (аскорбинова киселина), естерифициран - Ester-C®
 40 mg
Витамин Е (Д-алфа-токоферил ацетат)  10 mg alfa-TE
Цинк (цитрат)  2,5 mg
Селен (аспартат)  10 µg
Масло от свещица (папулка, Oenothera biennis) 50 mg
Масло от свещица (папулка, Oenothera biennis)  50 mg
Бета 1-3 глюкани  10 mg
Котешки нокът (Uncaria Tomentosa),
екстракт от кората на корените, 3% общи алкалоиди
 10 mg
Ехинацея теснолистна (Echinacea Anqustifolia),
екстракт от корен, 4%ехинакозиди
 10 mg
Астрагал (Astragalus Membranaceus), 10% аминокиселини, екстракт от корен
 7,5 mg
Силимарин (бял трън, Silybum Marianum), фитозоми™ плодове
 5 mg
Пчелно млечице  5 mg
Гинкго Билоба, (Ginkgo biloba), екстракт от листа, фитозоми™  2 mg
Вкус  Грозде
Мирис  Грозде

Нe съдържа алкохол, пшеница, скорбяла, яйчен белтък.
Няма примеси на тежки метали и други опасни за човека вещества.

Нето тегло: e 237 мл / 8 OZ

 Действие: Ехинацеята (Еchinacea anguistofolia) и Астрагала (Astragalus membranaceus) модулират имунния отговор, като повишават синтеза на интерферон, възстановява броя на Т-лимфоцитите, влияят върху системата на комплемента и макрофагите. Антибактериалният и антивирусният ефекти се дължат на блокирането на ДНК транскриптаза на вирусите и бактериалната хиалуронидаза от Котешкия нокът (Uncaria Tomentosa).
Пчелното млечице (Bee polen) повишава резорбцията на активните компоненти и е източник на естествени минерали и витамини. Вит. С, който е под формата на Естер-С многократно повишава антиоксидантните си свойства въпреки ниската доза. Силимаринът (Silybum Marianum) има антиоксидантно и хепатопротективно действия. Ускорява регенерацията на хепатоцитите. Подобрява детоксичната функция на черния дроб.
Препаратът е комбинация, която сумира антибактериално, антивирусно и имуностимулиращо действия.


 Показания: При остри възпалителни заболявания на дихателната система самостоятелно или в комбинация с конвенционални препарати, при хронични заболявания на дихателната система, при алергични заболявания, атопичен дерматит, екземи, за укрепване на защитните функции на детския организъм.

 Дозировка: Препаратът е разработен за деца от 1г. до 3 г. възраст като може да се прилага и при по-големи. При остри вирусни инфекции на горните дихателни пътища-дозата е 3х5 мл, при хронични заболявания на дихателната система, кожни заболявания и алергични заболявания - 2х5 мл за срок от 30 дни. Курсът на лечение може да се повтори след прекъсване от 15 дни.
Препаратът може да се комбинира с Immune support, Vitamins.
Продуктът се приема преди хранене, може да се разрежда с вода или сок.

 Условия за съхранение: Съхранява се при стайна температура на сухо и защитено от пряка слънчева светлина място. След отваряне да се съхранява в хладилник.
http://www.admedicine-bg.com/

Мила, незнам от къде имаш тази хранителна добавка, но фирмата производител на "това нещо" не съществува. Аз също се излъгах мин. година да го взема за детето си и го пи 2 седмици, когато в господари на ефира дадоха репортаж за това нещо, че се разпространява нелегално по аптеките и адреса на фирмата производител е фалшив, защото от предаването го провериха намясто Щях да получа удар, че детето ми е пило нещо незнайно какво. ooooh!

# 38
  • Мнения: 1 883
Floral   на следващия ден опровергаха с факти твърденията ..споко

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=334183.msg8750574;topicseen#msg8750574

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 16:01 от vikuna

# 39
  • Мнения: 594
Какво ви е мнението за САМЕНТО?Има ли ефект?

Моят съпруг често боледува и му бях взела една опаковка Саменто... и продължи да се разболява. Може би трябва да се пие няколко месеца ли, що ли  newsm78
Иначе на малката докторката й беше изписала Изопринозин за подсилване на имунната система.

# 40
  • Мнения: 2 898
В аптеката ми казаха, че е добре Саменто да се взема през целия зимен период.Дано да действа.Възлагам големи надежди.Но определено една опаковка е малко.

# 41
  • Мнения: 2 898
Здравейте! Седмица след като почнах да пия Саменто и Сибирски женшен, мога да твърдя, че се чувствам по-бодра и издържлива. Това би трябвало да е действието на женшена.

# 42
  • София
  • Мнения: 285
А какви природни средства за засилване на имунната система са подходящи, не мога да пия медикаменти Naughty. Аз се сещам само за чесън и мед, други...? Thinking

# 43
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
средства, които действат на имунната система са противопоказани при автоимунни болести. нали засливането на имунната система ще засили и нейния отговор към поразения орган, в случая щитовидната жлеза. просто е. и логично. затова го пише в листовките!!!

# 44
  • Мнения: 2 898
средства, които действат на имунната система са противопоказани при автоимунни болести. нали засливането на имунната система ще засили и нейния отговор към поразения орган, в случая щитовидната жлеза. просто е. и логично. затова го пише в листовките!!!

   Точно в това е въпроса. Аз започнах да пия Саменто, като ме убеждаваха, че няма да ми навреди. Но не ми и помогна. Сега съм с гнойна ангина. И си мисля, че варианта витамини, минерали и правилно хранене ще е най-разумен.

# 45
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
така е. с имунитета шега не бива. бързо оздравяване.

# 46
  • Мнения: 302
Трябва да се приема нещо, аз имам страшно слаб имунитет и не знам, дали си въобразявам, но от както пия Центрум, си казах край на болестите Crossing Arms

# 47
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
защо да трябва. само ако човек е болен. или подложен на необичайни натоварвания...

# 48
  • Мнения: 4 936
Саментото е оста скъпо. Аз съм изключително доволан от осцилококцинума: 'хвана ' ли нареме болестта и да го дам навреме до болест не се стига

# 49
  • Мнения: 4 936
Мисля да пробвам Есберитокс Н за детето - 9 г. Дали е удачно?

# 50
  • Мнения: 2 898
Да се отчета. Вече не пия нищо. Десетина дни след като започнах саменто и женшен, направих гнойна ангина  Rolling Eyes. Изпих една опаковка витамини с минерали и това е. явно при хора с автоимунни заболявания /като мен /, не е добра идея да си подсилваме имунитета.

# 51
  • Мнения: 1 531
Здравейте!Тази година ми е много наложително да подсиля имунната система.Професията ми е рискова, нищо не ме подминава. Имам автоимунни заболявания на щитовидната жлеза и преди по-малко от месец ми правиха конизация.Не искам само противогрипна ваксина.Личния доктор ми каза да пия респивакс, но се оказа, че лекарството е противопоказно за хора с автоимунни забоявания. Има ли някои с подобни проблеми и как се справяте?

димана, инму плюс не е противопоказан при автоимунните заболявания. той активира неспецифичния имунитет и специално при тиреоидит на хашимото няма да ти направи проблем. освен това, ако си след конизация, той е много показан и при заболявания причинени от хюман папилома вирус. мисля, че ще е доста подходящо за теб.

# 52
  • Мнения: 2 898
Sunbeam, би ли разяснила малко повече. Това инму плюс не ми е познато. Благодаря предварително!

# 53
  • Мнения: 2 959
...при хора с автоимунни заболявания, не е добра идея да си подсилваме имунитета...
Диманко, радвам се да се засечем отново. А опитвала ли Си с хранителни имунни стимулатори- като зеленият чай, като плодовите и зеленчуковите антиоксиданти, пробиотиксите от ферментиралите храни като киселото мляко, киселото зеле, кефира, джинджъра, омега-3 мазнините които помагат в хормоналната регулация, може би със сигурност Си вече на Ти с тях, нали каза че заложиш на сезонните плодове и зеленчуци в темичката Си за сусама и диетите?!

# 54
  • Мнения: 4
Да се отчета. Вече не пия нищо. Десетина дни след като започнах саменто и женшен, направих гнойна ангина  Rolling Eyes. Изпих една опаковка витамини с минерали и това е. явно при хора с автоимунни заболявания /като мен /, не е добра идея да си подсилваме имунитета.

Пиенето на витамини при автоимунни заболявания трябва да става внимателно и съобразено с препоръка на лекар. Всички са написали - витамини, имуностимулатори - разберете , че тези неща се пият от хора с нормална имунна система. Лично аз ти препоръчвам да попиташ лекуващия ти лекар /този за щитовидната жлеза/ какво да пиеш за имунитет. До колкото знам ескимо-3 е подходящо за артрити, може би ще можеш да го пиеш, както и цитросепта, а и други на билкова основа - прочети в нета. Успех!

# 55
  • Мнения: 786
Детето ми днес е за първи ден в нова градина - само за един месец и от вратата ме сюрпризираха, че имат скарлатина. Сега обмислям да му давам профилактично витамин C и ехинацея или есберитокс, но е с алергична астма, дали е добра идея?

# 56
  • Мнения: 1 650
Витамин Ц няма проблем, но според мен ехинацеята е билка и внимавай с астмата.

# 57
  • Мнения: 957
dimana27, в книгата си "Вяра имам" психоаналитичката Мадлен Алгафари описва случай на излекувано автоимунно заболяване. Автоимунните заболявания са вредна насоченост навътре. Самият организъм се самоунищожава. В описания в книгата случай, жената с автоимунно заболяване е подложена на психоанализа, за да се разбере проблема, който я кара да се "яде" отвътре. Така е настъпило излекуването.
Може би е по-добре да опиташ да се излекуваш от автоимунното заболяване, отколкото да повишаваш имунитета!  Мисля, че вече има добри психоаналитици в България. Hug

# 58
# 59
  • Мнения: 2 898
Статията е интересна. Доста от нещата съм намирала и другаде, но защо ли всичко ми мирише на пари, много пари...

# 60
  • Мнения: 957
Статията е интересна. Доста от нещата съм намирала и другаде, но защо ли всичко ми мирише на пари, много пари...

 hahaha Ами защото всичко в медицината е свързано с пари! Най-вече "нелечимите" болести!
 Hug

# 61
  • Мнения: 2 898
hahaha Ами защото всичко в медицината е свързано с пари! Най-вече "нелечимите" болести!
 Hug

  За съжаление.

 [ quote author=tonimar link=topic=335450.msg11739737#msg11739737 date=1246451120]
в книгата си "Вяра имам" психоаналитичката Мадлен Алгафари описва случай на излекувано автоимунно заболяване. Автоимунните заболявания са вредна насоченост навътре. Самият организъм се самоунищожава. В описания в книгата случай, жената с автоимунно заболяване е подложена на психоанализа, за да се разбере проблема, който я кара да се "яде" отвътре. Така е настъпило излекуването.
[/quote]

  Чудесно, но защо само един единствен човек? Болните от тия гадни заболявания са хиляди / поне в България /. Ако беше толкова лесно, кой щеше да избере да е болен? Между другото тези заболявания може да са в ремисия с години. Кой гарантира, че това е излекуване, а не период на ремисия? Знам, че звуча много песимистично, но това е реалността. Това са хора с много тежки заболявания, които според традиционната медицина са на доживотна поддържаща терапия. Обикновено са здравноосигурени /ходенето по доктори и болници е толкова много, че не биха си позволили да не са / . Ами хайде, щом има начин, да се поемат разходите за психотерапията и да се лекуваме...

 

# 62
  • Мнения: 957
"Защо само един човек" мога само да гадая! Все още малко хора се обръщат към психоанализата. Освен това излиза скъпо тъй като не се поема от здравна каса, а не е лечение за седмица-две. Никой не гарантира, че това е излекуване, както и никой не гарантира, че това е нелечимо заболяване! Традиционната медицина и фармацевтиката са базирани на печалби и докато това е така различни болести ще остават "нелечими".  Така че, dimana27, това не е реалността. Както има случаи на излекувани от рак без лекарства, така съм сигурна, че има начин човек да се излекува от всяка болест. Не говоря на "сляпо", аз самата имам две обявени от традиционната медицина "нелечими" заболявания. Изходът е да се интересуваш от всичко извън традиционната медицина и да опитваш.
Оказа се, че различни заболявания се лекуват с подсолена вода или по метода на Новата Германска медицина. Това става без употребата на лекарства. Но точно по тази причина традиционната медицина ги отрича. Няма печалба - това е. Печалбата е да има болни и "нелечими" болести. А изборът е на всеки болен - дали да продължи да вярва единствено на лекарите или да търси спасение другаде.  Hug

# 63
  • Мнения: 2 898
Както има случаи на излекувани от рак без лекарства, така съм сигурна, че има начин човек да се излекува от всяка болест. Не говоря на "сляпо", аз самата имам две обявени от традиционната медицина "нелечими" заболявания. Изходът е да се интересуваш от всичко извън традиционната медицина и да опитваш.

  Така е. Аз също в началото отказвах да приема диагнозата. Майка ми, ако не друго, поне ме "снабдява"  с всевъзможни статии и рецепти откъдето свари. Няма да забравя как реших, че с глад ще реша проблема. Резултатът беше гърч, който и до днес ми държи влага щом си спомня.
  Поводът да пусна тази тема беше , че не ме подминава никаква инфекция, а не трябва да пия инуностимуланти. Дадох доста пари за "алтернативни" лечебни средства, пак не ми помогнаха. Вярно е, че човек се надява до последно и търси изход. Дано и ние да успеем.

# 64
  • Мнения: 957
Опитай да промениш мисълта си! Вместо да мислиш, че не те подминава никоя инфекция, мисли, че винаги си здрава! Съпругът ми е доста по-здрав и як видимо от мен. Но през последните години всяка зима той изкарва по 2-3 пъти грип. А аз - нищо! От години. А според лекарите трябва да боледувам честичко, но отдавна не ги слушам.   Wink
Повярвай си, че си здрава. Не е гаранция, че всеки щъкащ вирус ще те подмине, но пък нищо не струва да опиташ! Няма да има гърчове!  Hug

# 65
  • Мнения: 2 898
Привет на всички  newsm53 ! Есента наближава и темичката става отново актуална. Аз започнах всяка сутрин на гладно сок - цвекло и моркови. Давайте и вашите идеи и опит!

# 66
  • Мнения: 2 241
Хубаво е да добавиш и връзка магданоз към този сок  Peace

# 67
  • Мнения: 2 898
Права си. Мислех си дори и за целина, защото тя спомага за изхвърляне на течностите, а на мен ми е необходимо. И още - също сутрин след сока вземам по 1 лъжица сусамов тахан с мед.

# 68
  • Мнения: 5 140
Димана и в тази тема ще сме заедно  Hug Heart Eyes

аз също започнах с целина, морков и ябълка, но също си мислех да вкарам и целина. Сега свеки ще ми прави алое с вино, като го направи ще ви кажа как е.  Hug

# 69
  • Мнения: 2 898
Мама е фенка на алоето, но аз не мога, много горчи newsm61...А Саментото и женшена стоят от миналата година, но не смея да ги пия.

# 70
  • Мнения: 5 140
като го пробвам, ще споделя  Hug

# 71
  • Мнения: 2 241
Бях пила от тези сокчета, които са с парченца алое, но не съм сигурна колко полезно е самото сокче и какво точно се съдържа вътре. Ако е само алое и няма консерванти, сигурно е полезно  Thinking

# 72
  • Мнения: 681
И ние започваме алоето. Само че от комбинацията с боровинка  Peace

# 73
  • Мнения: 2 241
А как точно го приемате алоето?

# 74
  • Мнения: 681
Пием  го сутрин на гладно чисто, без добавяне на вода или сок или нещо друго.

# 75
  • Мнения: 5 140
на мен свеки ми обясни, че ще го прави с червено вино, такава била рецептата.
аз сега ще измия алоето и ще го нарежа на дребно, после щяло да се смеси с виното, да престой 24 часа и след това се прецежда с марля/ изтисква се и се пие сутрин по една лъжица. Това знам за сега подробностите като го направим.

# 76
  • Мнения: 2 241
Синеоч, очакваме отзиви  Grinning

# 77
  • Мнения: 5 140
непременно ще опиша всичко подробно, само дано ми хареса на вкус, чееееееее ако не ми кво ще правя незнам  ooooh!

# 78
  • Мнения: 2 241
Еее, все пак една лъжичка нищо не е  Wink

# 79
  • Мнения: 40
Здравейте, искам да попитам по запознатите каква е разликата между имуностимулиращите и имуномоделиращите препарати. и двата вида ли са пртивопоказни при автоимунни заболявания. Благодаря .

# 80
  • Мнения: 5 140
Диманкааа, сигура ли си че се запичаш от цвеклото, а не от морковите?
Аз нямам никакъв проблем  Thinking

алоето още не е направено  ooooh!, нямаме мед

# 81
  • Мнения: 1 650
Здравейте, искам да попитам по запознатите каква е разликата между имуностимулиращите и имуномоделиращите препарати. и двата вида ли са пртивопоказни при автоимунни заболявания. Благодаря .


А при ремисия пак ли са противипоказни?

# 82
  • Мнения: 681
Здравейте, искам да попитам по запознатите каква е разликата между имуностимулиращите и имуномоделиращите препарати. и двата вида ли са пртивопоказни при автоимунни заболявания. Благодаря .

Имуностимулаторите подсилват действието на имунната система. При автоимунни заболявания те са противопоказни, освен ако няма съпътстващи заболяваания които да налагат приема на имуностимулатори.
Имуномодулаторите нормализират действието на имунната систама - няма значение дали даден организъм е с отслабнала, или  действаща повече от нормално имунна система. Това ги прави идеални при автоимунните заболявания, защото намаляват действието на имунната система и я нормализират.

# 83
  • Мнения: 6
Здравейте мамита, имам дъщеричка на 1г. и 3м. и постоянно прави гнойни ангини.JP-то каза, че има нужда от закрепване на организма и ми изписа Имунобор - който не ми вдъхва доверие. Една позната ми каза за Саменто, но незнам дали може да се дава на 1годишно дете.Моля ви ако някой има такава информация нека я сподели.Благодаря ви!

# 84
  • Мнения: 40
bistra_m, благодаря ти. Реших да започна да приемам алое тъй като доколкото знам то е имуномодулатор.

# 85
  • Мнения: 6
Някой може ли да ми отговори каква е дозата за дете на 1 година от сока алое вера и боровинки. Вматериалите които прочетох дневната доза е 60-120 мл., за дете дали е също толкова?

# 86
  • Мнения: 2 898
Синеоч, сега видях, че си ми писала тук. Да, със сигурност е от морковите, но с какво друго да го пия?

Имуностимулаторите подсилват действието на имунната система. При автоимунни заболявания те са противопоказни, освен ако няма съпътстващи заболяваания които да налагат приема на имуностимулатори.
Имуномодулаторите нормализират действието на имунната систама - няма значение дали даден организъм е с отслабнала, или  действаща повече от нормално имунна система. Това ги прави идеални при автоимунните заболявания, защото намаляват действието на имунната система и я нормализират.

  Не ги знаех тези подробности. Добре, кои точно са имуномодулатори / примери, наименования / ?

Последна редакция: сб, 05 сеп 2009, 14:46 от dimana27

# 87
  • Мнения: 681
Със сигурност знам, че от билковите продукти гела от алое вера е имуномодулатор. Не съм сигурна, но жен-шена и гинкото май че също са такива.  Хубавото при тях е, че се пият нонстоп без опасност за здравето.
А от лекарствените препарати всички кортикостероиди са имуномодулатори, само че за разлика от гела от алое довеждат до един куп проблеми на организма - най често срещаните са увреждане на стомаха и черният дроб. Такъв например е хидрокортизона. Ето нещо от уикипедия за хидрокортизоните " Могат да имат странични ефекти като повишаване на телесното тегло, акне, повишаване на окосмяването по лицето, високо кръвно налягане, загуба на костно вещество, диабет, рязка промяна на настроенията. По тази причина, не е препоръчително да се ползват дълго време" Друг лекарствен имуномодулатор е Изопронозин

# 88
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
бистра_м, не знам дали това, че си консултант по лайфстайл прави релевантна консултацията ти по-горе.
кортикостероидите са имуносупресори. имуномодулаторите стимулират едни и подтискат други отговори на имунната система. освен това зависи от вида на автоимунното заболяване, ремисията дали е на фона на терАпия, от колко време е и конкретния медикамент. растенията не са по-малко опасни, осбено в концентрирани извлеци. нищо не може да се пие нон-стоп без опасност за здравето. другото е реклама и печалбарство. както знаете, повечето от тези "безопасни" добавки, билки и пр. са със статут на хр. добавки и не подлежат на контрол и регулация!

# 89
  • Мнения: 681
бистра_м, не знам дали това, че си консултант по лайфстайл прави релевантна консултацията ти по-горе.
кортикостероидите са имуносупресори. имуномодулаторите стимулират едни и подтискат други отговори на имунната система. освен това зависи от вида на автоимунното заболяване, ремисията дали е на фона на терАпия, от колко време е и конкретния медикамент. растенията не са по-малко опасни, осбено в концентрирани извлеци. нищо не може да се пие нон-стоп без опасност за здравето. другото е реклама и печалбарство. както знаете, повечето от тези "безопасни" добавки, билки и пр. са със статут на хр. добавки и не подлежат на контрол и регулация!

Извинявам се за спама, но просто това е абсурдно.
В България има контрол и регулация на хранителните добавки и всичко което се пуска на пазара подлежи на разрешителен режим от Министерство на здравеопазването. Вече е въпрос на информираност от страна на всеки относно продуктите които приема дали имат подобно разрешително. За всичко останало, което си написала просто ще замълча защото няма смисъл. Никъде не става въпрос за реклама или нещо подобно. Както и написах цитирам Уикипедия. Всеки който борави с интернет може да се допида до въпросната енциклопедия и ще прочете сам това. Не мисля да влизам в безсмислени спорове.
Още веднъж се извинявам за офф-а

# 90
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
уикипедия не може да се смята за супер насдежден източник предвид факта по който се регулира.
да, получават разрешение, но като хранителни добавки! а това означава, че производителя не е длъжен да докладва за странични ефекти, нито да провежда регулирани и сериозни клинични изпитвания.
ти какво ми казваш? че не съм наясно какво е кортикостероид и да го прочета в уикипедия?  hahaha ми добрееее.

# 91
  • Мнения: 572
dimana27, защо не погледнеш двете теми, които текат в момента: за рибеното масло ( и мастните киселини) и за LDN. Може би си запозната с някои неща, но може и да попаднеш на информация, която да ти е полезна за твоето състояние.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=422612.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=382374.0

# 92
  • Мнения: 2 898
Благодаря ти, ще ги изчета  newsm53 .

# 93
  • Мнения: 3 039
Dimana, аз бих се захванала с йога - ама сериозно, както и при сериозен преподавател (ходех при Ани Павлова, но сега съм бременна и не става). А откакто ям много - ама наистина много - плодове и зеленчуци (стана ми потребност в един момент), боледувам доста по-малко.

# 94
  • Мнения: 130
По повод имуностимулаторите и имуномодулаторите - лекарства и хранителни добавки...
Първо по темата - един случаен познат, дипломиран биоинженер - стана професор в Холандия - професурата му беше на тема антиоксиданти - т веднъж си говорихме надълго и нашироко по тази тема...с една дума - да бъда кратка - той ми обясни, че напр, витамин А, Ц и Е, както всички знаем са антиоксиданти, но смаи по себе си - приемани ей така, поотделно - нямат кой знае какъв клинично-злачим ефект. Истината е в нещата, с които тези антиоксиднти са свързани в естествените храни - например в един морков или в червеното цвекло тези витамини са свързани с точните ензими, кофактори, микроелементи и т.н. - и само чрез тях те ще има оптимален ефект в организма...т.е. витамин Ц от едно шипково вино е къде-къде по-ефективен от витамин Ц в блистер...Разбирате ми идета, нали? Но - щом става въпрос за атоимунно заболяване - това вече е нещо сериозно - става въпрос не просто за профилактика, а за лечение, един вид...Димана27 - трябва да бъдеш много, ама много внимателна с химичните имуностимуланти - дори и да са без рецепта- Есберитокс просто н е за теб! Според мен осъществи много внимателна консултация а имунолог и само след неговата преценка - може би ще трябва да приемаш имуноМОДУЛАТОР, а не стимулатор...
А по повод хранителните добавки - не го отричам...Просто искам да обърна внимание, че те НЕ подлежат на контрол! Ясно? Категорично! САМО СЕ РЕГИСТРИРАТ!!! Изисква се само да се регистрират в МЗ - да се предадат съответните докуемтни - но никой не ти иска дори и да види как изглжда тази добавка...с лекарствата - не е така. Те си се регистрират в Изпълнителна Агензия по лекарства - предава се досие и се правят съответните анализи, за да се види това, което се "внася" дали е това, което е и регистрирано! Помнете - една хранителна добавка може да НЕ съдържа това, което пише, може да си го съдържа и да е ОК или пък може да го съдържа в МНОГО по-големи концентрации от посочените...Скорошен пример - едно китайско чудо за отслабване - хранителна добавка - тъй като наистина е водило до драстично отслабване - от Изпълнителна агенция по лекарства му правят анализ - оказва се - съдържа Орлистат, лекАРСТВЕНОТО ВЕЩЕСТВО НА кСЕНИКАЛ - ПРОДУКТ ЗА ОТСЛАБВАНЕ по ЛЕКАРСКО ПРЕДПИСАНИЕ! и ТО В мнооооооог ПО-ВИСОКИ КОНЦЕНТРАЦИИ ОТ ТЕЗИ, КОИТО СА в самото лекарство...момичета - бъдете внимателни с всики добавки...не знам какъв съвет да ви дам - може би по-скъпото е по-добро newsm78 Но само може би...Референцията за всичко, което написах не е просто уикипедия - а може да бъде намерена в МЗ и ИАЛ-сайтовете.

Успех!!!

# 95
  • Мнения: 2 898
helenblondy , благодаря ти за подробните разяснения.Сама се убедих, че не мога да разчитам на подобни "лекарства". Скоро направих един курс с цвекло и моркови - сок на гладно, сега пия комбинирани витамини с минерали.А ендокринолога ми каза непременно да си сложа противогрипна... не мога да го проумея...

# 96
  • Мнения: 1 531
Здравейте!Тази година ми е много наложително да подсиля имунната система.Професията ми е рискова, нищо не ме подминава. Имам автоимунни заболявания на щитовидната жлеза и преди по-малко от месец ми правиха конизация.Не искам само противогрипна ваксина.Личния доктор ми каза да пия респивакс, но се оказа, че лекарството е противопоказно за хора с автоимунни забоявания. Има ли някои с подобни проблеми и как се справяте?

ами в такива като твоите случаи знам, че испанският инму плюс е много подходящ, особено при хора с автоимунни заболявания не е противопоказан. за профилактиката отиват три кутии. това са прахчета, които се разтварят във вода и се пие по едно на ден. аз лично го пих, но не защото имам такова заболяване, а защото имах нужда и съм доволна.

# 97
  • Мнения: 1 531
Здравейте, искам да попитам по запознатите каква е разликата между имуностимулиращите и имуномоделиращите препарати. и двата вида ли са пртивопоказни при автоимунни заболявания. Благодаря .
имуномодулицаята може да върви към имунопотенция и имуносупресия, както и действие върху определени елементи на имунната система. много е относително. ти какво имаш предвид? виж предния ми пост, ако може да ти е полезен.

# 98
  • Мнения: 957
5 кила чесън за един месец.
Съвсем сериозно! Наскоро четох за една баба, която тази година навърцила 106 години. От русенско май беше. Когато била млада се разболяла от туберколоза и нещо с лечението не се получавало. Лекарите и казали да опита с чесън. Трябвало да изяде 5кг чесън за един месец. От тогава, пишеше в статията не била боледувала от нищо

Друг вариант е витамин Д. Има изследвания, че действа противогрипно и имуностимулиращо. Има много информация за тези му качества в интернет.

# 99
  • Мнения: 3 039
5 кила чесън за един месец.
Съвсем сериозно! Наскоро четох за една баба, която тази година навърцила 106 години. От русенско май беше. Когато била млада се разболяла от туберколоза и нещо с лечението не се получавало. Лекарите и казали да опита с чесън. Трябвало да изяде 5кг чесън за един месец. От тогава, пишеше в статията не била боледувала от нищо

Друг вариант е витамин Д. Има изследвания, че действа противогрипно и имуностимулиращо. Има много информация за тези му качества в интернет.

С витамините не трябва да се прекалява - при предозиране стават аварии, затова - само с лекар (коментар)!

# 100
  • Мнения: 11
аз лично пробвах flax oil (ленено масло).доста е скъпо около 40 лв,но сега е на някаква промоция и е към 20лв-100 таблетки...така че спокоино ще стигне за около 3 седмици.пие се 2X2 по време на хранене и е на билкова основа.аз лично съм доволна -от една опаковка си засилих имунната система Wink

Общи условия

Активация на акаунт