Как броите на колко месеца е бебето ви?

  • 12 038
  • 163
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 44 084
Броя навършените естествено - ти като казваш на колко си години как си ги броиш????
Детето на 5 и 13, си е почти на пет и половина месеца...точно така го и казвам.

Сега пък като е на 2 и 10 месеца казвам просто - скоро ще стане на 3....хората не ги интересуват, дни , полумесици и незнам какво си.

Ако забелязваш и консултациите ти се водят според навършената възръст.

# 46
  • Мнения: 2 478
Интересен въпрос,който предразполага към дълбокомислие Wink Laughing Laughing Laughing

Е разбира се,че когато бебето е на 5м и 13 дни,се казва че е 5м и половина.
Моят син,който е на 1г 6м 19дни казвам че е почти на 1г и 7 месеца. Laughing

# 47
  • Мнения: 22 427
Детето си е на 5месеца и половина.
никога не съм разбирала тези глупости от сорта - ама той кара 3та година или други от сорта. Е да, но една година има 365дни, та на колко точно години е в такъв случай? И с какво я е подкарал тази година?
Обичам хората да ми казват точно възрастта си, не карал това или карал онова.

"Бебе на 5 месеца и 13 дни е в средата на 6-ия месец, защото е навършило 5 месеца и кара шестия.  Всъщност това е шестият месец от живота му нищо, че не е навършен."
Е а сега ми обяснете как бебето ще се намира в 6тият месец от живота си при положение, че не го е навършило? то е точно на 5месеца и 13дни примерно и е доста далеч от 6месеца.

# 48
  • Мнения: 1 121
Ако питаш на колко месеца е бебе на 5м. и 13 дни - отговорът е на пет и половина, защото ги е навършило.
Ако питаш обаче кой месец кара - кара шестия, защото петия вече е изкаран.

Това е много хубаво обяснение Laughing чак на мен ми стана ясно Laughing

Но по принцип много се дразня, когато някой каже кара 7 месец, щото не всички се усещат кво точно значи "кара". По добре е да се казва точно колко е навършило Wink

# 49
  • Мнения: 3 695
Въпросът беше следният- една мацка каза, че детето й е в проходилка от средата на 8мия месец, а то е на 7м и 13 дни. ...
Средата на 8-я аз го разбирам като навършени 7 м. и половина, т.е. точно както го описала въпросната майка.
Ако кажеш "детето е на 7 месеца" = навършени 7 м.
Ако кажеш "детето е в 8-я месец"  = кара 8-ми месец, не го е навършило още.
Т.е. важен е предлогът в изречениетоPeace

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Естествено , че се броят навършените

# 51
  • Мнения: 3 034
разбира се, че е в средата на 6-тия месец. първият месец не казваме, че бебето е на 1 месец, нали? ако е на 13 дена, то ще е в средата на първия месец.

# 52
  • Мнения: 3 932
Както и да го връткаш, 5 месеца и 13 дена са си 5 месеца и половина навършени...баси сложното!

# 53
  • Мнения: 27 524
Объркано е зададен въпросът. Казва се на 5 месеца и половина, когато е на 5 месеца и 13 дни  Peace

# 54
  • Мнения: 386
бебето си е на 5 месеца, това че на някои им се иска по-бързо да е порастнало не означава че е на 6 .   Wink
ThinkingЗащо когато не ни се иска да сме "порастнали" с още една година казваме  че сме на 29 до минаването на полунощ на 30ия ни рожден ден??? happy bd

Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 21:34 от iliana_cv

# 55
  • Мнения: 4 335
Оф,тоя спор чак в тема ли прерастна ooooh!Аз казвам просто на пет и половина Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 2 227
...
Ако кажеш "детето е в 8-я месец"...
Извинявай, но детето да не е бременно? Laughing Laughing Laughing

# 57
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
според мен е на 5 месеца и половина , аз така броя Peace

# 58
  • Мнения: 4 753
Въпросът беше следният- една мацка каза, че детето й е в проходилка от средата на 8мия месец, а то е на 7м и 13 дни. ...
Средата на 8-я аз го разбирам като навършени 7 м. и половина, т.е. точно както го описала въпросната майка.
Ако кажеш "детето е на 7 месеца" = навършени 7 м.
Ако кажеш "детето е в 8-я месец"  = кара 8-ми месец, не го е навършило още.
Т.е. важен е предлогът в изречениетоPeace

И моето мнение...  Peace

# 59
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Според мен е в средата на шестия месец.
А когато ме питат на колко е моето бебе отговарям, че е на толкова месеца, колкото са навършени.

Общи условия

Активация на акаунт