Таксиджия пребил и изхвърлил жена от колата си?

  • 2 603
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 585
Егати селянина.Накъде отиваме,боже опази.
Дано да няма сериозно последици за женицата.
Не е селянин, кореняк софе IV-то поколение е.

# 16
  • Мнения: 306
... Реших,че ако слезна по средата на пътя съвсем ще го ядосам...

Трябвало е да слезеш.
Грешка е и да седнеш на предната седалка.


Защо? newsm78
Аз винаги сядам отзад,но наскоро един мангал,от известна фирма-91280,ни мина с около 3лв./от Токуда до Красно село/.
Не съм за 3 лв.,но повече услугите им не ползвам.
През цялото време се въртеше нервно,обръщаше се назад към нас...
След това чух за случаи,когато "напомпвали"брояча,но как точно?
Не вдигнах  скандал,понеже бях с детето.
Но...бакшиши!

# 17
  • Мнения: X
Явно, за да не могат толкоз лесно да ти дръпнат чантата и да те пребият. Аз бях седнала и без това на задната седалка, щото инстинктивно съм усетила капана явно. Трябваше да скоча в движение аз, без много-много да се обяснявам колко добре се е маскирал. Mr. Green

# 18
  • Мнения: 5 710
Да си имаш работа със софийските таксита си е хазарт.
Няма да забравя съществото, в чието такси се качих преди време. Километърът струваше средно 50 стотинки май.
Но скачайки вътре не забелязах, че не пише 0,49 а едва едва-едва 1,49. От НДК до Тина Киркова платих 15 лева.
Мълчах, като пън през цялото време, скована от СТРАХ, че измамника зад кормилото ще ми отвърти един, ако се развикам, не исках проблеми, исках просто да се махна. Платих сумата и от тогава не съм се качвала така на такси. Викаме винаги 2121, сядам отзад и се моля Богу да стигнем живи и здрави закъдето сме се запътили.

# 19
  • Мнения: X
Сори, грешка.

# 20
  • Мнения: 5 370
Може да се поръчват, и още как. От джиесем даже имаше специални номера, аз лично знам само на 9732121, най-имитираните. Последната вариация, която видях днес, беше ЕвроШанс. Mr. Green Напредничави, няма що.

# 21
  • София
  • Мнения: 6 011
Такси в София може да се поръча по телефона, стига да знаеш точният адрес на мястото, където си. Дори да си на самата улица - ако знаеш името и номера и кажеш, че чакаш на тротоара - пак приемат заявката и идва такси.
На мен като ми се наложи да пътувам с такси само така процедирам - поръчвам си от вкъщи, после питам например в някой магазин наблизо кой номер точно се води улицата и пак поръчвам.

# 22
  • Мнения: 9 990
бе не сте наред!Как да няма бе-от мобилен си поръчваш където и да се намираш!По телефон инак от как се знам такси се поръччва-навремето беше 142 май...
Инак-имала съм изпълнение подобно но в миналото-но тогава изрода се разсърди, защото слезнахме предварително, излъгали сме го били за дестинацията.И пак познатото-задърпа ми чантата, въпреки, че бях отзад.Оставих му я-имах мокри кърпи след сауна в нея.Халал да му е.Интересното е, е на спирката, където успях да изскоча имаше Доста Мъже, които гледаха и се смееха, а когато почти в движение аз изскочих, те се извъртяха все едно не са видели нищо.Полицай също имаше.Отрече да е видял и не оказа съдействие.

# 23
  • Мнения: 5 370
Такси в София може да се поръча по телефона, стига да знаеш точният адрес на мястото, където си. Дори да си на самата улица - ако знаеш името и номера и кажеш, че чакаш на тротоара - пак приемат заявката и идва такси.
На мен като ми се наложи да пътувам с такси само така процедирам - поръчвам си от вкъщи, после питам например в някой магазин наблизо кой номер точно се води улицата и пак поръчвам.
Да, пращат ти СМС с номера на таксито и след колко минути ще бъде на посоченото място.
Аз и още един номер прилагах, с цел да избегна евентуално надписване на сметката. Съвсем невинно  подхвърлях на шофьора, че ние сме им корпоративен клиент( на 9732121). Случвало се е даже и цигарата да си угаси на момента шофьорът. Mr. Green

# 24
  • Мнения: X
Извинявам се за тъпото изказване..явно тази моя приятелка, която казваше,че не може да се поръча по тел.  просто не се е осланяла на този вариант...иначе да, логично е щом има изписани телефони на колата, да може да се обажда човек на тях и да си поръча такси.

# 25
  • Мнения: 9 990
Бе операторките са доста нелюбезни , а имат и те шофьори, които незнаят на къде отиват.Аз, като корпоративен клиент, редовно звъня на телефона за оплаквания.И като такъв не съм застрахована от посегателство и тъпи изцепки.Оня ден например, , след като цяла седмица съм обяснявала на къде ще пътувам и съм навигирала на всеки светофар как да се преустрои, защото видимо е затруднен, та качвам се аз и си казвам вече превантивно за къде пътувам, ма от къде да минем, щото там, за където отивам нямаме право на ляв завой, ако тръгнем по  другия път-бедна ви е фантазията каква тирада трябваше да изслушам, започваща със-Абе, така като ме гледаш, смЕташ ли е незнаем ма....ми-докладвах го господина с все служебния му номер и трите имена от картата на телефона за оплакване, белким му свият сърмите...
На някои коли има залепени Права на пътника, сред тях са, че клиента има право да не иска да слуша музиката в колата, да не се пуши, да избере къде да слезне, да разговаря или не с шофьора и прочее ценни...

# 26
  • Мнения: 5 370
Имам една молба-моля форумки от други градове да споделят колко е при тях цената на км. и първоначалната такса за повикване.

# 27
  • Мнения: 4 300
Моля, моля. Копърки както ги наричате има и в Прованса Mr. Green Още преди 5-6 години, по времето на черните партита във Фейс в понеделник ми се е случвало само докато завърти в нужната посока да направи сметка колкото ако беше минал половината град. Казах му да спре, платих му сметката и си поръчах друго такси.
Иначе в момента тарифите на най голямата таксиметрова компания във Варна са 0.89 за дневна и 0.99 за нощна. За повикване такса няма. Поне толкова бяха преди 2 месеца. Един приятел бакшиш твърди, че ако цените са като софийските няма да работи изобщо.

# 28
  • София
  • Мнения: 16 003
Само за информация на тези, които редовно звънят на тел. за оплаквания. По този начин само се чувствате отмъстени - просто собствениците на такс. фирми  печелят от лизинга на колите.
Това за тях е основното перо, този регулярен приход ги вълнува. Докато се изплати 1 кола тя вече е амортизирана. После става негова  и шофьора да си скубе косите с планови и непланови ремонти.  Е, как ще уволня или накажа човек от когото чакам по .... лв за 12 ч. работа? Нали ще хвърли колата и ключовете и ще отиде при конкуренцията.  
Втора информация - за цените 2,50 лв/км и престой 1,99 лв - ако са ваведени в касовия апарат и излизат в разпечатка на касовата бележка са си съвсем редовно узаконени. . Ако се вторачите в лепенката ще ги видите - просто чистачката удобно е поставена върху тях.  Научете се да гледате преди да седнете в колата - така както гледате и сравнявате цените на дрехи, храни и др.
Копърки - не са тези с високи цени. Копърки са работещите без разрешение от ДАИ, без психо преглед, каращи коли на повече от 10 год. Огледайте се колко Лади излизат в петък следобяд - тогава ДАИ не контролира/държ. агенция са все пак/. Не искам да споменавам за регистриране на 8 год. такси в КАТ- очевидно старо. Просто според каталога на фирмата този модел не се произвежда от 12 г. - но човека носи документ, че е произведено 01/2001.

# 29
  • Мнения: 5 370
Един приятел бакшиш твърди, че ако цените са като софийските няма да работи изобщо.
Да, да, ама не.Последният път ме вози точно варненец, забегнал насам с жена си.
Месечно не изкарвал под 2000, каза. С лизингите му, с данъците му и с всичко. Тук се докарва от бройка курсове и разстояния. Рядко се плаща по-малко от 4-5 лева, да речем.

Общи условия

Активация на акаунт