Носят ли парите щастие???

  • 5 716
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 195
за колко пари все пак говорим, щото за мене 10 000 лв са много голямо щастие, ама за други са джобните примерно Rolling Eyes
а и пари всеки изкарва, всеки има, няма човек без пари, дори и клошарите сколасват за по една ракийка да намерят и са щастливи Crazy

# 16
  • Мнения: 662
Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те не носят щастие !! Peace

Аз имам по-различни наблюдения-"Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те носят щастие."  Wink

# 17
  • Мнения: 581
 При положение, че си имам всичко останало, което ми е необходимо за да съм щастлива (здраве, семейство, приятели, любов) някое и друго милионче просто ще направи щастието ми пълно.И не че страдам от липса на пари, просто ми се ще да са с няколко нули повечко.

# 18
  • Мнения: 1
напълно съм съгласен с мелинда хората които нямат пари казват , че те носят щастие а когато имаш пари разбираш че не носят

# 19
  • Мнения: 183
Аз за себе си, се убедих в едно: миговете на пълно щастие, които е способен да изживее всеки нормален и зрял индивид, нямат нищо общо с парите.

# 20
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
щастието е начин на виждане, усещане на света около теб.

# 21
  • Мнения: X
При равни други условия - по-добре да има и пари  Sunglasses

От друга страна погледнато, ако си нещастен по природа и Бил Гейтс да наследиш, едва ли ще се оправят нещата...

# 22
  • Мнения: 5 710
Много философски мисли прочетох, браво.
Аз съм по-елементарна - обичам да имам пари, правят ме щастлива нещата, които мога да добия с пари.
Да, здраве не могат да купят ( всъщност, в много голяма степен могат), сигурна смърт не могат да избегнат ( кое може).
Но да - парите за мен носят щастие.

# 23
  • Мнения: 2 401
Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те не носят щастие !! Peace

Аз имам по-различни наблюдения-"Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те носят щастие."  Wink

Да си чула някой богаташ да се е отървал от парите си, за да бъде просто щастлив?  Wink

# 24
  • Мнения: 662
Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те не носят щастие !! Peace

Аз имам по-различни наблюдения-"Само хора, които нямат пари могат да кажат, че те носят щастие."  Wink

Да си чула някой богаташ да се е отървал от парите си, за да бъде просто щастлив?  Wink

Съмнявам се, че ще чуя за такъв. Laughing Парите дават много неща, но щастие и здраве с пари не се купуват.

# 25
  • Мнения: 1
минзухар тука бъркаш щото ние не казваме че парите носят нещастие просто, че не носят щастие то е ясно че няма човек дето да си в хвърлил парите за да бъде щастлив

# 26
  • Мнения: 2 478
Зависи за кого какво е щастието?
Коли,къщи,екскурзии,диаманти....
За мен няма по-голямо щастие от здравето и благополучието на сина ми и семейството ми.
А за това пари не трябват.
Но за всичко друго - дааааа.
Парите могат да донесат щастие в очите на детето ми,когато му купя мечтаната играчка.
Когато напазаря в някой хипермаркет и занеса покупките на баба и дядо,пак виждам щастив в очите им.
Така че парите винаги носят щастие,зависи от потребностите ни.

# 27
  • Мнения: 698
Щастието не е в парите, а в тяхното количество.

 Peace

# 28
  • Мнения: 662
Според мен има разлика между щастие и удовлетвореност, приятно чувство, задоволство и т.н. Разбира се, много се радвам, когато си купувам или ми подаряват нещо по-голямо /къща, кола, бижута/, но щастие съм изпитвала, когато чувствата са ми споделени и, когато  детето ми се роди живо и здраво.Да изпитам щастие от купуването на дреха, парфюм, кола-струва ми се безумно.

# 29
  • Мнения: 1 897
Не бих била щастлива ако ми се налага да лишавам себе си, семейството си, детето си ако не мога да помагам на родителите си заради липсата на пари. В този смисъл-да, парите носят щастие.
Иначе съм наясно, че наличието на пари не е гаранция за добро здраве и дълъг живот. Но да кажа, че без пари бих била по-щастлива би било висша форма на идеализъм или глупост.

Общи условия

Активация на акаунт