Гледате ли БТВ-репортажа за учениците...

  • 5 759
  • 108
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 514
Като го гледах ми се струва, че след някоя друга година наистина няма да има учители. Според мен трябва казармена дисциплина, но сега ще кажете , че не съм права и никой няма право да тормози децата ви.
Не и аз. След това, което видях в събота и снощи, съм съгласна и на по-крути мерки. Егати диванетата!
А предишният учител/учителка по английски на какво отгоре е писал/а 5-ци и 6-ци?!?!!?  Shocked И това ако не е безотговорно отношение! Не може за 4 години "изучаване" на някакъв си английски, не е химия, не е математика, а някакъв си английски, ти да не можеш да напишеш "thank you" и какво беше там още.
Бях изумена, че и момичетата, и момчетата са еднакво арогантни. И съм почти сигурна, че повечето от тези мили деца у дома си са абсолютни агънца.  Close

# 31
  • Мнения: 3 219
Бях изумена, че и момичетата, и момчетата са еднакво арогантни. И съм почти сигурна, че повечето от тези мили деца у дома си са абсолютни агънца.  Close

За туй идеше реч Twisted Evil

# 32
  • Мнения: 1 813
Всичко си тръгва от семейството.Нищо не може да ме разубеди.
Едно дете,което не е научено да уважава и слуша родителите си, как ще свикне с мисълта,че някакъв си там "бухал" бил затова сложен? Не става.

# 33
  • Мнения: 377
Само аз ли не намирам нищо шокиращо във филмите.  Rolling Eyes
Била съм 6-7 клас преди близо 20 години и мога да ви уверя, че положението не беше много по-различно. Самият репортер, при все че не е педагог си каза, че е намерил начин да стигне до децата.
За мен лично това е възраст, в която започваш да се осъзнаваш като личност, проверяваш до къде стигат границите, изпитваш търпението на възрастните и т.н. Но най-важното е, че стигаш до където ти позволят възрастните /родители и учители/ и когато те не успеят да намерят начина да стигнат до теб нещата излизат извън контрол.
Колкото да знанията им по английски съм абсолютно убедена, че беше поза. Единият като каза, че нищо не знае и почна да прави елементарни грешки и всички след него, че то срамното е да знаеш, а не да не знаеш. Аз лично не познавам тинейджъри, които да нямат основни познания по английски, най-малкото от интернет и компютърните игри.
Съгласна съм, че има и ученици с наистина проблемно поведение, при които има нужда от специални мерки. На показаните във филма на 90% си бяха нормални деца.
И като потвърждение на мнението ми едно от момчетата, когато отидоха да ги снимат официално /не със скритата камера/, си каза, че са го тествали новия учител и като са видели, че е готин са почнали да се държат нормално.  Peace

# 34
  • Мнения: 2 786
Най-лошото според мен в случая е, че децата които са възпитани, имат желание да учат и да направят нещо биват потискани, обижадни, бити от същите тези гамени.
Детето ми учи в елитно столично училище /поне училището има такива претенции/. Сутрин част от момичетат се поздравяват със "Здравейте курвички и педерстчета". Онзи ден едно дете повърнало, защото друго цял час пър..ло /извинявам се за натуралистичния изказ/. Тези, които не ходят по барове и бинго зали след училище биват заклеймявани. Част от децата са на по-важни родители, при тях компормисите са постоянно. Тези деца се самозабравят в постъпките си. Обиждат, тормозят другите деца и физически и психически.....
Много може да се изпише. Не знам как ще се вземат мерки обаче. Тези родители няма да се поправят току така. Трябва да се приложи наказания върху тях, но това е почти невъзможно

Представяш ли си какви родители ще бъдат един ден тези деца?  Shocked

# 35
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Репортажът е наистина показателен.
Всеки, който не е имал пряк контакт с училищната среда през последните
години е изумен  Shocked. Лошото е, че подобни сцени са ежедневие за
повечето учители , те се чудят да усмиряват ли класа, да преподава уроци,
да изпитват ли или упражнения да провеждат.
Само който е бил учител може да разбере истинската трагедия в училището.
Жалкото е , че учителите нямат почти никакви права и варианти за наказание :
е има възможност за изключване, но какво от това , нали въпросното гаменче ще
продължи терора в друго училище, а на негово място ще постипи друг изключен
със сащото поведение(а може и по-лошо).

Аз съм имала случай , в които:
- в час влизат дрогирани;
- опитват се да си пият кафета (които обаче веднага заминават в кофата за боклук
   и хич не ме е било грижа имат ли пари да си купят ново такова);
- да ядат в час закуски и семки  ( но винаги се е налагало първо да си изметат стаята и след това  продължавам с часа, а времето за метенето си го допълвам в междучасието или с извънреден час)  Laughing
-имах и случай, в който една госпожичка седна на отворен прозорец на третият етаж и заяви
" ако продължавате да ми правите забележка, ще скоча от прозореца за да ви накажат 
   после " .

Изобщо много инциденти , но се радвам , че вече съм вън от тази сфера .
Искрено се надявам с подобни репортажи да се промени положението , да се дадат повече
права на учителите за санкциониране и гонене от час.
Ох, стига с обясненията !
Ще следя мненията ви !     bouquet

# 36
  • Мнения: 1 813
За кафето не е чак толкова голям проблем според мен, тъй като учителите редовно пращат ученици "купи ми кафе,ето ти пари"  и си го пият по време на час.
Яденето също да беше най-големия проблем. Просто е грозно.
Има къде,къде по-страшни неща.
Братовчедка ми,която не е от кротките пубертети,скоро смени училището. От малко по-елитно,отиде в "западнало". Изискванията на учителите били:
-Моля ви се,всичко може да правите,само не се дрогирайте в час.
 #Crazy

# 37
  • Мнения: 4 514
Била съм 6-7 клас преди близо 20 години и мога да ви уверя, че положението не беше много по-различно.
Не знам ти къде си ходила на училище, но аз завърших гимназия през 98-ма и подобно поведение беше немислимо. Нашият клас беше бунтарският във випуска и въпреки това не сме си позволявали неуважение към учителите. Веднъж избягахме дружно от час, за да подкрепим местния волейболен отбор в много важен мач (имаше смисъл Grinning) и после такива наказания отнесохме, че дълго време си сърбахме попарата. За мен такова поведение не е допустимо и не мога да го оправдая. Единственото, което бих могла да изтъкна в защита на онези ученици е, че в действителност по-виновни от тях са само родителите им и незаинтересованите им учители, които са им пишели 6-ци за нищо. Вярно е, че 90% от тези деца са нормални деца и това е най-страшното. Ако това е нормалното, не искам дори репортажи да виждам за проблемното поведение.  Confused

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
Нормални са дотоклова, доколкото зависи точно къде са границите на нормалното. Ако днес повечето ученици са с мироглед и поведение на тези от филмчето, то това е нормалното (поне статистически). Но доколко е приемливо?

Изобщо не съм съгласна с това за границите и осъзнаването. Децата се осъзнават като личности още на 3-годишна възраст и още оттогава знаят къде са границите. Няма как да се чака на 13 години тепърва да се търсят граници. Просто знаят, че нищо не може да им се случи, освен да ги преместят в друго училище. А това е безнаказаност. Идва време на сериозните санкции.

# 39
  • Мнения: 377
Анту, говоря за 94-95, когато съм била 6-7 клас.
И под "нормално" нямам предвид, че е нещо, което одобрявам или поощрявам, а просто, че е типично за тази възраст - отговаряли сме на учители, яли сме в час и сме се замеряли с тебишири. Аз лично съм отказвала да изляза да ме изпитат, защото учителката имаше "неблагоразумието" да ме нарече Татяна, пък аз не се казвам така, това ми беше първата 2-ка и когато учителката ми каза, че ако не изляза ще ми пише 2 и отговорих, точно, че въобще не ми пука.  Laughing
Сега ми е смешно, но тогава го имахме за голямо "геройство". И все пак повечето учители намираха правилния подход и хора станахме. Това, което имах предвид е, че репортажът е доста тенденциозен и са показани първите часове на един нов, млад учител, който на всичкото отгоре не е педагог /колкото и да обясняваше репортерът, че това въобще нямало значение, не съм съгласна с него/ и както той, така и учениците си казаха, че нещата са се нормализирали.
А и още в първия час, когато не успя да се справи с учениците, каза че е повикал колежка, която е овладяла положението, значи може, но трябва да знаеш как.  Peace

RadostinaHZ, ами то затова казват, че има и бебешки пубертет. При мен лично е имало точно такова поведение на тази възраст, да проверя до къде ще ми позволят да стигна родители, учители и т.н. възрастни и кога ще се "опаря". И не твърдя, че всички деца са еднакви, вече казах, че има и такива със сериозни поведенчески проблеми, с които трябва да се работи сериозно, но далеч не са болшинството.

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
Охооо, вие през 94-95 вече сте били изпуснати, така да се каже. Дисциплината беше до зората на демокрацията, най-много до 91-92. Просто нямаше как по време на соца да се правят издънки, защото вериятността да ти хвръкне поведението беше огромна, а с това се сбогуваш и с кандидатстването във ВУЗ или в гимназия. Пионерската и комсомолската организации също държаха здраво контрола - а си се издънил точно в 6-7 клас, а не са те направили комсомолец, а оттам и сто други неприятности си имаш, че и характеристиката ти става кофти за кандидатстване. С редки изключения родителите не позволяваха децата им да се държат зле, защото после рапортуваха на килимчето в директорския кабинет. И тях ги грозеше порицание на партийно събрание в трудовия колектив.

Пиша всички тези неща, за да ти кажа, че ти времето, което ти описваш вече е било съвсем различно, а и ти си била доста малка. Най-много в начална степен да си хванала от старото време.

# 41
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А моля, моля. Мой роднини бяха 1996 - 4 клас. Може да сметнете коя година са били 7-8-9 клас е та тези деца не бяха с такава дисциплина. Влезнаха в национални отбори по различни дисциплини. Спечелиха международни конкурси. Сега са отличници в престижни международни университети. Всички деца от випуска му. Без изключение.
Така че, айде да не обобщаваме.

# 42
  • Мнения: 377
Ох, това ми е последния пост по темата, че явно не се изразявам като хората.   Blush
И ние не сме били толкова "изпуснати", и по олимпиади сме ходили и в университет влязохме повечето. Директорката на въпросното училище в сутрешния блок каза, че и част от тези ученици ходят по олимпиади и показват добри резултати.
Въпросът е, че като почнеш да се чувстваш "голям" и "зрял" проверяваш докъде ще те търпят, ако мине. И като ти кажат "сори, но не минА" си сядаш на д-то и си гледаш задълженията.

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
Нали точно за това става въпрос - практически никой не им казва кога да си седнат на д-то, защото правилниците са така направени, че не вършат работа. Учителят дори и да каже сега "сори, ама не минава" ще получи в отговор "нищо не можеш да ми направиш".

А това с олимпиадите направо ме разбива. Колко са тези деца от училището, които ходят на олимпиади?! Съмнявам се да са повече от 1/4 и то в най, ама най-добрия случай. Ние навремето бяхме от елитна гимназия и уж беше задължително да ходим на олимпиади, пък пак имаше хора, които не ходеха или стигаха най-много до градско ниво. А сега не ми се коментира изобщо.

В нашето училище малко деца ходят на състезания доброволно. Има паралелки, в които учителите ги задължават, но познайте колко деца имат добри резултати при такова условие.

# 44
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
А това с олимпиадите направо ме разбива. Колко са тези деца от училището, които ходят на олимпиади?! Съмнявам се да са повече от 1/4 и то в най, ама най-добрия случай. Ние навремето бяхме от елитна гимназия и уж беше задължително да ходим на олимпиади, пък пак имаше хора, които не ходеха или стигаха най-много до градско ниво. А сега не ми се коментира изобщо.

В нашето училище малко деца ходят на състезания доброволно. Има паралелки, в които учителите ги задължават, но познайте колко деца имат добри резултати при такова условие.

Само дето е трябвало да прочетеш, че не съм казала олимпиади, а национални отбори, което е лееееко по-различно. Но явно в бързането да ме оплюеш ти е убягнал този дребен факт.

Общи условия

Активация на акаунт