Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • Варна
Искам да попитам колко време може да се съхранява кърмата извън хладилник, тъй като аз изцеждам и събирам колкото за едно хранене, което и го давам когато сме на разходка, понеже ми е далеч парка и трябва за съвсем кратко да ходим, ако не и  нося мляко. И се притеснявам колко време след като я извадя от хладилника кърмата е годна за употреба?  newsm78

# 1
  • София, Младост 2
На стайна температура - около 4 часа,в хладилник - 24ч - май така беше newsm78
А защо си създаваш толкова грижи - притесняваш се да кърмиш навън ли Simple SmileМного по-лесно и удобно е -  и имаш пълната (макар и виртуална) подкрепа от всички ни.Аз самата кърмя навън откакто времето го позволява - случвало се е и по 3-4 пъти на ден да папаме в парка Grinning

# 2
  • Варна
Ами дъщеря ми е още много мъничка и яде 30-40 минути, пък на пейка в парка не е много удобно, може би като поотрасне малко и започне да се нахранва по- бързо ще я кърмя и аз там, нямам притеснение, пък и има достатъчно закътани местенца:)

# 3
  • София, Младост 2
Ох,вие вярно сте много мънички Grinning Хайде бързо да пораства малкото слънце и ще е по-лесно Grinning

# 4
  • Стара Загора
На стайна температура - около 4 часа,в хладилник - 24ч - май така беше newsm78
На стайна температура беше 8 часа, но предвид жегите може и да си права за 4 Thinking

# 5
Защо не пробваш термобоксовете,които запазват млякото топло.Би трябвало принципа да е същият и за студеното мляко.После само сядаш някъде на кафенце и молиш съвсем мъничко да ти врътнат шишенцето,не повече от 2 завъртания на микровелето.Освен,ако нямаш опасения за микровълновите,аз лично така притоплям пюретата и не се опасявам много.

# 6
Микровелето убива живота в кърмата. Имунните й свойства са твърде ценни.

Ето указанията на ла лече за съхранение на изцедено мляко:
http://laleche.org/FAQ/milkstorage.html

На стайна температура може до 10 часа да се съхранява кърмата, в хладилник - 8 дни.

Що не пробваш варианта със слинга за кърмене навън?  Много е удобен, а и ще ти спести излишни усилия Simple Smile

# 7
  • София, Младост 2
Що не пробваш варианта със слинга за кърмене навън?  Много е удобен, а и ще ти спести излишни усилия Simple Smile
Кикики,не исках аз да го казвам Mr. Green

# 8
Aз използвах красива пелена и по-широка блуза  Simple Smile Виждаше се едно гушнато бебе, даже малко я люшках - все едно я приспивам. С малките бебоци даже ми се струва и по лесно.
А имам термо-кутия или нещо подобно- отвън с цветни рисунки, отвътре-като стериопор. Като сложиш студената кърма 2 часа не "мърда", след това можеш да извадиш шишето половин час да се климатизира  и после да го предложиш на бебка.
Най-добрия вариант можеш да откриеш тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.0 ако искаш да кърмиш на за(от)крито. Успех. Heart Eyes

# 9
Кикики,не исках аз да го казвам Mr. Green

Винаги има кой да те покрие Wink

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт