Самота

  • 1 125
  • 11
  •   1
Отговори
Събота вечер хората се събират около масата за вечеря, а аз съм сама. Тежи ми няма с кой дума да обеля, дори чаша вино не ми се пие, много е тежко да си сам и да няма с кой две думи да си кажеш. През седмицата не се усеща, забързан в ежедневието, но събота и неделя са ми кошмарни, имам чувството, че се депресирам,приятели познати не искам да притеснявам през уикенда. Просто исках да споделя с някого. Благодаря! Hug Hug Hug

# 1
  • Елин Пелин
  • Мнения: 209
А каква е причината да си сама?

# 2
# 3
# 4
# 5
  • Мнения: 824
Да,има и такива моменти в живота на всеки от нас.Преди всичко стой далеч от депресивните състояния,няма да ти помогнат.Явно изживяваш не лек момент,но защо не искаш да го споделиш с приятелите си?Те са първото стъпало към излизане от дупката.И да се пребориш с това чувство трябва да го споделиш с някого.Нали това е самотата-липсата на любим човек,прегръдка,ласка?Липсата на много близък човек,с когото да споделиш бушуващите емоции,понякога толкова положителни,друг пък не чак... .Е да,понякога се налага и да стискаме зъби,но точно сега не е момента.Нещата в този живот не се случват сами,трябва да им помагаме.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
И от какъв зор си седиш вкъщи? Нямаш ли приятели, с които да миткаш? Леле, аз като съм била сама, без мъж и деца наоколо - не можеш да ме прибереш от улиците и заведенията, като отвързан кон съм hahaha Какво значи "да притесняваш" приятелите си, просто ще им правиш компания в излизането - хайде, не ми казвай, че нямаш сингъл приятели, че всичките са семейни и вечер все вкъщи си седят да гледат бебета Wink Няма да ти повярвам. Аз се сещам поне за десет човека, с които бих могла да изляза в събота вечер, не може да нямаш такива. От теб зависи Wink

# 7
  • Мнения: 66
Всеки от нас е имал такива моменти. Всичко зависи единствено и само от теб.  Най - лошо е да седнеш и да се самосъжаляваш, вместо да търсиш начин да си оправиш проблемите.
Винаги има как да се "спасиш" от самотата, стига да искаш .Купи си една книга,например. Предполагам, че имаш любим жанр.
Следващият път си свали един забавен филм, или какъвто и да е, който е итересен за теб. Излез с някого, не  всичките ти познати и приятели са заети през уикенда.
Проблемът си е в нас самите. Когато изпаднем в някакви депресивни състояния, повечето хора, вместо да се опитат да "оправят положението", те все повече се самосъжаляват и затварят. Но това е моето мнение, може и да не съм права.
Надявам се  да се почувстваш по-добре   bouquet

# 8
  • софия
  • Мнения: 636
Ела у нас - винаги има минимум 2 човека извън семейството ни. Мъжът ми има няколко приятели, които все още нямат семейства и те са през вечер у нас. Няма уикенд, няма делник. Не ми тежи присъствието им, не ме притесняват, весело е като сме повече хора, а освен това ми помагат и за детето-играят с нея докато аз си върша някаква работа, помагат на мъжа ми да готви. Хем той доволен, че е с приятелите си, хеме не ходи сам нагоре-надолу, хем за мен веселба и разбира се, помощ.

# 9
Ела у нас - винаги има минимум 2 човека извън семейството ни. Мъжът ми има няколко приятели, които все още нямат семейства и те са през вечер у нас. Няма уикенд, няма делник. Не ми тежи присъствието им, не ме притесняват, весело е като сме повече хора, а освен това ми помагат и за детето-играят с нея докато аз си върша някаква работа, помагат на мъжа ми да готви. Хем той доволен, че е с приятелите си, хеме не ходи сам нагоре-надолу, хем за мен веселба и разбира се, помощ.

Ще се възползвам от поканата, обожавам малките деца  Hug Hug Hug, сигурно е весело у вас.

Благодаря на всички за добрите думи, благодарение на вас се почувствах по добре. Благодаря ви момичета!

# 10
   Леле, аз пък  се побърквам като  има много хора наоколо.Колкото съм по-сама, толкова ми е по-добре.А приятели имам много.Но ето, вчера бяхме на механа.Ми, какво, скапах се от скука и раздразнение.Не обичам навалиците, пушиляците  и данданиите и т'ва си е.Доядя ме , че не си отидох  направо с детето у дома, да я приспя и да си сърфирам , рисувам или да чета  книжка Rolling EyesДа не ме нападнете , че съм била с дете  в механа- не Naughty, татко ми  я гледа Wink
   Понякога се случва да попадаме и в такава ситуация - да сме самотни.Опитай да  обърнеш лошото за добро.Прави нещо, което ти харесва и  за него не са  нужни други хора.Отдай се на хобито си, разхождай се  безцелно, карай колело, тичай, иди на кино...знам ли.Аз навремето така , като ми беше самотно, рисувах или четях и то ми остана навик и до сега.Та  чак ми стана втора природа, да ми е по-добре сама.Не, че  правилно, де, просто е някакво решение с/у депресиите.Най-добре е да  се срещаш с други хора, но ако е невъзможно по  някаква причина , не падай духом.И аз щях да те поканя на гости, и без друго мъжа ми е все на път, но едва ли си от моя град Hug

# 11
  • Мнения: 3 703
Ела у нас - винаги има минимум 2 човека извън семейството ни. Мъжът ми има няколко приятели, които все още нямат семейства и те са през вечер у нас. Няма уикенд, няма делник. Не ми тежи присъствието им, не ме притесняват, весело е като сме повече хора, а освен това ми помагат и за детето-играят с нея докато аз си върша някаква работа, помагат на мъжа ми да готви. Хем той доволен, че е с приятелите си, хеме не ходи сам нагоре-надолу, хем за мен веселба и разбира се, помощ.

Ще се възползвам от поканата, обожавам малките деца  Hug Hug Hug, сигурно е весело у вас.

Благодаря на всички за добрите думи, благодарение на вас се почувствах по добре. Благодаря ви момичета!
Hug В краен случай форумът работи и в събота вечер Laughing, винаги си добре дошла! Hug

Общи условия

Активация на акаунт