За рибомунила!?

  • 3 039
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
Аз давам прахчета.
В момента дъщеря ми е с бронхит, така че вече сериозно се замислям за ефекта му  Tired

това е "ваксина" срещу 4 вида бактерии с известен имуностимулиращ ефект, я изградиш имунитет, я не Tired Пък и ако ви накихат с нещо различно- защита нямаш.
Т.е. вероятно си очаквала чудеса, но всъщност всичко си е в ред на нещата Confused

# 16
  • Мнения: 7 201
Вие таблетки ли давате?
Да,аз давам таблетки.По 1 табл. сутрин на гладно...по схемата както си е. Peace
аз такава схема не знам-  newsm78
.....
това съм срещала.
Упътването и аз съм го чела. Peace Нашата дозировка ни я изписа педиатъра според възрастта на детето.Явно има значение... Rolling Eyes

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не съм очаквала никакви чудеса, а просто да предпазва детето от усложнения след вирусни инфекции. Поне така ми беше обяснено от двама лекари, както са такива и мненията на майки, които са давали Р.

# 18
  • Мнения: 7 640
Не съм очаквала никакви чудеса, а просто да предпазва детето от усложнения след вирусни инфекции. Поне така ми беше обяснено от двама лекари, както са такива и мненията на майки, които са давали Р.

ясно, аз също затова го планирах, но неосъщесъвих обаче Tired
Според мен, основно е спокойствието на родителя, че прави нещо Sunglasses
Между другото- Бронховаксонът е срещу повече бацили, ама схемата му е по-тегава.

# 19
  • Мнения: 96
От една седмица и аз давам Рибомунил на сина ми,реших да потърся отзиви и открих темата.Предпочетох да подновя тази и да помоля за коментари от мами,които са давали препарата миналата зима.

# 20
  • Мнения: 1 677
Аз давах на сина ми три поредни години, започвахме през септимври - шест месеца, след това - шест месеца почивка.

# 21
  • Мнения: 96
Аз давах на сина ми три поредни години, започвахме през септимври - шест месеца, след това - шест месеца почивка.
По каква схема?
Когато ни го изписва докторката ни каза да го пием 4 месеца първите четири дни от месеца.Аптекарката не беше съгласна и ми извади лекарствен справочник в който пишеше да се пие:Първия месец-4 седмици по 4 дни,а следващите 5 месеца само първите 4 дни.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Аз давах на сина ми три поредни години, започвахме през септимври - шест месеца, след това - шест месеца почивка.
По каква схема?
Когато ни го изписва докторката ни каза да го пием 4 месеца първите четири дни от месеца.Аптекарката не беше съгласна и ми извади лекарствен справочник в който пишеше да се пие:Първия месец-4 седмици по 4 дни,а следващите 5 месеца само първите 4 дни.

Моята дъщеря го пи по схемата, казана от аптекарката.

# 23
  • Мнения: 7 201
Предпочетох да подновя тази и да помоля за коментари от мами,които са давали препарата миналата зима.
Давах го мин. зима,но така и не довърших приема му. Confused Детето се разсипа да боледува,нямаше нищо общо с първата година на прием....Имунната с-ма има нужда да се развива,а т.нар. имуностимулатори само подтискат това.Затова и спрях всякакви гадости от този род. Stop

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Тази година и аз нищо няма да давам. Ама нищичко. При първи симптоми ще действам с клеева тикнктура и Есберитокс, пък каквото сабя покаже.

# 25
  • Мнения: 3
зд миналата година го давах от септември до април на дащеря ми тя е с алергична астма и алерголожката го предписа и сега пак го започваме от понеделник миналата година и подеиства добре нямаше пристапи и не е пила антибиотици

# 26
  • Мнения: 184
Три години давам рибомунил на сина си-9годишен.Доволни сме,но тази година нещо се колебая-закален е уж на море,не знам...до октомври ще мисля.В момента търся информация в нета за препарата-може ли да се дава всяка година и др.

Общи условия

Активация на акаунт