Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 5 окт. 2008, 14:04 ч.

термална вода

• 28 249
  • 93
  •   1
Отговори
  • Благоевград
 не ползвам-отговорете ми за какво я ползвате и какви марки ...
 мисля да си взема да пробвам ..ина4е ползвам розова вода за освежаване

# 1
  • Бургас
Термалната вода на Висши е добра.Ползвам я от време на време за почистване и овлажняване на лицето.След нея става много мекичко.С розовата вода този ефект е минимален. Wink

# 2
  • София
Uriage ми действа много добре.

# 3
  • Благоевград
 може ли да ме ориентирате,цени,марки,спрей4е ли е или като тоник...
 кожата ми е смесена към мазна

# 4
Термалната вода на Висши е добра.Ползвам я от време на време за почистване и овлажняване на лицето.След нея става много мекичко.С розовата вода този ефект е минимален. Wink

Peace ползвам я само лятото за освежаване! под формата на спрей е.
за зимата май ще е по-добре да се ориентираш към други продукти .

# 5
  • Русе
аз я ползвам след епилация,много добре успокоява кожата,пробвайте  Peace

# 6
и аз съм много доволна от нея

# 7
Avene е моята термална вода. Клеананс се казва като гелче  и е за мазна кожа, аз даже и пъпчици имам и перфектно ми се отразява. Цена 21.45 ама си заслужава позлвам я трети месец всеки ден сутрин и вечер! Виши е като дезодорант и не ми допада newsm78

# 8
  • София, в планината
вчера си купих термалната вода на Avene и дано да съм доволна  Peace

# 9
  • Софее
Имам на Виши. И аз не знам за какво помага, пръскам се чат-пат, след като си измия лицето.

# 10
Аз също ползвам на Авен, действа освежаващо Hug

# 11
  • Има много детски смях.
Ползвам термална вода късна пролет- ранна есен. След измиване, преди нанасяне на каквито и да било продукти върху лицето.  Обикновено си купувам Avene.
През останалата част от годината залагам на розовата вода.

# 12
  • UK
Аз ползвам от време на време на виши.Действа ми много освежаващо и ми става меко лицето.Но много рядко е ползвам .

# 13
  • В близост до Царевицата
Не съм ползвала, знам от приятелки че е хубаво да се ползва за освежаване на лицето.

# 14
  • Прекрасна ВАРНА
ползвам на виши и ми допада,освежава ми се тена на лицето.

# 15
Използвам термална вода на Avene - след епилация много ми успокоява кожата
Почиствам и лицето с нея
Отразява ми се добре и на разни ранички

# 16
la roche posay Peace

# 17
  • близо до Витоша
имала съм на Виши, ползвах я за освежаване,
но, от както ми е свършила не съм мислила да си купувам пак,
според мен е излишно  Whistling

# 18
  • Варна
ПОлзвах на Авен- една зима ми с ебеше изсушила кожата много и си я купих. Ама не трябвало да се остави на кожата, да се попие след нам колко си време, щоот изсушавала кожата и не знам какво си, али- бали. Не виждам полза и смисъл аз от нея, прашасва върху шкафа, ще я фъргам.

# 19
  • Благоевград
някои не си ли пръскаха грима с нея?!

# 20
Подариха ми в аптеката спрейче с термална вода на Виши.
Наистина много добре се отразява на кожата на лицето. Става много меко.

# 21
  • Благоевград
къде подаряват така Party

# 22
  • Варна
кой и какво подарява? Има опция редактирай след всяко мнение, така че можеш да си дописваш, вместо да пишеш едно след друго Peace

# 23
  • близо до Витоша

е, как така, няма ли да се размажеш  newsm78

# 24
  • В северна Европа/ Пловдив

Много съм доволна. Peace

# 25
  • Варна
 Използвам Avene от големите 300 мл около 17 лв; използвам я сутрин и вечер след почистване на лицето. На самата опаковка пише- има успокояващо действие при слънчево изгаряне, след третиране на лицето с анти-акне продукти, седалищно зачервяване (при децата), различни форми на раздразнение на кожата, след епилация, за освежаване след почистване на лицето, при пътуване.

# 26
  • В приказките

е, как така, няма ли да се размажеш  newsm78
Когато карах курса за козметиката на Авен французинът,който ни обучаваше ни обясни,че след гримиране -независимо дневен или нощен -фиксираме с  термалната вода.Ефектът е по-дълготраен и по-блестящ.

# 27
  • близо до Витоша
Когато карах курса за козметиката на Авен французинът,който ни обучаваше ни обясни,че след гримиране -независимо дневен или нощен -фиксираме с  термалната вода.Ефектът е по-дълготраен и по-блестящ.

не съм светната кой знае колко,
но, това ми звучи доста странно,
а, и се пробвах да си го представя  Crazy

# 28
  • при децата
Това съм го чела някъде - след гримиране да се напръска леко лицето със спрей с вода.

# 29
  • Благоевград
Това съм го чела някъде - след гримиране да се напръска леко лицето със спрей с вода.
аз съм го 4ела в този форум Whistling

# 30
Днес си купих термална вода на Ивостин, 3 лв., 50 мл., дано ми се отрази добре.

# 31
Термалната вода има много предназначения и всички водят до положителен резултат. Аз ползвам на Виши и Авен, спрейчета. Ако прекаля с грима пръскам малко и после подсушавам излишното с потупване, а лятото е много добре за плажа понеже кожата се дехидратира прекалено. За пътуване също има страхотен освежаващ  ефект

# 32
  • Варна.....
Аз имам Авен, но кой знае какъв ефект от нея не съм видяла- лосиона с билки, който ползвам или розовата ми вода в никакъв случай не са по- лоши.

# 33
Еееее, тъкмо мислех да си купя термалната вода на Виши, ама като ви чета, май ще си карам с розовата вода.  Laughing

# 34
  • В северна Европа/ Пловдив
Аз имам Авен, но кой знае какъв ефект от нея не съм видяла- лосиона с билки, който ползвам или розовата ми вода в никакъв случай не са по- лоши.

Какъв лосион с билки ползваш? Flutter

# 35
  • София
Имам една на Леокрема,пръскам си след като се гримирам,но от разтояние за фиксиране на грима и вечер след почистване за освежаване.Лятото редовно се освежавах цялата с нея. Laughing

Последна редакция: пт, 31 окт 2008, 09:47 от КАРЧЕВА

# 36
  • В кибритена кутийка.....
Аз ползвам тази на Ла Рош Позе сутрин и вечер.Пробвах и тази на Виши,ама нещо....

# 37
И аз използвам на la roche posay.  Peace

# 38
има ли термална вода, която да не под формата на спрей?! и може да се почиства лицето с нея или е е само за освежаване?!

# 39
аз ползвах преди време на Avene,хубава е и наистина освежава,но на мен лично не ми харесва да е спрей ( имам неприятно чуство  когато се пръскам,свивам си очите и все си мисля че струята от спрея е силна Joy)

# 40
  • Плевен
Aз ползвам термалната вода на ивостин и съм много доволна. Успокоява раздразнената кожа, ползвам и след епилация. Peace

# 41
  • Русе
Аз си използвам на Авен и съм много доволна от нея. Peace Много добре се отразява на моята кожа. Simple Smile

# 42
  • София
Аз от години ползвам на Авен и ла Рош,оба4е миналата седмица реших да разнообразя с тази на Виши,колкото и негативно да съм настроена към тази марка.Еми какво да ви кажа,след три ползвания право в казана отиде,първо има вкус и мирис,което не е характерно по принцип за термалните води,второ след напръскване се усеща леко парене и щипене,направо щях да отка4а.Помислих 4е си внушавам и я дадох на приятелка,за да не я изхвърля аз.Преди малко се 4ухме по телефона и тя я е изхвърлила,на нея и е действала по същия на4ин! Rolling Eyes

# 43
В последния "Капитал" имаше много интересна статия за термалната вода на селцето Авен.

# 44
  • Варна
В последния "Капитал" имаше много интересна статия за термалната вода на селцето Авен.

В която ставаше въпрос за?

# 45
  • София
Имам една на Леокрема,пръскам си след като се гримирам,но от разтояние за фиксиране на грима и вечер след почистване за освежаване.Лятото редовно се освежавах цялата с нея. Laughing

Днес я видях в един магазин тази вода и сериозно се замислих, исках да попитам първо за впечатления.

# 46

В която ставаше въпрос за?
http://www.capital.bg/show.php?storyid=578317

# 47
Аз от години ползвам на Авен и ла Рош,оба4е миналата седмица реших да разнообразя с тази на Виши,колкото и негативно да съм настроена към тази марка.Еми какво да ви кажа,след три ползвания право в казана отиде,първо има вкус и мирис,което не е характерно по принцип за термалните води,второ след напръскване се усеща леко парене и щипене,направо щях да отка4а.Помислих 4е си внушавам и я дадох на приятелка,за да не я изхвърля аз.Преди малко се 4ухме по телефона и тя я е изхвърлила,на нея и е действала по същия на4ин! Rolling Eyes
Единствено на Виши е високо минерализирана и е необходимо след секунди да се попие, иначе дразни кожата. Това го казвам от обучение на Виши на което съм била. Но не защото съм им привърженик. Просто да знаеш. Иначе ползвам на Авен най-често, на Ла-рош -веднъж съм имала. Доволна съм.
Ползвам термалната при дразнене и зачервяване на кожата, когато имам нужда от освежаване, придава по-здрав вид на кожата.

# 48
  • Варна
И аз полвам на Avene, ве4е няколко години.  Доволна съм, както от водата, така и от всички продукти на марката, които съм ползвала. Лятото пръсках и бебка - голям смях беше Simple Smile

# 49
A moje li s tazi termalna voda da se praskam sled kozmentik?

# 50
може  Peace

# 51
  • София
Ползвам постоянно на Виши,отвреме на време на Авен.Много освежаващо ми действа,особено лятото Peace

# 52
И аз от доста време ползвам термалната вода на Виши. Доволна съм и никога не съм имала зачервявания и др. подобни оплаквания.

# 53
Някой позвал ли е на Ивостин .

# 54
В последния брой на сп.Ева са отделили доста на термалната вода Авен, много изчерпателно и интересно е написано за самия извор, спа центъра, процедурите и т.н. Пише толкова положителни неща, че вече гледам с други очи на нея въпреки, че ползвам от няколко години и ми се отразява добре, но пък кой знае какъв ефект не съм забелязала.

# 55
  • Бургас
Ползвам на авен Peace..Пръскам след всяко миене на лицето,след минута избърсвам,после пак пръскам и оставам да попие.Правя си и маска с хума с нея.Някой да я е пръскал след като е сложил фох дьо тен,защото пише че може,ама на мене нещо newsm78

# 56
Който е ползвал и Авен и Ла Рош, коя от двете ще ми препоръча?  Flutter

# 57
Аз си слагам в шишенце с пулверизатор обикновена българска минерална вода и ефекта е същия Simple Smile

# 58
  • София
Ползвам на Виши,доволна съм.

# 59
  • Бургас
Ползвала съм и на ЛА РОШ,но следващата която си купих беше отново на на АВЕН.Може би по-добре я усештам.А и все пак цялата козметика на АВЕН е основана на съдържанието на  ТЕРМАЛНАТА ВОДА,така че Whistling

# 60
Ползвам термална вода Авен от две години. Много съм доволна от нея. На Виши също пробвах ,но не ми понесе много добре. Използвам вечер след като почистя лицето, точно преди лягане и сутрин преди грима.

# 61
Аз ползвам на Iwostin. Имам в хладилника и розова вода, която играе същата роля, но забравям за нея да я позвам.

# 62
  • Bulgaria
Iwostin - нова за БГ термална вода, полска, на страхотно ниво са и на добра цена. Мога да кажа - по-добре от Виши, нещо като Рок. Peace

# 63
  • София
Ползвам Авен и съм много доволна. Имах изгаряне на ръката, което пръсках с водата и завехна само за два дни. По принцип си пръскам лицето сутрин и вечер преди да си сложа крем.

# 64
  • София
Леокрема ми беше много полезна докато кърмих и се изцеждах с помпата. След всяко изцеждане си пръсках гърдите, които направо бях разранила, и след 2 седмици кожата беше в идеално състояние. Сега я ползвам след баня.

# 65
Когато я ползвате преди крем, оставяте ли я да попие известно време или директно намазвате влажната кожа? Някъде по-горе четох, че не било добре да се оставя кожата да изсъхне с нея.

# 66
 letsgo и аз съм чувала,че не е добре кожата да изсъхне с водата,затова нанасям крема на леко влажна кожа.Отразява ми се много добре.
Преди ползвах Авен,но от известно време съм с Iwostin и май разлика няма .Всъщност има-в цената.

# 67
Благодаря ти Скарлет 98!   bouquet Така ще направя и аз. Колко е разликата в цената? Полската марка не съм я забелязвала в аптеките, в които пазарувам, но ще проверя.

# 68
  • Хасково- Пафос
запис,че ми е интр Hug

# 69
Днес си взех на Авен -кожата ми става по свежа и мека

# 70
  • Близо до морските вълни
Здравейте момичета и от мен!
Аз също ползвам термалната вода на Авен също така и кремовете са ми на същата марка.
На мен ми действа добре по мои наблюдения и термалната вода и кремовете;защото аз съм с много суха кожа ;дори преди да почна да ги ползвам ми се бяха появили лишеи по лицето.
Имам един въпрос (дано само не се повтарям с някого)защо не е хубаво да изсъхне термалната вода на лицето ти ?
Аз правя точно така първо пръскам върху лицето изчаквам хубаво да попие и тогава нанасям първо околоочен крем и после крема за лице.
Всъщност така ми обясниха в аптеката newsm78

П.П. Дори някъде бях чела че вечер не слагат някой мацки дори и нощен крем а само с термална вода(аз пробвах обаче ми е прекалено сухо върху лицето без нощен крем)

# 71
  • София, в планината
П.П. Дори някъде бях чела че вечер не слагат някой мацки дори и нощен крем а само с термална вода(аз пробвах обаче ми е прекалено сухо върху лицето без нощен крем)
аз така правя, но кожата ми не е суха  Peace и ми е много добре

# 72
  • Bulgaria
Момичета, да ви кажа, като се замислих най-съм доволна от Розова вода, но ходя в едно студио, мисля, че ги има и в София и в Пловдив - Енигма - там използват Розова вода, която е просто страхотна, имах една позната, та ми задели малко, каза, че шефката й я поръчвала от някъде. И така мирише - страхотно, пак на розова, но я няма тази нотка, която мен лично в обикновената не ми харесва - на захар и роза. За съжаление ми свърши доста отдавна, а тя вече не работи там. Така че , ако имате познати в такова студио, можете да се пробвате  Grinning Peace

# 73
Ползвала съм на La Roche и на Avene и не бих повторила нито едната, много съм доволна от розовата вода, най-много от една на Карлово в голямо прозрачно розово шише.

# 74
  • у нас
защо не е хубаво да изсъхне термалната вода на лицето ти ?

Защото  тогава дехидратира кожата Peace

# 75
  • Близо до морските вълни
защо не е хубаво да изсъхне термалната вода на лицето ти ?

Защото  тогава дехидратира кожата Peace

Благодаря за отговорите!
  bouquetНаистина изсушава кожата както писах не ми е комфортно само с термална вода вечер явно е до кожа.
Снощи пробвах след почистване на кожата на лицето се напръсках с термална вода и до като е още влажно лицето се намазах с кокосово масло и така до сутринта .  bouquet

# 76
letsgo Авен е на двойно по висока цена,опаковка с 50мл на Авен е около 7 лева,а  Iwostin 3.
За съжаление обаче все още много малко аптеки зареждат от тази полска козметика.В Пловдив например я има само в аптека Тримонциум на Четвъртък пазара и в аптеката до Тунела.

# 77
Много съм доволна от термалната вода на Авен.
По принцип я ползвам от години за лицето, но тези дни много ми помогна.
Преди няколко месеца претърпях операция и така ми бяха изгорили кожата с йод, че 2 месеца не спря да пада и да ме боли.
1 седмица мазане с термална вода и кожата заздравя  Peace

# 78
  • Сoфия
имаше в 1 аптека промоционален пакет на авен- термална вода и крем на цената на крема, който беше 30 и няколко лева, но бях отишла за крем и си взех аквалия на виши. Сега като гледам колко я хвалите водата на авен, съжалявам, че не ги взех тях, защото вишито уж е за чувствителна кожа, но ме щипе около носа.

# 79
И на мен ми я пробутаха с крема и се чудих какво да я правя, та си излекувах рагадите с нея.

# 80
В наше село Avene е 13лв.  Money Iwostin не намерих. Като чета колко ви помага ще взема и малчо да пръскам. На него от време на време все му излизат лишейчета.

# 81
  • София
Здравейте!
Вчера и аз си взех Ивостин, страшно доволна съм, при положение, че за пръв път ползвам. НО, искам да попитам според Вас дали термалната вода може да замести тоника за лице? В смисъл Вие като я пръскате под крема слагате ли и тоник или не?

# 82
  • Има много детски смях.
В наше село Avene е 13лв.  Money

Това най- вероятно е най- малкото шише.

Иначе аз винаги при нужда съм пръскала малката с нея- я при зачервено дупе, я при пъпчици- от комар или от прахоляк... пенкилер направо. Винаги държа по една разфасовка от най- малките в чантата си. А на тоалетката- едно от най- големите.

# 83
  • Варна
В наше село Avene е 13лв.  Money Iwostin не намерих. Като чета колко ви помага ще взема и малчо да пръскам. На него от време на време все му излизат лишейчета.

Водата на Авен е около 7 лв. за 50 мл (най-малката разфасовка), около 13 лв за 150 мл. и около 18 лв. за 300 мл. (най-голямата).
Ти явно имаш средната опаковка  Peace

Аз също я използвам вече втора година (само Авен съм ползвала досега и не възнамерявам да я сменям) и съм много, много доволна Hug Не съм очаквала, че нещо толкова безобидно като водичка може да има такъв осезаем и положителен ефект - аз съм с чувствителна, капризна и често дехидратирана кожа Peace

# 84
  • Русе
Онзиден гледах на Ивостин за 2лв и нещо,малка разфасовка...в аптеката на Кауфланд.Позачудих се,дали да не си взема,но в крайна сметка не я купих.
Но сега като чета,че има доволни и от нея,ще взема да я пробвам. Simple Smile

# 85
Някой някъде писа, че на Ивостин пръскат малко по-едри капки от на Авен. Не, че е голям проблем. Може би само ако се използва върху грим няма да е много добре.

# 86
  • Русе
Някой някъде писа, че на Ивостин пръскат малко по-едри капки от на Авен. Не, че е голям проблем. Може би само ако се използва върху грим няма да е много добре.

Вчера си я купих-термалната вода на Ивостин.Наистина пръска по-големи капки от тази на Авен,но ако я пръскаш по-отдалече не е така. Peace
Единственото,което не ми допада е,че няма аромат,а тази на Авен мирише приятно.Но това пък може и да е по-добре,че не е ароматизирана. newsm78

# 87
  • Варна
Момичета, я ми кажете дали водата ще има ефект върху младежките пъпчици по лицето на щерката. Те не са много, но тя постоянно си ги гледа и се дразни от тях, а като че ли не искам да се мацоти с разни кремове все още.

# 88
Чак да повлияе младежки пъпки никак не ми се вярва. Може да успокои леко раздразнената кожата, но няма как да се бори с инфекцията. По скоро е допълнителна грижа, съпътстваща лечението на акне. Но все пак й вземи на дъщеря ти. Само ще й е в плюс. Особено през предстоящите жеги.

# 89
  • Пловдив
Наскоро купих на сина си слънцезащитен спрей 50 фактор на Виши и към него ми подариха термалната им вода, в момента вървят в пакет до изчерпване на количествата Peace
Аптекаря ми обясни, че мога да я ползвам и върху кожата на детето ако настъпят някакви изгаряния за по-бързо възстановяване на кожата Peace

# 90
  • София
И аз ползвам на Авен, ама да ви кажа не знам дали има въобще някакво действие. По едно време се бях обринала и да ви кажа не забелязах обривът ми да завехна много бързо. Tired Май като я изхабя ще си карам на розова вода.  Rolling Eyes

# 91
  • Варна
има ли термална вода, която да не под формата на спрей?! и може да се почиства лицето с нея или е е само за освежаване?!

Аз ползвам термалната вода на Ивостин/зелената серия/, нанасям я сутрин и вечер на лицето с тампонче. Вечер в/у него слагам и нощен крем, но сутрин се мажа само с водата и излизам...чувствам кожата си мн добре Simple Smile

# 92
  • Русе
Единственият ефект,заради който ползвам терм. вода е освежаващият...Иначе и аз не забелязвам някакво друго действие. Peace

# 93
  • Пловдив
letsgo Авен е на двойно по висока цена,опаковка с 50мл на Авен е около 7 лева,а  Iwostin 3.
За съжаление обаче все още много малко аптеки зареждат от тази полска козметика.В Пловдив например я има само в аптека Тримонциум на Четвъртък пазара и в аптеката до Тунела.

Коя аптека до тунела?!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт