За детската консултация?

  • 1 562
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 334
Здравейте!Прави ми впечатление последните 3-4 пъти като водя дъщеря ми на консултация един път в месеца че педито само я мери колко тежи и колко е дълга.Нито я преслушва нито и мери обиколкоата на главата и гърдите (както правеше преди 3-4 месеца) нито и гледа гърлото нищо Thinking .При вас как е ?

# 1
  • Мнения: 502
ами тя и моята е много завеяна, но аз съм упорита и искам да я прослуша, да види гърлото задължително. иначе и тя пропускаше да мери обиколката на главичката и ако и се отнеса нанякъде с някой въпрос за бебето просто пропускахме да я измерят. явно навсякъде е така. много ми е припряно и сега на консултации, а и малката постоянно реве от лекарката и с това още повече изнервя.

# 2
  • Мнения: 114
Ами да явно навсякъде е така!и нашата е същата,но аз все настоявам и все трябва подробно да питам Tiredписна ми вече!последния път трябваше да и напомня ,че нямаме белег от бцж,а тя ми каза да не се притеснявам те повечето деца нямали! Shocked

# 3
  • София
  • Мнения: 267
На нас винаги са ни мерили обиколките,гледали са гърлото и са ни преслушвали- и сега продължават...Може би педиатърът ви разчита на това,че нямате някакви оплаквания... но ти по-добре тактично си го подсещай...Все пак това не изисква кой знае колко време,пък и му влиза в задълженията

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Нашата освен,че я мери и тегли,винаги я преслушва,гледа гърлото,мери обиколките

# 5
  • Мнения: 514
Нашата освен,че я мери и тегли,винаги я преслушва,гледа гърлото,мери обиколките
Главичка /фонтанелка/Крачета и коремче!Въобще навсякаде я преглежда! Peace

# 6
  • Мнения: 2 334
Явно нашето педи разчита всичко да е наред и не намира за нужно да прави тези неща Rolling Eyes А пък и дъщеря ми много плаче като я заведа и още щом го види(той е мъж) и започва да реве Tired

# 7
  • Мнения: 1 919
Нашата освен,че я мери и тегли,винаги я преслушва,гледа гърлото,мери обиколките

и при нас така..само, че пропуска момента с обиколките...

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 1 738
Явно нашето педи разчита всичко да е наред и не намира за нужно да прави тези неща Rolling Eyes А пък и дъщеря ми много плаче като я заведа и още щом го види(той е мъж) и започва да реве Tired
Моят син също много плаче,но въпреки това педито винаги го преглежда подробно.

# 9
  • Мнения: 437
Обиколката на главата и на гърдите са много важни показатели за развитието на детето.Напомняй й на лекарката, може и да забравя ...
Но ако почне да ти философства, че не е от голямо значение те съветвам да се замислиш за смяна на лекарката.

# 10
  • Мнения: 543
Нашата е много съвестна. Всичко мери, преслушва я, разпитва, дава съвети, обръща внимание на всяко бебе. Може би трябва във вашия случай ти да настояваш, все пак това е бебе, важно е как се развива!

# 11
  • Мнения: 165
Нашата освен,че я мери и тегли,винаги я преслушва,гледа гърлото,мери обиколките
Главичка /фонтанелка/Крачета и коремче!Въобще навсякъде я преглежда! Peace
и нашата така...дава съвети и за храненето... Peace

# 12
  • Мнения: 2 197
Нашата педиатърка чинно и мереше всичко, но никога не я е преслушвала. Може би защото дъщеря ми до две годишна не се разболя нито веднъж. Не съм и настоявала да я преслушва - и без това не ми се стоеше изобщо в кабинета.

# 13
  • Мнения: 2 100
Всеки месец се мери тегло, ръст, обиколка на гърдичките и главата. Освен това го преглежда обстойно-гърло, ушите, венци, опипва зад ушите, фонтанела, под мишничките, пишока...абе всичко. Дава консултации, много и надълго ме разпитва за изминалия месец какви храни съм въвела, как ги е приел, имало ли е нещо нередно и т.н. Според мен така би трябвало да бъде на всяка консултация.

# 14
  • Мнения: 2 334
Всеки месец се мери тегло, ръст, обиколка на гърдичките и главата. Освен това го преглежда обстойно-гърло, ушите, венци, опипва зад ушите, фонтанела, под мишничките, пишока...абе всичко. Дава консултации, много и надълго ме разпитва за изминалия месец какви храни съм въвела, как ги е приел, имало ли е нещо нередно и т.н. Според мен така би трябвало да бъде на всяка консултация.

И аз така мисля ама... Confused

Общи условия

Активация на акаунт