Търся фирма за основен ремонт на апартамент-София

  • 84 514
  • 170
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9
имам на впредвид,че ако искате едно просто освежаване на апартамента ще излезе по евтино отколкоте цялостен ремонт с вътрешна и виншна изолация  смяна на дограми и тн.

Ние като искаме едно просто освежаване на апартамента и сами можем да си го направим освежаването.... Майстори за това не трябват!
Ама като искате такива високи цени изпълнявате ли всичко коректно и в срок и какъв е работния ден на един майстор - 2 часа, 5 часа или 8 часа?!

Работния ден на един майстор зависи от много неща,като на пример технологията по кято се извършва даден вид СМР,съседите които стрелят ако севдига шум от 2 до 4 след обяд , дали собствениците на жилището живеят в него по време на ремонта и тн.т. Уверявам ви че никоя фирма която държи на името и реномето си няма да остави майстора си да работи 2 часа.

Ako може да продължа-също така ат голямо значение за ремонта и продължителността на работния ден на майстора е времето-т.е. температурата навън и в помещението.Тъй като голяма част от материалите за работа се препоръчват при температура над 5 градуса.- замазки,шпакловки боядисване и тн.А относно качеството и корекността смятам че притесненията са излишни при положение че наемате фирма-все пак не е същото като да наемете бригада рабоници които се чудят как по бързо да вземат парите да свършат нещо и да бягат да пият.-При положение че се наема фирма нещата стоят по по различен начит.
Как процедирам аз в моята фирма-всеки нов работник се запознава с правилника за работа - начален, дневен и периодичен инструктаж-всеки в зависимост от обекта разбирасе.Та така се спестяват доста главоболия със съседи и техници и др.По принцип работния ден на моите маистори и на мен самия е около 8 часа е разбирасе +- пак в зависимост от СМР.

# 31
  • Мнения: 3 576
Привет, имам питане кое точно се води замазка и кое шпакловане?
Имаме стая, в която стените са доста неравни и се опитвахме да оправим положението с тапети.
За съжаление се видя, че няма да стане така, не ми се занимава и с изравняващи тапети, опитахме на едно място - отнема време и не става както искаме.
Та сега не знам какъв човек да търся - за измазване или за финно шпакловане, и как горе-долу вървят цените??
Колко време отнема горе-долу за стая приблизително 12кв?

# 32
  • Мнения: 9
Привет, имам питане кое точно се води замазка и кое шпакловане?
Имаме стая, в която стените са доста неравни и се опитвахме да оправим положението с тапети.
За съжаление се видя, че няма да стане така, не ми се занимава и с изравняващи тапети, опитахме на едно място - отнема време и не става както искаме.
Та сега не знам какъв човек да търся - за измазване или за финно шпакловане, и как горе-долу вървят цените??
Колко време отнема горе-долу за стая приблизително 12кв?
Ами замаската по принцип се прави на подовете за изравнвяване а шпакловката на стени и тавани пак за същото.А цените варират около 5-7 лв/м2-относно продължителността на работния процес зависи от времето-но около 3-4 дни и разбирасе в зависимост колко е крива стената и калко ръце има за нанасяне.
Надявам седа съм бил полезен.

# 33
  • Мнения: 243
Здравейте. Точно такава тема ми трябваше.
Бих искала да питам г-н А.Галев следното нещо:
В публикацията си говорите за ориентировъчни цени, но става въпрос за ремонт на вече обзаведен апартамент. Бихте ли споделили как стоят нещата за нов апартамент, който се издава от строителя на шпакловка и замазка. Интересува ме поставяне на ламинат и тапети в стаите и коридора, и лепене на плочки (PVC облицовъчни плоскости) за банята.
Как стой въпроса с вграждане на мебели - занимава ли се Вашата фирма с това? За първи път се сблъсквам с ремонтни дейности и ми трябва фирма, защото идея си нямам в каква последователност трябва да се направят нещата.
А въпроса с температурата на помещението също много ме вълнува. Сградата, в която е апартамента още не е официално издадена, но апартамента е напълно готов и позволява да се влезе да се ремонтира. Вариант ли е в апартамента да се пусне парно, за да се достигне нужната температура за ремонт или е най-удачно да се чака затопляне на времето?
Благодаря предварително за отговорите   bouquet

# 34
  • Мнения: 4
Здравейте. Точно такава тема ми трябваше.
Бих искала да питам г-н А.Галев следното нещо:
В публикацията си говорите за ориентировъчни цени, но става въпрос за ремонт на вече обзаведен апартамент. Бихте ли споделили как стоят нещата за нов апартамент, който се издава от строителя на шпакловка и замазка. Интересува ме поставяне на ламинат и тапети в стаите и коридора, и лепене на плочки (PVC облицовъчни плоскости) за банята.
Как стой въпроса с вграждане на мебели - занимава ли се Вашата фирма с това? За първи път се сблъсквам с ремонтни дейности и ми трябва фирма, защото идея си нямам в каква последователност трябва да се направят нещата.
А въпроса с температурата на помещението също много ме вълнува. Сградата, в която е апартамента още не е официално издадена, но апартамента е напълно готов и позволява да се влезе да се ремонтира. Вариант ли е в апартамента да се пусне парно, за да се достигне нужната температура за ремонт или е най-удачно да се чака затопляне на времето?
Благодаря предварително за отговорите   bouquet

Веднага ти одговарям,че по лесен ремонт няма , защото когато ап. е на шпакловка и замазка не се съобразяваш с нищо и можеш да развихриш фантазията си. А колкото до температурата няма нищо страшно, пускаш една духалка и въпроса е решен,а ако има парно още по добре. А ако чакаш времето ,може да чакаш и до месец маи. Вграждането на мебели го правим наи - бързо Simple Smile

# 35
  • Мнения: 243

Веднага ти одговарям,че по лесен ремонт няма , защото когато ап. е на шпакловка и замазка не се съобразяваш с нищо и можеш да развихриш фантазията си. А колкото до температурата няма нищо страшно, пускаш една духалка и въпроса е решен,а ако има парно още по добре. А ако чакаш времето ,може да чакаш и до месец маи. Вграждането на мебели го правим наи - бързо Simple Smile
Много благодаря за отговора. Ще разговарям с мъжа ми и ще се обадим за повече информация  Wink

А някакви координати може ли  Blush

# 36
  • Мнения: 4

Веднага ти одговарям,че по лесен ремонт няма , защото когато ап. е на шпакловка и замазка не се съобразяваш с нищо и можеш да развихриш фантазията си. А колкото до температурата няма нищо страшно, пускаш една духалка и въпроса е решен,а ако има парно още по добре. А ако чакаш времето ,може да чакаш и до месец маи. Вграждането на мебели го правим наи - бързо Simple Smile
Много благодаря за отговора. Ще разговарям с мъжа ми и ще се обадим за повече информация  Wink

А някакви координати може ли  Blush


с удоволствие!  виж в лични

# 37
  • Мнения: 497
Убихте мЪ. Остава и самия ремонт да се направи онлайн, тогава ще падна възнак направо.
Момичета, истината е, че с фирма, без фирма, дървото е голямо. Не се лъжете, че спестявате кой знае какво като нерви и време с фирма. Какво си спестявате - че не избирате  вие майстора за ВИК, плочки, шпакловки, а го избира друг вместо вас. Това може обаче да е бомба със закъснител и да не е спестяване, а образуване на нерви. Ние сме правили ремонт на два апартамента един след друг (просто ги съединявахме) без фирма, а с отделни майстори - за 3 месеца и половина приключи всичко (от дограми през ВИК, шпакловки, плочки, паркет, изолация, външна врата, абе пълна програма) и то не сме бързали, защото не живеехме изобщо там. Обаче маркетинга на мъжа ми за майсторите беше убийствен. На всеки един е ходил да гледа работата му в дома на този, който го е препоръчал плюс още едно място, посочено от самия майстор. Един за плочки как го отряза, чак на мен ми стана неудобно.... Ама накрая извода - отлична организация, липса на издънки и кеф. Но контрола през това време беше моя грижа-бях готова за софийския маратон, добре, че можех да си го позволя като време. Сега под нас правят ремонт с фирма - мъка, мъкааааа. То и собственика за мен е улав, ама започнаха през юли и още изобщо не му се вижда края. Само давам пример - в края на ноември монтираха скеле за външна изолация и още си седи скелето, но не е сложен и един панел отвън. За качество-не мога коментирам, ама скоростта е като на костенурката с вестника от рекламата. Та ... ФИРМАТА не е панацея винаги.

# 38
  • в центъра
  • Мнения: 445
Убихте мЪ. Остава и самия ремонт да се направи онлайн, тогава ще падна възнак направо.
Момичета, истината е, че с фирма, без фирма, дървото е голямо. Не се лъжете, че спестявате кой знае какво като нерви и време с фирма. Какво си спестявате - че не избирате  вие майстора за ВИК, плочки, шпакловки, а го избира друг вместо вас. Това може обаче да е бомба със закъснител и да не е спестяване, а образуване на нерви. Ние сме правили ремонт на два апартамента един след друг (просто ги съединявахме) без фирма, а с отделни майстори - за 3 месеца и половина приключи всичко (от дограми през ВИК, шпакловки, плочки, паркет, изолация, външна врата, абе пълна програма) и то не сме бързали, защото не живеехме изобщо там. Обаче маркетинга на мъжа ми за майсторите беше убийствен. На всеки един е ходил да гледа работата му в дома на този, който го е препоръчал плюс още едно място, посочено от самия майстор. Един за плочки как го отряза, чак на мен ми стана неудобно.... Ама накрая извода - отлична организация, липса на издънки и кеф. Но контрола през това време беше моя грижа-бях готова за софийския маратон, добре, че можех да си го позволя като време. Сега под нас правят ремонт с фирма - мъка, мъкааааа. То и собственика за мен е улав, ама започнаха през юли и още изобщо не му се вижда края. Само давам пример - в края на ноември монтираха скеле за външна изолация и още си седи скелето, но не е сложен и един панел отвън. За качество-не мога коментирам, ама скоростта е като на костенурката с вестника от рекламата. Та ... ФИРМАТА не е панацея винаги.

Еми нали за тва е форума - за да си помагаме  Laughing и някой да препоръча от опит!
Аз лично нямам друг избор. Нито аз мога да се занимавам с това, нито мъжа ми има време.
И затова мнението на момичетата е много важно за мен  Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 932
Аз мога да препоръчам мъжа ми  Embarassed,но той не е фирма , работи сам, само ако прецени , че няма да се справи сам , има приятел и колега , който вика. Занимава се с теракот, фаянс, тапети и боядисване. Но работи само вечер и през почивните дни денем, защото през деня си е на работа във фирма. Правил е вече ремонт на 2-3 жени от форума.
Ако някой не държи да е фирма и го устройва работното му време ,може да ми пише на лични, има си и снимков материал, защото си снима обектите, които направи.

# 40
  • Мнения: 243
казабланка нищо не пречи да се проучат всички възможни варианти. Колкото повече информация имаш, толкова по-добре. Като стане време вече да се започне с ремонта, всеки сам си решава. Никой никого не кара насила.

# 41
  • Мнения: 1 798
Казабланка е права. Важното е всеки да  разбира от работата,която прави.И аз им висях на главите,ама от това по-добри не станаха, разбираха от всичко,можеха всичко.Затова ми се клатят контактите в  2-те спални и мъжът ми си ги слага после в хол и кухня,справи се   много добре за лаик.
Няма неподходящ сезон за вътрешен ремонт,  единствено външна изолация не слагат в мокро време.

# 42
  • София
  • Мнения: 7 986
Имам едно питане, за което не открих по-подходяща тема да го задам. Вкъщи сменяме интериорните врати. Тъй като целият ремонт от самото си начало тръгна наопаки, в крайна сметка на отремонтирано жилище сменяме интериорните врати. Уж е с минимум къртене, но където имаше дървени каси е погром...Вчера, като го видях, щях инфаркт да получа. Та питането ми е дали на някоя мама й се е налагало да пребоядисва стая без да маха мебелите вътре? Изобщо възможно ли е или аз имам твърде идеалистични представи за боядисването?

# 43
  • Мнения: 497
Милинка, не е невъзможно. Но ако са плътно до стените, ще трябва да ги преместиш поне в средата на стаята и да ги покриеш - или с тънки наелони- продават такива по 20-на метра, или с чаршафи. Да не забравиш и лампите! На мен ми се наложи да си пребоядисам таван в една от стаите само - да не мислиш, че местих всичко. Обаче после пероидично си откриваш ту-там точици латекс, но не е болка за умиране.

# 44
  • София
  • Мнения: 7 986
Aми май съм по-склонна да преживея точиците латекс, отколкото да се занимавам с местене на мебели... Само като си представя пак да викам фирмата, дето монтира мебелите, пък да вадя всичко, просто ми иде да се гръмна.... А то ми е ясно, че ние сме за бой, защото започнахме всичко от краката за главата...

Общи условия

Активация на акаунт