Криза - има ли при вас, усещате ли я, притеснявате ли се?...

  • 693
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 27 524
Пускам темата заради разговор снощи - в Европа има криза. Или поне навлиза. Не знам със сигурност дали в резултат на кризата (реална или не) в Америка (ако там има такава), но е факт все пак, че Европа се е озъбила малко или много. Утре тук, в Брюксел, ще се събират държавните глави да търсят изход и да спасяват Европа.
Белгия специално покрива разликата бензин или дизел с основната, досегашна цена. Когато даденото гориво се покачи повече, държавата поема разликата.
Обаче и тук си има своите притеснения - една от най-големите ни банки е холандска- Фортис - пред фалит беше, държавата купи 75% за да остане.
Дексия, друга банка, пак пред фалит - Америка ги купи...
Как е при вас? Усещате ли кризата?

# 1
  • Мнения: 5 710
Теорерично банките в Италия не могат да фалират.
На практика Уникредит се държи на косъм, проваляли я испанските и италианските ипотеки. Ще видим.
Ние лично не чувстваме ( освен увеличението на цените и горивата, разбира се) криза. Нямаме заеми и което е по-важно засега нямаме нужда от взимане на кредити ( което ще става все по-трудно и за домакинства, и за фирми).
Мисля, че сме в добра позиция, но не знам какво ще става. Аз се притеснявам за влоговете и застраховките на хората.
Помня шоковите сцени в България през 90тте, когато хората губеха парите си за часове.

Последна редакция: нд, 05 окт 2008, 20:47 от 10cent's

# 2
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Блонди, добре дошла си в тази темичка, Световната икономическа криза или каквото там се случва в момента! Освен официални новини, факти и коментари има и лични впечатления, как ни се отразява тази ситуация. Отдавна вече я дъвчем, дори по едно време стана доста гореща  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт