Koe e любимото ви кафене?

  • 2 540
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Един от ритуалите на уикенда ми е с любимия да отидем в някое уютно кафене сутрин и да се наслаждаваме на мястото, кафето и времето заедно.  "Моите" места засега са Вила Росиче http://www.capital.bg/show.php?storyid=371228 и Лагуната, но само в градината. Кои ще ми препоръчате вие?  bouquet

# 1
  • някъде
  • Мнения: 979
В леглото!

# 2
  • Мнения: 759
Последно време ходя в Крамер във Варна Simple Smile

# 3
  • Мнения: 7 723
Имам си едно кафененце,
(кафаненце е силно казано)
гаражче, в което правят и кафе.
Ритуала да си изпия там кафето на крак
не бих го заменила с на друго място.

# 4
# 5
  • Мнения: 5 370
Mммммм.......любима тема рано сутрин.  bouquet
До скоро ходех много активно в Кофи Хаус, в Бизнес Парка. Причината беше, че само там правеха шварц.....а аз еспресо недолюбвам.
Сега съм открила едно фантастично магазинче за кафе, където не само ти го мерят и мелят, но и можеш да пийнеш по чашка , ухаеща я на карамел, я на шоколад....вариации всякакви. Heart Eyes
Ако някога имам пари за частен бизнес, бих искала да си отворя е такова на магазинче.

# 6
# 7
# 8
  • Berlin
  • Мнения: 11 239
онда.  харесвам капучиното и обстановката.

# 9
  • Мнения: 2 407
Сутрин винаги в къщи.

# 10
  • Мнения: 4 916
Във Варна - Рефлекс на Понеделничния пазар.

В София - в почивни дни Киара (зад Плиска), в работни дни - едно кафене до посолството на Египет отстрани на Кристал, не се сещам името, също и това срещу Галерията за чуждестранно изкуство, но то май работи само през лятото.

# 11
  • Мнения: X
"У нас" и "вкъщи"

# 12
  • Мнения: 118
Навсякъде където съм работил имам любими кафенета.
Най любимото обаче е '7-те лули' в Балчик.

# 13
  • Мнения: 3 405
Любимото ми кафене бе "Ректората" в Стопанска Академия в Свищов.
Вече го няма. Т.е. има го, но е променено и с ново име. Никое друго не ми е ставало така любимо като "Ректората".

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
И аз в къщи.

# 15
  • Мнения: 4 555
Не обичам кафенета. Но имам много любими места на открито.

# 16
  • Мнения: X
Аз за това писах "у нас", защото в Стара Загора разбирането за кафене е много изкривено или поне не съвпада с моето. Аз обичам светли уютни помещения, като изпия едно кафе и побъбря с приятелка да излезна още по-ободрена. А в повечето случаи попадаш в някаква тъмна, опушена дупка, музиката, ако изобщо може да се нарече музика- на макс, за да се чуеш със познатите, с които сте се дръннали там, трябва или да се надвиквате с тонколоните, или просто да си седите и да тъпеете, гледайки плазмата на стената (колко умно все пак,че са се сетили да я сложат). Ама аз ако искам да гледам плазми без звук ще отскоча до Технополис, че поне има разнообразие, и няма да ме опушват през това време... То всъщност и разбирането за "кафе" в тези кафенета е прекалено ориентаслко за вкуса ми, та се налага да пия нещо друго, от което да не ми ръждясат червата.

# 17
  • Мнения: 1 352
Silly - в центъра на Хага. Убийствено еспресо правят там Crazy, музиката е много приятен джаз и обстановката е приятна.

# 18
# 19
  • Мнения: 5 647
В офиса. Там си пия кафето от понеделник до петък.

# 20
  • София
  • Мнения: 38 431
Ако не се усещате, тая тема е рекламна!!!

# 21
  • Мнения: 183
Сутрин задължително го пия у дома. В противен случай, съм неспособна да стигна до което и да симпатично кафене.
А през деня, пия където ме свари.

# 22
  • York
  • Мнения: 826
Имаше едно кафе преди години във Варна, което се казваше "Париж". В студентските ми години беше любимо място за следобеното кафе.
Ситрин предпочитам да си изпия кафето у дома.

# 23
  • Мнения: 4 555
Ако не се усещате, тая тема е рекламна!!!
Като гледам отговорите до момента, определено не е  Laughing

buttinsky, много сходни виждания за кафенетата имаме Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 478
Не ходя сутрина на кафе.Нямам това време.
Иначе обичам следобедното кафе с приятелки.
Лятото обичам кафета с градина-вила Рома,вила Максим(въпреки нелюбезния персонал),Хоризонт.
Сега посещавам най-често Коста и Джиндър.
А в Мола Мак кафе предлага най-вкусните топли напитки.Но пък е доста шумно и мебелите са неудобни. Wink

# 25
  • Мнения: 662
Вече нямам.Преди години нямаше ден, в който да не посетя любимото си място-"Фреди" до кино "Изток".Още го има, но не е точно кафе, а и хората, които се събираха преди отдавна ги няма. Sad Общо взето там се чувствах като у дома си, толкова приятелства и връзки тръгнаха оттам, някои вече и дечица си имат... Laughing С това място са свързани най-прекрасните ми спомени, най-лудите преживявания, не една и две любови и много приятелства запазени и до днес.

# 26
  • Мнения: 212
Любимото ми кафене е кафе "Сан Суси"

# 27
  • Мнения: 4 892
Най-приятното пиене на кафе съм изживявала на морето в градината на един хотел в Равда. На ливада под огромни кипариси и борове, ратанови столчета, доста удобни и широчки, потъваш в тях. Липсата на паплач допълнително усилва удоволствието, както и любезния и ненатрапчив персонал. Може би и настроението и това, че съм отпусната, понеже съм в отпуск също са плюс. Мога да прекарам така часове, с кафе и пресата. Там.  Така и правех, всеки ден.
За съжаление в София нямам любимо кафене. И за съжаление в Равда съм едва 15-20 дена годишно, но сега темата ме накара да се замисля, че  освен всичко друго, това пиене на кафе ме кара да се завръщам там толкова години подред. И да не сменям мястото.

# 28
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Страшно ми липсва такова място - да се чувствам уютно, да е сутрешната ми наслада...
Вкъщи, понякога седя на балкона, слънцето ме гали, отпивам глътка, и ми е добре.
Хареса ми много едно кафе в Принстън, но едва ли ще ми се случва често да ходя там, а също и в книжарницата на Barnes&Noble.
А, и на нашето море по-лесно попадам на такива кътчета.

Истината е, че много трудно попадам на обществени места, където да се чувствам комфортно.

# 29
  • Мнения: 24
"Двата смока" в Търново...но напоследък заради детето все ми се налага да пия кафе във Вила Росиче

# 30
  • Мнения: 4 300
Обичам Онда срещу Руската църква. Имам романтични спомени от там, освен това ми е много приятно да седя на втория етаж и да гледам булеварда, напомня ми една от любимите ми книги и главната героиня.

# 31
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Много харесвах една книжарница с кафене - четеш книжки и пиеш кафе  Heart Eyes Heart Eyes

Беше на Дондуков, но фалира. В България не е модерно да се чете.

Табако не е лошо място, но стана прекалено модерно.

Обожавам Fix Mix - не е точно кафене, но приготвят прекрасни фрешове, кроасан и кафе.


# 32
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Едно кафене под едни смокини в Созопол; Шишарките в Търново; MTV в Ямбол. За съжаление и трите вече са в небитието.

# 33
  • Мнения: 2 478
Едно кафене под едни смокини в Созопол; ]

Ау това беше като райска градина.Незнаех че го няма ве4е.

# 34
  • Мнения: 2 401
Я! И ние с мъжлето така най-обичаме.  Сутрин, когато  народа се излежава и кафенетата са празни.. Като че ли най-често ходим в Лейди, заради отделението за непушачи и яките пасти  Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 1 654
Рядко пия кафе навън, предимно в къщи и в работата. Очаквам Старбъкс в София Hug

# 36
  • Мнения: 5 940
Кева кафе. Отдавна не съм си пила кафето там, дори не знам дали се казва още така. Сега любимото ми място за кафепиене е вкъщи на терасата.

# 37
  • Мнения: 493
Обожавам Лагуна в София

# 38
  • Мнения: 0
Под Липите

# 39
  • В страната на бурите
  • Мнения: 959
Толкова много идеи - ще се възползвам през уикенда - очаквам още  Heart Eyes

И аз чакам  Starbucks Wink

А що се отнася до рекламността, не виждам нищо лошо като ти е харесало нещо да го препоръчаш. 

Общи условия

Активация на акаунт