Бременност и разговори по моб. тел

  • 2 148
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 2 556
Някъде бях прочела, че поради недостатъчно проученото влияние на мобилните телефони върху бременността, бременните трябва да избягват разговори по моб/ телефони. А моята работа е свързана с постоянни разговори по моб. тел.

Има ли някой, който също да е говорил доста - като мен - и вече да е родил успешно, че ме е подгонил лек страх по темата. Днес например и да искам не мога да изброя колко разговора по GSM-a проведох... Shocked

# 1
  • Мнения: 7 186
Еееее,не се вманиачавайте толкова де Grinning.Не можем да се скрием от всичко.

# 2
  • Мнения: 5 577
И на мен ми звучи малко....вманиачено.
Вярно, че трябва да се пазим, ама чак толкова- то няма как.

# 3
  • Мнения: 4 068
Наистина смятам, че е излишно чак толкова да се вманиачаваме.
То ако така разсъждаваме за всичко трябва да живеем под стъклен похлупак през тия 9 месеца. Защо просто не се наслаждаваш на бременността си вместо да си пълниш главата с такива мисли?

# 4
  • Мнения: 2 069
Работих до края на 8-ми месец и говорех много по моб.тлефон. Миаля, че няма защо да се притесняваш. Лека бременност!

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
По тази логика трябва да стоиш далече и от компютъра и микровълновата печка:-)

# 6
  • София
  • Мнения: 888
Само това не бях чувала #Crazy.Ми по добре да отидем да раждаме на село - само елекричество да има: Joy.Аз пък прекарах цялата си бременност пред компютър и... и нищо Hug

# 7
  • Мнения: 46 492
И аз съм го чела, но ставаше дума за разговори по няколко часа, а ти едва ли говориш толкова много по мобилния  Wink

# 8
  • Мнения: 19
Де да можеше да избягваме всичко вредно  newsm78
И аз се бях притеснила по този въпрос, и мъжа ми ме "успокои", че излъчванията от компютъра, телевизора, безжичния ни модем и прочее техники у нас е не по-малко. А, на всичкото отгоре каза, че дори да не сядам на компютър и да не гледам хич ТВ, кабелите, вградени в стените са достатъчни  Shocked

Та представи си ако всичко това е наистина много вредно, ми то от много години не биха се раждали нормални деца  newsm12
Мисля, че освен ако не работиш с вредни материали или в замърсена среда, няма от какво да се притесняваш .
Леко бременеене  newsm53

# 9
  • Мнения: 10 758
Е ако почнем да се предпазваме от всичко дето пишат, ми дай да се гръмнем тогава.Аз да не съм Майкъл Джексън.

# 10
Не само говоренето по телефона е вредно , но и самия телефон всмисъл само това че е на няколко метра от теб пак оказва влияние (  мобилните телефони ) така че дори и да не говориш много,  а само около себе си да го държиш е вредно , но това неможе да се избегне  Confused
Аз съм в същото положение , имам две колежки успешно родили здрави бебчета при постояно говорене ( работата ни е свързана с моб.телефони ) така че се надявам и при нас всичко да е ОК . Така , че споко а пък ако толкова се притесняваш говори със слушалки .

# 11
  • Мнения: 8 769
Купи си hands free или blue tooth. Аз лично гояоря с първото от доста време. Освен че телефона не ми е до главата да ми лъчи, ръцете ми остават свободни. Докато бях бременна не носех апарата си на врата.
Ето и една мноого гореща тема да си четеш:За бременността и мобилните телефони

# 12
  • България-София
  • Мнения: 573
Значи така: моят доктор каза, че телевизор, РС не са толкова вредни, но от много говорене по мобилния - да се откажа и даже подчерта, че в автомобил не само да не говоря, но и да го изключвам, защото купето увеличавало/или по-скоро ограничава/вълните в рамките на купето. За микро вълновата - също да не стоя около нея в процес на работа. Вярно е, че край нас накъдето и да погледнеш - все нещо вреди, но това, което самите ние можем да ограничим е само в наш + и ми се струва малко несериозно да махнем с ръка и да караме през просото, само защото така ни е по-удобно. Тепърва ще излизат резултатите от "техническата еволюция".....

# 13
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Друго си е доктор да говори за физика и техника, разтапям се направо Grinning
Стойте и далеч от кабели, по които тече ток, радиация има всеки един предмет, навън е пълно с прахоляк, а по парковете с кърлежи, примерно.
А към храната какво ви е отношението-без генномодифицирани храни, само доверен производител, торените от баба зеленчуци са най-добри
Нищо прекалено не е хубаво, но чак такива притеснения.

# 14
  • Мнения: 2 950
И на мен все ми казваха да не съм с gsm-а, обаче смятам, че бременна жена сама без ттелефон си е потенциална опасност да й стане лошо или да си роди някъде и никой да не й помогне. Знам че е вредно, но аз дори и в залата за раждане говорих, а след това в стаята първата нощ спах гушнала телефона, защото не можех да се надигна и това беше единствения начин да си говоря с мъжа ми и лекаря ми!

# 15
  • Мнения: 2 556
Изобщо не ми е хрумвало да се движа без телефон, при мен проблема е, че водя страшно много разговори, тоест прекалявам с това и не съм в нормалните граници да проведеш няколко разговора на ден. На мен телефона ми звъни практически през десетина минути, затова изобщо пуснах темата. Ясно, че не можем да избягваме всички вредни влияния, кофтито е когато се прекалява с тях както в моя случай.

# 16
  • Мнения: 2 950
Миличка, предлагам ти тогава да си вземеш болничен и да се грижиш повече за себе си - телефонът май беше свързан с работата ти?! Аз например работя в редакция, където е пълно с компютри и цигарен дим и лекарят ми ми даде много бързо болничен!

Общи условия

Активация на акаунт