За и против слагането на спирала

  • 77 290
  • 166
  •   1
Отговори
Моля всички мами да дадат мнението си за слагане на спирала след раждане

# 1
  • Мнения: 2 479
Има и положителни и отрицателни страни, зависи при теб как стоят нещата и дали планираш и друго детенце. Аз лично сложих преди почти 2 години и не ми е създавала проблеми.

# 2
  • Мнения: 27 524
Против съм, щото ме е шубе  Grinning
За съм за новите, силиконовите.  Peace
Поговори с гинеколога си, той най-добре ще ти обясни плюсовете и минусите и ще си прецениш. Слагането на спирала не пречи за друга бременност след това.

# 3
  • Мнения: 1 372
Аз си сложих и за сега съм много доволна. Разлика е само че месечният ми цикъл е малко повече дни. Надявам се занапред да нямам проблеми

# 4
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Страх ме е за момента. Планирам да имам второ дете, не искам да имам евентуални усложнения, причинени от спиралата.
Ще изчакам и дай Боже след второ раждане ще си сложа вече.

# 5
  • Мнения: 285
Ох,и аз съм изправена пред същата дилема! Страх ме е,но вече имам две дечица...и за сега стига толкова! Simple Smile Ще следя темата с интерес!

# 6
  • Мнения: 2 479
За съм за новите, силиконовите.  Peace
Блонди, пиши малко повече за тези силиконовите, за пръв път разбирам, че съществуват такива.

# 7
  • Мнения: 4 496
Бях "за" преди да си сложа и да имам проблеми с нея. Можеше да нямам деца. Имало размери, ама кой да каже на моята гинеколожка...
Сега вече съм против, но ми стана интересно за силиконовите.
Блонди? Thinking  bouquet

# 8
  • Мнения: 2 803
Аз съм против. Не обичам да рискувам с такива неща.

# 9
  • Разград
  • Мнения: 518
Аз също съм против, да си призная май ме е шубе. Искам трето  бебче след 2-3 годинки Peace

# 10
  • Мнения: 27 524
Някакви нови са, преди година някъде ги пуснаха. Скъпи са, между 700 и 1000 евро. Обаче казват, че са перфектни - без никакви усложнения и вечни - нямат срок и не се подменят.  Peace

# 11
  • Мнения: 1 091
Аз съм слагала спирала,но моя организъм я изхвърля.Трябва да направиш консултация с гинеколог. Peace

# 12
  • Мнения: 2 784
Записвам се да следя темата, че и аз съм в подобна ситуация. Не исках да слагам преди да родя второто, ама трето не искам...
Блонди, страхотно звучи, ама е скъпо наистина.

# 13
  • BG
  • Мнения: 1 900
Страх ме е и не ми с еиска някакво чуждо тяло да стои вътре в мен.

# 14
тези които имат може ли да кажат дали боли ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт