Посъветвайте ме!!!!/спешно/

  • 2 185
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 830
Пълен абсурд.Абсолютно им забранете да правят това.И да са го направили-да го махнат.Какъв завой-нали това е предпоставка за запушване в бъдеще.Затова се казва "вертикален щранг"-към него се присъединяват приборите и ф110 не трябва да прави чупки.Изключение-места,където може да се ревизира.Но пак не ми е ясно-ще има една чупка на вашия етаж и още една долу-за да си вкарат пак тръбата в банята на собственика под вас ли?Т.е. 2 чупки.Абсурд.Някой нещо променя без вие да знаете.
Да си бият нов отвор където трябва.Извикайте си ВиК проектанта.Той трябва да си подпише екзекутивен чертеж-т.е.чертеж с нанесена корекция.Това после се представя за акт.16.Никой читав проектант няма да се изложи и да подпише такова нещо.Обадете се и на надзорната фирма.Направат ли ви белята-ще има да ги гоните после и да им казвате колко години са гаранционните срокове.

 Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 2 952
Е206, отивай и снимай утре - на всяка цена, даже викни стоителя да види как снимаш и му обясни защо снимаш. Поискай координати на надзорната фирма и сигнализирай, вкл. със снимките.

Докато се прави ремонт или се строи е добре да се заснемат откъде минават инсталациите - води, тоци, слаботокови. Пиша го, защото аз късно го разбрах и имахме големи чуденки, а и ще ги имаме занапред, а е бил толкова лесно да щакам с телефона от време на време.

Успех, Е206!

# 17
  • Мнения: 8 999
Пълен абсурд.Абсолютно им забранете да правят това.И да са го направили-да го махнат.Какъв завой-нали това е предпоставка за запушване в бъдеще.Затова се казва "вертикален щранг"-към него се присъединяват приборите и ф110 не трябва да прави чупки.Изключение-места,където може да се ревизира.Но пак не ми е ясно-ще има една чупка на вашия етаж и още една долу-за да си вкарат пак тръбата в банята на собственика под вас ли?Т.е. 2 чупки.Абсурд.Някой нещо променя без вие да знаете.
Да си бият нов отвор където трябва.Извикайте си ВиК проектанта.Той трябва да си подпише екзекутивен чертеж-т.е.чертеж с нанесена корекция.Това после се представя за акт.16.Никой читав проектант няма да се изложи и да подпише такова нещо.Обадете се и на надзорната фирма.Направат ли ви белята-ще има да ги гоните после и да им казвате колко години са гаранционните срокове.

Не знам какво да добавя към това!
Имаш сигурно планове на апартамента - ако по план, въз основа на който сте сключили договор за покупко-продажба, не фигурира такава чупка, то гони ги до дупка. Какъвто и силикон да сложат, каквито и изолации да натъпчат, шумът от водата ще се чува! То не е гаранция, че ако спазят първоначалните планове няма да се чува, да не говорим, че ако съседите не си направят добре банята, то във вашата спалня ще проникне влага, ще се подкожуши мазилката и ще мухлясате. Имам подобен проблем в едно жилище - ново строителство. Трагедията е пълна и непреодолима. Никой новодомец не би си разбил новата баня заради теч при съседите.
Поинтересувай се каква хидроизолация е предвидена за стената, която отделя вашата спалня и съседската баня.

# 18
  • Мнения: 625
 Hug Дано всичко се подреди, но не оставяй нещата така.Сега докато не е построено всичко да го оправят!

# 19
  • Лондон
  • Мнения: 403
Колко е хубаво да има с кой да споделиш!!!
Днес инвеститора ми се обади и каза ,че утре сутринта ел.техниците започват тяхната работа/необходимо е да преместят едни кабели за да пробият нов отвор за В и К тръбите/Та ми даде уверение че ще оправят проблема.Днес ходих и снимах.Да наистина снимките са полезни въпреки ,че подобрения и поправки на ел.инсталацията си направи мъж ми ,та си ги знае.Но все пак да си имаме всеки етап на снимчица.

Още веднъж БЛАГОДАРЯ !!!

# 20
  • Мнения: 405
Е206, отивай и снимай утре - на всяка цена, даже викни стоителя да види как снимаш и му обясни защо снимаш. Поискай координати на надзорната фирма и сигнализирай, вкл. със снимките.

Успех, Е206!
Напълно подкрепям мнението и в добавка - сега е момента да се преправя каквото трябва после ще е късно и по-трудно а и по-скъпо. Не се оставяй да ти замажат очите, защото всички майстори ще приключат от обекта и ще си отидат по спретнатите къщички, а ти ще си принудена да живееш всеки ден с шум от разни течащи води!!! Заслужават #2gunfire!! Отстоявай своето!!!! Успех!!! А и снимките може да са ти само от полза, дори и в съда (не дай си Боже да се стига дотам)!

# 21
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ама това е направо безобразие. Че и имат наглостта да твърдят, че никога нямало да стане авария. Пък и пари да искат за да го оправят.  Shocked
Трябва да ви кажа, че напоследък имам абсолютна непоносимост към хората, които не са си свършили добре работата. Направо се ядосах повече от авторката.  #Cussing out

А и на съседите как им е хрумнало да си прекарват отходните тръби през чужд апартамент, че и с чупка, вместо да са вертикални. #Crazy Чудесно начало за ново съжителство.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз доколкото разбирам, съседите не са правили абсолютно нищо - цялото мазало е сътворил строителят.

# 23
  • Мнения: 230
На мен пък никак не ми е ясно, как спят такива хора, като този, който е обещал, че никога няма да има повреда. И как очакват да им вярваме?

Когато се противопоставиш на подобно явно малоумие, те считат за ... досаден, заядлив и пр. Разваляш им рахата, един вид и поставяш под съмнение знанията и уменията им. И така си е - дал си само 1- 2 хиляди евро за квадрат, а на важен нещо се правиш пред майсторите, ръиш!

Общи условия

Активация на акаунт