Объркана съм

  • 3 449
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте мами,
Нова съм във форума, но го чета с интерес от доста време. Днес реших и аз да излея моята мъка и да поискам съвет. Ето и моята история.
Преди 6г. се запознах с моя приятел, който беше на почивка в БГ (той е българин, но цялото му семейство е имигрирало преди 15г. в Щатите). Тогава бяхме просто познати, но и двамата усещахме тръпката. Тъй като беше само на почивка тук, той си се прибра в Щатите и както се казва всеки си пое своя път.
Две години по-късно, един ден се видяхме най-случайно и разбрах, че е решил да прави собствен бизнес в БГ и за момента се е установил тук. Уговорихме си среща за по кафенце, така след 2 месеца заживяхме заедно. Беше луда любов. След 1.5г. той трябваше да се връща в USА, като уговорката ни беше да стои там няколко месеца и след това да заминем заедно. Върна се по-рано от очакваното, след 3 месеца. Аз бях щастлива, че отново сме заедно. Постоя тук около 6м. и каза, че пак трябва да се връща в USA, но не може да ме вземе със себе си. Аз отново чаках и се надявах, но този път 8м. разделени. Започнах да му казвам, колко ми е трудно сама, че искам да съм до него, но той не правеше нищо по въпроса. Пак се върна в БГ за 6м. (лятото), а сега го няма от 1г. и ми казва, че ще се върне чак по празниците и няма да стои повече от месец. Казва ми, че ме обича, но когато му задам въпроса дали иска да създаваме семейство заедно ми казва, че не иска да обсъжда тези неща по скайп. Попитах го, дали ще сключим брак, когато дойде за да мога да отида при него, той ми каза, че не обичал фиктивните бракове. Обясних му, че нашия няма да е фиктивен, защото не го правим само и само аз да отида в Щатите, а с единствената цел да сме заедно. Той обаче, нито приема, нито предава. Казва ми, че иска да се чувствам и държа като негова съпруга, без да имаме брак. Говори ми за работни визи и студентски бригади, а аз отдавна съм завършила. Едва ли не да започвам 2-ро висше за да отида на бригада там. А дали ще стане, не се знае. Вече започвам да се чудя, какво става. Толкова ли му е трудно да сключи брак с мен, имайки в предвид, че аз го чакам от 4г. А той си има двойно гражданство. Напоследък все недоволства, все се оплаква от мен. И когато го попитах дали иска да се разделим, той ми казва, че не иска това. Хем така, хем така.

Извинявайте за накъсаното съобщение, много съм развалнувана и пиша, каквото и както ми е в главата. Моля ви мами, дайте ми съвет. Много го обичам и съм готова на всичко за него. Искам вече семейство, дете, дом. Всички около мен се радват на това богатство, а аз чакам ли, чакам. Искам да съм с него, но той явно не. Не зная, какво го спира. Обясних му, че няма да му се сърдя, ако е решил да се разделим. Но той отрича, казва ми че всеки ден мислел, кое е най - доброто за мен, че никога нямало да ме остави. Обясних му, че на мен това не ми е достатъчно, че аз искам семейство, дете и т.н Но той избягва въпроса.

# 1
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Да не би там да е женен?

# 2
  • Мнения: 63
Уж не е, но никога не мога да бъда на 100% сигурна, никой от неговото семейство няма да ми каже.

А и той е навит да отида там, но не и да сключим брак, а това за сега е най-лесния и сигурен начин, а той много добре знае това.

# 3
  • Мнения: 2 556
Според мен на човека не му се жени със сигурност. Това със студентските бригади пък съвсем не е на място наистина. Аз на твое място бих се огледала за друг мъж в България и бих почнала да си живея като свободна жена, а не като псевдосгодена, чакаща "мъжа си".

# 4
  • Мнения: 953
Някой хора никога не са готови за семейство Sad
Според мен си отделила достатъчно време за него, а той няма да се промени.
Не можеш да знаеш дали и там си няма някоя.  Явно той не е убеден че ти си жената за него за това те мотае с такива предложения за бригади, туристически визи и т.н, а 4г не са малко да прецени дали си за него.
Търси щастието си другаде, живота е твърде кратък за да го пилееш. 

# 5
  • Мнения: 63
Права си Tess, именно поради тази причина го попитах, какво смята да прави за да мога да подредя аз своя живот. За да почна " на чисто", но когато му казах, че ако не създадем семейство ще искам да продължа живота си без него, ми отговори, че когато съм говорила по този начин съм го била разочаровала.

# 6
  • Мнения: 349
 
Да не би там да е женен?
newsm78 Аз също това си помислих

# 7
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Много странно поведение,защо да не те вземе със себе си,в Щатите?Освен,ако не иска нещо да скрие или другият вариант,няма желание да се обвързва с теб,а само като си дойде в България.
Това бих си помислила аз.
Добре си помисли и ти.Докато ти тук го чакаш,той може да си живее живота там.

# 8
  • Мнения: 2 556
Ами естествено, че си го разочаровала, човекът ти е казал какво предпочита - да се държиш като негова съпруга, без да се жените. Изборът е твой дали да се съгласиш с неговото желание, или с твоето собствено. Ако се оставиш мъж да те мотае, със сигурност ще почнеш да си вярваш скоро, че грешката е у теб Confused

# 9
  • Мнения: 63
Осъзнавам, че може би е по-добре да прекъсна всякаква връзка с него и да погледна на живота си от друга страна, но пусто сърце. Много ме е страх да не съжалявам един ден, макар че аз реално, няма за какво да съжалявам.

# 10
  • Мнения: 2 556
Никой не е казал да прекъснеш всякаква връзка, постъпи както за теб е добре!

# 11
  • Мнения: 4 965
Отстрани погледнато - просто му е удобно да има жена, с която да си уплътнява времето в България - вероятно тук живее при теб, готвиш му, глезиш го...
А там си има съвсем друг живот, от който не изпитва желание да те направи част...

# 12
  • София
  • Мнения: 4 005
   Аз нещо не разбирам какво точно те обърква. Освен,че си влюбена и това ти замъглява трезвата преценка, друго обяснение нямам. Той ти показва съвсем ясно и недвусмислено отношението си към евентуален брак:

... Попитах го, дали ще сключим брак, когато дойде за да мога да отида при него, той ми каза, че не обичал фиктивните бракове. ...

По-ясно няма накъде! Това,че ти говори,че те обичал,че иска най-доброто за теб и подобни дрън-дрън, са простоприказки. Идва си човекът за 2-3 месеца, не му се занимава със сълзи и драми от евентуална раздяла и си те държи капийка. Ти си на разположение, него го устройва. Въпросът е , дали теб те устройва това положение, защото надали ще се промени.

Върни се и прочети какво си написала, като се абстрахираш,че е от теб. Все едно някоя непозната във форума е писала и ти го четеш. Какво ще си помислиш?

# 13
  • Мнения: 63
Момичета, много ви благодаря за мненията. Много сте мили  Heart Eyes

Tess, какво имаш в предвид. Аз не мога да бъда с него, ей така. Аз 4г. си лягам с мечтите си за семейство с този човек, представям си и т.н. Ако знам, че това няма да стане, няма да искам да го виждам, защото така само ще се самонаранявам.

azaf, права си. Правя всичко, което поиска. Отдавам се изцяло на него.

# 14
  • Мнения: 2 556
Аз имам предвид следното - ти така или иначе не се виждаш особено често с него. Аз не бих го отрязала, ако още толкова залитам по него, но със сигурност бих се огледала какви налични други мъже има около мен. Не казвам, че това е правилно, но ако някой ме мотае, а аз съм силно влюбена, по-лесно ще ми е да се разделя с него, ако първо си хвана друго гадже, така определено по-лесно ще преживея всичко.

Общи условия

Активация на акаунт