За "НЕсвикването" в яслата ...

  • 3 325
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Според мен самите лелки нямат подход към детето ти.

Абсолютно.  Peace
Два са факторите едно дете да свикне бързо - майката да свикне бързо и учителите да са кадърни.
Аз бих сменила яслата.
Да се присъединя и аз към това мнение  Peace Ти колкото и да се напъваш, отсреща, ако няма разбиране и подкрепа, няма да стане  Crossing Arms
А мястото можеш да си го запазиш, ако продължиш да плащаш пълната такса, все едно детето ти ходи. Но трябва да си уговорила това предварително с директорката.

# 16
  • Мнения: 620
Плащай таксата и не я води....За мен яслата е краен вариант - само когато майката трябва да работи и няма баби.

# 17
  • Мнения: 2 593
Аз също бих я спряла,още повече че има кой да я гледа.На 1г.и 9м.си е бебе донякъде,има време да се социализира.А за мястото в яслата-говори с директорката и ако може да плащаш таксата само.От друга страна пък защо да плащаш за нещо,което не ползваш...Но не мисля,че е добре да настояваш и да я травмираш водейки я там.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Плащай таксата и не я води....За мен яслата е краен вариант - само когато майката трябва да работи и няма баби.

Ако има такъв вариант, по-добре постъпи точно така.
И сина ми ходи на ясла, но не защото имах огромно желание, а защото трябва.

# 19
  • Мнения: 17
Благодаря ви съветите. При нас има голямо развитие само за един ден! Тъкмо си уговорих час с директорката, но слава богу че я нямаше, тъй като днес дъщеря ми днес не плака, а само мънкаше докато я водя до яслата. Имаме голям напредък!  Peace Отдавам го на факта че вчера реших да я заведа на детско клубче (не я бях водила отдавна). Постояхме около 3 часа. Това дете разцъфна! Ами то не бяха муцунки, усмивки, показване на новата си шапка, имитиране на вълка как вървял след като изял седемте козлета... не я бях виждала толкова щастлива дълго време ... чак не искаше да си тръгваме. Макар че през половин час ме проверяваше дали съм там. Днес съм й обещала пак да я заведа следобед. Мисля да пробвам така известно време - сутрин на ясла, следобед на клубче.
За спирането от ясла - до вчера доста мислех по този въпрос. Проблема е че не мисля че мога да й осигуря нужните занимания в къщи. Иначе "рисуваме", броим кестени (броим до 2 само), учим буквички, четем приказки, занимавам я непрекъснато. Но няма никаква социализация само с мен. Не искам да става дървен философ, искам да я събирам с деца. А тя обича да си играе с деца навсякъде другаде на площадката, в частния клуб.
Благодаря ви за изчитането, стана много дълго ooooh!
За сега май има светлина в тунела  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 12 545
elcho74 синът ми тръгна също сега на ясла и лелките в групата казаха, че нормално децата ще се адаптират до Коледа! Разбира се не че ще реват постоянно до Коледа, но така или иначе според жените нормалния период на пълна адаптация бил 2-3 месеца, докато детето свикне изцяло с тях и обстановката. Така че според мен трябва да дадеш още малко време на детето. Ако и тогава продължава да плаче така ще вземеш решение.

# 21
  • Мнения: 4 555
Мисля да говоря с директорката тези дни да видим какво ще ме посъветва. А иначе моята дъщеря не спира след 5 минути плач, тя просто не спирала по цял ден да плаче - непрекъснато! Лелите в чудо да се видяли вече и им е писнало предполагам да се занимават с нея.
Имаш много здрави нерви. Аз не бих издържала дори един ден да знам, че детето е плакало непрекъснато, без да са успели да го разсеят с нещо.
На твое място бих я спряла, явно не е готова за това, а насила и с реване по цял ден, няма да стане по-готова. Най-много да стане по-зле.

# 22
  • Мнения: 1 103
Не я спирай ще свикне  Peace.

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
Всъщност всичко зависи от детето, моето тръгна директно на градина, на 3г. и 1м., до тогава я гледах само аз, но адаптация нямаше, от първия ден тръгна с огромно желание, нито ден рев, като изключим почивните дни, когато ревеше, защото не я водим в градината  Crazy

Офф-топик: Никол, ти си най-трудно преглътналата, лесното тръгване на градина на детето си майка, която познавам.  Joy

# 24
елчо, дано върви все по-добре: много се зарадвам, като прочетох за клубчето Flutter

# 25
  • Мнения: 17
Вече втори ден не плачем като я водя, там също не плачела, даже помагала на възпитателката да прибират играчките, почнала да яде плодове, а на обяд като я вземам е много спокойна. Не знам дали клубчето ни помага (аз ще продължавам на я водя) или една-две дребни услуги които направих, но по-добре не бих могла и да си мечтая  Hug

# 26
  • Мнения: 46 429
Офф-топик: Никол, ти си най-трудно преглътналата, лесното тръгване на градина на детето си майка, която познавам.  Joy

Няма какво да преглъщам, радвам се, че мога разбия поредната градска легенда  Mr. Green

# 27
  • Мнения: 6 206
Вярно е за подхода - моето плачеше при едната сестра по-малко
Но си плачеше. Година и нещо на ясла - всеки път. На пръсти се броят пътите когато не плакал.
Живот и здраве, да имам друго дете пак, ясла няма да види...
На градина също плачеше, сега дори още помрънква сутрин, някои пъти си и плаче сериозно.

Но пък имам познати, и то не малко, плакали на ясли много, спряни, на градина тръгват без проблем никакъв. Вече не се учудвам като ми го кажат това, но пък майките продължават да се учудват. Просто децата им порасват.
Щом се е предала два дни подред, готово ти е момичето, само понеделниците ще са й трудни още малко време. Ще черпиш! Simple Smile

# 28
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Констанца тръгна на 1.9г на ясла, беше 1г в ясленската група, преди да я изместят в 1гр. В яслата плачеше до последно, сутрин едва я взимаха от ръцете ми. На едната седмица я изместиха в 1гр., на другата спря да плаче. Градината е една и съща, смени г-жите. Извод:персонала е важен.

# 29
  • Мнения: 7 362
Констанца тръгна на 1.9г на ясла, беше 1г в ясленската група, преди да я изместят в 1гр. В яслата плачеше до последно, сутрин едва я взимаха от ръцете ми. На едната седмица я изместиха в 1гр., на другата спря да плаче. Градината е една и съща, смени г-жите. Извод:персонала е важен.
И разликата в режима и обучението!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт