Питане за чушкопек

  • 2 633
  • 8
  •   1
Отговори
  • France
  • Мнения: 726
Една приятелка ми услужи с чушкопека си. Но, след изпичането на чушките, на дъното му се образува черен загар. Стъргах, но не се махна.
Имали начин "черното" да се махне?

# 1
  • Мнения: 5 001
И аз имам чушкопек.След първото ползване се нацапват керамичните плоскости от печенето на чушките.Ама какво от това...Нали е чушкопек?! Изтичат си сокове при печенето,цапа се от запечените люспи......Забърсвам му само емайлираните части отвън.
Този чушкопек на приятелката ти не е ли бил ползван,че се притесняваш,че е изцапан?Не би трябвало да е беличък отвътре,ако е използван....

# 2
  • Мнения: 1 877
На нашия чушкопек изпекохме 30 кила чушки.И той има нагар отдолу,ама никой не си е правил труд да го чисти - само яка експлоатация Simple Smile.Не се притеснявай,мисля,че това е нормално!

# 3
  • София
  • Мнения: 12 550
Абсолютно нормално е да има загар. Няма как да го изчистиш, а и при всяко печене ще се получава така.

# 4
  • Мнения: 4 433
Да получава се загар няма начин Mr. Green

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Няма начин да няма загар нали е чушкопек , не се тревожи  Peace

# 6
  • Мнения: 1 558
Една приятелка ми услужи с чушкопека си. Но, след изпичането на чушките, на дъното му се образува черен загар. Стъргах, но не се махна.
Имали начин "черното" да се махне?
Не е необходимо/винаги се получава почерняване на керамиката от изтеклите сокове/
Почиства се само външната емайлирана част

# 7
  • France
  • Мнения: 726
Благодаря за отговорите, момичета. Понеже не е мой, и за това се притесних.

# 8
  • София
  • Мнения: 15 913
30 години вече  го ползваме, загара изгаря и после идва нов  и така.  Ако искаш по-малко загар печи чушките без да им махаш семките. Тогава пускат  по-малко сок.

Общи условия

Активация на акаунт