след секцио спирала или противозачатъчни?

  • 6 049
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 344
Спирала или противозачатъчни  след раждане секцио?Двама гинеколози са на различно мнение и аз не зная на кого да се доверя.

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 03:16 от Mamma

# 1
  • BG
  • Мнения: 1 900
Може би спирала според мен,но не виждам причина и за хапчета.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Аз ползвам хапчета,защото не искам чужди тела в матката си... Naughty
п.п пуснала си една и съща тема 3 пъти... Peace

# 3
  • Мнения: 3 675
Според мен хапчета е по-удачно.След секцио понеже матката е била разрязвана, е нужно време за да зарастне тъканта, пък и употребата на спирала би довела до много по-обилен и болезнен цикъл.

# 4
  • Мнения: 1 032
Кажи какви са мотивите и на двамата лекари. Аз съм раждала и двата пъти със секцио и се чудя за спирала. Все още не съм го обсъждала с гинеколог, но съм любопитна какво са ти казали на теб. Не мислух, че може да има проблем със спиралата след секцио.

# 5
  • Мнения: 344
Поради това , ч е е рязана матката са възможни сраствания и толкова скоро не било удачно да се поставя спиралата.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз не ползвам нито едното

# 7
  • Мнения: 2 478
Презервативи Peace

# 8
  • Мнения: 2 334
Противозачатъчни  Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 1 230
Само презервативи ползвам. Нито сраствания ме притесняват, нито хормонални смущения и странични реакции.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 588
Пих противозачатъчни преди да забременея и сега мисля пак да започна.
Спирала не бих си сложила, поне на този етап. Peace

# 11
  • Мнения: 2 100
Други опции няма ли? Питам, тъй като и в двата случая може да има последствия за теб самата. Защо презервативите да не са вариант? Или пък половинката ти да те пази?  newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 12 554
Противозачатъчни, но само в случай, че не кърмиш. Лично аз съм против спиралите, а с презерватив не се чувствам сигурна.

# 13
  • Мнения: 5 393
И аз съм за противозачатъчните, при положение, че не кърмиш обаче. Не знам защо, но не съм фен на спиралите.( всъщност знам де- просто ме е шубе Crazy)

# 14
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ползвам хапчета Peace
Страх ме е да си сложа спирала

Общи условия

Активация на акаунт