трета фетална морфология

  • 4 165
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Нужна ли е трета фетална морфология.Чета  в интернет че се прави между 28 и 32 г с ;Аз в 22 гс правих и ми казаха че всичко е наред но се чудя дали да не отида и на третата.Някоя от вас правила ли е трета такава фетална морфология и имало ли е случай в който на втората всичко да е наред а пък на третата да се открие проблем.

# 1
  • Монтана
  • Мнения: 1 010
На третата се гледат основно бъбреците.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 535
При втората докторката ми каза,че от мед. гледна точка нямам нужда от трета. Ако искам да си видя бебо - няма проблем  Peace

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Правих само една фетална морфология

# 4
  • София
  • Мнения: 267
Аз правих само една-в 22г.с. Не знаех,че след това се прави пак...дори за тази си мислех, че може да е късно и да не се вижда добре, поради нарастващата плътност на костите(оказа се, че си е точно навреме). Сигурна съм, че доц. Томова щеше да каже, ако е имало нужда от друга в по-късния етап на бременността...По-скоро си мисля, че от просто любопитство може да се направи преглед с 3D ехограф

# 5
  • Мнения: 263
Ако ще си по - спокойна иди на 5-та ФМ Peace Това си е просто подробен УЗ. Аз ходих само на една и то защото разбрах от форума , че имало такова изследване.
Успех Peace

# 6
  • Мнения: 285
Правих само една фетална морфология
И аз Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 23 072
И аз правих една в 20 г.с.! Док каза, че всичко е наред и да бъда спокойна  Peace

# 8
  • Мнения: 4 362
Мисля само една да си направя  Rolling Eyes

# 9
  • София
  • Мнения: 39 744
Аз ходих на една ФМ. Лекарката ме посъветва да направя фетална ехокардиография. Не било наложително, но било хубаво да направя това изследване.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 326
Аз ходих в 19 г.с. и в 29 г.с. При първата всичко беше ОК, а при втората имаше увеличено бъбречно легенче на дусун бъбрек. Така, че и трета ще направя да видя как стоят нещата. Не е излишно според мен Grinning

Общи условия

Активация на акаунт