зехтин и коса

  • 63 442
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 894
Преди време фризьорката ми беше подхвърлила ако не съм доволна от косата си, да я мажа със зехтин - против косопад. Тогава не обърнах внимание, обаче след като изпитах благотворното действие на зехтина върху кожата си, се замислих и върху такава маска за коса. Та въпросът ми е - мазали ли сте си косите със зехтин/като маска преди измиване/ и какво е действието? Говоря за чист зехтин, без да го смесвам с мляко, мед или разни други продукти, че ме мързи по принцип да забърквам маски. Ако някоя от вас е пробвала, нека ми каже Simple Smile

# 1
  • Мнения: 1 313
аз цялата съм се мазала със зехтин и то редовно!косата след като я измия и намазвам връхчетата и става много блестяща и жизнена

# 2
  • Мнения: 1 854
аз цялата съм се мазала със зехтин и то редовно!косата след като я измия и намазвам връхчетата и става много блестяща и жизнена

И след колко време отмиваш зехтина от врьх4етата?Сьс шампоан ли?

# 3
  • Мнения: 1 854
Всьщност сега като се поразрових из маските за коса сьс зехтин,открих само една за коса и то за укрепване на косьма.Ето я/пьк и аз като я пробвам,ще напиша за отзивите/,ина4е вси4ки останали маски за коса са сьс зехтин плюс още нещо.
Маска за укрепване на косъма   Затоплете 10мл зехтин, разделете косата и с помощта на четка нанесете зехтина. Разрешете косата, за да разпределите зехтина равномерно по цялата коса. Покрийте главата с найлонова шапчица. Оставете маската 15-30 минути. Ако косата е много изтощена оставете маската на главата за една нощ. Измийте косата с шампоан и изплакнете добре.

# 4
  • Мнения: 46 434
Да ти кажа какво НЕ трябва да правиш Embarassed Аз си сложих зехтина и влязох във ваната, след като реших, че ще махам маската, просто се потопих във ваната ..... няма да ти казвам колко пъти мих я без резултат, а себе си изкъпах 5-6 пъти за 24 часа и пак оставях следи навсякъде  Embarassed
Не знам как да се направи безопасно  Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 1 854
а себе си изкъпах 5-6 пъти за 24 часа и пак оставях следи навсякъде  Embarassed
Не знам как да се направи безопасно  Rolling Eyes

Хмм,може би трябва наистина много деликатно и само краищата на косата да се намазват.И може би след обилно измиване сьс вода и шампоан трябва и сушене сьс сешоар,за по сигурно.Незнам,незнам,дано да не остава много следи,защото последния пьт сьс 4ервен шампоан оцветител доста си изпатих,а уж беше на Лореал newsm78....такива "кьрвави следи",видях се в 4удо.

# 6
  • Мнения: 9 894

Маска за укрепване на косъма   Затоплете 10мл зехтин, разделете косата и с помощта на четка нанесете зехтина. Разрешете косата, за да разпределите зехтина равномерно по цялата коса. Покрийте главата с найлонова шапчица. Оставете маската 15-30 минути. Ако косата е много изтощена оставете маската на главата за една нощ. Измийте косата с шампоан и изплакнете добре.

аз точно нещо такова имах предвид.
Обаче
Да ти кажа какво НЕ трябва да правиш Embarassed Аз си сложих зехтина и влязох във ваната, след като реших, че ще махам маската, просто се потопих във ваната .....

....си нямах идея, че няма отмиване. Искам в корените да втривам аз. Ползвах стимуланта за коса на икаров, той си се измиваше без никакъв проблем, изоставила съм го само заради гадната миризма на розмарин  и лавандула. Така че ?

# 7
  • Мнения: 160
Тайната на измиването е да не се мокри косата докато е намазана със зехтина, а да се нанесе по-голяма доза шампоан, да се втрие добре и след това, малко по малко да се добавя вода. Измива се, след това може да нанесете още веднъж малко шампоан и готово! Sunglasses

# 8
  • Мнения: 1 313
Цитат

И след колко време отмиваш зехтина от врьх4етата?Сьс шампоан ли?
Цитат

ами аз си мия косата през няколко дни и тя си стои така със зехтина, но аз съм със суха коса все пак.С миенето нямам НИКАКВИ проблеми-нито на косата, нито на тялото

# 9
  • Мнения: 24
Аз съм си правила маска от зехтин със жълтък. Нямаш никакви проблеми после с измиването. Става от раз. Някой път добавям и малко кисело мляко. Други пъти ,както някой беше казал след баня се нанася чист зехтин (много мъничко само си наблажняваш ръцете и разтриваш) по върховете и стоиш с него до следващото миене на косата. Не си личи изобщо.

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Хм, интересно.И аз съм се мацотила навсякъде със зехтин и никога не съм имала проблем с измиването ThinkingДали зависи от зехтина Thinking

# 11
  • Мнения: 46 434
Може би проблема е, че аз се потопих във ваната, без шампоан, без нищо, просто се гмурнах Laughing

# 12
  • Мнения: 472
Когато миеш зехтина е важно шампоана да не е за СУХА КОСА  защото той допълнително омъзнява !
Използвайте така наречените киселинни шампоани !

# 13
  • Мнения: 115
аз редовно си правя маска със зехтин по съвет на фризьора ми - изтискваш един лимон, прибавяш зехтин /зависи колко ти е дълга косата/, намазваш цялата коса от корените до върховете, стоиш около 20 минути и след това я измиваш. като я направих за първи път се оказа, че косата ми е била толкова зле, че като влязох в банята нямаше какво да отмивам - беше попило. маската е подходяща за изтощени коси, и особено за такива, които се изрусяват. на мен ми действа страхотно!

# 14
  • Мнения: 6 155
Хммм  Thinking ...ще взема да я пробвам аз тая маска.
А като се намажете завивате ли с найлон отгоре?

Общи условия

Активация на акаунт