Скъсена шийка на матката-съвети?

  • 5 976
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 696
момичета малко съм притеснена миналата седмица бях на доктор,който ми каза че имам леко скъсена шийка на матката-сега съм 17 седмица.т.е ще влизам в 5-ти месец.До сега съм нямала никакви проблеми през този период.размерите които докрорът каза са 2.39см.това как ви се струва колко е нормално и какво следва???????Докторът каза че след 10 дни пак да отида на преглед и ако е намаляла още следва серклаж,а ако е в същото състояние какво?/????????моля дайте съвет някоя мама , която е в същото положение или е била да сподели с мен защото съм много притеснена от опциите.................

# 1
  • BG
  • Мнения: 1 900
Ами направи друга консултацияс друг лекар.

# 2
  • Мнения: 2 865
Ако има скъсяване по всяка вероятност имаш контракции. Предписаха ли ти нещо в тази насока?
Трябва да лежиш и да се пазиш.

Аз имах скъсяване с първото дете към 29 седмица шийката беше наполовина скъсена. Взимах папаверин и магнезий за контракциите и лежах.
При втората бременност не са ме преглеждали за скъсяване, но един лекар при който ходих на частно ми беше казал че заради скъсяването през първата бременност е трябвало при втората да ми се направи серклаж, но че било късно защото се правел към16 седмица, а аз бях в 24. И втората бременност изкарах с лекарствата за контракции, защото пак имах, но все пак всичко завърши успешно.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Консултирай се и с друг лекар Peace

# 4
  • Мнения: 645
Искай второ мнение от специалист ,но много трябва да се пазиш   да си почиваш и лежишPeace

# 5
  • Мнения: 32
Спокойно, нищо страшно не е. Аз бях така. Трябва да почиваш повече.Ако се наложи да ти правят серклаж със сигурност ще износиш бебто до края-така че споко!Но това е крайната мярка.Сигурно сл. път ще ти и зпише лекарства.  bouquet

# 6
  • Мнения: 32
На всяка цена потърси мнение на поне още един лекар!!! NaughtyАз не потърсих и ми направиха серклаж и то в 20 седмица #Crazy
   ПО-късно ходих при специалист,който ме гледа на 4Д и се оказа ,че е било излишно и са ми го направили само за да източат пари от здравната каса.Друго,което той ми каза е ,че вече почти не се практикува този метод и по принцип серклажа не може да ти промени съдбата,ако има нещо да се случи ,,конеца няма да го спре.
 Но ти си знаеш ,не искам да те обърквам,само казвам мнението си
  Пожелавам ти успех при взимането на решение Hug

# 7
  • Мнения: 123
Друго,което той ми каза е ,че вече почти не се практикува този метод и по принцип серклажа не може да ти промени съдбата,ако има нещо да се случи ,,конеца няма да го спре.

От кога вече не се практикува серклажа? Това е нова информация за мен. Миналата година (имам аборт в 23г.с.) ми казаха, че така е можело да ми се спаси положението. Ако наистина вече не го правят, то как се спасяват подобни случаи? Мислех, че това е спасението за много жени (и аз в това число Sad ).

# 8
  • Мнения: 183
и аз имам от 20 седмица скъсяване и контракции, пия си хап4етата / магнери4 и ношпа/ и наи ве4е лежане му е цаката  Wink

# 9
  • Мнения: 229
моята беше така скъсета с 50% още в началото на бремеността.Резултата серклаж - абсолютно нищо страшно и мноооооооооооооооого лежане.

# 10
  • Мнения: 1 671
Поискай още едно лекарско мнение. Ако наистина шийката е скъсена, сигурно серклажът е най-добрия вариант. Моята беше скъсена чак към 26 г.с. и изкарах бременностите само с лекарства.

# 11
  • Мнения: 696
благодаря ви момичета

# 12
  • Мнения: 14 486
на мен също един доктор ми беше казал, че ми е леко скъсена шийката, бях 20-та седмица някъде.
не съм имала никакви проблеми обаче, износих си бременността до 40 седмица Peace

не се притеснявай, дори да се наложи серклаж, по-добре да го направят отколкото да стане беля
лека бременност Peace

# 13
  • Мнения: 1 868
Първо да ти кажа, че в серклажа няма нищо страшно и изобщо не е отживял метод практикува се в цял свят, само некомпетентен док би казал подобна глупост!
Щом те проследи твоя док ще прецени дали имаш нужда от някаква намеса, но за сега моят съвет е да почиваш повече и ако нищо не са ти назначили за спиране на евентуални контракций бих ти препоръчала консултация с още един специалист.
Успех Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 5 560
Има аргументи и ЗА, и ПРОТИВ серклажа... Аз съм се консултирала с около 10-ина лекари по този въпрос и всеки си отстоява собствена позиция... Според американски статистики шансовете за износване до 37ма г.с. без серклаж при шийка 2 см е под 8%... Така че... Всеки само си преценява...

Трябва да лежиш повече, да пиеш магнезий и... така...

Общи условия

Активация на акаунт