Хелоуин - един от празниците, които не мога да възприема

  • 14 054
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 880
Тук не се празнува много, като изключим малкото декорация тук-там и обикалянето на дечурлигата като се стъмни, друго май няма. А, тук там срещам и разни флайъри за хелоуин-парти по някои клубове, но аз такива места нямам възможност да посещавам Embarassed
Дъщеря ми още не ходи да обикаля, но пък много обича да отваря вратата и да раздава бонбони. Миналата година правихме огромен тиквен фенер, тази година сигурно пак ще направим.
А този протест срещу бонбоните и на мен ми се струва малко пресилен. Това че детето е събрало торба с бонбони не значи, че трябва задължително да ги изяде, още по-малко пък през следващите няколко дни или седмици. Тук по време на карнавалните шествия има подобно изобилие от бонбони- групите буквално заливат зрителите със сладки неща ( със сигурност евтини Wink) децата си умират от радост да ги събират, моята също, в къщи ги разглежда, изяжда един-два бонбона, които са й се сторили най-интересни и толкова- торбата потъва в забвение, вече не е интересна. Дори не съм се сещала да протестирам или да й забранявам да ги събира, даже се радвам с нея, защото  за нея тръпката е в събирането, а не в яденето. Сега, ако цяла година й забранявам да си помисли даже за бонбон и само й пиля на глава, че бонбоните са "отрова" нищо чудно на карнавала да омете една торба, но аз не изпадам в такива крайности Wink Нищо не е чак толкова вредно и смъртоносно, ако не се прекалява с него.  Peace

# 31
  • Мнения: 1 550
В Холандия не се празнува. На 11-ти ноември се празнува Синт Маартен, като приликата с Хелоуин е че децата обикалят с фенери съседите, пеят и събират лакомства. Този празник се празнува само в определени райони на Холандия.
И моят син обикаля съседите си, но повече му харесва да раздава бонбони.

# 32
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Между впрочем, аз не харесвам и нашите кукери ( а и те не се налагат на други ширини) Wink

Милена, при нас има Синт Маартен и е голям майтап, защото много хора раздават плодове и децата са  Close и на другата година ги избягват дадени врати..... Wink

# 33
  • Мнения: 7 914
Милена, при нас има Синт Маартен и е голям майтап, защото много хора раздават плодове и децата са  Close и на другата година ги избягват дадени врати..... Wink

 Joy

# 34
  • Мнения: 1 550
Милена, при нас има Синт Маартен и е голям майтап, защото много хора раздават плодове и децата са  Close и на другата година ги избягват дадени врати..... Wink
Те майтапчии ли са или привърженици на здравословното хранене Grinning

# 35
  • Мнения: 3 932
За нас Хелоин си е голям "фън" (цитат на малкия), трета година ще се маскираме вече, даже и аз си имам перука и се кефя максимално. Атмосферата е много яка из улиците, украсата понякога надминава и най-смелите ми очаквания. Купонът е и за малки и големи! Обикновено го завършваме в компания на маса, докато челядтта гордо оглежда плячката...

Колкото до бонбоните и шоколадите, вечерта се ядат на корем, но  когато младежът заспи ги прочиствам от тези, които не ми вдъхват доверие  Mr. Green

# 36
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз не го харесвах до момента, в който започнаха да обикалят сами. тогава осъзнах, че частта, която всъщност не съм харесвала, е мръзненето вечер обикаляйки от врата на врата да събират бонбони. последните две години обикалят с приятелки и нямам нищо против хелоуниа. събират чували(по-точно пълна калъфка за възглавница), да, но не ги изяждат въпреки, че отдавна не съм вече аз тази, която контролира процеса. когато им почиствам стаите около коледа обикновено намирам я под леглото, я в килера, я в някой друг ъгъл захвърлен плик с поне 75% от събраните на хелоуин бонбони.

# 37
  • Мнения: 2 253
Заблязвате ли, как доста хора са хелтиснакс ориентирани? Миналата година на две-три места раздаваха дребни играчки, или бяха с по-подбрани, шугърфри ( но за сметка на това бъкани с други "полезности") благинки...
  Сега започват и класациите за най-лоши бонбони за зъбите ни. Миналата година лафи тафи грабнаха първото място  Laughing

# 38
  • Мнения: 1 199
Давам няколко, а другите отиват за "други деца, които не са събрали много." 

Тази идея ми хареса Mr. Green На самия празник разбирам да се ядат бонбони, ама синът ми обича дълго да обикаля и събира невероятни количества бонбони. И ги яде седмици след това. Тази година нека обикаля колкото си иска, нека яде вечерта колкото си иска, ама всичко останало ще бъде изхвърлено през нощта. Спомням си веднъж как д-р Сиърс обясняваше в шоуто на д-р Фил как от захарта (бързите въглехидрати) спадал имунитетът и как педиатричната им клиника била най-препълнена след Хелоуин.
Иначе празникът е супер, на улиците е много оживено - усмихнати маскирани хора, украсени къщи, празнична атмосфера, за децата а и възрастните е голямо забавление. Ние тази година за пръв път ще пратим и бебето (на 1 годинка) да събира с батко си бонбони:mrgreen:

# 39
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Милена, при нас има Синт Маартен и е голям майтап, защото много хора раздават плодове и децата са  Close и на другата година ги избягват дадени врати..... Wink
Те майтапчии ли са или привърженици на здравословното хранене Grinning

Има два типа: за здравословно хранене ( между впрочем и аз искам да раздавам плодове, ама като знам каква тъжна става физиономията на децата и....), а другите са забравили да купят бонбони и затова минават с плодове.... Wink

Честно казано, не го разбирам това с изхвърлянето ( от позицията на майките писали тук....разбирам), но ако всеки прави така ( или голяма част), защо тогава да се събират бонбони, като ще бъдат изхвърлени... newsm78.

# 40
  • Мнения: 1 199
Калинка, заради емоцията. Че то ако ще се мине през 5-6 къщи, празникът ще свърши за 15 минути. Както ти казах това е празник със супер настроение и си губи смисълът да се прави формално. Едва ли всеки изхвърля бонбоните, но аз определено вече ще започна да  изхвърлям повечето от тях.

# 41
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз не изхвърлям бонбони. т.е. изхвърлям ги след като са добре остаряли и децата вече не порявяват интерес към тях. след като се приберат, преглеждат какво не обичат, отделят и аз го занасям на работа, където има буркан с бонбони, от който заинтересуваните зобат бонбони.
в интерес на истината, докато ги следях колко бонбони ядят и ги ограничавах, изяждаха повече. откакто съм спряла този процес на контрол, много повече бонбони остават неизядени.

Честно казано, не го разбирам това с изхвърлянето ( от позицията на майките писали тук....разбирам), но ако всеки прави така ( или голяма част), защо тогава да се събират бонбони, като ще бъдат изхвърлени... newsm78.

за да се подпомага икономиката и в частност бонбонопроизводителния отрасъл Simple Smile.

# 42
  • Мнения: 7 837
Нищо не изхвърлям. Детето потребява 5%, останалите 95% аз. Жаждата за захар винаги надделява, било то и от боклукчив бонбон.

# 43
  • Мнения: 2 386
Обичам празника. Обичам и Кейси, много точно казано по-горе.

# 44
  • Bristol
  • Мнения: 9 358
Нищо не изхвърлям. Детето потребява 5%, останалите 95% аз. Жаждата за захар винаги надделява, било то и от боклукчив бонбон.
Хахаха, не съм сама значи! И аз участвам в пиршеството  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт