Давате ли авокадо?

  • 3 602
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 78
Давам с банан!  Peace

# 16
  • Мнения: 31 167
Давам с банан, но нещо не иска да го яде вече. Потъмнява много бързо и наистина трудно се намира добър плод. Тук е много зелен и трябва да се чака да узрее, но тогава омеква много.

# 17
  • Мнения: 4 306
Авокадото за консумация трбява да е при лек натиск леко меко. Не кашкаво. Без никакви петна - черни, жълти, зеленикави... Да не е прекалено меко, нито кораво. В интерес на истина трудно се намира добър за консумация плод.  Rolling Eyes
Давам с банан, но нещо не иска да го яде вече. Потъмнява много бързо и наистина трудно се намира добър плод. Тук е много зелен и трябва да се чака да узрее, но тогава омеква много.

Благодаря!Ще се престраша да взема макар и малко твърдо и ще чакам да поомекне за да го предложа, както повечето давате с банан за начало.

# 18
  • Мнения: 27 524
Аз съм пробвала със зелен и да чакам да узрее, но винаги започват да гният, а не да зреят. Посбръчкват се, стават на петна и вътре са черни и загнили. Два-три пъти пробвах и вече не купувам зелени. Поне тук не зреят, може от влажния климат да е.
Вчера пак търсих в един голям магазин, ами няма и няма хубави плодове  Crossing Arms

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 588
И авокадото, което съм купила е доста твърдо. Ще изчакам още няколко дни да омекне малко, пък ще видим какво ще се получи.  newsm78

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
В една брошурка четох,че ако се купи зелено е хубаво да се увие в тъмна хартия продупчена на места за въздух.Пишеше че узрява за 2-3 дни,но при мен се случва чак след седмица/ако въобще узрее/.Сега имам едно от 1 седмица,което все така си е твърдо и като че ли започва да изсъхва/сбръчква се/.Случва се и да хвълям без да се употреби,защото просто не става.

# 21
  • Мнения: 5 183
Давах му авокадото, леко намачкано, без нищо друго.
Сега му правя пастет от авокадо и сирене. Много го харесва.

# 22
  • Мнения: 349
Мисля, че трява да се купува готов за консумация плод, а не да чакаме да зрее. Ами ако ну узрее - хвърляш.

В една брошурка четох,че ако се купи зелено е хубаво да се увие в тъмна хартия продупчена на места за въздух.

И аз съм пробвала по този начин и с други плодове, но не се получава.

# 23
  • Мнения: 4 306
Отказахте ме  Laughing. Ако по някаква случайност нацеля по-мек и узрял плод - ок. Но експерименти няма да правя, да чакам да ми зрее седмица. За съжаление това е екзотичен плод и няма гаранция, че няма да е "зряло" в магазина.

# 24
  • Мнения: 138
В магазините в Бг е почти невъзможно да се намери узряло авокадо, това е защото се берат много зелени , за да могат да издържат докато ги транспортират. Съхраняват се в хладилник , увити във вестник , докато узреят /. Няма нищо сложно , нито опасно.....

# 25
  • Мнения: 27 524
Аз търся от черните, кубински май се водеха, те са винаги идеално узрели и за с по-плътен вкус от зелените  Peace

# 26
  • Мнения: 31 167
Даже не съм виждала кубински.

# 27
  • Мнения: 4 306
Вчара дадох авокадо, пасирано с банан. И двамата го харесаха и много ги засити. За първи път след плодово пюре спаха 2 часа Grinning.

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Peace

# 29

Общи условия

Активация на акаунт