Увеличена тимусна жлеза

  • 3 343
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 91
Здравейте, д-р Слънчева!
При направена рентгенова снимка на дъщеря ми със съмнение за пневмония откриха, че има увеличена тимусна жлеза. Педиатърът ни обясни, че заради това тя може да боледува повече и да е по-алергична. Въпросът ми е какво мога да направя, за да я предпазя от усложнения и да подсиля имунната й система и опасна ли е тази тимусна жлеза?

Цитат
zdraveite d-r Slancheva Pri napravena rengenova snimka na dashterq mi sas samnenie za pnevmoniq otkriha che ima uvelichena timusna jleza Pediatarat ni obqsni che zaradi tova tia moje da boleduva poveche i da e po alergichna Vaprosat mi e kakvo moga da napravia za da q predpazia ot uslojnenia i da podsilia imunnata i sistema i opasna li e tazi timusna jleza


--------------------------------
Моля, пишете на кирилица

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 06:27 от Mamma

# 1
  • Мнения: 5 760
По принцип по-голяма е тимусната жлеза при новородените и бързо търпи обратно развитие. Под въздействие на ренгеновоте лъчи при снимки също драстично намалява. Не знам колко е голямо детето, но това не е причина да боледува по-често. Добре е ако имате ренгеновата снимка да се консултирате с детски хематолог.

# 2
  • Мнения: 91
Благодаря ви д-р Слънчева за отговора Дъщеря ми е на 1г. 11м. една седмица след първата ренгенова снимка направихме втора по препоръка на педиатъра  който ни каза за това че от ренгена жлезата се свива Ренгеноложката каза че размерите не са толкова големи че да пречат но ме притеснява това че когато спи понякога похърква с нослето.Дано не стана досадна но може ли да ми кажете до каква възраст трябва да намалее и вредно ли е това че в разстояние на една седмица правихме втора ренгенова снимка.

# 3
  • Мнения: 5 760
Това, че през нощта нослето не е проблем- просто не си гълта слунката и това създава този шум.
Това не е признак на увеличена тимусна жлеза и разбира се, че е вредно да се правят ренгенови снимки абсолютно без причина.
Мисля, че Вашето дете си е абсолютно здраво и няма никакво място за притеснение!!! newsm10

Общи условия

Активация на акаунт