Туристическа виза за САЩ?

  • 4 796
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Пускам тази тема тук, защото не намерих подобна.

За новогодишните празници планираме да отидем във Флорида за 2 седмици. Нямам покана от никой-ще сме на хотел, малко шопинг и т.н. Въпросът ми е- някой да е минавал скоро на интервю за туристическа виза, има ли някакви допълнителни документи, които ще е добре да представя?
Лошото е, че съм студентка тук и май попадам в графата "потенциален емигрант".   

Ще пътувам с приятеля  ми и родителите му, но това едва ли има значение. Дали да резервирам билети още отсега?


Изобщо, някой ако има някакъв опит с почивки в Щатите , моля да сподели!   
 
   
_____________________________________ 

# 1
  • Мнения: 295
Здравей,
да не те отчайвам,но наистина спадаш в графата емигрант,трудно дават туристически визи на младежи...Имам инфо за няколко пресни отказа на младежи под 30г.
По принцип поканата е задължителна,заедно с копие на паспорта на този който те кани+в поканата да е упоменато дати,място и,че ти поемат престоя.
Необходимо е платена такса за интервю+ако работиш служебна бележка,че те пускат от работа,в случая,че си студентка най-вероятно ще трябва уверение,студентска книжка...
Предварително си запазваш дата в сайта на консулството,тогава си носиш и документите там.
Необходимо е и да се попълнят формуляри 156/напечатва се в сайта на консулството/+157.
За всичко това можеш да прочетеш в сайта на Ам.консултсво сектор Неемигрантски визи.
http://bulgarian.bulgaria.usembassy.gov/niv4.html

За по-сигурно питай ако нямаш покана какво ще ти трябва в консулството.

# 2
  • Мнения: 68
Благодаря за инфото Камелия. Аз вече си запазих интервю за петък, подготвила съм стандартните документи, но питах за някакви допълнителни, които биха ми увеличили шанса за виза. Имам уверение, че съм студентка, а също, че съм на постоянен трудов договор на работа.

Покана нямаме-отиваме на хотел, когото съм посочила в бланката, но все още не сме правили резервации, защото могат да откажат на някого  от нас виза.

Това наистина е унизително-да искаш да отидеш на почивка и да ти откажат, защото някой си там преценил, че искаш да емигрираш.

# 3
  • Мнения: 3 215
Това,че само сте посочили името на хотела без дори да имате резервация не ти върши особена работа (то не,че и резервацията ви гарантира нещо,де).И не се сърди за това,че те смятат за потенциален емигрант - напливът от такива е голям, затова.
На ваше място щях да ползвам агенция.
Добре е и да покажете извлечения от сметки,но пак не ви гарантират нищо.Въпрос на късмет е всичко.Успех! Peace

# 4
  • Мнения: 934
...съм на постоянен трудов договор на работа.
...хотел, когото съм посочила в бланката,...

Това ще ти свърши работа.
Извади си удостоверение от банка за някакви сметки/депозити и си направи
копия от нот.актове на имоти, ако са на твое име.
Не знам как е при младежите / аз съм по-големичка  Grinning и с деца /, но аз получих виза без никакви резервации,
ходихме точно във Флорида на почивка.
Успех!

# 5
  • Мнения: 998
Освен документ от банката за наличните средства, носихме нотариалните актове на всички имоти, които притежаваме. Ние също само бяхме посочили хотела, без да имаме резервации и нямаше проблем. Дадоха ни десет годишни визи, но все пак имаме две деца макар и без брак. Иначе, като възраст аз също съм под 30.

# 6
съвет: избери си друго време за ходене до САЩ. И виза да успееш да вземеш, не знам как ще се оправиш с билетите. Тази година цените са страшно високи и вече и места не се намират.

Все пак успех Peace

# 7
  • Мнения: 68
Зол, аз  не съм избирала нито времето, нито мястото (бях се настроила за Перу  Mr. Green ), просто съм с компанията-общо 5 семейства сме ( от България и Полша). Те избраха за празниците да сме там-хем на топло, хем да се спуснат в покупки. Те вече са резервирали хотела, сега ще резервираме билети и т.н.


 Днес бях на интервюто и ще докладвам какви са ми впечатленията, може и някой друг да го вълнува темата за туристическа виза.

Бях сама, но повечето хора, които планират да пътуват със семействата , бяха дошли заедно (имаше около 100 човека за 8.00 часа, но имаше и доста от 8,30). Тях ги пускат заедно и на интервюто.

С една дума-чакане. Първо чакаш на 20м от консулството и те обикалят полицаи с автомати, после чакаш на опашка, за да те допуснат вътре, а след това чакаш да даваш пръстови отпечатъци и да те извикат за интервю. Бях в 7,30 пред посолството, излязох от там в 9,45.

Всички говорят български, в случай, че не ти се обяснява на английски. Ако не си изряден с  някой документ или снимките не са американски стандарт (5/5см) те връщат. Пред мен върнаха около 10 човека, защото нещо не им беше както трябва.

И последно- май наистина си е до късмет  и зависи на кого ще попаднеш на интервюто. В едната кабинка  беше някаква зла американка, която не се усмихваше изобщо и отказа виза на почти всички, които минаха. Тази, при която бях аз, беше много любезна, дори прекалено весела  Crazy Пита ме само 2 въпроса- как се справям с ученето и работата едновременно и с кого ще съм там.

Успех на всички, които тепърва ще кандидатстват! 


Офф, забравих- дадоха ми заветната виза, сега чакам по DHL да ми я доставят.


# 8
  • Мнения: 3 215
Честито!! Peace Дай Боже повече такива весели служителки в посолствата! Peace

# 9
Честито!! Peace Дай Боже повече такива весели служителки в посолствата! Peace

и повече такива родители, като тези на нейното гадже  Whistling

честито за визата! щом те са се заели с цялата работа, само инджой  Peace

# 10
  • Мнения: 68
Благодаря момичета!  Hug

И все пак се надявам да махнат тези визи все някога.....  ще видим кога.

# 11
  • София
  • Мнения: 9 900
Честито!
А къде във Флорида ще бъдете?

# 12
  • Мнения: 68
Мерси Лана Simple Smile

Ще бъдем във Fort Lauderdale, Sheraton plantation. 

Да не би и ти да почиваш във Флорида?

# 13
  • София
  • Мнения: 9 900
Не, бях миналата зима, но в Дисни, и мислех ако си и ти там, да ти дам няколко полезни шопинг линка Simple Smile

Весело изкарване!

# 14
  • Мнения: 113
до авторката: когато си попълваше онлайн документите, трябваше ли да ъплоудваш някаква снимка или на самото интервю си я носеше? и евентуално да ми кажеш някакви особености при онлайн формуляра, които да са ти направили впечатление?

Общи условия

Активация на акаунт