Casual beauty или Kлубна тема No 7

  • 25 512
  • 427
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 797
Ние имаме също един много стар телефон, от тези с ръчките, пазим си го. Heart Eyes
Подобен, черен с ръчка острани:
http://farm1.static.flickr.com/131/353753314_41c1dab493.jpg

# 16
  • Мнения: 3 521
Да, точно такъв. Много ме радват и още по-старите ... Laughing
Суши и аз мога да правя, но тия от брошурата го носят след 10 мин.  Wink

# 17
  • Мнения: 790
Обожавам суши. Никога не съм пробвала да приготвям обаче. 
Някой може ли да ми препоръча суши бар в Пловдив. Ходила съм само в Капитан Кук.

# 18
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Обожавам суши. Никога не съм пробвала да приготвям обаче. 
Някой може ли да ми препоръча суши бар в Пловдив. Ходила съм само в Капитан Кук.

Като виден сушиядец се засилих да пиша за ресторантите, но мога да съм полезна само за София за съжаление.

Не е толкова трудно приготвянето на самото суши, сложно е набавянето на продуктите, уасабито, джинджъра и т.н. Добре, че повечето неща ги пуснаха в Пикадили, та като ме осени вдъхновението  взимам от там и си правя вкъщи.

# 19
  • Мнения: 1 107
Само аз ли не съм яла суши? Embarassed Embarassed Embarassed Винаги си представям как рибата не само, че не е прясна, но и после получвам ужасно натравяне от нея....ох, някой ден ще се престраша, но кога ли....
Btw, в интериорната тема в може да видите големи красоти в най-различни стилове, аз съм казвала, че съм фен на бялото, и при мен що се отнася до мебели "малкото е много" Simple Smile
Кулинарно съм "умерен мързел" , с уклон към старание в много изключителни моменти. Просто ако трябва да готвя 3 часа за да направя 4 порции "фюжън храна" по-скоро ще умра от глад. Готвя просто, здравословно, доколкото мога- почти без пържено и тежки меса.

# 20
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Само аз ли не съм яла суши? Embarassed Embarassed Embarassed Винаги си представям как рибата не само, че не е прясна, но и после получвам ужасно натравяне от нея....ох, някой ден ще се престраша, но кога ли....


Има и зеленчуково суши - т.е хапка ориз, обвита във водорасло и вътре не е риба да кажем, а авокадо, морков, краставица, японски омлет.

Не си представяай само умряла риба, с мушици, летящи около нея  Joy

На снимката, евентулано риба има само в средата на хапките:

# 21
  • Мнения: 3 521
Girl from Ipanema, рибата/мидите или там какъвто морски продукт не е баш "сурова", а е маринована в повечето случаи. Не си предствяй, че като Ам Гъл ще трябва да разкъсваш жива риба със зъби Wink - т.е. няма страшно. Шансът да се продрискаш от суши от ресторант или супермаркет( което не е съвсем лошо, въпреки че като се напоят листата стават доста жилави и не ми допадат особено) е по-малък в сравнение с един дюнер, купен при 30 градусова жега от будка на улицата.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 797
Аз...таковата, я кажете как го правите това суши? Виждала съм ориз и листа, ама знам, че трябва добре да се олучи времето за варене...може ли с две изречения?

# 23
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз...таковата, я кажете как го правите това суши? Виждала съм ориз и листа, ама знам, че трябва добре да се олучи времето за варене...може ли с две изречения?

Да, тая работа с ориза е много специфична. Трябва да стане "лепкав", за да образува хапки, защото има видове суши, които не се увиват във водорасло и само ориза "държи" формата.
Продава се и направо готов сварен ориз, така е още по-лесно  Wink

# 24
  • Мнения: 3 782
Аз също не съм яла суши Girl from Ipanema , но никога не е късно.
В тези силно застудяващи нощи няма нищо по-хубаво за мен от чака горщ шоколад. Heart Eyes Или ароматен чай.

# 25
  • Мнения: 4 120
Ето ме и мен тук Simple Smile
 За себе си не бих казала , че съм семпла и еднопластова в отношенията си с хората, нито дори в работата си. Естествена да, но не и семпла...защото тя моята естественост на моменти граничи с шизо-елементи. Влизам в роли често, за да оцветявам дните си Simple Smile
 
Никога не съм опитвала суши. Знам, че ще ми хареса, харесвам вкуса на суровото месо, незнам защо не съм дегустирала до момента:)
С какво питие се сервира?
За този сезон обожавам червеното вино.

# 26
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
инфантилна сушито се сервира със саке  Laughing

http://img77.imageshack.us/img77/2729/sake1un.jpg

http://img76.imageshack.us/img76/2302/366pxsakebottle081120061ns.jpg

Но може и с бяло вино  Peace

# 27
  • Мнения: 1 107
инфантилна сушито се сервира със саке  Laughing


Въх, саке! Веднъж само помирисах, после ако ми бяха правили тест за алкохол със сигурност пробата щеше да е положителна Grinning Много ме амбицирахте за сушито- за следващия специален повод ще отида на такъв ресторант  Simple Smile Пък и каквото ще да става- аз нали винаги съм "на едно стомашно разстройство от перфектното тегло" Mr. Green

# 28
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Въх, саке! Веднъж само помирисах, после ако ми бяха правили тест за алкохол със сигурност пробата щеше да е положителна Grinning Много ме амбицирахте за сушито- за следващия специален повод ще отида на такъв ресторант  Simple Smile Пък и каквото ще да става- аз нали винаги съм "на едно стомашно разстройство от перфектното тегло" Mr. Green


Еехехех не е задължително със саке  Joy
Все пак японците трудничко усвояват алкохола, та техните алкохолни напитки уж са по-слабички Thinking
Girl като се престрашиш, пробавай японския зелен чай, ама оригинален без захар.
Много е хубав и върви екстра със сушито.  Peace

# 29
  • Мнения: 1 107
Само да се престраша- всичко ще пробвам- пълната програма Grinning А за японския зелен чай съм чувала от друго място е е невероятен- така, че няма да забравя. Мерси!

Общи условия

Активация на акаунт