Съгласни ли сте да се публикува снимка на детето в I-net?

  • 2 785
  • 52
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 494
В градината ми дадоха бележка, с която да изразя съгласието си да се публикуват снимки с детето ми в интернет. Отказах. Като освен това ще се знае коя е градината, къде се намира...
Вие бихте ли се съгласили?

# 1
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 1 992
С каква цел?

# 2
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не, не бих се съгласила.
Каква е целта им, наистина? Да не правят сайт на градината или?

# 3
  • Мнения: 2 310
Не бих се съгласила Naughty

# 4
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Не бих се съгласила и  ще проверявам дали "случайно" не са я пуснали.

# 5
  • Мнения: 1 541
Не бих се съгласила, но аз като цяло съм против снимки на деца да се слагат безразборно из мрежата- все пак света ни става все по- луд. Хубаво е, че са те питали, защото някой път не си правят този труд- моята дъщеря без изобщо да ме питат или да ме уведомят, я бяха снимали в брошурката на Арена. Големи разправии бяха, а те дори не разбираха какво толкова е станало  Tired

Твое право е да откажеш и все пак наистина не лошо след това да провериш дали са спазили желанието ти.

# 6
  • Мнения: 4 841
По всяка вероятност става въпрос за галерия в сайта на градината. Ето няколко такива сайтове (това са първите, които ми излязоха в Google): www.odz59.com; www.odz33.com;  - разгледайте ги за какво става въпрос. Обикновено са групови снимки от лагери, празници, концерти и т.н.

ЕСТЕСТВЕНО, всеки има право на избор, затова и много правилно са поискали съгласието ви. В нашата детска градина също още преди две години ни раздадоха декларации, в които всеки декларираше съгласие или НЕсъгласие. Не знам точното съотношение на съгласни/несъгласни, но определено имаше и от двата вида, никой не е правил коментари след това защо си се съгласил и защо не.

Аз лично се съгласих, защото синът ми участва много активно в живота на градината - лагери, концерти, представления, походи, екскурзии и т.н., не мога всеки път да давам на госпожата индивидуален фотоапарат, с който да снима, затова ми е много по-лесно после да си свалям снимките от сайта. Нямам представа обаче как точно се правят снимките, дали някой със списък дърпа настрани децата, чиито снимки не трябва после да се публикуват, или "случайно" попадат и те  newsm78

# 7
  • Мнения: 1 494
Да, сайт ще има на градината. Никой не ми е правил претенции защо не съм се съгласила. Приеха го, казаха, че има и други такива. И аз попитах как ще ги делят, щото ми е малко чудно, но може и да го направят, знам ли. Наистина ще проверявам и няма да си кротувам, ако забележа.
И аз си мислех за добрите страни, но колкото и да го мисля, нета ми се струва твърде опасно място, още повече с координати на снимания.

# 8
  • Мнения: 2 018
все пак наистина не лошо след това да провериш дали са спазили желанието ти.

И как може да се провери? Имам предвид, че ако се правят със зла умисъл едва ли ще има начин да се открият в нет-а.

И аз не бих се съгласила.  Naughty

# 9
  • Мнения: 578
Детски гра … 88;ия

На този сайт: http://www.obrazovanie-varna.com  има доста снимки на дечица в ДГ и училища.

Моето мнение е, че не е редно без съгласието на родителите да се публикуват снимки на децата.

# 10
  • Мнения: 3 268
Не,не бих се съграсила.Аз изобщо съм против публикуване на снимки на деца в нета,поради това и никога не качвам снимки на моите деца.Не,че не ми се иска да видите колко са хубави,просто имам съображения.

# 11
  • Мнения: 1 541
все пак наистина не лошо след това да провериш дали са спазили желанието ти.

И как може да се провери? Имам предвид, че ако се правят със зла умисъл едва ли ще има начин да се открият в нет-а.

И аз не бих се съгласила.  Naughty

Ами във въпросния сайт на градината. То е ясно, че ако се прави с лоша умисъл няма как да разбереш, но тогава пък и надали щяха и да я питат даже. Все пак става въпрос за снимки от детската градина и се предполага, че се правят за тяхната страница в интернет, а не за личните нужди на учителките.

# 12
  • Мнения: 5 183
Не,не бих се съграсила.Аз изобщо съм против публикуване на снимки на деца в нета,поради това и никога не качвам снимки на моите деца.Не,че не ми се иска да видите колко са хубави,просто имам съображения.

Аз, преди няколко години, като открих БГ Мамма много снимки на юнака пусках.
Какво се случи, та спрях ли? Ами една съфорумка, живееща в Канада, ми писа ЛС, че в сайт със съмнително (леко сектантско съдържание) има снимка на момченце, което много прилича на моето, и почти била сигурна даже, че е един от моите предишни аватари  Crossing Arms ooooh! Confused
Да ви кажа - проверих. Моята снимка беше - тази от аватара. Бях снимала Томи, говорещ по телефона, и я бях озаглавила"Ало, бабо", а те я бяха сложили на сума ти места в един разказ за Бог и как момчето си говорило с него, преди да се самоубие (забива си нож в сърцето) и навсякъде, където се споменеше момчето, беше сложена неговата снимка  Shocked Rolling Eyes

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
и аз не бих се съгласила Naughty

# 14
  • Мнения: 1 541

 Shocked Не мога да повярвам! Все си мислех, че човешката лудост има граници....
До момента знаех само за момиче от нашата отчетна, чиято снимка на детето й някаква кукувица от този форум пак представяше за нейно дете  ooooh! Сега отивам да си изтрия и личните албуми от интернет...

Общи условия

Активация на акаунт