Бихте ли работили каквото и да е...

  • 7 125
  • 128
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 487
Ако нямам друг избор ще работя каквото и да е , според мен срамна работа няма, срамно е да не можеш да си покриеш сметките и да чакаш на готово. Познавам хора които са вече на доста годинки и чакат на мама и татко е това според мен е срамно, защото такива хора смятат, че все някой им е длъжен и видите ли трябва да им се помогне, според мен този тип хора не биха се посвенили да вземат и от децата си. Познавам един индивит който взима пари от сина си, а детето е само на 17 години и работи само лятото, ето това според мен е ужасно и не бих го преглътнала, дано не ми идва до главата.

# 31
# 32
  • Мнения: 6 618
Бих .Просто не мога да си представя да не работя .
Успех. Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 62 595
Зависи от обстоятелствата. Понякога съдбата ни поднася всякакви изненади.
Да, работила съм на някакви места и някаква работа, която не съм харесвала, но и гладен не се стои. През цялото време се оглеждах за по-добра работа и при първия удобен момент напуснах.

# 34
  • Мнения: 6 694
Разбира се че бих и хоро ще играя, ако е въпрос на оцеляване.
Съгласна съм, че е по-лесно да си смениш работата ако в момента работиш. Повече възможности, поглед върху нещата, връзки и т.н.  Разбира се, че има и недостатъци, ако се хванеш на каквато и да е работа. Може да не ти остава време и ентусиазъм за търсене на друга. Може да попаднеш във водовъртежа на всекидневието. Изобщо много работи може.
Като работодател ще ти кажа, че винаги гледам леко подозрително на хора, които са безработни, имам си едно на ум - дали не са прекалено мързеливи, некадърни, че никой не ги е наел. Чудя се дали пък съвсем не са изгубили трудови навици или просто  им е широко около врата.

# 35
  • Мнения: 1 289
Като работодател ще ти кажа, че винаги гледам леко подозрително на хора, които са безработни, имам си едно на ум - дали не са прекалено мързеливи, некадърни, че никой не ги е наел. Чудя се дали пък съвсем не са изгубили трудови навици или просто  им е широко около врата.

Е, да, друго си е от другата страна на бюрото...

# 36
  • Мнения: 6 694
Като работодател ще ти кажа, че винаги гледам леко подозрително на хора, които са безработни, имам си едно на ум - дали не са прекалено мързеливи, некадърни, че никой не ги е наел. Чудя се дали пък съвсем не са изгубили трудови навици или просто  им е широко около врата.

Е, да, друго си е от другата страна на бюрото...

Нещо против?

# 37
  • Мнения: 6 618
Като работодател ще ти кажа, че винаги гледам леко подозрително на хора, които са безработни, имам си едно на ум - дали не са прекалено мързеливи, некадърни, че никой не ги е наел. Чудя се дали пък съвсем не са изгубили трудови навици или просто  им е широко около врата.

Е, да, друго си е от другата страна на бюрото...
Ми не е толкова лесно колкото си мислиш .

# 38
  • Мнения: 1 289
Не става въпрос за лесно - да, трудно е да си шеф. Но това дава ли ти право да окачествяваш хората без да ги познаваш. Какъв работодател си, след като подхождаш към бъдещите си служители с недоверие и как изобщо ги наемаш за работа?
Не искам да споря - просто някои хора гледат от много високо и не допускат, че един ден могат да попаднат в същата ситуация. Не говоря конкретно за вас, двете. Simple Smile
Dincho - некадърни били хората, след като никой не ги е наел...ами как ще кандидатстват при теб, ако преди това друг ги е наел? Няма логика някак си.. 

Лека вечер Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 62 595
А какво означава безработен? Например, на мен безброй пъти през годините ми се е случвало да ме набеждават за безработна и да ме питат толкова ли не мога да си намеря работа. Защото, видите ли, не било нормално една жена няколко години да си гледа децата и да не си търси работа като наемен работник. И се започваха едни чуденки как така не си търся работа (а да си гледам децата), ама не си харесвам работа ли, ама заради заплатата ли, ама това, ама онова, ама защо съм продължавала да уча и да ходя на курсове... Е, при положение, че съм имала други ангажименти, не съм си търсила работа, не съм се регистрирала като безработна, не съм вземала никакви социални и прочее помощи безработна ли съм била?
 

# 40
  • Мнения: 6 694
Говоря съвсем хипотетично и то с желание да помогна на някого. Ако никой не те е наел или ти не си търсил работа - може би има нещо гнило. Ако някой те е наел преди мен и въпреки това си тръгнал да търсиш друга работа, в мен заговаря ловджийската страст. И тук пак хипотетично. Никой не се интересува особено от някой, който си стои у дома.

# 41
  • София
  • Мнения: 62 595
Аха, значи трябва човек непрекъснато да е впрегнат в каруцата, така ли? Иначе - край?!

# 42
  • Мнения: 6 694
Не, нищо не значи. Колкото хора, толкова и истории.
А краят е ясен.

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
Не, нищо не значи. Колкото хора, толкова и истории.
А краят е ясен.

И какъв е този край? Цял живот като товарно добиче? Цял живот живот "от...до"?

# 44
  • Мнения: 6 694
Всеки избира колкото и както може в този живот. А за края мисля, че е ясно - трябва ли да пишем очевидни неща.

Общи условия

Активация на акаунт