Не ми пипайте детето!

  • 15 366
  • 289
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
Здравейте мами!
Синът ми е на два месеца.Още с появата му се примирих,че и други хора ще имат достъп до него освен мен и съпругът ми.Знам,че бабите и дядовците си обичат внуците и искат да им се радват т.е. преглътнах посещенията на свекърва ми без дори да се е обадла че ще ни посети,преглътнах и факта,че постоянно го размяткват това дете без дори да се сетят да си измият ръцете(понеже на моят мъж му е неудобно да им го каже,а аз винаги ще бъда чужда там и не е уместно аз да правя подобни забележки) и какви ли не още неприятни за мен неща.Но днес вече беше прекалено-моят мил съпруг дал детето на почти непозната жена да го подържала малко(едвм му почистих после малките ръчички от космите по тях) #Cussing outИ на въпросъм ми защо го направи,той ми отговори "Ами защото нямаше как да й откажа".Представяте ли си?!Откачих!Направо ми идеше да го #2gunfireЗдравето и хигиената на детето не са ли по-важни от това да се пресрамиш и да откажеш на някого да подържи,такова малко бебче,мисля че всеки би проявил разбиране защо му отказваш.Аз лично съм отказвала не еднократно да бъде гушкан от чужди хора.А дори и да има сърдити въобще не ме интересува,детето му е по-важно от техните капризи.
Моля ви кажета ми ако прекалявам.Съпругът ми така твърди.Но аз така ги чувствам нещата.Моля ви споделете дали и вие се чувствате,или сте се чувствали като мен,когато някой чужд човек взима детето ви на ръце?
Благодаря ви предварително за споделените мисли и чувства Hug

# 1
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 862
Аз смятам, че е въпрос на вътрешно усещане. Ако прецениш,че не искаш да го пипат, не давай!
Предполагам, че все пак не отказваш на всички. Моята давам да я пипат и носят ако съм в настроение, но май съм от тези дето нямат нищо против като цяло.
По въпроса с хигиената си абсолютно права, разбира се.  Naughty

# 2
  • Мнения: 543
Ами следващия път направо го  #2gunfire
Как ще дава бебето на непозната жена бе! Ми ако е болна???
А на родителите му най-добре обясни кротко и миролюбиво, че е добре да си мият ръцете, когато пипат бебето или пък помоли мъжа си да говори с тях. Абсолютно съм съгласна, че здравето на дедето е най-важно.
Аз вече съм малко по-либерална, че бебето порасна и без друго лапа всякакви глупости, но като беше малко бях много свирепа.
Хич недей да се церемониш, гледай бебенцето да е добре.

# 3
  • Мнения: 1 371
Честно да си кажа, ако някой дойдеше в нас, когато Алекс беше бебе и не влезеше да си измие (от вратата в банята) ръцете, незабавно му го напомнях.

Ти какво имаш предвид под "чужди хора"? Познати ли? Непознати? Щото на мен непознати не са искали да ми държат бебето, не че и щях да им го дам, де. Но, ако са ми познати - що да не ми подържат детето.

# 4
  • Мнения: 5 393
На приятели и роднини го давах още от съвсем малък да го гушкат. Нямаха нужда от напомняне да си мият ръцете. Непознати не са го гушкали.  Поговори с мъжа си и с родителите му относно хигиената и въобще всички неща, които те притесняват. Все пак става въпрос за твоето дете и е напълно уместно според мен да изискваш определени неща, дори да си  "чужда" в къщата.

# 5
  • Мнения: 666
Мисля, че въобще не трябва да ти е неудобно да кажеш на родителите на мъжа си да си мият ръцете, пък и да се разсърдят какво толкова, най-важно е хигиената за детето за да не прихване някоя бактерия. За непознатите хора и на мен не ми е било винаги приятно, но поне винаги съм питала дали са им чисти ръцете, а ако не съм в настроение просто казвах, че бебето е още много малко или се страхува от непознати и ей такива оправдания съм си намирала.

# 6
  • Мнения: 196
Под чужди хора имам в предвид познати,не приятели или роднини,а просто познати хора с които може да си кажеш :Здравей!" и нищо повече,като тази жена която го е държала.
А за миенето на ръцете-когато идват моите родители да го видят ги предупреждавам да бъдат с чисти дрехи и като влязат ги пращам в банята да си измият ръцете,в противан случай не им позволявам въобще да го докоснат.Мисля че така е редно.Дори педиатър с който обсъждахме ваксините ми каза че хигиената е по-важна от ваксините.Колкото и хубава ваксина да му сложиш на детето ако няма необходимата хигиена то пак ще се разболее от дадената болест.Докато ако има хигиена,а няма ваксина-вероятността е много по-малка.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 744
Разбирам те.  Tired На мен все ми се налагаше да правя забележки на свекърите ми като се приберат отвън, преди да пипат детето, да си мият ръцете. И хич не ми беше неудобно. Само че се чудя на тях как не им беше.   newsm78 Ама това е друга тема. А на непознат човек не би ми и хрумнало да го давам.  Rolling Eyes Според мен не прекаляваш, въпреки че осъзнавам, че го казвам от позицията на болезнено ревнива майка Blush , каквато бях в началото.

# 8
  • Мнения: 1 334
Това с миенето на ръцете е малко.... кофти тема. Аз на свекърва ми също се притеснявах да кажа директно.... ама се случи така веднъж бяха на гости с една нейна братовчедка - и двете не си измиха ръцете като дойдоха, а веднага награбиха и напипаха бебето ми. И аз най-спокойно казах, че тъй като ръцете са му постоянно в устата ще му ги измия. Малко кофти ситуация беше, но оттогава мие ръцете най-редовно.

А това мъжа ти да дава бебето на непозната е много странно - накарай му се едно хубаво, че да не се повтаря.

# 9
  • Мнения: 196
Аз с мъжът ми съм говорила много на тази тема,дори и на висок тон,когато се налага като днес например.Но....явно няма резултат,ще трябва да сменя тактиката.Преди малко се прибра вкъщи,обсъдихме всичко отново и обеяа да не се повтаря(така каза и предишният път) .Стискайте палци да не ме е излъгал Mr. Green

# 10
  • софия
  • Мнения: 636
Не съм давала непознати да гушкат дъщеря ми. Това просто е абсурд-не знам кой какъв е и от какво е болен например. Обясни на мъжа ти това и здраво се намесвай. По въпроса за свекърва ти-мойта се опитваше да прави така в началото-обясних й че за мен са важни 2 неща-хигиената на детето и дневният режим, която ще рече като дойде да го види веднага от вратата в банята и да ме предупреждава за посещението си като го съобрази с часовете за спане на малката. Тя се понамуси, ама сега е перфектна. Обажда се, пита удобно ли е, въобще дресира се жената. Иначе свекър ми е супер-даже тай й прави забележки вместо мен. Като идва му казвам-татко, дръж за малко Елена за ръчичка, да затворя вратата например. А той ми вика, а не не още не съм се измил, нека да не пипам. Рядко досетлив и свестен човек.

# 11
  • Мнения: 27 524
На Запад е нормално всеки да може да пипне детето. Под всеки нямам предвид разни съседи или минувачи по улицата, а всички близки и/или желаещи. Посещенията в болницата започват веднага след раждането, гушкането, разнасянето и прегръдките - също. Никога не съм си вардила детето, но и никой не е нахалствал, де. Според мен нямаш причини за тревога, спокойно, нищо няма да му стане на бебето ти  Simple Smile Важното е да не са болни.

# 12
  • Мнения: 194
Аз съм същата като теб.Много мразя да ми пипат детето с неизмити ръце.Направо  newsm61.И изобщо не ме е грижа кой щял да се разсърди,че съм го пратила да се измие.Така че не се притеснявай не си единствената Peace

П.С.също не обичам да му се радват непознати. no

# 13
  • Мнения: 718
Честно да ти кажа, не мисля, че прекаляваш. Аз бих реагирала по същия начин. Само мои много близки гушкат бебето- например сестра ми и майка ми, за баща му се подразбира, но свекърва ми като ни беше на гости не ми беше хич приятно да го гушка. Мисля ,че съвсем нормално реагираш.

# 14
  • Мнения: 52
На мен ми е приятно когато хората искат да гушнат детето ми. И аз не бих била съгласна да го  пипат с немити ръце, но мисля че ти прекаляваш. Какво значи "едвам му почистих после малките ръчички от космите по тях"?.Тази жена да не е някакво животно?.

Общи условия

Активация на акаунт