Хората в будна кома!?

  • 16 683
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 335
... И да си повтарям думите на Моканина...

Думите на Моканина са казани преди близо век.
Време, към което българите се върнаха абсолютно доброволно и с мазохистично опианение. Когато е нямало болници за такива като онова болно момиче в селската каруца, както и сега.

П.П. И училища е нямало, и пеша са ходили с километри, където тук-там е имало... досущ като сега. Но пък е имало съдия-изпълнители като тоя от подписа ми.

# 16
  • Мнения: 278
Има ли го някъде в интернет този репортаж, за който говорите? Търсих, но нищо не открих

# 17
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
защо хората напоследък си мислят, че като пуснат една онлайн петиция във въздуха и ще постигнат нещо с нея?


Има съфорумци, които с петиции и инат постигнаха целта си. Лично аз бях скептична в крайния резултат, но в последствие се радвах на тяхната победа. Още си спомням с топлота и тъга как задружно събирахме парите за малката Дарина. Такъв заряд и такъв хъс имахме тогава......а Светльо  Cry

# 18
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=119504


Репортажът за 7-годишното хлапе.

# 19
  • Мнения: 119
Видях част от репортажа и ме потресе. Никой не е застрахован. Брат ми беше за кратко в кома. А 38 годишният мъж от предишния репортаж ни е съсед.
Съчувствам на хората и искам да помогна  Praynig

# 20
  • Мнения: 1 942
Добре де ама как го виждате това с клиниката или крилото в болница? Примерно ако съм от Варна, ако клиниката е в София как ще пратя съответния мой близък там? Ще го оставя на грижите на чуждите хора и ще го виждам в най-добрия случай в почивните дни? За Бога знаем си здравеопазването и вниманието което получават будните болни, та камоли тези в кома. Колко време може да се пътува всяка събота и неделя в двете посоки - 5, 6 месеца и няма да имаш повече сили за това? Само може да се иска повече средства да им се отделят по съответните здравни пътеки май  Rolling Eyes

# 21
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Добре де ама как го виждате това с клиниката или крилото в болница? Примерно ако съм от Варна, ако клиниката е в София как ще пратя съответния мой близък там? Ще го оставя на грижите на чуждите хора и ще го виждам в най-добрия случай в почивните дни? За Бога знаем си здравеопазването и вниманието което получават будните болни, та камоли тези в кома. Колко време може да се пътува всяка събота и неделя в двете посоки - 5, 6 месеца и няма да имаш повече сили за това? Само може да се иска повече средства да им се отделят по съответните здравни пътеки май  Rolling Eyes

Според мен тези хора се нуждаят повече от специализирана помощ, отколкото тази по физическите им нужди. Само за месец-два в Израелската клиника състоянието на Мануела Горсова се е подобрило значително. А какво могат да им предложат близките у дома, те дори не могат да разчетат физическите им нужди ....гадаят. Дори само в София да има такава клиника или отделение си заслужава.

# 22
  • Мнения: 1
Давайте конкретни предложения и да действаме.

# 23
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
БТВ вече упорито представя случай по случай хората в будна кома, можем да потърсим тяхната подкрепа.
Предложение - петиция (отново, понеже нищо друго не ми изва наум, с което да изразим исканията си) и разгласяване в медиите, създаване на СМС-номер за набиране на средства и да търсим отношението на институциите по въпроса.

# 24
  • Мнения: 958
Репортажа за момченцето беше наистина страшен, не можах да го догледам, стана ми много кофти.
Това дете виеше. как може да се допусне такова нещо. Това е страдание и за самото дете, а не ми се мисли хората около него как се чувстват.
Не можаха да направят с тия излишъци нещо за децата и за болните, не можаха поне наполовина дапкрадът, за да остане и за тези душици. Няма оправия тази държава.

Моето предложение е да се разгласи, ама не тук, а както за дечицата от Могилино, някой извън Бг, да напише нещо, защото това според мен е погазване на всякакви човешки права. Това си е направо за съд на държавата

# 25
  • Мнения: 764
Наистина ни е скапана държавата,ей............Как заспиват тези управници ми е чудно....

# 26
  • Мнения: 335
... Това си е направо за съд на държавата

Осъдените са тези, които приеха с овчедушие изтриването на всякакви социални гаранции като с гумичка, вкл. унищожаването на здравната ни система. Т.е. всички.

Болниците съвсем мирно и кротко бяха превърнати в търговски дружества, тип фабрика за колбаси, като каквито според замисъла и ще се разпродадат.

А здравната каса, сменила безплатното здравеопазване, ще си остане машина за правене на пари "за когото трябва", защото "който трябва" я е направил именно за това.

# 27
  • Мнения: 83
Репортажът е много тежък. Слава богу,че не работя като лекар,за да търпя простотиите на здравната каса. Искам само да ви кажа, че на министъра и на шефа на здравната каса им е през оная работа( извинявам се за израза). Те са там ,за да грабят докато могат.Това е положението. За съжаление, от по-специфични грижи се нуждаят не само хората с будна кома, а и много други с редки заболявания, но никой не им обръща внимание.
Трябва да се даде гласност на тези проблеми с помоща примерно на бтв, защото те явно са се заели с отразяването на подобна проблематика.Ако някой от пишещите във форума има познати там нека се задейства. Иначе за друго не се сещам.Просто държават ни е толкова скапана.

# 28
  • Мнения: 3 268
Когато видях по телевизията трагедията,сполетяла семейството на 7 годишния Ники,просто изпаднах в шок.Не можех да спра да плача 1 час....А като видях мазната мутра на Гайдарски,ми идваше да го удуша,само да беше пред мен,направо щях да го направя.....

# 29
  • Мнения: 335
Гайдарски?
Тоя не го ли преместиха в друг бизнес?


Общи условия

Активация на акаунт