Домове за деца до 18 години

  • 2 808
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте, бих искала да открия дом за деца без родителски грижи, до 18 години  в София. Нямам координати на нито един такъв и моля, ако някой разполага с такива да ми помогне. Имам доста събрани дрехи които ще бъдат от полза на децата. Всяка година ги давам на децата от моето село, но те вече са достатъчно големи и моето "дело" е неуместно. Така че бих искала да помогна на някой дом поне с това  Wink
Ще бъда много благодарна на всеки, който откликне на молбата ми или ме насочи  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 353
  Държиш ли да са от София?

# 2
  • sofia
  • Мнения: 7 477
  Държиш ли да са от София?

защото извън Сф ще са доволни.Ето.......

ето..........копирам от друга тема
"преди известно време наши партньори ни помолиха за помощ,свързана с дрешки,обувки и др.неща за няколко центъра за социална подкрепа.
Съветвам вси4ки,които искат да си дарят дрехите,които се предлагат тук да ги дарят на тези центрове.
става въпрос за подпомагане на семейства в изклю4ително тежко социално положение.Намират се в Калофер,Карлово и Сопот.
Пускам адресите и който може нека ги изпрати там.ДРешки и вси4ко необходимо за деца от 3-18 год.



Adresyt na centyra e slednia:
gr.Sopot
ul."Ivan Vazov" 53
Centyr za obshtestvena podkrepa

Donka Mincheva- tel.03134 8618

Tsvetina Ilieva Zaharlieva
executive director
Youth and Civil Initiatives in the Rose Valley
Karlovo 4300
71 General Kartsov St.
Bulgaria
tel./fax:                00359 335 96136       
e-mail: mgird@abv.bg

"

# 3
Много благодаря за информацията !!!! Не държа да са от София, просто би било по лесно ако са, тъй като работното ми време и ходенето в университета не позволяват много опции, но ще се постарая да се организирам  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 1 629
Добре хора я ми обяснете нещо: сигурно ли е, че тези деца ще получат дрешките и дали могат по пощата да се изпратят? Имам малко мои дрехи ще станат на по-големите деца!

# 5
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Dai4eto, ако искаш да се убедиш, периодично ходиш там, където си дарила дрехите и проверяваш. newsm78
 Интересно ми е, притеснявате се дали дрехите ви и дарените от вас вещи ще стигнат до децата . В същото време питате по пощата дали можете да ги изпратите. Ако наистина ви пука, идете на място и вижте за какво иде реч. Децата по домовете отдавна не се нуждаят от дрехи и вещи първа необходимост. Но всички сме твърде заети, за да отделим нещо повече....
Съжалявам, че звуча така, но напоследък това е често срещано поведение.  Tired

# 6
  • Мнения: 1 629
Добре ми ако не мога да отида? Ако децата нямат нужда както ти казваш дай да си изхвърля каквото имам и това е! Да не си слагам допълнителни грижи на главата, това ли искаш да ми кажеш?

# 7
  • Мнения: 2 471
Добре ми ако не мога да отида? Ако децата нямат нужда както ти казваш дай да си изхвърля каквото имам и това е! Да не си слагам допълнителни грижи на главата, това ли искаш да ми кажеш?

Четеш между редовете в отговора на Ravia

# 8
  • Мнения: 1 629
Просто искам да допринеса с нещо и влезнах да попитам как може да стане това и да прочета съответно! Разбирам, че децата имат нужда от внимание, но ен мисля, че дрехите и другите материални помощи ще са им излишни! Peace

# 9
  • Мнения: 2 471
Просто искам да допринеса с нещо и влезнах да попитам как може да стане това и да прочета съответно! Разбирам, че децата имат нужда от внимание, но ен мисля, че дрехите и другите материални помощи ще са им излишни! Peace

Избери си дом в някое малко населено място и ги прати по пощата.  В големите градове има достатъчно подобна помощ.
А, дали ще стигнат до децата или не, то това не може никой да ти гарантира. Само лично на място би могла да се увериш в това.Peace

# 10
  • Мнения: 1 629
Тенк ю  bouquet

# 11
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Социалната дейност не е инцидентна дейност. Или го правиш  , но го  правиш целенасочено или просто се оттърваваш от дрехите си, изпращайки ги някъде и забравяш.
 Съвета на Dencho е добър Peace

# 12
 Thinking Съпругът ми често правеше подаръци на децата от дома за сираци но се отказа като разбра къде отиват подаръците...  Money

# 13
  • Мнения: 2 471
Thinking Съпругът ми често правеше подаръци на децата от дома за сираци но се отказа като разбра къде отиват подаръците...  Money

Не слагайте всички под един знаменател. Ако не можете да сте полезна, то не внасяйте негативизъм.

# 14
  • Мнения: 2 926
Аз ще бъда благодарна, ако ми дадете координати на домове за деца лишени от родителски грижи в района на Хасково.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт