Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 9

  • 36 245
  • 288
  •   1
Отговори
# 45
  • Балчик
  • Мнения: 249
  Здравейте момичета! При нас всичко се движи бавно и славно. Сега едните майстори си довършват вътре мазилките, а другите заравняват двора и правят пътеките. Докарахме 50 кубика пръст и почти са я разпръснали. Едновременно с това правят и пътеките. В понеделник трябва да залеем и бетона на пътечките. Като свършат с това ще сложат и мрежата на оградата. Основата за оградата е готова и едни железни колове забиха в нея. Остана само мрежата.
  Моя мъж днес донесе от Варна 40 западни туи. Така, че другата седмица и тях ще сеем. С тревата няма да бързаме, че първо трябва да обеззаразим почвата. Ще остане за на пролет.
  Другото е, че надзорника се обади, че геодезиста ни е снимал къщата и се готват документите за кадастъра. Платихме 300 лв. на геодезиста и 100 лв. такса в общината. Да видим колко време ще отнеме.
Снимки ще накарам да направи мъжа ми утре или в другиден, че скоро не съм снимала нищо.
   Радвам се за всички които напредват, независимо с къща или ограда. Не се отчайвайте. Макар и по-бавно от предвиденото всичко се нарежда.
   Показвайте какво сте сътворили и вие. Интересно ми е да гледам всички които напредват.

# 46
  • Мнения: 210
здравейте момичета,
изпуснах тема и нещо,но се залавям да чета.
това което попрегледах беше за изолацията и щампованият бетон,аз съм много за него,просто ми харесва,пътеките в двора са направени именно с него,имитира нещо като старо дюшеме,като се прибера ще снимам.
готин ден мацки
забравих да чеситя първите копки на всички които са ги направили,успех и бързо приключване.

# 47
  • Мнения: 637
Привет, строителки!
chudovisteto, проучвала ли си тиковото дърво като материал за външна настилка? На мен много ми харесва особено около басейн. Той пак е с вид на дюшеме, но издържа при всякакви външни условия.
Ето:
http://www.comfort.bg/bg/продукти/view/14848.html

Е не успях да го направя както трябва Rolling Eyes Embarassed

# 48
  • София
  • Мнения: 111
Здравейте,
ние си чакаме първия проект от арх. и съм много любопитна.
Аз определено си падам по модерната арх. - тази кубичната, но не мога да си представя как изглежда кубична къща със стандартен покрив. Ще съм благодарна ако дадете идеи и споделите проекти. (тези, които са на модерна вълна)
ето един готин сайт: http://freshome.com/category/bathroom/
В този ред на мисли смятам че на френски прозорци не отиват пердета. Мечтая за макс изчистена къща.
А пералното (понеже коментирахте) ще е на 2рия ет при 3-те спални и баните. Никакво мъкнене до мазето. Пак там (на 3тия ет) ще има и тераса за простиране (и не само). За мен няма по хубаво от напечено на слънце пране, одеяла... Това е и най-добрия стерилизатор - слънцето трепе всякакви видими и невидими гадини.
Късмет на вс. Hug

# 49
  • Мнения: 3 770
На външните паркети доколкото знам им казват декинг.Аз също съм си харесала този вид настилка за около басейна.

Криша , успех с първия проект , макар че е почти сигурно ,че ще имаш забележки , то поне да са по-малко !  Peace

Ние днес от обяд бяхме на строежа.Най-накрая излезнахме от дупката и достигнахме заветната кота 0.Естествено веднага лъснаха недомислици , които сега се чудя как да оправям.Едно изглежда на хартия , друго в действителност.Представям си от тук нататък какво ме чака.Дано не са непоправими неща.Гадното при нас лъсна още на входната врата и сега ще се чудя каква кръпка да правя.Всичко естествено е заради НВ , който реши че трябва да режи квадратура от стълбището , а не от собствените си , безполезни за мен , покои.

Ето и две снимки , в албумчето са малко повече.Утре ще отида да се разходя отгоре !
  Mr. Green


   

# 50
  • Балчик
  • Мнения: 249
  Диди браво на вас. Щом сте вече над земята нещата тръгват по-бързо. Или поне по се жижда това което се прави.
 За недомислиците не се отчайвай. Ще намериш решение. А и да не те плаша, но ще има и много други дребни и недоизкосурени неща. С малко фантазия се маскира всичко.

# 51
  • Мнения: 3 770
Ох , vemite , досега гледам скицата и си блъскам главата - нищо не става !!! Дано на самото място тази ши...на колона да е по-иначе сложена.Гледах и размерите на една скапана стая , за която само дето не се хванахме за косите с НВ и за която той ме обвиняваше , че била голяма , а сега иска да я разширява - просто едно легло не може да вкараш вътре , камо ли и кухня да вместиш ! А бе ..... И една тераса мъдря сега и се чудя , но до нея има още време.Изобщо съм ..... #Crazy

Вертикалната планировка естествено вече няма нищо общо с проекта и там ми е пълна каша в главата ! Изобщо ужасТ е бледа дума ! Аз се панирам до момента , в който не си изясня нещата , но пък докато стигна до изясняването и взимането на решението ....9 кръга на ада минавам !

# 52
  • Мнения: 229
Ох,мила Диди,много сили и търпение ти пожелавам,zаштото отсега zапочват големите мъки и няма да свършат скоро Sad Опитай се да не се ядосваш прекалено zа дреболии(макар да е трудно) и инвестирай силите си във важните нешта Hug
При мен днес zидаха камъните от оградата и донесоха един камион пръст,която трябваше да се раzпредели в градината,zа да повдигне нивото й с 20см.Проблемът беше,че градината е zад къштата и няма как да влеzе камион там,zатова стовариха пръстта отпред и моят мъж(zаедно с брат си) цял ден пренасяха пръст с две колички ooooh!Слава Богу свършиха...
3а моя дрешник,ами седем квадрата е,но чак сега видях,колко е лошо,че е раzчупен,тоест с формата на" L".Голяма играчка пада с планирането на шкафовете.3асегасъм раzпределила само едната стена -150см zа мен и 75см zа мъжа ми  Sunglasses.Ште ви пусна и проекта по-късно.Гардеробите ги вzемам от Икеа,zаштото мога да си иzбера точно каквито рафтове или чекмеджета искам  Peace.3асега(тоzи месец) оставам с тая стена.После ште купувам постепенно,zа да не натоварвам бюджета,,е почна да отпихва...
Това е zасега.Отивам да гледам бокс по тв-то и после лягам.Лека ношт

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Диди, поне сте запушили дупката.  newsm10
 В предната тема, когато стана въпрос за кухните и всекидневните аз точно това визирах, като ти писах че всеки член от семейството държи на неговите си покои (както ти ги наричаш, там в частта за съпруга и дъщеря ти) и съответно там ще дърпа квадратурата и цялото обмисляне, но тогава явно не се разбрахме, и на мен не ми се продължаваше, за да не прозвучи сякаш се заяждам.   bouquet Преживявала съм всички тези недосмислици. Чергата се дърпа, кой от къде може, архитекта казва че не търпи преработки...ужас  #Crazy
Изобщо не се панирай. Всеки проект търпи промяна по време на строежа, нужно е само съгласие и подпис на архитекта. Сиреч,  Wink него ухажвай. Или прекратявай манипулируемо екстрите към дръзналия да ти наруши плана.  Joy

# 54
  • Мнения: 3 770
MKT , добре си се справила с дрешника - 1 към 2 в твоя полза !  Mr. Green Непременно пусни снимки на рафтовете и шкафовете.Аз още не съм стигнала дотам, но само външния вид ми е ясен на гардеробната , за разпределение не ми се мисли , че пак ми става каша в главата.

AlexaS , запушихме дупката , но не е истина колко пари се наляха в нея , а нищо не се вижда.
За съжаление при нас работата с дърпането на чергата не стои точно така.Т.е. при мен никой нямаше отсреща , за да я дърпа - аз направо се замотах сама в нея.  Mr. Green НВ искаше само масата за ловците да била еди колко си и на не знам си колко от камината , за да не му се опърли задника от някоя искра.  Mr. Green Дори за въпросната стая направи коментар , чак като прие проекта и беше вече много късно.Съответно чак сега видя , че тази стая за нищо не става , но забрави обвиненията , че едва ли не съм направила цял апартамент.За пояснение стаята е 20 кв.м. , като трябва да има функциите на боксониера !  #Crazy
За съжаление и архитекта не става за ухажване.Аз го гоня за един покрив , какво ли остава за нещо друго! А пък и в случая не става въпрос за зидария , която вече е променена в доста части!  Mr. Green , а за конструкция , която няма как да се промени с подпис.Още повече , че въпросната колона вече върви от мазето до третия етаж.Има някакво решение , но е много грозно.Утре ще покажа за какво става въпрос , ако на някой му се занимава с моите неволи.Аз  съм публикувала тази скица , но сега я виждам по-друг начин вече.  Confused

# 55
  • Мнения: 2 166
Здравейте момичета,
От Пловдив съм и все по-често вкъщи се говори за строеж. Главният въпрос на този етап е къде? Приблизително колко ще се проточи във времето едно подобно начинание? Мога ли да почерпя малко идеи от вас? Чета, чета и все повече се обърквам. Диди, ако не е тайна, мога ли да знам къде е вашият парцел?  Мястото ми се струва приказно, гледката е страхотна.   bouquet

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 10:46 от Захир

# 56
  • София
  • Мнения: 4 397
 Hug
при нас е хубаво времето и почти не се прибирам и нямам време да чета  Embarassed
при нас нищо ново, подадохме само документите в общината и сега чакаме  Praynig
отивам да чета напред какво сте писали и какво обсъждате в момента  Peace

# 57
  • Мнения: 3 770
Добре дошла , ЗахирGrinning

Изобщо не е тайна , дори много пъти съм писала къде е парцелът - в Белащица. На твоя въпрос къде да строите отговорът не е еднозначен , всъщност зависи от парите , които сте готови да инвестирате в парцел , ако нямате собствен в момента.Ако е извън града Марково и Белащица , като цяло са по-скъпи от останалите и вече отделно в самите села си има разпределение , в зависимост от местоположение , статут , наличие на ток , вода и т.н. Самото проектиране и строеж може да е с различно времетраене и зависи от много неща.Оптималния вариант е да започнете сега с проектиране , документация и рано на пролет строежа.При нас нещата доста се забавиха с проектирането и вместо очакваното начало да е около март-април , то се осъществи чак август.Завършването на строежа до момент на готовност , т.е. да се нанесете също е разтегливо понятие.От това , което знам аз най-добрият вариант при наличие на необходимите средства е 2 години.Това е качественото строителство.Примерно другата пролет започвате , вдигате къщата , покривате я и я оставяте да "отлежи".На следващата година отново започвате около март с довършителните работи и на Коледа сте вътре.
Горе долу това са идеалните варианти , но както казах всичко зависи от страшно много неща.Ако нашето място ти харесва , мисля , че над нас се продаваха парцели. Ето тук между дървото и къщата и се пада точно над нашия строеж със същата гледка.






kimba77 , разхождай се и се радвай на последните слънчеви дни.Всичко ще се нареди и ако зимата се случи топла и няма минусови температури още февруари може да започнете !  Peace

Аз сега се връщам от строежа.Покатерих се на първата плоча.На 2-3 места ми се изправиха косите.Входа е още по-ужасен отколкото като го гледах отдолу.Не посмях да споделя пред мъжа , но съм доста разочарована от много неща.Обаче го казвам тук , защото така или иначе споделям почти всичко по този строеж.Може и да кажете , че съвсем съм изперкала и че съм станала олицетворение на онази приказка за алчното и ненаситно човешко око , но повечето помещения ми се видяха безумно тесни и тъпи,коридорът е гаден , входната врата още повече , фитнесът за нищо не става , оръжейната на НВ май е сносна , изобщо съм крайно разочарована.

Ако някой от тези , които вече са се нанесли прочете тази публикация , ще бъда благодарна , ако сподели личните си впечатления от първия поглед върху стаите и в последствие , когато са били оградени със стени , положени мазилките и мебелите , дали представите са се припокривали.Не знам дали просто ми убягват размерите в цялото това , голо поле , но дори и стъпила върху плочата и минаваща по бъдещия коридор и стаи , изобщо не бях очарована.

Ето и снимки , след като стъпнах на плочата :

  

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 12
Здравей Диди, успокой се малко. Изпадаш в паника, а тя не е добър съветник - само извор на притеснения и то обикновено напразни. Остави нещата каквито са, а после ще видиш, че решенията ще дойдат сами - естествено с твоя помощ, но не се настройвай предварително. Важното е да се успокоиш - все пак това е само една къща - нервите ти са по-важни.
Размерите на стаите не могат да се видят по време на строежа. Винаги изглеждат по-малки, по-ниски и наистина си мислиш, че нищо няма да стане както си го решил. Обикновено резултатът е много добър. 20-те квадрати ги направи студио и ще са напълно достатъчни.
Преди една година се преместихме в поредния ни нов апартамент( свекърва ми каза, че сме като чергари). Децата ни не са в Б-я, но дъщеря ни видя апартамента по време на строежа и изпадна в потрес. Цяла година се притесняваха как изобщо ще можем да живеем в него и какви мебели ще сложим. Сега като си дойде през лятото не можеше да повярва, че това е същия апартамент. Направихме клип, изпратихме и на другото дете да гледа и да се успокоят, че като си дойдат няма да спим на пода - има стаи за всички. Това ти го пиша за успокоение - само търпение ти трябва и здрави нерви. Остави строежа да си го строят. Ти си гледай схемите и си мисли обзавеждането. Всичко ще стане добре и ще му се радваш, само не го превръщай в битка - не знам дали си струва  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 2 166
Благодаря за отговора, Диди !   bouquet

Има ли изградена канализация в Белащица?
Що се отнася до твоята мечтана къща според мен нещата едва ли всъщност са толкова ужасни   Hug Може би и ти като мен си перфекционистка и искаш всичко да е идеално спрямо твоите представи за това.

Общи условия

Активация на акаунт