Помощ някоя от вас да си е купила на скоро шевна машина

  • 22 433
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 24
Реших да си купя шевна машина ,но не знам нещо за марките на пазара.Всеки хвали това каквото продава.Знам че една техника колкото по -малко електроника има толкова е по-издържлива.Да знаете от къде мага да си купя или поръчам .МОЛЯ Cry Cry Praynig.

# 1
  • Мнения: 330
Аз си купих май месец нова шевна машина Сингер Мадмоазел за около 270 лева от Техномаркет. Да кажа - никога преди това не бях шила на машина, имах мерак да си купя и си я купих. Многоооооооооооо здрава машинка излезе. Съпругът ми ми показа как се шие ама аз дърпах плата и така счупих две игли ( в последствие стана ясно, че дърпам де), шила съм с неподходящи конци ( къде тънки къде дебели), веднъж я блокирах. По тоя повод посетих и сервиза на Черни връх - много свестни хора и бързо ми я оправиха, тя си е гаранционна де. С две думи - много съм доволна

# 2
  • Мнения: 1 558
Цените на Сингер в момента са съвсем различни, доста по високи.
Ето ти идея http://www.axioma.3clab.com/pr_tojota.html
А моята е AEG, купена е скоро, евтина е, но ми върши чудесна работа

# 3
  • Мнения: 2 471
Завиди какви средства си приготвила. Аз съм с две ръце за Сингер. Ако си от София, мога да ти кажа къде е представителството им. Там цените са малко по нормални. Също предлагат и марки, които са добри. Само спрямо Сингер са по нисък клас и цена. Руските машини също са хубави, както и полските.  Peace Кажи каква машина искаш да си купиш? С какви операции? Само за шиене или и за бродиране?

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 22:34 от Dencho

# 4
  • София
  • Мнения: 15 913
Дъщеря ми завърши техникума по облекло. Като беше 8 кл. питах учителките по практика каква машина  да и купя. У нас има една допотопна ръчна, а тя не можеше да шие на нея. Та те ми казаха, че  най-важно е зъбците да не са пластмасови. Да питам за машина с метарни зъбци.
Така и не купих - тя се ориентира към маникюр и ноктопластика. Е, завърши си у-щето, но не шие

# 5
  • Мнения: 2 471
Даже не знаеш, че има машини с пластмасови зъбци!!! Естествено, че има значение каква е машината и за какво ще се ползва.

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
Ако си от София, мога да ти кажа къде е представителството им.
Ще кажеш ли и на мен  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 471
В завод Витоша на Хладилника. Там има няколко представителства и цените са много добри.

# 8
  • Мнения: 589
Аз си купих май месец нова шевна машина Сингер
Многоооооооооооо здрава машинка излезе. 
   "Мнооого здрава" е Сингер-ът на чичо ми-50-60 годишна антика,крачна,ама работи като за световно.Няма износване на части,няма дефекти.
   Иначе аз съм фен на PFAF

# 9
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
В завод Витоша на Хладилника. Там има няколко представителства и цените са много добри.
Благодаря   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 471
В завод Витоша на Хладилника. Там има няколко представителства и цените са много добри.
Благодаря   bouquet
Hug

# 11
  • Мнения: 25 449
   "Мнооого здрава" е Сингер-ът на чичо ми-50-60 годишна антика,крачна,ама работи като за световно.Няма износване на части,няма дефекти.
 

Сега "Сингерите" ли ще си мерим?  Mr. Green
Вкъщи е машината на баба ми - почти стогодишна е, ръчна. Още работи.  Laughing
Лошото е, че иска разглобяване и почистване, но дядото, който им беше майстор последно, починал. Младите не се наемат, не им разбирали.  newsm78

# 12
  • Мнения: 24
Благодаря че се отзовахте толкова бързо,просто не очаквах Heart EyesДвоумя се между тойота и сингер (за сега)На 26 окт.имам път към София,ще видя ако имам време да проверя там,или остава вариата от Варна или интернет (дали от къде ще ми излезе по-евтино). Thinking newsm78 Money

# 13
  • София
  • Мнения: 344
Завиди какви средства си приготвила. Аз съм с две ръце за Сингер. Ако си от София, мога да ти кажа къде е представителството им. Там цените са малко по нормални. Също предлагат и марки, които са добри. Само спрямо Сингер са по нисък клас и цена. Руските машини също са хубави, както и полските.  Peace Кажи каква машина искаш да си купиш? С какви операции? Само за шиене или и за бродиране?
И аз от около месец обикалям форумите и търся мнения и препоръки за шевни машини , но се оказа трудна работа . Търся машина за шиене на елементарни неща - чаршафи, завеси (оверлог ), корекция на дънки (може би трябва да е по-здрава) ,зашиване на разпрани тигели на тениски (май има някакви опции за еластични материи), смяна на цип (за това даже не знам има ли някави екстри)  newsm78  и това е май . Простете невежеството ми и ми помогнете какви точно характеристики да търся за изброените неща !  Praynig

# 14
  • Мнения: 2 471
Ariana трябва ти съвсем непретенциозна машина, която да шие и трико с еластични конци. Трябва ти допълнително краче за циповете, но повечето се предлагат в комплектите. Оверлог не може да има, той е професионален и няма общо с тези, които правят прав тегел. Оверлога освен, че почиства и реже плата. Трябва ти машина, която е със обшиващи бодове. Всички вече имат такава възможност. Значи ти трябва такава с не повече от 21 функции.  Полските и руските, които са до 350-400 лв са идеални за тази цел. На пазара има и такива, китайски за по 200 лв., но смятам че не си струва. В повечето случаи гаранцията е малка, което говори за лошо качество. Ако също така машината е много лека, то значи и не е качествено направена. Машината трябва да е поне над 8.00 кг Препоръчвам да се купи от представителен магазин на дадената марка. Дано съм била полезна Peace

На Тойота има прилична за около 350.00 лв

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 12:41 от Dencho

Общи условия

Активация на акаунт