Къде да родя ?

  • 14 239
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Момичета, много съм отчаяна. В 7-и месец съм, а не мога да избера болница, където да родя. Наблюдават ме в "Токуда" по здравна каса - близо е до вкъщи и условията са много добри. Цените за раждане там обаче много са скочили - ще ми излезе 1800-2000 лева. Дали си струва? Не знам какви са тарифите в другите болници и не познавам лекарите в тях.  Моля ви, насочете ме!

# 1
  • България
  • Мнения: 457
Аз раждах в Токуда преди 8 месеца.Не знам обаче какви са цените сега.И аз разбрах че са се вдигнали.Но мога да кажа ,че условията са страхотни,просто съм много доволна бих ти препоръчала да родиш там.Но все пак незнам какви са цените сега и какви са в другите болници.На мен ми излезе към 1000 лв. нормално раждане,както щеше да ми излезе във всяка друга болница.Предпочетох Токуда и не сгреших.

# 2
  • София
  • Мнения: 44 014
Чак пък да си отчаяна....че и имаш още 2 месеца....
Иначе цените до колкото помня скочиха май месец и сега наистина е към 2000, в другите към 1000...за лекари - има едни теми за бели списъци за лекари - може да си избереш...иначе почти всеки сигурно ще ти препоръча своя лекар...което надали много ще ти помогне....
Зависи дали искаш да раждаш нормално или секцио...дали все пак държиш на часна или държавна.....
И какво значи дали си струва....условията са добри...но все пак работят българи, което все по някое време си проличава на едно или друго ниво...като цяло са добри отзивите за токуда(също има едно гигантска тема за болницата), има и недоволни....

# 3
  • Мнения: 26

И аз имам този проблем какво схте кажете за 2 ра градска и знаели някои колко струва

# 4
  • Мнения: 4 555
Зависи на какво държиш. Никой не може да направи избор вместо теб. Информирай се, разучи болниците, докторите и си избери.

# 5
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Аз родих безплатно в Шейново Rolling Eyes но след като те наблщдават в Токуда и ако имаш възможност да заплатиш тази сума, то най-добрия избор е там. Цените в частните болници са сходни, но по-важното е да имаш доверие на екипа, който избираш. Леко раждане

# 6
  • София
  • Мнения: 23 064
Раждах в Токуда през юни, излезе ми 2000 лв (като ми спестиха 450 лв, понеже не ме хвана упойката)... Не е толкова важна болницата, колкото е важен лекарят и неговия екип! И ако все пак се ориентираш към Токуда и към нормално раждане няма начин да не те посъветвам да не избираш д-р Кръстанова!  Peace Успех и леко раждане  Hug

# 7
  • Мнения: 1 409
Токуда е много добър избор.Не знам колко са скочили цените,но ти гарантирам,че всяка стотинка,която платиш там си струва.
Успех,и не се отчайвай,имаш доста време още  Wink

# 8
  • Мнения: 4 013
Момичета, от всяка болница има доволни, но има и такива страховити истории, от които ти настръхват косите. И за Токуда вече има описани подобни тежки случаи.

# 9
  • София
  • Мнения: 23 064
Момичета, от всяка болница има доволни, но има и такива страховити истории, от които ти настръхват косите. И за Токуда вече има описани подобни тежки случаи.
Peace Peace Peace
Нищо чудно да си прочела и за моя тежък случай! Затова подчертах, че е много важен лекарят!

# 10
  • Мнения: 4 013
тонка, не за твоя не съм, Sad но говоря за Яна М, а отделно, имаше и съ-форумка, поставил д.р Диков в черния списък, поради ред причини Sad

# 11
  • Мнения: 209
Токуда е много добър избор.Не знам колко са скочили цените,но ти гарантирам,че всяка стотинка,която платиш там си струва.
Успех,и не се отчайвай,имаш доста време още  Wink
Аз раждах в Токуда преди година и половина. Бях при д-р Диков - да е жив и здрав този човек. Вечно ще съм му благодарна. Със сигурност цените са скочили, но си заслужава. На въпроса на alexia i - за Втора градска - недей мила - искрен съвет, от човек който си изпати.
Късмет

# 12
  • София
  • Мнения: 23 064
Съвсем ще объркаме авторката! Какво значи - не във 2-ра градска? Имам приятелки, родили там, които са очаровани! Понякога не са виновни дори и лекарите, ако има усложнения... Това, че аз съм препатила в Токуда, не значи че не бих родила втори път там (при друг лекар разбира се). Най-важното за мен е, че имам живо и здраво момиченце-приказка  Heart Eyes
Венелина, за където и да решиш да родиш винаги ще има и много добри, и много лоши отзиви! Просто сама за себе си реши, допитай се и до приятелки и познати, които са раждали и смело напред  Hug

# 13
  • Мнения: 209
Извинявам се tonkabonka, не съм искала да кажа да не ражда в никакъв случай във Втора градска. Аз също имам познати родили там и са наистина доволни. Да са им живи и здрави дечицата. Но тук всички даваме мнението си - нали така. Аз изказах своето - не бих отишла във Втора градска дори и пари да ми дават (като имаш предвид, че имам близък човек там).
А за това, че за всяко място има и добро и лошо мнение - да все пак сме различни хора със различни изисквания и критерии.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 508
Ох, аз съм на същата вълна... И аз се колебая за Токуда, Диков и 2000-те хиляти лева (а може и до 3000 да стигнат). Чудя се заслужава ли си да дадеш толкова пари...? Каква е разликата с Майчин дом например? Само в чистотата и отношението... За това да дам 2500 лева... newsm78 А да, и захранването, защото в Майчин дом ако раждаш със секцио, наблъскват бебето с АМ с биберон (всъщност днес ми казаха, че е кърма Thinking newsm78).

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 21:43 от autumnsphere

Общи условия

Активация на акаунт