Помагайте! Проблемно кърмене при болно бебе

  • 548
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Момичета много съм се отчаяла. И двете ми дечица лепнаха гадния вирус, който върлува в момента и то почти едновременно. Аз също се разболях. Бебето ми, което е на 6 месеца, беше 2 дни с температура, вчера тъкмо я свали и се зарадвах, че е по-добре и днес ни почна някакво разстройство и тя тотално отказа да яде. И предните дни не ядеше много, ама сега пък съвсем. Проблема е, че от тоталното недоспиване, от това че и аз съм болна и от непрестанните ангажименти през деня кърмата ми много намаля. Голямата ми чуденка е дали да се цедя на 3 часа-не че много има какво-ама ме е страх съвсем да не спре. Идва време за ядене, моля бебка, тя отказва, пак я моля в друга поза, пак отказва и така запълваме времето до следващото ядене, а от гърдите почти не е сукано. Аз все се надявам че ще почне да яде от мен и не изчеждам, тя отказва и сега кърма почти няма. Днес за целия ден е изяла 60г кърма и 50г оризова каша сутринта, 100г къма по обяд и 80г кърма вечерта и това е всичко. Вода и чай колкото и да настоявам почти не пие. Абе страшен кошмар. Нерви не ми останаха. Лекарката ми каза да взема храна за разстройсво на хумана и с нея да дохранвам. Опасявам се че така съвсем ще приключим с кърмата.

# 1
  • Мнения: 1 547
Абе страшен кошмар. Нерви не ми останаха.

Не се притеснявай, не е чак такъв кошмар!  Simple Smile Нормално е бебето да няма апетит в продължение на ден-два, не го насилвай. Сукало е малко и сутринта, и на обяд, и вечерта - какво повече? Кърмата ти едва ли ще спре за толкова кратко време - макар да си кърмила по-малко през последните дни, ще се регулира веднага, щом оздравеете. Аз лично не бих изцеждала. Не се изнервяй, бъди спокойна и се лекувай.

# 2
  • Мнения: 156
Доизцеждай се. И аз бях болна, когато той беше на 3 месеца. Но не ми спря кърмата - кърмих до 10ия месец. Пих само парацетамол  / фервекс / , чай и лимони с мед. Без аспирин!  Peace

# 3
  • Мнения: 2 401
Само гледай бебчо да не се обезводни щом има разтройство. В този случай най-доброто за него е да приема основно кърма може да пробваш да му даваш и изцедена кърма, ако така иска да пие, важното е все пак да приема течности.

# 4
  • Мнения: 153
Лошото е че изцедена въобще пък не пие. Преди изяде от гърдата 70г, имах 40г изцедена кърма от сутринта и пробвах да й ги дам от шише. Въобще не пожела от биберона. С лъжичка успях да й дам 20 от тези 40, след това започна да й се повдига и я оставих, за да не изхвърли всичко.

# 5
  • Мнения: 2 401
Може да попиташ в аптеката за нещо против обезводняване, мисля че Хидрасек  се дава в такива случаи, а иначе възможно най-често гледаи да слагаш бебчо да суче дори и да отказва ти все пак пробвай!

# 6
  • Мнения: 153
Благодаря ти звездиче. Вече пиеме Хидрасек 3 пъти по 1 прахче от 10мг. Засега няма ефект, но сме изпили само 3 прахчета. Дано като изпие още да подействат.

# 7
  • Мнения: 349
Bambi766    Защо не се обадиш на педиатъра ви? Все пак той ще ти каже кое ще по-добре.
Пожелавам ви бързо оздравяване  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт