Отговори
# 30
  • Мнения: 44
Най-после и аз да се вредя в новата тема  Whistling
Добре дошла на Дучина, приятнни мигове в нашата компания ти желая  Hug
Мистик гечмиш олсун и от мен, Бързо да ти мине
мирамила, моля, удоволствието беше изцяло наше  Heart Eyes
джорди, тирамисуто по-принцип е с малко блат/т.е. да не е много бухнал/  и повече крем. Аз взимам от кутиите на доктор Откер и става много хубаво, но е голяма играчка и затова не правя често.
Ох, аз не искам да се оплаквам, но да си призная съм доста изморена, идва ми нанагорнище. Просто незнам до кога мога да издържа на това темпо. Дениз всяка вечер заспива към 02.00-02.30 и аз останала без сили понякога лягам и го оставям да си заспи сам. Джорди използвай максимално помощта на майка ти и сестра ти, а ти си почивай повече. Дано да ти е по-лесно.
Дениз трудно заспива  и тъкмо си миля, че вече е заспал и хоп пак се е събудил и затова не ми остава време да вляза в нета. Дори сега го държа за да си допиша поста  Whistling
до скоро май е гладен Whistling  bouquet

Моля, пишете на български език!

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 03:14 от Дивиана

# 31
  • София
  • Мнения: 368
Здравейте момичета   bouquet
Мистик, дано по-скоро ти минат болежките.  Hug
Джорди, така ми се прияде и на мен тирамису ...   ама сега се радвам още на местните десерти - като баклавичките - ммм вкусно...
Дризе, да благодаря и тук за поканата. Обмисляме идването, но малкия точно по това време спи, евентуално бихме могли да се присъединим по-късно, ще видим, пак ще ти пиша.
snejana01 , добре заварила, благодаря  Simple Smile
Днес ходихме до една две аптеки тук в Бешикташ, че Влади кашля милия, а нашия сироп Проспан, който си носехме от Бг свърши и бях учудена че нямаше нито една от марките, които изброих, а именно - Стодал, Мукосолван, Проспан ... Фармацевтите бяха много учудени от това което им говорех, друг е въпроса, че аз отново не ги разбирах, защото не говореха английски, засега навсякъде ни съпровожда съпругът ми  Laughing
Чакам ги да се наспят бебетата  Simple Smile и да продължим отново с разходките си, само дано не завали. Ама вали не вали, не ми се седи затворена тук.
Ааа щях да забравя да ви питам още нещо. Влади все още пие АМ. В няколко магазина проверявам но не откривам Нестле Джуниър 2 плюс, всъщност на нестле АМ изобщо не откривам. Никъде ли не се продава, защото ако е така трябва да се ориентираме към някаква друга марка, ще питам педиатърката му, въпреки че той вече е достатъчно голям, но си го иска детето.
Момичета, имате ли снимки, къде да ви видя. Ние още не сме се снимали тук, но скоро ще стане.
Поздрави и много приятен следобед от нас. Аз отивам да си направя кафе и да ги поразбудя моите мъже, докато е време за излизане  Hug

# 32
  • Истанбул
  • Мнения: 306
Дуни4а купи на детето от аптеката Oxxa Peditus tova са сиропи против кашлица.Ей днес провеждаме виртуални дофтурски  Mr. Greenконсултации.В руско предаване дадоха 1 рецепта против кашлица 2суп,лъж.чисто масло или сметана.2с,л,мед.2 жълтъка и 1 с.л брашно.Става като крем ама стез неварени яйца аз не посмях да дам на дъщеря си.Мъжо си хапна и имаше известен ефект.До скоро Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 1 243
Здравейте дружки    bouquet
Снощи късно (по-точно в ранните часове на нощта) се завърнах от любима Турция.Изчетох темичката и нова и стара по диагонал и тази вечер, след като домочадието заспи ще започна от начало , на спокойствие .Бързо оздравяване на болните и добре дошли на новите момичета!.
За почивката-мога да кажа само , че Искааамммм ощееее!!!!!Но съм малко разочарована от
Мармарис  ConfusedВ Кемер ми хареса многооо, многоооо повече- и природата , и хотелите, хората, та дори и улиците са къде , къде по приветливи и хубави. Спомням си и двата пъти като пътувахме в автобусчето от летището до хотела как ме обземаше едно приятно сладниково чувство, витаешее някаква магия.....А в Мармарис не усетих нищо! Но за сметка на това, пък успяхме да се поразходим наоколо и да отразим няколко екскурзийки! Ех....Турция, Турция........ Момичета, благородно ви завиждам, че живеете в тази така многолика, богата и пъстроцветна държава Heart Eyes

# 34
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
Снежи, радвам се че се появи! newsm53
Твоя мъж много ли работи, не може ли да ти помага по малко поне с Дениз или къщата? Иначе вие през ноща по колко пъти се храните? А през деня поспивате ли? Моля те, грижи се за себе си, че ако се преумориш много, кой ще се грижи за Дени?!   baby

Дунич, в началото и аз така като теб много се дразнех че илачите в аптеката не са със същите имена като у БГ! Rage Много е изнервящо, особено когато човек не знае и езика, за да се обясни за какво му трябва лекарството и да му предложат някаква алтернатива! Само аспирина и супрадина май са едни и същи... Аз и досега си нося ефералган, амидофен и мукосептоникс от Варна, макар че една приятелка каза че ефералган и упсарин се намирали и тук... 
За АМовете, не съм въобще в час къде какво има, но би трябвало в големите супермаркети да се предлага по-голямо разнообразие newsm12

Цвете, добре си си дошла у дома! Айде дано скоро и снимчици пуснеш   love001 Къде ходихте на екскурзии? А Бам-бам с вас ли беше?
Знаеш ли, аз си мисля че може би не улучихте сезона за Мармарис, все пак нали е по-на север от Анталия...

# 35
  • Мнения: 58
Привет от Пловдив,

Мистик, оправяй се бързо, дано илачите помогнат. И аз се сещам за средата на хляб натопена в оцет или вино, облекчава  болката.   Hug

Снежана01,  Hug сила, търпение, и издръжливост ти пожелавам. Ти и малкия Дени имате нужда от това.

Джорди, то и при тебе не останало. Супер, сигурно нямаш търпение да гушнеш малкия мъж. Как се чуства таткото?

Стефи, ние сме добре, аз съм малко настинала пак, а на милото го шиха тази седмица, и има 5 шева на лицето, че демонтираха един сенник, и сенника се отвори и го удари в окото. Малко неприятна история, но в понеделник ще му свалят конците.

Цвете, добре дошли на вас. Надявам се, че сте си починали, въпреки че мястото не ти е допаднала много.

Хаксев, записах си тази рецепта, ама и мен тези сурови яйца нещо не ми допадат много.

Дунича, живота в Истанбул ще ви е страхотен опит, въпреки, че сега ти е трудно с езика и с детето сама. Мъжът ти говорили турски? Ти не се ли оправяш на други езици - руски, английски? Целувки на малкото съкровище. Hug

Младите девойки се изгубиха нещо. Ама на тях и навсички останали   bouquet Hug  bouquet

Аз отивам да стягам багаж пак.

# 36
  • Истанбул
  • Мнения: 123
Гхосн, откога ти гледам аватара, откъде е тази хубава къщичка? Гечмиш олсун на теб и на твоичкия! Sad
Снежи, горе главата, ти си издръжливо младо мамче, сигурна съм, че ще се справиш! Hug
Тсве_те, колко жалко, че Мармарис не ти се е представил в най-хубавия си вид, а бъди сигурна, че той е прекрасен, особено околностите и островите наоколо, плажовете и заливчетата, подводните пещери и пр... За мен е много по-красив от Кемер, но въпрос на вкус и предпочиитаня! Нищо, следващия път! Thinking
Дунича, (а какво е това?) с течение на времето ще свикнеш! Сигурна съм, че тук ще намериш всичко, каквото ти трябва, я виж какъв форумски указател си имаш! А мъжа ти с какво се занимава, а ти?

Моля, пишете на български език!

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 03:17 от Дивиана

# 37
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
Ооо, Гхосн, и на вас мила "гечмиш олсун" love001 !!!

Айде стига с тия болести и злополуки, а?! Пожелавам ви (и си) да изкараме една фрий откъм грипове и гадости зима!!! newsm17

Гхосн, да ти кажа, така си е - нямам търпение да почне процеса! Днес ходихме в една болница (З.Кямил) и ме записаха там, в понеделник имам и час за преглед при тамошен АГ, та се надявам и да ми позволят да поразгледам и тарафа... А утре ще ходим да "душим" и в една друга частна болница, така че програмата е пълна.

Бенмари, надявам се по някое време тази седмица да се организира бъдещият неосъзнал се татко и да дойдем за кошарката! newsm17

Офф, много съм заспала! Какво друго щях да казвам.... Аааа, да, за тирамисуто. Опитахме го smile3521 и не че съм някакъв спец, ама не е въобще зле! Те блатовете се подули като попили от сместа за напояване, а сигурно и от крема и станали по-така по-...представителни... някак. Като цяло си стои едно такова стегнато на рязане и мокро на дъвкане newsm62 . Е малко няма как да ги докарам до 12 порции, както пише на кутията, но то щото нашите не са порции ами порцища сигурно... Animal Pig    

# 38
  • Мнения: 41
Здравейте!Имам нужда от помощта ви!Има един спомен на турски,който започва така:

   ...Беним севдим кадар,
      кимсе сени севемез,
      бендет башка хич кимсе,
      юронда йелемез.....

Та молбата ми е,ако някой се сеща за края да ми го напише ( но на турски де).
Благодаря предварително!
Приятна вечер!

# 39
  • Мнения: 58
Мистик, личи си, че си се кротнала вкъщи, и пазиш леглото, май пазиш и ПСто, права ли съм?  Hug

Снимката е от Ванкувър. Ей, голям град, хубав град - надявам се да успея в този живот да успея да стигна и до там.

А ние ще се оправяме - милото вика по телевизора, че има някакъв мач, и е един такъв много представителен с шевовете на лицето, изглежда като някакъв бабаит, а аз ей сега отивам да правя бабината рецепта за хрема - тампон с ракия в ушите и отивам да гладя.

Джорди,  Hug, тирамисуто за рождения ден ли е? Или за пред рождения ден?  newsm78. Офф, и на вас не ви е лесно, ама това са сладки грижи.   bouquet Много се смях за порциите, ами те в Германия хората може и 50 човека да нахранят.

# 40
  • Мнения: 44
Du4ina най-доброто АМ тук е Milupa. А за Влади най-подходящо ще е според мен Milupa Junior, дават го за деца от 1+ години и може да се пие до 3 годишна възраст.
Джорди, мъжа помага по принцип, но изминалата седмица като се върне от работа и веднага се качва при майка си да се занимава с документи по една застраховка, а отделно и с наемателите изникна проблем. Всичко на неговта глава се струпа. И аз му се сърдя, че няма време за нас  Crossing Arms От другата седмица се надявам да има повече време  Praynig
Аз си взех една гореща вана, по препоръка на мъжо и сега се чувствам по-добре. И на мен това ми бяха опасенията да не се преуморя, че няма кой да гледа Дениз. Като съм избягала далече от мама, сега да се оправям сама  hahaha Sad
Цвете добре си се завърнала от ексурзията! Е другия път ще знаеш-пак на Анталия  Laughing

# 41
  • Мнения: 418
ДРИЗЕ - ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН , МАЙЧЕ !!
ДА СИ ЖИВА И ЗДРАВА!! Желая ти да имаш много сили , здрави нерви, и запас от много усмивки, прегръдки и енергия за малките принцеси!!! ЦЕЛУВКИ! НАЗДРАВЕ !  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Party Party Mr. Green Mr. Green Hug Hug Peace Peace  bouquet  bouquet  bouquet Heart Eyes Heart Eyes

"Честит да бъде този ден,
във който всеки е роден
и е поел дъх със жажда.
Честит да бъде този час,
когато ти, когато аз,
когато някой се ражда.
Нали с децата ни светът
се подновява всеки път,
за туй е млад този свят.
За приятелите наши
нека вдигнем тежки чаши
и отпием глътка вино.
Нека зло да ни збрави,
да сме живи, да сме здрави
и живеем сто години."

http://www.gdargaud.net/Antarctica/DC2005/20050713_08_BirthdayCake.jpg
http://blog.webshots.com/wp-content/uploads/2006/12/cheers.jpg
http://www.wingwitt.com/Terri's%20birthday%20flowers%20blur … 20edge%207645.jpg

# 42
  • до вятърните мелници
  • Мнения: 195
Дризеджим Hug, Честит Рожден Ден!!! Heart Eyes Hug
Да си жива и здрава и да се радваш на пълна с щастие къща дълги дълги години!!!!
http://www.pinkcakebox.com/images/cake587.jpg

Ето и прекрасната песен, подърк от БЗ - http://www.vbox7.com/play:cf5b7ac7

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 03:11 от Дивиана

# 43
  • Мнения: 745
ДРИЗЕ ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!!


С пожелания за много здраве и щастие  Hug

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 11:41 от Елена

# 44
  • Мнения: 58
ЧРД, Дризе!   smile3525

Днес няма да си същата, когато
прозорците разтворят свойте длани
и в тях нахлуе синевата
да сбъдва трудните желания.
Тъгата ще отстъпи, преклонила
челОто си пред падащи звезди....
ще те обсипят люлякови мисли
и слънцето ще ти се стори друго-
по-истинско и по-горещо
и щом се отрази във огледалото,
по зайчетата на стената ще усетиш
как някак неусетно си пораснала...

Общи условия

Активация на акаунт