запек и колики

  • 5 212
  • 30
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Здравейте! Искам да попитам някой знае ли ефикасен лек за запек? Моето малко момченце е на 20 дена и страшно много се мъчи. Къса ми се сърцето като го гледам как плаче... Sad и тези ужасни колики... Давам му едни капки за тях - sab simplex - но ми казаха, че от тях още повече се запичал. Не знам какво да правя като заплаче от тези колики и ме е страх да му дам капки, защото после ще плаче от запек.  Sad
Благодаря предварително!

Цитат
zdraveite iskam da popitam nqkoi znae li efikasen lek za zapek? moeto malko mom4ence e na 20 dema i  stra6no mnogo se mu4i. kusa mi se surceto kato go gledam kak pla4e .... Sad  i tezi ujasni koliki... davam mu edni kapki za tqh sab simplex no mi kazaha 4e ot tqh o6te pove4e se zapi4al neznam kakvo da pravq kato zapla4e ot koliki me estrah da mu dam kapki za6toto posle 6te pla4e ot zapek... Sad blagodarq predvaritelno


-----------------------------------
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 23:20 от Mamma

# 1
Бебчето едва ли плаче от запек, трябва да не е акало 4 дни, това едва ли е станало. Няма ефикасен метод при такова малко бебче, единсвения начин е да го изакаш с термометъра. Моите и двете дъщери бяха така, така съм ги акала ако не се изакат до 2 дни. Не се притеснявай нищо няма да му стане. Като почнете сокчетата ще се оправи.
Саб симплекс не му давай нищо не прави, ако само го кърмиш действай с термометъра, а ако яде и адаптирано мляко, давай му фризовом, страшно помага при коликите просто ги спира. Моята дъщеря беше на смесено хранене и след обед към 3 и 6 ч и давах като добавка след кърмата и коликите спряха. Това е решението за коликите, то плаче най вероятно от тях. Дава се с по широка дупка.

# 2
  • Мнения: 7 723
Това, с термометра е крайна мярка.
Предприема се чак, ако детето не се е изхождало поне 36 часа.
Фризовома не е за лекуване от колики.
Коликите са си колики и трябва да се надрастне периодът им, че да спрат.
Сааб симплекса е по- скоро за психическо успокояване
на майката, че е взела мерки за облекчаването на коликите.
Има специални шишета за колики. Опитай с тях.
Има и чайове с копър, анасон и лайка. На ХИПП.
...а най- доброто средство за облекчаването им
е гушкането и затоплянето на стомахчето.
Гушкай си бебето- това го успокоява  Peace

...а за запека...като начало прави масажи на коремчето.
Бавни и плавни кръгове с длан по посока на часовниковата стрелка.

# 3
  • Мнения: 790
Саб много запича, не бих давала, има други по-добри със същата съставка (симетикон). Колийф, Лефакс, Инфакол. Всички са скъпи и не помагат винаги, на нас май инфакола помогна или просто ни минаха коликите. Има чайчета Бебезан и биогая, Бебезан не ни помогна, биогая го хвалят много, но нямам лични наблюдения.

За запека пробвай ти да ядеш нещо разхлабващо, круши, сливи и т.н. Активията на Данон съм чувала, че помага

Ако е кърмаче, педи казва, че дори до 3-4 дни да не ака е нормално и не се препоръчва намеса от сорта на термометър или мушкато.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз съм давала и на двамата Саб Симплекс и нито  единия не се е запичал  Naughty
Ти кърмиш ли или сте на АМ?

# 5
  • Мнения: 3 034
тая работа с термометъра я забрави за толкова малко бебе, а и по принцип не е никак добра идея  Naughty както ти е написала Руска, масаж - поне 10-на минути, освен това сгъвай крачетата към коремчето - също по няколко минути - упражнението помага на червата да се раздвижат, подобрява перисталтиката. особено е ефикасно ако го направиш, докато се напъва бебето. и бъди постоянна с масажа и упражнението, изпитано е - действа  Peace

# 6
  • Мнения: 1 512
На колко дена ака бебето ти та си мислеш,че плаче от запек?По скоро си плаче от колики на тази възраст.Както са ти казали момичетата преди мене масаж на коремчето,затопляне и много,много гушкане(слагай го така,че коремчето да е опряно на предмишницата на ръката ти) е рецептата за колики.А иначе от капките за колики останах най-доволна от Инфаколик.И стига с тези термометри.Представи си ти да имаш запек и да ти правят всеки път клизми.Има си по добро разрешение на проблема ако наистина става въпрос за запек.И ако сте на кърма си останете на кърма.Не знам да има вълшебно мляко за кърмачета което да спира коликите  Grinning.И още нещо след всяко хранене оригвай добре бебето си.И много търпение.И периода с коликите ще отмине. Peace

# 7
  • Мнения: 21
Frizovom-a  не е за запек ,а за ГЕРефлукс.

# 8
  • Мнения: 21
А за коликите на нас нищо не ни помогна,5 вида капки нищо.Давах чайчета на HIP,и доста време.Като въведете сокчета ще се оправи.

# 9
  • Мнения: 2 334
Аз давах чай на Хипп с копър и лайка и капки Инфакол и горе долу облекчаваха коликите, но да не забравяме че няма нищо за премахването им  Peace

# 10
  • Мнения: 264
Аз давам по 15 капки Сап симплекс преди всеко кърмене и никога не е имал запек, пие постоянно от чайчетата на HIPP с копър. И до сега не съм забелязвала да има колики, дано няма и от сега нататък.

# 11
  • Мнения: 91
Това, с термометра е крайна мярка.
Предприема се чак, ако детето не се е изхождало поне 36 часа.
Фризовома не е за лекуване от колики.
Коликите са си колики и трябва да се надрастне периодът им, че да спрат.
Сааб симплекса е по- скоро за психическо успокояване
на майката, че е взела мерки за облекчаването на коликите.
Има специални шишета за колики. Опитай с тях.
Има и чайове с копър, анасон и лайка. На ХИПП.
...а най- доброто средство за облекчаването им
е гушкането и затоплянето на стомахчето.
Гушкай си бебето- това го успокоява  Peace

...а за запека...като начало прави масажи на коремчето.
Бавни и плавни кръгове с длан по посока на часовниковата стрелка.
Peace

# 12
  • Мнения: 3 034
А за коликите на нас нищо не ни помогна,5 вида капки нищо.Давах чайчета на HIP,и доста време.Като въведете сокчета ще се оправи.

а ако не въвеждате изобщо сокчета до една годинка, храните си бебето на поискване независимо дали е на АМ или кърма и го гушкате често, най-добре ще му се повлияят коликите. само без сокчета по старата българска схема, за да не прераснат кокликите в бедствие  Stop

# 13
  • Мнения: 3 869
Дефиницията на запек е трудно изхождане с твърди, топчести изпражнения. Това, че детето ака веднъж на няколко дни не е запек, стига изпражненията да не са сухи, твърди и топчести. При кърмени бебета това е рядкост.
За коликите най-доброто средтво е максимално да се имитира средата в матката - по-стегнато увавене, положение настрани, полюшване и подрусване, "бял" шум за фон и евентуално сукане (гърда, пръст, биберон...) - дейстава кощунствено бързо не само при колики, но и при всякакви раздразнения Simple Smile

# 14
  • Мнения: 438
Единствения съвет, който мога да ти дам е : ако кърмиш детето хапвай плодове, които съдържат повече захари ( круши, грозде - това са плодовете, които можеш да намериш сега, а иначе такива плодове са и праскови, кайсии... за тези се сещам в момента)
 Тези плодове действат слабително, и през кърмата ще достигнат и до бебешкото стомахче.

# 15
  • Варна
  • Мнения: 289
Моят бебок имаше ужасни колики 2 месеца, пищеше по цяла нощ и през деня дори.Вярно е че много от капките запичат, но зависи от организма на бебето.. От около месец няма, вече мнооого рядко свива крачета и плаче.....пробвах различни капки и чайчета, но коликите си продължаваха...Панацея няма, общо взето бебетата със силни колики си проревават 2-3 месеца период  Peace Гушкай го повече и знай,че е период и ще се успокои след известно време.. Hug

# 16
  • Мнения: 3 929
Така и не разбрах дали кърмиш бебето, но определено не съм сигурна, че има запек. Това, че не ходи 4 дни, не означава непременно, че има запек. По-скоро има колики, които трябва да израсте, а ти трябва да изтърпиш. Капките не лекуват коликите, а временно облекчават състоянието на бебето. Понеже синът ми също имаше периоди, в които не се изакваше по 3-4 дни, аз също си мислех, че има запек, а се оказа, че просто детето си е усвоявало кърмата напълно и нямало какво да изаква. Това с термометъра и други подобни наистина е крайна мярка и те съветвам да не го прилагаш, освен ако не е крайно наложително. Можеш да правиш лек масаж на коремчето с кръгови движения, да притискаш коремчето с длан (аз разнасях Тони обърнат с корем върху ръката ми, гледайки към пода). Друго, което правех, е да притискам леко краченцата присвити към коремчето - задържаш до 10 и отпускаш и така няколко пъти. Гушкай си бебето, за да го успокояваш.

# 17
  • Мнения: 257
Аз давах Саб симплекс и бях много доволна и при двете си деца не са се запичали  Peace
Със какво храниш бебето кърмиш ли го? Това има голямо значение

# 18
  • Мнения: 16
Здравейте! Искам да попитам някой знае ли ефикасен лек за запек? Моето малко момченце е на 20 дена и страшно много се мъчи. Къса ми се сърцето като го гледам как плаче... Sad и тези ужасни колики... Давам му едни капки за тях - sab simplex - но ми казаха, че от тях още повече се запичал. Не знам какво да правя като заплаче от тези колики и ме е страх да му дам капки, защото после ще плаче от запек.  Sad
Благодаря предварително!

Най-ефикасния начин за колики е да му увиеш  със затоплена пелена или да го обърнеш по коремче върху коленете си,докато се успокои. А като лекарство можеш да редуваш sab simplex и espumizan. Naughty

# 19
  • Мнения: 544
Аз за запека давам овесена вода откакто се е родил. Не постоянно а само като не се изака 1-2 дни и му сваря 1 супена лъжица с 500 мл вода 5 мин. Прецеждам през марля и му правя млякото с нея 2-3 последователни хранения. Между другото ние не се кърмим вече. Бяха ме наплашили с разни глупости от рода на това че имало глутен, който бил опасен и т.н. Нашето педи каза, че няма нищо опасно, защото се съдържа в съвсем малко количество и изобщо да не се притеснявам. Това е от мен.

# 20
  • Мнения: 518
Не знам от кога не е акало бебчето, но не мисля, че има запек, по-скоро плаче от коликите. Запек е когато не е акало поне 3-4 дни. И аз давах Саб - не са я запичали. Не мога да кажа дали са й и помагали много, когато я болеше, си я болеше, независимо, че давам капки. За късмет на всички, много бързо й минаха коликите - за 20-на дни някъде.

# 21
  • Мнения: 4 447
Ако бебето е САМО на кърма е нормално и не притеснително да не ака дори над 10 дни.
Кърмата се усвоява почти на 100% и за това няма остатъчен материал. МОят син, когато
беше само на кърма не беше акал около 12-13 дни. Не мъчете детето с термометри, мушката
и какви ли не глупости, ако е само на естествено хранене. А и да не е пак не го мъчете.
Просто сменете АМ-то.

Укроти малко даването на капките. Ще направиш червата лениви и после ще се видиш
наистина в чудо.

И така, понеже нямам време да прочета цялото написано до тук, последният ми съвет е:
Слушай внимателно, докато (ако) го кърмиш как преглъща и кога гълта въздух. Това също
предизвиква колики (въздух в стомаха). Дори и да е на АМ, бих те посъветвала да смениш
биберона и/или шишето заедно с биберона.

Това е от мен, не се шашкай  Hug

п.п. Забравих да ти напиша, че когато моят син имаше колики се успокояваше само с цица.

# 22
  • Мнения: 187
Ако бебето е САМО на кърма е нормално и не притеснително да не ака дори над 10 дни.
Кърмата се усвоява почти на 100% и за това няма остатъчен материал. МОят син, когато
беше само на кърма не беше акал около 12-13 дни. Не мъчете детето с термометри, мушката
и какви ли не глупости, ако е само на естествено хранене. А и да не е пак не го мъчете.
Просто сменете АМ-то.

Укроти малко даването на капките. Ще направиш червата лениви и после ще се видиш
наистина в чудо.

И така, понеже нямам време да прочета цялото написано до тук, последният ми съвет е:
Слушай внимателно, докато (ако) го кърмиш как преглъща и кога гълта въздух. Това също
предизвиква колики (въздух в стомаха). Дори и да е на АМ, бих те посъветвала да смениш
биберона и/или шишето заедно с биберона.

Това е от мен, не се шашкай  Hug

п.п. Забравих да ти напиша, че когато моят син имаше колики се успокояваше само с цица.


Абсолютно подкрепям, говоря от ли4ен опит.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 899
Моят опит:
Против колики - Инфакол (може да се поръча он-лайн от Англия; пристига за около 5-6 дни)
Против запек - ако детето е на кърма, вече са написали майчетата; ако е на АМ - вземи му Фризовом !

# 24
  • Мнения: 3 034
принципно не е редно да сменяш АМ при най-малкото неразположение  Naughty за подобно нещо е направо безумно да смениш АМ, което е добре да се избягва по принцип (смяната). ако наистина е запек, и то тежък, и си пробвала всчко и не върши работа - тога ва да, но иначе - недей да сменяш млякото за такова нещо  Stop

# 25
  • Мнения: 493
Против запека му давах овесена вода,Саб симплекс по принцип запича.Давай му чай четата на Хипп против колики и масажчето на корема,както другите мами са ти писали,страшно много помага.Успех Peace

# 26
  • Мнения: 3 034
овесената вода съсдържа глутен и е подходяща след 6-тия месец.

# 27
  • Мнения: 336
Масажи, Бебезан и едни капки за колики на Dolche Nana ... няма ги навсякъде обаче. При нас само те помогнаха.

# 28
  • Мнения: 114
Аз съм давала саб симплекс 6 месеца-нито са му лениви червата,нито са го запичали.Но всяко дете е различно!Това с овесената вода не е добра идея-имам позната на която детето е с цьолиакия точно заради това!

Но и аз мисля че за коликите ГУШКАНЕТО е най-добрия лек! Hug

# 29
  • Мнения: 2
и аз мисля че за колики най добре е да гушкаш бебето моето е на 17 дни и вече има колики не го кърмя защото нямам кърма гледам да го гушкам и да му топля коремчето

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За колики давах Саб, но ефект особен нямаше. Гладих кърпи и му слагах на стомахчето, това помагаше повече. Да можеш и да го гушкаш да му се затопля коремчето. А за акането помагах ако се наложи с термометър.

Общи условия

Активация на акаунт