Липсата на любов достатъчно основание ли

  • 6 852
  • 115
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 836
...
Аз обаче се питам обратното- ако е останала само обичта ...
...заслужава ли си? Доста дълго време не мога да си отговоря Tired

Да. Ще трябва да се работи, много, но си заслужава.
Винаги има разминаване в очакванията, Рени. Идеално състояние няма никъде.


# 31
  • Мнения: 625
  Вероятно не , ако трябва да съм реалист.Зависи от това до колко е нужна любовта, за да се усеща човек щастлив .Аз лично ,обаче ,се усещам нещастна без любов  Sick

# 32
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Не....,любовта не винаги е в тандем с уважението,а за мен второто ми е по ценно за семейството.

# 33
  • Мнения: 2 448
Не.
Аз обаче се питам обратното- ако е останала само обичта (понеже за любов, всмисъл на влюбеност не може да се говори при продължителна връзка/брак) и нищо друго не свързва двамата (като общи цели и интереси, и съществува разминаване в очакванията на един към друг, фундаментални различия при възпитаването на децата, несходства в характерите и т. н.) заслужава ли си? Доста дълго време не мога да си отговоря Tired

Странен ми е този въпрос, Рени, и наистина се опитах да се замисля върху такава една ситуация. Не мога да си представя толкова различни хора, както описваш с общо ежедневие и деца да не стигат до спорове / да не казвам кавги / , което си е доста натоварващо, въпреки, че може да се обичат. Според мен за семейството са по важни точно другите неща, общи цели, подобно виждане за живота и възпитанието на децата и уважение, отколкото гола обич. При такова стечение на обстоятелствата, по добре като толкова се обичат двама души, а не успяват да намерят общ език за съвместно съжителство да живеят отделно един от друг и да се развиват според собствените си виждания за живота, а то не пречи да си се обичат.

Човек винаги може да намери място на любовта, по един или друг начин, дори и извън стандарта, извън общоприетите начини на изразяване и споделяне на чувствата. За мен да обичам, значи да искам другия да е щастлив, но това не винаги може да стане по моя начин.

# 34
  • Мнения: 2 309
Е,малко ли е!?
Няма ли любов,няма уважение

# 35
  • Мнения: 3 146
Въпросът на РЕНИ е много важен. Наистина, за съжаление, почти всеки от нас понякога се е налагало да си го задава. Поне от моя личен опит мога да кажа НЕ - любовта не е достатъчна, ако вече сме опитали да работим в посока на надграждането й и не се е получило.
Когато остане само любовта, често тя се превръща в причина единствено за мъка, за страдание.

# 36
  • Мнения: 836
... Когато остане само любовта, често тя се превръща в причина единствено за мъка, за страдание.

При такива спорове все на математика ме избива.
Естествено, че един ошушкан откъм други семейни ценности брак, освен едната обич, не може да има претенции за пълноценност.
Любовта, според мен е необходимото, но недостатъчно условие за щастие в семейството.

В противен случай, смисълът му отива към съдружие.

# 37
  • Мнения: 5
Аз не бих се развела при подобни обстоятелства.
Горещата, изпепеляваща любовта е до време. Обичта е съвсем друго -уважение, разбирателство, безрезервно доверие и всеотдайност. Което мисля е достатъчно за един спокоен и щастлив семеен живот.

# 38
Ако не обичам партньора си,ако нямаме деца,ако срещна споделена и силна любов в лицето на друг мъж...Ако,ако,ако...Мисля че бих се разделила с настоящата,безплодна,безлюбовна връзка и бих се отдала на новите перспективи.Дори и да е най-милия и прекрасен човек един съпруг,дори и да се грижи за жената,ако няма страст,любов и желание в сърцето...За какво говорим тогава?Нима съпружеския живот трябва да се приема като задължение на всяка цена?Значи уважавайки чувствата на необичания вече партньор,трябва да се пренебрегнат чувствата на другия който видите ли,гад мръсна,не обича мъжа си вече!Та на въпроса.Липсата на любов може да е достатъчно основание за раздяла.Вярно че любовта трае 2 години според разни изследвания,но след тази еуфория като прогледнеш и видиш недостатъците нима вече не ти е позволено да се поправиш?Или щото си сбъркал в първоначалния си избор трябва да теглиш цял живот?

# 39
  • Мнения: 668
Зависи какво разбираш под думата"любов".На мен ми се стува,че ти все още обичаш съпруга си,но някак ти се иска нещо да се случи.С годините не може  да те свива стомаха или да тръпнеш от мисълта за него.Любовта не е само в букета който ти подарява в годината по 1-2 пъти вече,а в нещата които прави за вас всеки ден.Дори и това,че днес е отишъл на работа за да може  да посигури спокоен живот на теб и семейството ти или в това,че ти е опържил яйца ,защото си изморена.Гледай малко по встрани  :peace любовта никога не липсва

# 40
  • Мнения: 1 289
Липсата на любов в семейството достатъчно основание ли е според вас за развод и раздяла.


Достатъчно, но не и необходимо. Всеки мисли по различен начин в различен етап от живота си. Никой не мисли, че живее без любов, пък в много случаи именно така се оказва Simple Smile

# 41
  • Мнения: 13
Лично аз мисля, че зависи доколко добре се чувстват и ДВАМАТА в това семейство. Ако са нясно с липсата на любов и са я приели философски, считайки това за възможност да създадат добър съюз и да успяват в живота и кариерата осланяйки се един на друг, то не виждам защо ще трябва да се развеждат. Аз, обаче, собствено, съм романтична натура и липсата на любов в семейството би ме довела до депресия, която пък ще довлече други беди и всичко ще се разпадне... Така си мисля, защото вече ми се е случвало. Разведохме се. Не виждам смисъл, още повече, че тогава бях на 29!! Може би зависи и от възрастта... Но не може любовта да е изчезнала, а на нейно място да си остават добри взаимни чувства. Значи - или никога не я е имало, или все още тлее под ежедневните грижи. Може би само прекрасният секс е изчезнал. 

# 42
  • Мнения: 13
Не....,любовта не винаги е в тандем с уважението,а за мен второто ми е по ценно за семейството.
Лелее, чак сега прочетох това. Наистина ли го мислиш? Сигурно има печатна грешка и си искала да напишеш друго...

# 43
  • Мнения: 6 662
За мен любовта включва страст, приятелство, доверие, уважение, желание да съм с този човек. Ако си е отишла любовта не мога да си представя как точно ще си живея с този човек мирно и тихо. Единствено за страстта имам някакви съмнения, че може и да отслабне с напредване на възрастта без това да се отразява на любовта. Каква е точната възраст обаче не знам.

# 44
  • Мнения: 1 289
За мен любовта включва страст, приятелство, доверие, уважение, желание да съм с този човек. Ако си е отишла любовта не мога да си представя как точно ще си живея с този човек мирно и тихо. Единствено за страстта имам някакви съмнения, че може и да отслабне с напредване на възрастта без това да се отразява на любовта. Каква е точната възраст обаче не знам.

Мдаа, така си е. Страстта утихва, но обичта остава. За точната възраст ще поживеем да видим Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт