Биберон

  • 703
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте мили мами.Радвам се,че съществува този форум и че може да си помагаме взаимно Simple Smile
Имам въпрос към вас.Моята малка беба е на 4 месеца и до сега е единствено и само на кърма.Не бях и давала до сега да пие каквото и да е било от биберон и сега когато вече почнах да правя опити,тя не ще да захапе биберона,а го бута с езичето.До сега опитите са ми безуспешни.Моля дайте съвети как да я привикна?Благодаря много.ПОздрави и целувки от нас  Wink

# 1
  • Мнения: 2 401
За биберона незнам, но би могла да пробваш някакви други начини, ако се налага да и даваш да пие нещо, например чашка с накрайник! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 9 467
Ами на този етап, няма смисъл и нужда от друго Wink
Всъщност аз не разбрах какво точно се опитваш да даваш-биберон залъгалка или вода..?
Ако е залъгалка-няма смисъл да я свикваш на нещо от което после ще се чудиш как да я отвикнеш и то след има-няма половин година Peace

# 3
  • Мнения: 3 718
Аз така и не успях да накарам Алекс да пие от шише с биберон. Смених всички марки и никакъв резултат. Хубавото е, че не беше кой знае какъв проблем това. Той вода не пиеше до към 7-8 месеца, сокове не давах до след годинка някъде, а като излизах за малко без него първите месеци оставях изцедена кърма, ако прерита от глад да му дадат. Почти винаги ме чакаше и не приемаше шишето.
Та май не ти бях от полза, съжалявам  Laughing Просто искам да кажа, че може и без шише  Peace

# 4
  • Мнения: 349
Ако става въпрос за шише с биберон, можеш да пробваш  с изценена кърма и леко да намокриш устичката, за да усети вкуса на кърмата.  Peace

# 5
Имах предвид за шише с биберон,съжaлявам ако не съм се изразила правилно.Планувам да спирам с кърменето към 6-ти месец и ще минем към АМ и именно заради това се опитвАм да я свикна с шишето с биберон.А и също да почна да и давам по малко водичка.Благодаря на отговорилите ми до сега,ще чакам и още съвети.

# 6
  • Мнения: 3 869
За водата и другите неща не знам, но за кърмата се присъединявам към Цвети Ети. Моят също бута биберона с езиче и не го иска докато не му паднат няколко капки кърма в устата. Тагава разбира за какво става дума и приема биберона. Но и той като момечето на Шаманката яде от шишето колкото да му олекне и предпочита да ме изчака за същинската част.

# 7
  • Мнения: 45
И аз така и не научих Ники да пие от шише с биберон. Имаше момент в който си мислих че нямам кърма и пробвах с АМ, но ... опитите ми бяха неуспешни. Сега от скоро започна да си пийва по няколко глътки вода, а сокче му давам с лъжичка.

# 8
  • Мнения: 594
Дани също буташе с езиче шишето с биберона когато се опитвах да му дам водичка... Давах му с лъжичка за кафе. Наскоро му взех чашка с мек накрайник - в началото и нея блъскаше с езиче, но постепенно свикна. Не че е голям привърженик на водата, но понякога се излъгва да глътне някоя и друга глътка вода.  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 304
опитай с чашка newsm78

# 10
  • Мнения: 349
.А и също да почна да и давам по малко водичка.Благодаря на отговорилите ми до сега,ще чакам и още съвети.

Водичка можеш да започнеш с лъжичка, после пробвай с шише, но не го насилвай, ако не стане от първия път.На другия ден отново опитай.Лека по лека ще свикне.  Hug

# 11
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Виктория така и не пропи от шише с биберон. Нито вода искаше, нито АМ. Само кърма, само от мама Heart Eyes
След това, когато започнах да давам вода, използвах лъжичка Confused

# 12
  • Мнения: 543
Да, като е било бебето само на кърма, сигурно се чуди какво е това нещо, дето му го пъхаш в устата Simple Smile

И аз като се опитвах да давам водичка с биберон в началото нямах никакъв успех. Бебишорът дъвчеше биберона и се хилеше, а като се насъбереше малко вода, правеше "бррр" и я изплюваше. Започнах да й давам с лъжичка под формата на игра, виках й "гъл-гъл-гъл" или нещо подобно и тя взе да пийва. Когато взе да й харесва водата и да изпитва нужда да пие, започна и от биберона да приема. Това стана за около месец. Така че, въоръжи се с търпение, имаш време до 6 месеца. Пробвай различни варианти и виж с кой ще успееш.

# 13
  • Мнения: 233
Ако става въпрос за шише с биберон, можеш да пробваш  с изценена кърма и леко да намокриш устичката, за да усети вкуса на кърмата.  Peace
И аз те съветвам същото.

Общи условия

Активация на акаунт