Бие се на гърда

  • 1 256
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 869
 Sad Малко съм притеснена, че юнакът не се храни добре от вчера.
Имахме същият проблем с удрянето, дърпането назад с рев и пр. в края на първия месец, но тогава проблемът беше твърде силната струя на млякото. Сега е вече голям, суче бързо и по много, и това не го притеснява. Обаче..
От вчера само като го сложа в поза за кърмене започва да реве, а хване ли зърното започва да се извива назад и да ме удря и дращи. Сменям позата, никога не е по-гръб, пробвях от той върху мено до къмене в леглото през деня - все тая - дърпазърното, после го пуска с рев извива се назад и млякото си изтича от устата му, изобщо не може да го преглътне. В малкото случаи когато успява, веднага се задавя и става още по-неприятно. Но не всеки път е така - през деня е 50 на 50, с вечерното хранене и нощем нямаме проблем. Иначе спира да плаче като го вдигна на рамо, заспива без много зор, но ми се струва че си остава гладен през деня, защото пелените са много слабо намокрени. С акането е ОК - поне веднъж на ден - жълто, много рядко с бели парченца. Мислех, че има газ в корема и трябва да се уригне, но и това не помага  Sad Мислех, че е от рефлукса, но от вчера му давам лекарство и е по-добре, т.е. и това не ми се вижда да е причината. Снощи е имал едно хранене с шише и е била същата мъка. Майка ми най-после успяла да му набута шишето, като го оставила с глава настрани да гледа телевизия  Sad
Някакви съвети?!

# 1
  • Мнения: 568
Според мен е добре да се посъветваш с лекар, бебо е малък за отбиване, може да има автичка или да го боли нещо в устата, когато суче.

# 2
  • Мнения: 498
Това е период и ще отмине. Провери все пак да няма някаква болежка, но щом вечер и нощем няма проблем най-вероятно му се "стачкува". Бъди спокойна, когато предлагаш гърда. Ако мислиш, че е силна струята изцеди леко предварително. И моята дъщеря имаше такива периоди и отминаха бързо, не е отбиване това и не е причина да се предлага биберон.

# 3
  • Мнения: 236
и мойто бебе правеше така ,в периода на стачкуване Flutter

# 4
  • Мнения: 349
Ние също. Снощи за първи път направи това което описваш. Изчаках го да се успокои, дори да задреме и тогава му дадох да яде. Е не яде много, но поне не остана и гладен. Трябва повече търпение и ти да си спокойна.  Hug

# 5
  • Мнения: 3 869
М-да, сигурно е период... Засега решавам проблема със слинг и люшкане. Така кротва и започа да си търси, а като му дам гърдата е по-спокоен. Пак има дърпане в началото, но после успява да яде нещо. И преди съм имала съмнения че нещо не "харесва" гърдата, но в такива моменти и шишето с кърма не помага - по същия начин реагира, затова изключих "нехаресването".

# 6
  • Мнения: 616
ето, нямало смисъл да пускам тема, ти си описала моето момче  Hug

Само че моят малък мъж не се дърпа от гърдата, т.е. стремително я търси и захапва, обаче не спира да ме "бие", да ме рита, да скимти  ooooh! ... Понякога прекратявам цялото хранене.  Добре, че не е постоянно!

Та аз реших единствено да го прекъсвам, (да не си мисли, че мама понася всичко), успокоява се когато го поизправя като за оригване, и след малко като примрънка пак - храним се спокойно.

От няколко дни намаляват тези моменти и съм уверена, че ще си се храни пак спокойно както преди.  Peace

# 7
  • Мнения: 925
Моят син се държи така често при вечерните хранения и знам, че е от коликите  Confused Как пък не му минаха, бе... Като прави така, го махам от гърдата, оригвам го или се разхождаме малко и после пак му давам да се храни. Досадно е, ама си има причина да го прави и като е ясна причината, по-лесно се преодолява  Peace

# 8
  • Мнения: 2 660
И при нас е така, аз вече се оплаках наскоро. Дърпа се, хленчи, хапва няколко глътки, изтича и от устата....
Като пореве малко и се умори, успяваме да хапнем малко по-нормално. Понякога си мисля, че прави така, защото не е гладна, а аз я карам да яде.

# 9
  • Мнения: 3 869
От сутринта нямам нито един успешен опит с нормалните пози досега - само със слинга успявам, но там ефектът е двоен - яде и заспива безотказно  Mr. Green А първата сутрешна пелена беше мокра почти до гърба Simple Smile Е, малко ми е странно че ще трябва да се храним така явно няколко дни, но все е по-добре от рев и дърпане и полудневно гладуване...
Прилича на стачка, макар че ми се струва да е малък за такива изпълнения  Thinking На тъмно и спокойно няма проблем, а слингът донякъде пресъздава усещането от вътреутробния живот. Иначе е доволен и ми се хили непрекъснато, кротува,  като го оставя сам, но сложа ли го поза кърмене моментално надава рев, все едно някой го е ущипал ooooh! Tired

# 10
  • Мнения: 349
Май нашата стачка беше само за ден/да не се хваля много, че не се знае..../пу-пу.
нощи всичко си беше както трябва, баня и после блаженно ядене.  Heart Eyes

# 11
  • Мнения: 3 869
Май е някакъв период като "криза на растежа" (ама защо на 11 седмици, че нямаше и толкова  Thinking) - стана доста по-комуникативен и будува спокойно за по-дълго време. Но пък през деня изобщо не може да се каже, че "търси мама"... Може и да е защото е носен в слинг и прекарва по 3-4 навън така... Разреди дневните хранения на около 3 часа за сметка на нощните, или по-почно за сметка на един сутрешен маратон от 4 до 8, когато се суче стабилно, макар и не много дълго по  4-5 пъти, дори от 6,30 нататък просто му оставям открита едната гърда и той се самообслужва полуспящ...
Иначе с боя денем лека полека се пооправят нещата, но все още половината хранения сигурно така започват  Sad

# 12
  • Мнения: 6 711
Ооо, спокойно! Hug
Колко такива "кризи" сме имали! Simple Smile Дърпане, реване, ама реване!!, ужас! Преминава, само спокойно. Ако мислиш, че имаш кърма и наистина е така, не мисля, че ще седи гладен, просто е такъв периода Peace

# 13
  • Мнения: 3 869
Благодаря, Лурдес  Hug Кърма има, когато ми отказва да яде, цедя и замразявам. А той, юнакът, явно започна да си наваксва нощем Simple Smile Има достатъчно мокри пелени и ака редовно. Но ми беше много кофти с това дърпане и рев...

# 14
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Май е някакъв период като "криза на растежа" (ама защо на 11 седмици, че нямаше и толкова  Thinking) - стана доста по-комуникативен и будува спокойно за по-дълго време. Но пък през деня изобщо не може да се каже, че "търси мама"... Може и да е защото е носен в слинг и прекарва по 3-4 навън така... Разреди дневните хранения на около 3 часа за сметка на нощните, или по-почно за сметка на един сутрешен маратон от 4 до 8, когато се суче стабилно, макар и не много дълго по  4-5 пъти, дори от 6,30 нататък просто му оставям открита едната гърда и той се самообслужва полуспящ...
Иначе с боя денем лека полека се пооправят нещата, но все още половината хранения сигурно така започват  Sad

Мисля, че сама си достигнала до отговора  Wink около 12та седмица има един скок, според една от мъдрите ми книги. Следващият е около 19та (и да не се забравя, че всяко бебоче има индивидуално темпо на развитие). Flutter Горе все едно си описала моите синковци, и те така вилнееха и само в слинг се кротваха.

Общи условия

Активация на акаунт