Отново въпрос за попарата!

  • 1 294
  • 20
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 23 036
Здравейте!
При последното ни консултация, нашата педиатърка ни каза, че попарата се включва на 5-ия месец  Shocked Мен това лично не ме вълнува, защото ни съм започнала да захранвам. Но се присетих друго, което ми е убегнало на всичкото ми четене за въвеждането на храните. Откога се дава хляб на бебетата? То ясно, че сиренето ще е след годинката, но хлябът? И всъщност нали попарата се прави с хляб или може би със сухар? Въпросът ми е малко невеж явно, но моля ви бъдете снизходителни  Peace

# 1
  • Мнения: 1 949
Аз въведох попарата на навършени 6м., като въведох продуктите един по един - първо сухар (аз и сега я правя само със сухар), така въведох глутена, после сухар + малко сиренце, и накрая добавих и малко кр.масло.

Иначе захраних с плодово пюре на навършени 5м.

А ти как мислиш да правиш попарата, ако примерно въведеш хляб сега, а сирене след годинка?

Последна редакция: сб, 11 окт 2008, 19:11 от simba21

# 2
  • Мнения: 4 111
Здравей!
Заглавието е за попарата, а в темата питаш за хляба. Не знам кога се дава, аз дадох на моето дете коричка хляб към 9 месец.
А за попарата - додох му попара на година и половина  Laughing и не я остана очарован.
А за педиатрите - те казат много неща. Щом казва попара на 5 месеца, кой знае от кога според нея трябва да се захрани детето. Моето на 5 месеца беше само на мляко.
Попарата не само, че може да се прави със сухар, а повечето майки салагат именно сухар. Има мноооооооого теми за попарата в този подфорум.

# 3
  • София
  • Мнения: 23 036
А ти как мислиш да правиш попарата, ако примерно въведеш хляб сега, а сирене след годинка?
Излиза, че няма как да правя попара! Или поне не преди годинката!
Лилянчо, вярно, че май не съм формулирала правилно заглавието на темата... Но понеже си мислех за попарата и съставките й, та оттук се тръгна.
Колкото до педиатърката ни - тя си е от старата школа и ме третира като поредната интернет откачалка  Mr. Green Всеки път имаме разногласия относно храненето, затова приключвам с нея дискусиите на тази тема  Peace

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз въведох попарата в 8-я месец

# 5
  • Мнения: 493
Въведох попарата в 7-ми месец,като я правя със сухари(с попарата въведох глутена,захраних сина си на 3 месеца ).

# 6
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Въведох попарата в 7 м

# 7
  • Мнения: 30 964
Не яде попара, но как сирене след една годинка?Кой казва такова нещо?

# 8
  • София
  • Мнения: 23 036
Не яде попара, но как сирене след една годинка?Кой казва такова нещо?
СЗО (Световната здравна организация) и УНИЦЕФ го казват  Peace А като, че ли съм по-склонна на тях да се доверавам  Mr. Green
Като тръгнем оттам, че най-силният алерген е кравето мляко, което трябва да се въведе след годинката, стигам до извода, че и със сиренето е така... Освен, ако сиренето е козе!

# 9
  • Мнения: 2 131
Не яде попара, но как сирене след една годинка?Кой казва такова нещо?
СЗО (Световната здравна организация) и УНИЦЕФ го казват  Peace А като, че ли съм по-склонна на тях да се доверавам  Mr. Green
Като тръгнем оттам, че най-силният алерген е кравето мляко, което трябва да се въведе след годинката, стигам до извода, че и със сиренето е така... Освен, ако сиренето е козе!
Не съм много съгласна с това, че кравето мляко е най-силният алерген... Но щом СЗО и УНИЦЕФ го твърдят, коя съм аз, че да споря с тях.  Mr. Green
Попара въведох към 7-ия месец заради глутена. Преди това, когато захраних - към 5-ия месец, въведох сиренето.
Краве мляко действително дадох след годинката, но пак подчертавам - според мен, има и по-алергизиращи храни.

# 10
  • Мнения: 4 433
Попарата я въведох 5тия месец
сухар+изкиснато сирене и съвсем малко кр.масло

# 11
  • Мнения: 4 335
Мисля да пробвам да му дам попара другия месец(значи на 8 месеца).Не бих го лишила от сирене(изкиснато)до годинката,определено ще му дам.Това разбира се е лично мнение,нито твьрдя,нито споря,че е правелно,всеки сам си решава(за сиренето).Иньче и нашата доки,като станахме на 6 месеца,каза да му давам попара,е аз поизчаках Wink

# 12
  • Мнения: 239
Здравей!Аз дадох попара в 7 месец.Правя я със сухар, изкиснато сирене и малко масло.Аз знам , че е полезна попарата и му я давам за закуска.Захранени сме в 6 -я месец.

# 13
  • Мнения: 407
Аз започнах да давам попара някъде към 8-я месец.Правех от сухари и сега я правя със сухар,понеже от хляба става на тесто.Дадох сирене към 6-7м.,изкиснато и обезмаслено.Слагах и съвсем малко масло.Млякото го включих след 11м.А хляб след като захраниш с глутен.Даже е по-добре от сухарите,понеже те са с маргарин.

# 14
  • Мнения: 4 784
Може със сухар, може и с хляб да се направи. Хляб въведох към осмия месец, след като захраних детето с глутен. Малко по - късно, може би към деветия месец опитах да му дам и попара от сухар с обезсолено сирене, но той не я хареса, както и до ден днешен.

Общи условия

Активация на акаунт