Бихте ли поощрили дъщеря си да се пази девствена за съпруга си?

  • 18 326
  • 191
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Скоро ми се случи да говоря с една позната която е евангелистка и редовно посещава разни евангелски църкви. Цялото семейство са евангелисти включително и дъщеря и която е на 18 г.
Та тя ми разправя, че дъщеря й имала гадже и оня ден я питала дали може да се целува с гаджето си и това не е ли нарушение на църковните правила. Майката беше много горда, че дъщеря и я пита за такива неща дали може да се целува с гаджето си.
Аз и казах в шеговит тон че дъщеря й сигурно и секс още не е правила. Тя подскочи и каза че ЕСТЕСТВЕНО че не е правила секс все още. Нали не е омъжена как да прави секс. Каза ми че дъщеря и била решила да се пази за съпруга си и майка й я подкрепя напълно. Тогава аз и казах че това е много рисковано защото е напълно възможно да се оженят и после да разберат че не си допадат сексуално. И затова е задължително жената да е пробвала мъжа дали става преди брака.
А тя ми извади тогава един довод който ме накара да се замисля и да пусна тази тема.
Каза ми - "Не е възможно двама души да се обичат и да са влюбени един в друг и да не си допаднат сексуално" В мен възникнаха два въпроса:
Първият е - възможно ли е двама души да са влюбени един в друг и после да установят че изобщо не си подхождат сексуално. Любовтта между мъжът и жената не е ли гаранция че те си подхождат всякак. Все пак една жена няма да се влюби в мъж който и е противен и гаден. От тази гледна точка горното твърдение изглежда логично. Но все пак възможно ли е да си влюбен до полуда в някого и после да се разочароваш сексуално.
А втория ми въпрос е: вие лично бихте ли поощрили дъщеря си да се пази за съпруга си девствена. Това отживелица ли е вече и тези майки които дават такъв съвет на дъщерите си мислят ли че могат да им причинят големи разочарования в бъдеще.

# 1
  • Мнения: 606
1. Да.
2. Не.

# 2
  • Мнения: 74
Да ти кажа, гаджето съвсем скоро ще я зареже, така че ще и отпаднат притесненията. И да може двама влюбени да не си допаднат сексуално.

# 3
  • Мнения: 2 229
Да ти кажа, гаджето съвсем скоро ще я зареже, така че ще и отпаднат притесненията...

Що бе, може и той да е от някоя църква и да са се намерили. Laughing

# 4
  • Мнения: 673
  Слава Богу ,че нямам дъщеря  Mr. Green. Въпреки това не бих и причинила такова осакатяване.Човек не бива да робува на предразсъдъци.
   Какво значи влюбени до полуда , но не правят секс? Та те все още не се познават. Сексът е това към което всеки човек се стреми, когато се влюбва и това е чиста биология., стремеж за продължаване на поколението. Как хипотетичната ми дъщеря би направила най-добрия избор за брачен и сексуален партньор , ако не си е изградила сама критерии за избор?

# 5
  • Мнения: 592
Народът изтрещява паралелно с увеличение на годишната средна температура и обратно пропорционално на ... и аз не знам на какво. просто всеки луд си има номер, а някои и цяла програма. А в живота няма невъзможни неща!

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Нереално е да се очаква едно момиче да е девствено до сватбата си, освен ако не реши да се жени на 18 години. Най-малкото природата си иска своето.

# 7
  • Мнения: 212
И да, може двама влюбени да не си допаднат сексуално.

Добре де как става тая работа. Да кажем си много влюбена в някой мъж, но след като спиш с него нещо не ти харесва и какво му казваш - "Съжалявам, но нещо като мъж не те бива, така че вече не съм влюбена в теб" Нещо такова ли му казваш...
Или пък повечето тук се влюбвате в даден мъж едва след като сте спали с него. В смисъл, че първо го проверявате дали става като мъж и чак тогава се влюбвате в него.
И не е ли любовтта най-висшето чувство което човек може да изпита и не би ли трябвало тя да стои над разни първични и животински страсти като секса например. Любовтта не е ли над всичко и тя не побеждава ли всичко.

# 8
  • Мнения: X
Ако самата тя реши, че иска да се пази за съпруга си, много ясно че няма да почна да я разубеждавам и да искам да ходи да се трещи наляво надясно,че да обръгва. Просто ще искам да разбера как точно е стигнала до това решение и ще ми е интересно това дали не е някаква нова мода.
А за другото, и аз все си мисля,че ако двама души се обичат, все ще намерят начин да си направят секса от задоволителен до задоволяващ. Отделен е въпросът вече заради какво точно обикваш даден човек, понякога хубавият секс е една от причните наред със всичко останало.

# 9
  • София
  • Мнения: 62 595
Може, защо да не може?! Любовта преди секса е едно, със секса става съвсем друга работа. Може нещо в очакванията или изпълнението да не е както трябва и да не си допаднат.

# 10
  • Мнения: 4 300
Иска ми се да мисля, че не бих й се бъркала.

# 11
  • Мнения: 2 128
Любовта и секса най-добре да вървят заедно.Иначе бих оставила дъщеря си да си очука главата с една или две връзки. Crossing Arms

# 12
  • Мнения: X
Нереално е да се очаква едно момиче да е девствено до сватбата си, освен ако не реши да се жени на 18 години. Най-малкото природата си иска своето.
Не е невъзможно, обаче. Съвсем скоро и аз доста се опулих, като разбрах,че двама познати се ожениха на по 30 години- и двамата девствени.

# 13
  • Мнения: 6 155
И да, може двама влюбени да не си допаднат сексуално.

Добре де как става тая работа.
Е, как става?!  Laughing
Варианти:
1. мъжът не успява да види 12ч. ...
2. бързак е, а девойката иска час и половина маратон /или пък обратното/
3. той иска да се разхожда предимно или единствено в задния двор, а тя не
4. той иска устни услуги, на нея й е гадно и не ще
5. може да е егоист и да не дава нищо насреща /в сексуален смисъл/
6. той си пада по 3,4..., тя- не
7. той иска да я налага с бича /или тя да го тъпче с токчета/, а половинката не ще
8. и т.н.
С две думи - разминаването в сексуалните предпочитания и желания води до несъвместимост.

# 14
  • Мнения: 12 662
Като се омъжи девствена, значи не е видяла нищо друго. И дори мъжът й да е чукундур в секса, тя ще си мисли, че това е нормалното. Така че, няма начин да се разочарова.

# 15
  • Мнения: 212
И да, може двама влюбени да не си допаднат сексуално.

Добре де как става тая работа.
Е, как става?!  Laughing
Варианти:
1. мъжът не успява да види 12ч. ...
2. бързак е, а девойката иска час и половина маратон /или пък обратното/
3. той иска да се разхожда предимно или единствено в задния двор, а тя не
4. той иска устни услуги, на нея й е гадно и не ще
5. може да е егоист и да не дава нищо насреща /в сексуален смисъл/
6. той си пада по 3,4..., тя- не
7. той иска да я налага с бича /или тя да го тъпче с токчета/, а половинката не ще
8. и т.н.
С две думи - разминаването в сексуалните предпочитания и желания води до несъвместимост.

Добре де. На теб лично не ти ли се е случвало да се влюбиш в някой мъж преди още да сте правили секс с него. Или винаги го проверавяш първо как е в леглото и чак тогава се влюбваш в него.
Нека всеки говори от личен опит. На мен досега не ми се е случвало да съм бил влюбен в някоя девойка и да не ми хареса секса с нея. Може после да ми омръзне след известно време, но като за начало винаги ми е харесвало да бъда с човека в който съм влюбен.
Природата си знае работата. Може би подсъзнателно усещаме кой мъж или жена ни подхождат сексуално и се влюбваме точно в тях.

# 16
  • Мнения: 5 710
Аз не бих поощрила девственост до брака, защото той в 21ви век  настъпва на 30+, a не на 14, както е било в средните векове. Тогава е било нормално една 'жена' да е девствена до брака, и ако живеех тогава бих държала, да.
В сегашно време животът дава много по-големи възможности и свободи на жената. Което опира  и до осмислянето на  правото на удоволствие от секса, наравно с мъжа. Сексът вече не е инструмент само за зачеване. А жените не са вече в схемата зачеване-раждане-кърмене-зачеване. Тоест, мисля, че е ненужно такова изискване. Напротив - сексуалният опит е част от намирането на себе си, а как можеш да намериш правилния човек, ако не се познаваш. Това, което бих искала от детето си е да разбере, че в осъзнатото отлагане на момента на започване на полов живот няма нищо лошо.  За мен нормалната възраст е след 20г. Тогава вече има добър жизнен опит, наблюдения, направени са някои изводи, сигурно са оформени изисквания. Така че, ако мога да повлияя на това да не започва преди 20 бих повлияла. Ако реши, че ще започва на 15 или 16 ще я подкрепя, разбира се, но няма да се чувствам много успяла с възпитанието.

# 17
  • Мнения: 673
И да, може двама влюбени да не си допаднат сексуално.

Добре де как става тая работа.
Е, как става?!  Laughing
Варианти:
1. мъжът не успява да види 12ч. ...
2. бързак е, а девойката иска час и половина маратон /или пък обратното/
3. той иска да се разхожда предимно или единствено в задния двор, а тя не
4. той иска устни услуги, на нея й е гадно и не ще
5. може да е егоист и да не дава нищо насреща /в сексуален смисъл/
6. той си пада по 3,4..., тя- не
7. той иска да я налага с бича /или тя да го тъпче с токчета/, а половинката не ще
8. и т.н.
С две думи - разминаването в сексуалните предпочитания и желания води до несъвместимост.

Добре де. На теб лично не ти ли се е случвало да се влюбиш в някой мъж преди още да сте правили секс с него. Или винаги го проверавяш първо как е в леглото и чак тогава се влюбваш в него.
Нека всеки говори от личен опит. На мен досега не ми се е случвало да съм бил влюбен в някоя девойка и да не ми хареса секса с нея. Може после да ми омръзне след известно време, но като за начало винаги ми е харесвало да бъда с човека в който съм влюбен.
Природата си знае работата. Може би подсъзнателно усещаме кой мъж или жена ни подхождат сексуално и се влюбваме точно в тях.
  Според мен тук става въпрос за привличане, а дали човек наистина обича някой се разбира доста по-късно във времето., включително и след като е "изпробван" в леглото. Глупаво е да се прибързва, без да си изследвал обстойно обекта на твоето сексуално внимание, защото винаги в началото е само секс и точно затова на теб винаги ти е харесвало.

# 18
  • Мнения: 25 570
А ти, ако имаше син, би ли го съветвал да се пази девствен до сватбата? Щото религията не забранява извънбрачния секс единствено на жените, мъжете също попадат в кюпа...

# 19
  • Мнения: 6 155

Добре де. На теб лично не ти ли се е случвало да се влюбиш в някой мъж преди още да сте правили секс с него.

Личен опит искаш ...ами  винаги първо съм изпитвала някакви чувства /не винаги е било влюбване/ и след това е бил секса. В интерес на истината, не съм се чувствала разочарована.  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 2 617
А ти, ако имаше син, би ли го съветвал да се пази девствен до сватбата? Щото религията не забранява извънбрачния секс единствено на жените, мъжете също попадат в кюпа...
Нека не бъркаме религията с църквата.
Това са норми на последната, напълно обясними като социален регулатор в едно затворено общество.

# 21
  • Мнения: 212

Добре де. На теб лично не ти ли се е случвало да се влюбиш в някой мъж преди още да сте правили секс с него.

Личен опит искаш ...ами  винаги първо съм изпитвала някакви чувства /не винаги е било влюбване/ и след това е бил секса. В интерес на истината, не съм се чувствала разочарована.  Rolling Eyes

Ами да де. И аз това казвам. Значи може да е права жената, като казва, че не е възможно да се влюбиш в някой и после секса с него да не ти хареса.

# 22
  • Мнения: 5 710
Разбира се, че е възможно да си влюбен в някой и после секса да не ти хареса.
Моля ви, имам 3 годишен опит. Бях безкрайно влюбена в мъж, който сексуално не ставаше за мен.
Бях готова да правя сексуален компромис завинаги, като се замисля.

# 23
  • Мнения: 2 891

Ами да де. И аз това казвам. Значи може да е права жената, като казва, че не е възможно да се влюбиш в някой и после секса с него да не ти хареса.

Не, не е права. Аз ако съм в тази ситуация, с моя късмет сигурно пак ще съм изтеглила "късата" клечка  Laughing Къса, но и тънка!

# 24
  • Мнения: X

Добре де. На теб лично не ти ли се е случвало да се влюбиш в някой мъж преди още да сте правили секс с него.

Личен опит искаш ...ами  винаги първо съм изпитвала някакви чувства /не винаги е било влюбване/ и след това е бил секса. В интерес на истината, не съм се чувствала разочарована.  Rolling Eyes

Ами да де. И аз това казвам. Значи може да е права жената, като казва, че не е възможно да се влюбиш в някой и после секса с него да не ти хареса.
Възможно е. Случвало ми се е. Много голяма любов, силно привличане, до момента, в който не се стигна до практически действия. Може и прекалено пренавити да сме били, ама нищо не се получи и двамата бяхме жестоко разочаровани. Опитахме пак и пак, но си останахме като чужди. Ситуацията е много сконфузна и дълго време след това ни беше неудобно да се погледнем дори. А предишното ни привличане безвъзвратно си беше отишло...

Мисля си, че в една по-ранна възраст като 17-22 години подобни случки са нещо нормално. Но пък ако става въпрос за сключване на брак между двама девствени на тази възраст .... може пък и да се получи нещо в крайна сметка - нищо не се знае. newsm78

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 12:37 от Анонимен

# 25
Всъщност е възможно да не си допаднат сексуално.
Относно целувките, аз лично бих се почувствала много глупаво, ако 18 годишната ми дъщеря ме попита 'Мамо, пък може ли да се целуваме?'. Какво, та тя утре ще ме попита 'Мамо, с мъжа ми като правим секс, аз мога ли да съм отгоре?'. Но ако тя реши, че иска 1 сексуален партньор през целия си живот, евентуално двама (ако с първия не си паснат), бих я подкрепила, все пак това си е нейно решение, в което аз нямам право да се меся. И да й кажа 'не, ще правиш секс', нищо няма да постигна.
Но все пак бих й казала, че трябва първо да видят пасват ли си сексуално, а после да се женят. Да не вземе да стане като с Шарлът от 'Сексът и градът', дето мъжа й не можеше да го вдигне...

# 26
  • София
  • Мнения: 62 595
Жената от авторовата случка живее още в Средновекавието. Или е страшно религиозна, или изостанала.

# 27
  • Мнения: 604
Не бих я съветвала да се пази девствена за съпруга си·

# 28
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Познавам доста хора, които не са страшно религиозни и които все пак правят същото: изчакват. Намирам за неприемливо да се слагат епитети на тези хора, или пък на родителите им (изостанали, задръстени, луди и т.н. ) Това е личен избор, който трябва да бъде уважаван. И е избор, както на майката, така и на детето.

От религиозна гледна точка за пасването, мога да разбера майката, но за тези, които не са религиозни това ще е доста трудно, защото изказаното мнение излиза много над изречението "ако се обичат, ще си паснат в това отношение."

# 29
  • Мнения: 980
Бих искала да не се мъшам в живота на дъщеря ми, но не бих я и спряла да опита. Това обяе не значи, че тя може да се плющи, с който дойде.  Naughty А ако зависи от мъжа ми- тя до 50 няма да види гол мъж.  Whistling

Като се омъжи девствена, значи не е видяла нищо друго. И дори мъжът й да е чукундур в секса, тя ще си мисли, че това е нормалното. Така че, няма начин да се разочарова.
А ако й хареса, няма ли да й се прииска да опита и с друг партньор?  newsm78 Аз бих се заиграла и с тази мисъл... Blush

# 30
Не смятам, че е задължително да ти хареса секса с първия ти партньор.
Все пак е нещо инстинктивно, а не примерно като писането на есе да речем - както ти кажат, така да е правилно...

# 31
  • Мнения: 74
Имам близка роднина, която вече е на 32 г. По религиозни причини иска да се ожени девствена. Е познайте, колко са и дълги връзките, изкарват до първият път, в които мъжът си потърси секс. Еми няма кой да я вземе така и после да проверява, дали ще си паснат в леглото.
Пък и аз смятам, че истинската любов включва и физическо отдаване и привличане, другото е увлечение, или младежко влюбване.

# 32
  • Мнения: 4 651

Добре де. На теб лично не ти ли се е случвало да се влюбиш в някой мъж преди още да сте правили секс с него.

Личен опит искаш ...ами  винаги първо съм изпитвала някакви чувства /не винаги е било влюбване/ и след това е бил секса. В интерес на истината, не съм се чувствала разочарована.  Rolling Eyes

Ами да де. И аз това казвам. Значи може да е права жената, като казва, че не е възможно да се влюбиш в някой и после секса с него да не ти хареса.

Според теорията на голямата, единствена и всепоглъщата любов, това може и да е вярно. Ама в реалността- не винаги. Това, с което помага любовта, в такива случаи е да се направи компромис и или да се изчака търпеливо, докато се нагодят един към друг....

Бих посъветвала единствено хипотетичната си дъщеря да пресява по- ситно евентуалните кандидати за леглото й. Сигурно доста от вас ще се съгласят, че половината от сексуалните си партньори е можело да пропуснат и да не загубят много.

# 33
  • Мнения: 194
Не бих се омъжила за човек, който не познавам...сексуално.

Не бих посъветвала и дъщеря ми да го прави.

За сектите ми е ясно. Та там дори си сънуват половинките или пасторът има казва кой с кого да е #Crazy

# 34
  • Мнения: 6 992
Ще ми се да изтрае поне до 17-18, като майка си Laughing Кога и за кого ще се жени си е нейна драма.
Но от тази страна погледнато на въпроса, мисля, че искам да имам син Laughing

# 35
  • Мнения: 604
Като се омъжи девствена, значи не е видяла нищо друго. И дори мъжът й да е чукундур в секса, тя ще си мисли, че това е нормалното. Така че, няма начин да се разочарова.
Така ще е до момента в който разбере и и писне от чукундура в леглото си, и тогава ще дойде страшното......

# 36
  • Мнения: 1 447
Разбира се,че е нормално да се влюбиш в даден човек и просто да не си паснете в леглото.
А за дъщеря ми дали ще я поощрявам да се пази до брака си,не бих казала,че ще го направя.
Нека вземе сама решение за себе си.Не мисля,че мога да и казвам с кого и кога да води полов живот.
Ще я подкрепя,но нека бъде в рамките на нормалната възраст,а не като някой девойки ,които започват
полов живот още 11-12 годишна възраст.

# 37
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Тематично

Разбира се че ще и допадне  Wink сеХсуално, нали няма база за сравнение  Sunglasses

# 38
  • София
  • Мнения: 62 595
Дори не е нужна база за сравнение, за да усети дали партньорът й допада сексуално или не.

# 39
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Дори не е нужна база за сравнение, за да усети дали партньорът й допада сексуално или не.
.... Wink да като и е първия

# 40
  • Мнения: 3 423
Жената от авторовата случка живее още в Средновекавието. Или е страшно религиозна, или изостанала.

Е, нали каза, че е религиозна. Щом има някакви
причини да не прави секс, няма никакъв смисъл
да я убеждаваме. Това е личен избор, понякога
е лична възможност или невъзможност, понякога
е проблем със самочувствието, и не сме ние тези,
които трябва да съдим някого за сексуалността му.
Борисе, а ти проучи ли, дали момичето е тотално
девствено? Или вече е правило орален, анален,
виртуален секс? Може би просто се възбужда там.

# 41
  • Мнения: 25 570
Нека не бъркаме религията с църквата.
Това са норми на последната, напълно обясними като социален регулатор в едно затворено общество.

Ха, как ще ги бъркаме, когато винаги са били едно и също нещо?  Laughing
Виж, между вяра и религия или вяра и църква има голяма разлика, но това е въпрос на съвсем друга тема.

Аз все още очаквам отговор защо само жената трябва да е девствена, когато същото важи и за мъжете за тези така мили религиозни хора? Да не дискриминираме и синовете, моля!  Peace

# 42
  • Мнения: 836
Борисе, тъпо и грозно е да се ровиш в чуждите гащи.

# 43
  • София
  • Мнения: 18 679
Не бих я поощрила, но и не бих я нарекла тъпа и задръстена, ако така си реши. Сексът е нещо много лично и интимно, за да го развяваме на показ като прани гащи и да си въобразяваме, че е еднакво за всички.
И, за протокола, чела съм и съм чувала, че е възможно да обичаш някого и да не си паснеш с него в леглото, но не го вярвам. Предпочитанията към конкретни техники, пози, времетраене и т.н. - всичко това се напасва с времето, с взаимни жестове и с много любов. Не вярвам, че може да те присвива под лъжичката само от миризмата на един мъж и после да не ти е хубаво с него в леглото. Просто не си го представям. Може би в случаите на някакво "интелектуално" влюбване, което не включва физическо привличане newsm78 Но аз и това не мога да си представя Confused
Но оставете ме мене, аз съм от задръстените Laughing

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 14:41 от belinda

# 44
  • Мнения: 2 388
1. Да. Най- краткият брак, който знам се разпадна по тази причина. Отбелязвам, че незнам дали са били влюбени лудо, ако това има значение.
2. Не. Решението ще бъде нейно.

# 45
  • Мнения: 822
Да, бих ги поощрила- и сина  и дъщерята си !
Не по религиозни причини, а по чисто човешки причини.
Въпреки, че в 21 век безразборният секс е на мода, той не води до нищо хубаво - има много последствия. Вярно, има превенция за тялото- презервативи, противозачатъчни и прочие(въпреки, че съдейки по броя на абортите, венерическите заболявания и СПИН,явно не е много ефикасна), но няма превенция за душата. Не мога да приема, че ще живееш с някой човек, ще правите секс, ще споделяте живота си и след евентуалната раздяла всичко ще е ок - без рани, без спомени........!Просто ей така, за спорта...!

И, за протокола, чела съм и съм чувала, че е възможно да обичаш някого и да не си паснеш с него в леглото, но не го вярвам. Предпочитанията към конкретни техники, пози, времетраене и т.н. - всичко това се напасва с времето, с взаимни жестове и с много любов. Не вярвам, че може да те присвива под лъжичката само от миризмата на един мъж и после да не ти е хубаво с него в леглото. Просто не си го представям. Може би в случаите на някакво "интелектуално" влюбване, което не включва физическо привличане newsm78 Но аз и това не мога да си представя Confused
И аз мисля така  Peace !

п.п.
А що се отнася до "религиозните" причини - има десет заповеди, чието спазване също вече не е модерно - нищо, че те са залегнали в общочовешките закони и са предписание за един по-добър живот - по-важно е да сме в крак с модата, за да не ни сметнат за задръстени отживелици от Средновековието.....


# 46
  • София
  • Мнения: 62 595
И тук опираме до въпроса що е то безразборен секс и какъв брой на партньорите е границата между приемливото и безразборното.
В края на 80-те все още се смяташе за нещо ужасно едно момиче на 18 да има гадже и да не смятат да се женят. Да не говорим за това да се разбере, че е имала повече от едно гадже преди сватбата. В гимназията се само се носеха слухове кои момичета правят секс, но всъщност никой не знаеше какво става в действителност, защото се смяташе за срамно и страшно. Типично патриархално, нали! По тогавашните стандарти наличието на повече от едно гадже преди брака беше в графата "безразборен секс".
Сега какъв е стандартът?
На всичко отгоре сегашните ученици завършват след като са навършили пълнолетие. И не става въпрос за мода, а за биология. През по-голямата част от човешката култура и история на по 16 години максимум вече са ги женели. Сега какво да правят? Сега кой брак да чакат - като навършат 25-30 години? Аз се омъжих на 25 - тогава ми казваха, че съм позакъсняла, а сега, че много съм избързала.

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 15:27 от RadostinaHZ

# 47
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Сега какъв е стандартът?

примерен стандарт ..... Sex and the City  Wink

# 48
  • Мнения: 660
Напълно е възможно да обичаш някого, да се разбирате прекрасно и да не си допаднете в леглото. Говоря от опит.

Едната "велика любов" (какво ли е пък всъщност това?) не стига, за да се напаснат постепенно нещата, ако принципно не вървят. Нужна е зрялост. А зрелостта идва с опита.

Напълно реална е вероятността девойката, ако (не й го пожелавам) изпита такъв вид разочарование, на по-късен етап да изпита разочарование към вярата и да я отхвърли. Последствията са непредсказуеми.


Като малка ходех в подобна църква и виждах как около мен хората се женеха девствени. Защото църквата не позволяваше секса преди брака. Някои от двойките, които се разведоха до няколко месеца след сватбата, не можах да ги питам, какво се е случило, защото напуснаха църквата и повече не ги видях. Защото църквата не одобрява и разводите. А сега, де?


При тази масова залятост от информация е много трудно да си въобразяваш, че това, което ти се случва, е нормално, ако то не е.

# 49
  • Мнения: 2 448
Ако някой ми каже, че ще поощрява  дъщеря си или сина си да се "пази" за първата брачна нощ и това не е от религиозни причини, никак, ама никак няма да му повярвам. Каквото и да говори, ще се окаже, че самият той е религиозен. И то не просто вярващ, а дълбоко / да не кажа фанатично, да няма обидени / религиозен.

На другия въпрос, може ли да се влюбиш в някой и да не си допаднете сексуално, разбира се, че може. Не, че ако толкова се обичате няма да се пънете да си доставяте удоволствие, ама се получава малко аз правя компромис за тебе ти за мене, което в един момент може и да досади. Както е възможно да правиш страхотен секс с човек, с когото нищо друго не ви свързва. Айде да не си говорим приказки от 1001 нощ, че любовта прави чудеса и като се награбят двама влюбени и от оргазъм в оргазъм.  Wink Освен това като няма база за сравнение човек, не може да бъде сигурен хубаво ли му е или не чак толкова. А тези със строго религиозното възпитание момичета, не само, че им се забранява секс преди брака, ами и мастурбацията е обявена за сатанинска. Тъй, че едно такова момиче неопознало само собственото си тяло и възпитано, че повечето неща са срамни ...... може да получи голяма разочарование в секса, защото за него се говори като за удоволствие, а то не се случва ей тъй от нищото. И в едни миг може да си помисли, че в нея нещо не е наред, ако тя не чувства нещата така.

Аз дъщеря нямам, но сина си няма да възпитавам строго пуритански.

# 50
  • Мнения: 5 539
Не, разбира се. Но познавам хора от евангелистка църква. Те имат много по-различни виждания за живота и не правят много от нещата, които ние днес намираме за нормални и банални. Например не гледат ТВ, не слушат забавна музика, само техни си песнопения, не използват контрацепция и т.н.
Щом така им харесва, така да си живеят. На мен не ми пречи Peace И между другото, тези хора са много чисти душевно, ведри и позитивни.

# 51
  • Мнения: 2 663
Изпадала съм в ситуацията, за която питаш -  бях много влюбена, но секса..................връзката ни издържа година и половина и това беше!Ако нещата стояха друго яче, можеше и още да сме заедно, знам ли......

Аз лично никога не бих поощрявала дъщеря ми да се пази за първата брачна нощ, никога!Това би я обременило!

# 52
  • Мнения: 51
Разбира се,че не бих поощрявала дъщеря ми,да се пази девствена за съпруга си! Напротив,бих искала да си поживее хубаво преди да се омъжи Simple Smile

# 53
  • Мнения: 12 662
Идеята за опазване на девствеността обикновено върви в комплект с това, че сексът е грях. Такова момиче трудно може да почувства удоволствието от секса.

# 54
  • Мнения: 4 726
Да, ако бях Не-добре с централния мозък ooooh!

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 130
Не бих поощрявала дъщеря си да се пази за първата брачна нощ, но и не бих позволила да скача от легло на легло! Мисля, че сексът не трябва да е тема "табу" в семейството, а детето да получи адекватно сексуално възпитание у дома, за да може правилно да реагира в съответната ситуация!
За сексуалното привличане без чуства и любовтта, без да си допаднете в леглото! Ами за съжаление съм преживяла и двете неща, и определено секса без чуства е по-добрата ситуация, после няма наранени, сърдити и си оставате приятели! Сексуалното привличане отшумява за 2-3 месеца - това е положението!
Ама да си влюбен (или поне така си мислиш на момента) в някого и да се окаже, че сте несъвместими в леглото..... На това му викам кошмарна ситуация! Такава връзка просъществува 1-2 години с големи мъки и от двете страни и накрая единият не издържа, а другият се чуства предаден и наранен! Не благодаря! Втори път не подлагам нито себе си нито партньора си на такова нещо (дано не ми се налага разбира се Praynig)!

# 56
  • Мнения: 5 370
Добре де, един таклъв въпрос ми се мотае в главата.
Не смятате ли, че това, за девствеността до брака, е пак поредната измислена доскриминация , и том най-вече, спрямо жената???
Защо тя трябва да е "цветето неопетнено", "бялата непорочна лилия", на която на всичкото отгоре са дирели сметка, ако не е била такава????
Как можем да проверим Бай ......брадър какъв е? Няма начин, поне не и познат такъв.
Какъв е изводът тогава?
П.С. Преди време бях чела потресающи статии за това какво се случва със самотни майки или НЕдевствени в арабски страни. Идеше ми.....да рева!!!!!!!!!! #Cussing out

# 57
  • Мнения: 12 662
Явно е от Бога разпоредено. За мъжа - не си личи. Ама за жената - охоооо! Пък аз съм чела, че имало някакви си разтегателни девствени ципи - няма кръв. Леле мале.

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Сега ние го смятаме за дискриминация, но идеята на тази "неопетненост" е да се гарантира произхода на поколението и наследяването. Имотът, властта и социалното положение се е предавало по мъжка линия и никой не е искал да отглежда и предаде всичко на чуждо семе.

# 59
  • Мнения: 5 370
Явно е от Бога разпоредено. За мъжа - не си личи. Ама за жената - охоооо! Пък аз съм чела, че имало някакви си разтегателни девствени ципи - няма кръв. Леле мале.
A "разпореденото" да не забравяме, че е стигнало до нас благодарение на....хора. Тоест, субективният фактор е изцяло налице. Лично мнение.

# 60
  • София
  • Мнения: 3 825
Да, има статистики, които показват, че над 70 % от девствениците изобщо не кървят при първи полов акт.  Тогава...

# 61
  • Мнения: 5 370
Сега ние го смятаме за дискриминация, но идеята на тази "неопетненост" е да се гарантира произхода на поколението и наследяването. Имотът, властта и социалното положение се е предавало по мъжка линия и никой не е искал да отглежда и предаде всичко на чуждо семе.
В което пак няма логика, поне според мене.Ще опитам да се обоснова.
Значи, девойката вече не е девойка, минала е първата брачна нощ, минали са и много такива. Но то не е задължително да забременееш веднага, нали? А междувременно, щом "печатът" вече е свален, значи, така или иначе можеш да "хванеш " и чуждо семе? Mr. Green

# 62
  • Мнения: 1 650
Никога няма да я поощря- никой мъж не заслужава това...

# 63
  • София
  • Мнения: 62 595
Eee, Пъзел, ти съвсем го обърна на свободни размисли и страсти.  Wink
Ако булката не е девствена има вероятност вече да е бременна от друг и така първородният да е чуждо семе, а да прибере всичко. След като ведвъж са я омъжили има много народ, който да следи къде ходи и какво прави. Това също е застраховка да не се промъкне междувременно нещо чуждо. Всяко общество е познавало някакви контранцептиви, но религията е оказвала влияние върху товадали е било редно да се използват. Като цяло Християнството е против контрацептивите (тук не съм много сигурна кои клонове разрешават и кои категорично забраняват), но доколкото зная Ислямът позволя.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 825
Не мисля, че ислямът го позволява. В "Не без дъщеря ми" Бети имаше поставена спирала и се страхуваше да не разберат, защото това там се наказвало със смърт.

# 65
  • София
  • Мнения: 932
Да може да не си допаднат сексуално двама влюбени.
И Не не бих поощрила или задължила дъщеря си да се пази девствена за съпруга си, това за мен е ужасна глупост и много жалко ако все още има мъже и жени за които девойката да е девствена в първата брачна нощ е водещо и задължително. Всъщност познавам много такива семейства , при които жената беше девствена ,(ожениха се по на 18г. ) и после след сватбата и след като се роди детето жените се впуснаха в приключения и изневери. Та съм сигурна че сега ако питам тези мъже дали предпочитат те да са първите на жените си , надали ще ми отговорят положително.
За протокола аз не съм била девствена когато се срещнах с мъжа до мен Simple Smile и не съжалявам, той също до ден днешен  Stop

# 66
  • Мнения: 13 512
Никога няма да я поощря- никой мъж не заслужава това...
! I az така мисля

# 67
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ако вярва че това е правилно, и да съветвам файда няма да има.
но за протокола не.

# 68
  • Мнения: 2 149
Никога няма да я поощря- никой мъж не заслужава това...
Абсолютно smile3501

# 69
  • Мнения: 5 468
А втория ми въпрос е: вие лично бихте ли поощрили дъщеря си да се пази за съпруга си девствена.
Моят съвет към нея ще е: Ходи, търси, пробвай, зарязвай, търси пак и пак и пак!
Ще се пази девствена тя... за кой? Кой го заслужава? Според мен няма такъв на света. Че тя може да се омъжи на 28. И какво - тя девствена, той - изчукал 95 жени до тук и се влюбвал 100 пъти Stop.

Но пък в крайна сметка, то си е до характер. Аз каквито и акъли да давам... тя ще си действа по нейните нагласи към света, според темперамента си.

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 130
За девствената ципа при 20-30% от девойките няма кървене при първи полов контакт за което има много обяснения! Много еластична ципа, слабо кръвоснабдена, изобщо липса на такава и т.н. и т.н....
За религията и контрацептивите - няма религия, в която черно на бяло да се позволява контрацепцията под каквато и да е форма, ама в някой религии има по-остро дискриминативно отношение към жените, което според мен е по-скоро проблем на обшността, отколкото на религия!

# 71
  • Мнения: 2 617
Нека не бъркаме религията с църквата.
Това са норми на последната, напълно обясними като социален регулатор в едно затворено общество.

Ха, как ще ги бъркаме, когато винаги са били едно и също нещо?  Laughing
Виж, между вяра и религия или вяра и църква има голяма разлика, но това е въпрос на съвсем друга тема.

Аз все още очаквам отговор защо само жената трябва да е девствена, когато същото важи и за мъжете за тези така мили религиозни хора? Да не дискриминираме и синовете, моля!  Peace

Не съм съгласна с това. Ако за теб църквата е успяла да постигне тази еднозначност (с религията), това не означава, че е принцип. Всъщност, това е нейната цел и доколкото виждам, понякога успява.

# 72
# 73
  • Мнения: 569
Напълно е възможно да обичаш някого, да се разбирате прекрасно и да не си допаднете в леглото. Говоря от опит.



По втория въпрос отговорът ми е НЕ

# 74
  • Мнения: X
Не,не бих,напротив,изключително важно е да има представа дали си подхождат сексуално.

# 75
Какви са тия въпроси? В кой век живеем? Ако и забраня смятате ли, че тя ще ме слуша, даже и няма да разбера какви ги е свършила. Това си е нейно решение, ако и забраня ще стане по лошо. Достатъчно е да и се обясни всичко.

# 76
  • Мнения: 748
Никога няма да я поощря- никой мъж не заслужава това...
Кратко ,точно и ясно  Simple Smile
В 19 век няма нужда да се връщаме с такива наставления  Naughty

# 77
  • Мнения: 502
Борисе, тъпо и грозно е да се ровиш в чуждите гащи.
Peace

# 78
  • Мнения: 1 761
Имам син, но и момиче да беше,мисля си,че преди всичко не бих обсъждала дори и с таткото нещо толкова интимно споделено .Ако детето ми се довери или поиска съвет дали да прави секс ,бих го/я оставила да се замисли дали наистина иска да стигне до там точно с този човек и при всички случаи ще оставя крайното решение на нея/него.

Много по-загрижена бих била да науча децата си какви са възможните последици от секса,независимо преди или след сватбата.

# 79
  • Мнения: 2 032
Бих поощрила дъщерите си да се пазят от комплексирани, простовати и тесногръди мъже.
Не бих обсъждала сексуалния живот на когото да било във форума. Просташко е.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 130
Както виждам в момента, темата като цяло се изчерпа! Всички ние изразяваме собствено хипотетично мнение, за бъдещото възпитание на дъщерите, които нямаме, очакваме или имаме, но са на възраст в която едва ли може да се говори с тях за полов живот! Никой като гледам не пише от опит, а какво би направил по принцип (включвам и себе си в това число), което вече губи смисъл и темата забуксува! Също така не виждам някой да се рови в интимният живот на друг! А ако някоя форумка се опита да сподели нещо - то това според мен си е нейно решение и не виждам с нещо самата тема да подстрекава към описание на нечии сексуални преживявания, а и не виждам ровене в "чуждите гащи"!

# 81
  • Мнения: 335
И каква ви е драмата, че някоя непозната ви девойка може да се омъжи девствена?
И като не си допадне сексуално с мъжа си - да се разведе?
Вярата, религията и дори църквата  не забранява разводите.

На другия въпрос - ако имам дъщеря: Със сигурност няма да й кажа, че е задължително "да пробва" и "да я пробват", за да не се притеснява за после.
Щях да се надявам, че ще бъде за първи път с мъж, който я обича толкова, че да иска да се ожени за нея и тя да изпитва същото.

А какво щях да й кажа, ако ме попита?
Децата питат повече за това, за което не намират отговори от поведението на родителите, а не от техните приказки.

# 82
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Не бих й набивала в главата нито да е девствена, нито да трупа опит все едно всеки ден е последен. По-скоро бих й помогнала да е информирана за всичко, за да може сама да вземе решение.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 957
Добре де как става тая работа. Да кажем си много влюбена в някой мъж, но след като спиш с него нещо не ти харесва и какво му казваш - "Съжалявам, но нещо като мъж не те бива, така че вече не съм влюбена в теб" Нещо такова ли му казваш...
Тц. Нищо не му казах. Продължих да съм влюбена в него. Оженихме се и заживяхме щастливо. Пак продължих да съм влюбена в него, ама ме болеше главата. Той си хвана любовница и се разведохме (след 8 години влюбеност).
На дъщерите си ще кажа, че сексът не е най-важното нещо в брака, ама без него нищо друго не е важно. Те да решат кога ще проверят тая работа с пасването.

# 84
  • Мнения: 233
Дали ще й кажа или не не знам, но със сигурност знам, че ако реши да се пази, няма да има от кого да се учи и чии пример да последва  hahaha Но пределено си мисля, че пазенето до сватбата е мноооооооого тъпо. Първата сватбена нощ трябва да е нещо незебравимо и приятно, а не страхове и притеснения, заради някакви си отживелици. Перзумцията е, че понякога работата не става от първия път. Разбирам, че едно време са се пазили, но тогава са се женили на по 16,17. Аз съм на 27, още дори и сеиозен приятел си нямам. Ако се бях пазила до сега 1) вече става смешно и 2) май нямаше да ми трябва мъж, а гинеколог и скалпел да ме отвори  Joy защото с годините при някои ципата закърнява. Пък и в крайна сметка всеки сам решава какво да прави с живота си.  Peace

# 85
  • София
  • Мнения: 17
Всичките, които споделяте опит не сте прави. Защото вашият опит е неправилен. Вие сте били с повече от 1 мъж и имате база за сравнение.
А иначе и мъжете е хубжаво да се въздържат, не само жените. Църквата никога не е деляла това само на жени. Поне проучете как стоят нещата и тогава списвайте. Иначе ще се постарая да поощря синът си да се въздържа от секс докато не се ожени.

# 86
  • Мнения: 806
Много интересна тема.
Аз съм християнка и си ходя на църква редовно.  Въпреки това, за мен да се пазиш до сватба не е правилно.  Знам, че библията така учи, но това да си вярващ в Бога не значи, че трябва да вярваш на всичко написано в библията от хора.  Искам да кажа вярата е в душата, а не книга.

Жените сме малко особени.  Влюбваме се в първият си мъж.  Мислим, че няма друг като него и ни е страх да опитаме с друг. (много наивно)  Докато един ден пораснеш и решиш, че подсъзнанието ти е доста развинтено, за да не опиташ различни неща.  Започваш да си задаваш въпроси като: - Но той защо не прави така?  - Аз защо не мога да изпитвам удоволствието така? - като се има в предвид, че 60% от жените достигат оргазъм и истинско удоволствие от секса по късно и с много опознаване на тялото си и любовната игра.

Мъжете не са така.  Те от малки искат всички жени.
Та какво ще стане то ако се оженим девствени, без опит и избор?  Все някога любопитството ще надделее.  

# 87
  • Мнения: 1 081
Разбира се, че не! Нито дъщеря си, нито пък сина си!  Peace
На мнение съм, че за да бъде щастлив човек, включително и сексуално, трябва да познава добре и себе си и партньора си!   bowuu
 

# 88
  • Мнения: 3 716
Да взема да се запиша и аз тук...
Омъжих се на 20, девствена. Сбърках в избора на съпруг, наистина, но съвсем не в сексуално отношение. Разведох се своевременно, впоследствие натрупах предостатъчен сексуален опит. Омъжих се повторно, по любов, сексуално си пасваме перфектно, без да сме се пробвали предварително  Joy. Била съм с по- добри ( в техническо отношение, издръжливост, размер), но съм 100% убедена, че най добрия секс е с човек, когото обичаш. Peace
Твърде много инфо, твърде много насила наложени стандарти предизвикват теми като тази. Задължително е да пробваш няколко секс партньора, защото иначе откъде ще знаеш какво ти харесва и какво- не! ooooh! Задължителна в брака е изневярата, задължително е децата ти да те намразят в определен период в живота си... Хора, как въобще живеете с подобни стандарти?
По темата: Не, не е възможно, освен ако не са се появили куп други проблеми между вас.
и: Да, бих поощрила дъщерите си да се пазят девствени за съпруга си, но не бих настоявала, защото има опасност да изберат някой смотаняк, само защото е бил първи.

# 89
  • София
  • Мнения: 38 426
Случвало ми се е няколко пъти да се влюбя и да се разочаровам сексуално. Имах навремето едно гадже, май за половин година, много свестно момче, на външен вид го докарваше, ама в секса беше гола вода. Е, разделихме се.

Ако бъдещият жених ми плати подобаваща сума /с шест нули поне/ може и да му я пазя. Mr. Green
Иначе - нейна си работа.
Ако тя ме попита - ще си поговорим нормално, по женски.

# 90
  • Мнения: 12 662
Точно разчупването на стандартите води до теми като тази. Никой не е казал задължително.

# 91
  • Мнения: 1 187
Нямам дъщеря (все още). Бих поговорила с детето си, бих му набутала книжки да прочете, за да знае какво да ме пита, но не бих давала съвети дали да се пази или не.
Случи ми се веднъж да се влюбя в едно момче и да се разочаровам от секса с него - явно не си паснахме.

# 92
  • Мнения: 3 716
Точно разчупването на стандартите води до теми като тази. Никой не е казал задължително.
Да, надявам се... Rolling Eyes

# 93
  • София
  • Мнения: 53
Това, което бих посъветвала сина си , ако реши да се жени, е първо да поживее година-две с девойката, било то девствени, или не (и двамата). Така ще проверят не само дали си пасват сексуално, а и дали въобще стават за съвместно съжителство.

# 94
  • Мнения: 3 675
Ако имам дъщеря, тогава ще мисля по този въпрос  Mr. Green.Въпросът ми е може ли да не си девствен/а точно до самата сватба, но да си първата на партньора ти / а дали ти си му първа, тук може и да се поспори/?Почти всички мои приятелки са били в това положение?!И респективно още са в мъжете, няма нищо лошо в това предполагам.

# 95
  • Мнения: 3 675
със същите мъже имах предвид

# 96
  • Мнения: 12 662
Както виждам в момента, темата като цяло се изчерпа! Всички ние изразяваме собствено хипотетично мнение, за бъдещото възпитание на дъщерите, които нямаме, очакваме или имаме, но са на възраст в която едва ли може да се говори с тях за полов живот! Никой като гледам не пише от опит, а какво би направил по принцип (включвам и себе си в това число), което вече губи смисъл и темата забуксува! 

Ей, ама ти сериозно ли? Виждам, че след теб доста са писали. Аз пък имам дъщеря на 23. Живее с приятеля си. А за малките, пък и хипотетични - човек си има мнение как да ги възпитава. А моментът идва по-бързо отколкото си мислим.

# 97
  • Мнения: 6 663
Не, не бих поощрявала или отричала подобно нещо. Първо защото смятам, че това е право на всеки индивид и второ не знам доколко моите разбирания са правилни.
Дори имам сериозни съмнения как точно трябва да говоря със сина ми за сексуалния опит и проби. Направо ще пусна нова тема.

# 98
  • Мнения: 5 940
Мисля си, че бих помогнала на сина ми да разбере, че ако наистина обича една жена, влюбен е в нея, сигурен е, че тя е естествения му избор,  би трябвало да следва природните й представи за правилно. И ако те съвпадат и на двамата, а те сигурно ще съвпадат, да се впускат в пътешествието.
 Не вярвам  в природното, ненасилено съществуване на нито една от двете крайности, освен, ако някой не се омъжи много рано или много късно. Рядко се случва, ако двама наистина са влюбени и  се привличат на всякакво друго ниво, да не си паснат и в леглото.  Но не виждам смисъл и от целенасочано отлагане на това пасване.

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 18:17 от valerie

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 130
Мадам Х - извинявай, че те причислих към хората без опит! Laughing Извинявам се и на други мами, ако има такива в темата, които имат щерки над 13-14години! Просто смятам, че има коренна разлика между това какво смяташ да правиш с детето си когато е на 2 и какво от това ще искаш да продължиш да правиш когато е на 15, а също така и до колко ще успееш да му влияеш след влизане в пубертета... но това тепърва ще трябва да се установи при мен... - това в общи линии исках да кажа!

# 100
  • Мнения: 11 607
Като четях постовете и се сетих.....за момче и момиче от студенските ми години.....Той, а не тя, казал,че за първи път ще им бъде в първата брачна нощ....Гаджета са били от ученическите години, после заедно и студенти.......Тя спяла на леглото си, а той на матрак на пода. След време са се оженили и имали детенце........Тя се съмнявала дали той не е гей, дори карала приятелки да го провокират. Но той издържал! Незнам повече за историята им! Но винаги някак си буди възхищение у мен!

# 101
  • Мнения: 17 546
Добре, че нямам дъщеря! Но дори и да имах мисля, че нямаше да я поощрявам или или не, просто щях да и обясня някои неща и щях да оставя избора изцяло на нея.

# 102
  • София
  • Мнения: 910
Здравейте,аз нямам дъщеря ,но ако имам бих се опитала да съм близо до нея като приятелка- мойта майка се държи така с мен.За поощряване -твърдо съм против-все пак децата имат свой собствен живот и трябва сами да избират,а не да са послушно копие на родителите си.  Simple Smile

# 103
  • Мнения: 3 675
Съгласна съм с 10 цента, че понякога може да влюбен, но да нямате сексуална съвместимост, това се случва, когато има разминавания със сексуалните очаквания на двамата партньори, когато единият се възбужда по-бързо/обикновено това е мъжа/, а жената по-бавно, ако едния е по-активен, а другия е по-пасивен, ако мъжът харесва оралния секс, а жената не, няма смисъл да изброявам още....

# 104
  • Мнения: 3 675
ох, още спя и изяждам буквите сори, имах предвид понякога може да сте влюбени

# 105
  • Мнения: 3 675
Тя се съмнявала дали той не е гей, дори карала приятелки да го провокират.

Не знам защо цари убеждението, че мъжът трябва да е секс терминатор.Ако не отговаря на въпросния идеал или ако е девствен, мъжът автоматично попада в категория хомосексуалист.Все си мисля, че ако беше един мъж такъв, той изобщо нямаше да бъде с жена и няма да може да й направи дете.Сори за отклонението, но този въпрос присъства в почти всички теми за незадоволени съпруги-домакини, където мъжът 1.си има любовница, 2.импотентен, 3.гей.

# 106
  • Мнения: 3 675
Харесва ми също изказването на МамаБелле.То за болестите е ясно, никой не е застрахован, но и душевната болка, причинена от една раздяла или разочарование също трудно се лекува.

# 107
  • Мнения: 39
В днешно време не бих поощрила,когото да било за такова нещо.Кой се пази за съпруга си???Че мъжете да не би да се пазят за нас?? ShockedПлюс това,някой знае ли коя е голямата му любов,ама наистина???????Аз не съжалявам за нито една от моите връзки,защото съм научила много за хората и за себе си.

# 108
  • Мнения: 3 675
Ето, един пример от който се вижда, че въздържанието може и да е полезно нещо за индивида - http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1077378/I-gave-sex-yea … -thing-I-did.html Mr. Green

# 109
  • Мнения: 12 662
Като четях постовете и се сетих.....за момче и момиче от студенските ми години.....Той, а не тя, казал,че за първи път ще им бъде в първата брачна нощ....Гаджета са били от ученическите години, после заедно и студенти.......Тя спяла на леглото си, а той на матрак на пода. След време са се оженили и имали детенце........Тя се съмнявала дали той не е гей, дори карала приятелки да го провокират. Но той издържал! Незнам повече за историята им! Но винаги някак си буди възхищение у мен!

Защо ли не буди у мен. Сексът е нещо нормално и много хубаво. А дали е благословен от поп или служител в гражданското - не мисля, че го променя.

# 110
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ето, един пример от който се вижда, че въздържанието може и да е полезно нещо за индивида - http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1077378/I-gave-sex-yea … -thing-I-did.html Mr. Green

достойно за анкета "бихте ли заменили секса за дълголетие?"

# 111
  • Мнения: 154

Добре де. На теб лично не ти ли се е случвало да се влюбиш в някой мъж преди още да сте правили секс с него.

Личен опит искаш ...ами  винаги първо съм изпитвала някакви чувства /не винаги е било влюбване/ и след това е бил секса. В интерес на истината, не съм се чувствала разочарована.  Rolling Eyes

Ами да де. И аз това казвам. Значи може да е права жената, като казва, че не е възможно да се влюбиш в някой и после секса с него да не ти хареса.

Понеже се допитваш до личния опит, ще споделя такъв. Имах  случай, в който сексът не беше секс изобщо. Възлюбеният ми приключваше 2 мин. след като ме е види и продължение нямаше, дори след огрооомно старание от моя страна. Не беше на 17г., та да си кажа "Ееее, има време, ще се оправи". Представих си съвместния ни живот с мокрите му гащи всеки път, когато ме погледне и ... и ми мина влюбването. Домързя ли ме да се занимавам с него, уплаших ли се, не знам, ама го зарязах.  Embarassed Грубо е, срамувам се, но смятам, че няма как да има трайни отношения между мъж и жена без нормален секс. Та по темата: Не, не бих обрекла дъщеря си на такова мизерстване!  Naughty

# 112
  • Мнения: 3 268
В никакъв случай не бих и говорила такива простотии.Ще я науча да държи на чувствата си и ще и кажа,че човек трябва да е зрял и в главата,за да стигне до секс.Тя така или иначе ще направи каквото иска.

# 113
  • Мнения: 2 478
Нямам нищо против евангелистите,но явно тяхната религия не се развива успоредно със света.
Защото Борко,тази твоя позната,която има 18 -годишна дъщеря едва ли е толкова възрастна,за да не знае,че хората колкото и да са влюбени могат да бъдат сексуално несъвместими.И какво им помага религията тогава?А и какво секса пречи на религията?
По другият ти въпрос:И двата пъти,когато сериозно съм се влюбвала е било духовно и платонично.След това идва секса.
Ако сексуално сме били несъвместими,съжалявам,но влюбването бързо би се превърнало в разочарование.

# 114
  • Мнения: 2 673
Не бих поощрявала дъщерите си да не правят секс, даже напротив. Бих ги поощравяла да правят секс с човека, когото обичат и харесват. БЕЗОПАСЕН секс разбира се. Няма нищо по-хубаво от това.
А се чудя майки, които са решили да опазят момичетата си от секса, та дори ги водят по гинеколози как ще проверят задния двор дали не е бил посещаван, и ако ДА - нека го докажат, защото това е практика особено при определени етнически групи.

# 115
  • София
  • Мнения: 38 426
Когато майките са пазели дъщерите си девствени до брака преди два века, това е било поради една единствена причина - жените не са работили и единственият начин да си осигурят добър живот на себе си и на роднините си, е като се продадат скъпо за брак. А стоката е трябвало да бъде новичка - т.е. девствена.

Сега, когато една жена може да си осигури прекрасен живот чрез работата си, без мъж, тя е напълно свободна да прави каквото си иска със сексуалния си живот!!!

# 116
  • София
  • Мнения: 442
Смятам, че човек трябва да има малко опит в тези работи за да може да си подбере подходящ партньор. А не брака да се разпадне след време поради "несъвместимост в характерите" Тя сама ще се научи да разчита подходящите мъже, но за това се иска опит. Родителите могат да стимулират този опит да е здравословен и не прекалено ранен. Но трябва да го има. Със сигурност човек като вкуси ябълката на греха, възприятията му се променят. Например мислиш си, че този невероятен и колоритен жребец е човека за теб, но след време се оказва, че тази връзка те измъчва. И т.н в тоя дух.

# 117
  • Мнения: 660
Като говорим за сексуална несъвместимост, се има предвид не само очаквания и емоционалност, но и в чисто физическо отношение - размерът има значение, и то двустранно. Не винаги гелчета вършат работа, когато всеки акт е свързан с болка от преразпъване. А и да се правиш, че усещаш нещо, когато нищо не усещаш, също не си е работа.
Айде по-добре всеки ключ да си намери неговата ключалка.

# 118
  • Мнения: 673
Като говорим за сексуална несъвместимост, се има предвид не само очаквания и емоционалност, но и в чисто физическо отношение - размерът има значение, и то двустранно. Не винаги гелчета вършат работа, когато всеки акт е свързан с болка от преразпъване. А и да се правиш, че усещаш нещо, когато нищо не усещаш, също не си е работа.
Айде по-добре всеки ключ да си намери неговата ключалка.
  Много натурално ,но абсолютно вярно. Peace
  Църквата винаги се е опитвала да внуши греховния характер на секса.От тук са тръгнали и предразсъдъците на хората в това отношение. Това в миналото може би е имало някакъв регулативен подзамисъл, но днес просто е смешно и погрешно /поне за мен/ , да не кажа вредно. Naughty Crossing Arms

# 119
  • Мнения: 822
Църквата винаги се е опитвала да внуши греховния характер на секса.От тук са тръгнали и предразсъдъците на хората в това отношение. Това в миналото може би е имало някакъв регулативен подзамисъл, но днес просто е смешно и погрешно /поне за мен/ , да не кажа вредно. Naughty Crossing Arms

Не знам коя църква визираш точно, но искам да ти кажа, че специално в християнството сексът не се разглежда като нещо пошло и лошо - напротив - сексът е част от любовта и е нещо съвсем естествено и красиво и не е непременно свързан с възпроизводството.
Той обаче е поставен в рамките на брака(нямам предвид само  подписа).
Именно, когато излезе извън тези рамки става грозен  - пример - изневяра, порнография, проституция - не ми казвайте, че тези неща са хубави, красиви и естествени   Confused !



# 120
  • Мнения: 673
  Не искам да споря на теологична тематика/ не ме бива особено/. Именно за християнството става въпрос. Света Дева Мария е забременяла с не с помощта на секс Wink и това се тълкува доста широко сред последователите на християнството. Тази молитва , която се чете на 40тия ден след раждане на родилката е именно, тя да се пречисти от греха ,че е забременяла не по начина на Светата Майка.Поне на мен така ми беше обяснено в църквата от отчето , който ми чете молитвата.
   Християнството проповядва любов ,но особено в католическите клонове на плътските желания се гледа като на сериозен грях, затова и техните абати дават обет .

# 121
  • София
  • Мнения: 17
Щом твърдиш, че не искаш да спориш, защо пишеш невярна информация?

# 122
  • Мнения: 673
Щом твърдиш, че не искаш да спориш, защо пишеш невярна информация?
  Просветете ме. Наистина не искам да споря.

# 123
  • Мнения: 3 205
По първия въпрос - да, възможно е двама души много да се обичат и въпреки това да не си подхождат в секса.
По втория въпрос - не, ако имах дъщеря, не бих я поощрила да се пази девствена за съпруга си. Ами ако не пожелае да се омъжи никога? Не бих причинила това и на най-злия си враг, да си умре девствен   Naughty

# 124
  • Мнения: 42
нее,в никакъв случай,но бих я посъветвала да не избързва

# 125
  • Мнения: 304
 Thinkingще я оставя тя да реши- Thinking не бих й се бъркала

# 126
  • София
  • Мнения: 23 072
В никакъв случай не бих поощрявала дъщеря си да се пази девствена за мъжа си! Напротив - не бих я поощрявала да се "хвърли на врата" на първия срещнат... Нека завърти няколко гадженца, пък като дойде времето за принца да си го взима  Peace Така и мене мама ме учеше  Mr. Green

# 127
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 076
Ще я оставя да се пази за когото си иска и за когато си иска. Лесно се живее с мен Mr. Green...
...Само, че преди това задължително ще й обясня колко много ще изпусне.

Аз съм била влюбена в мъж /момче тогава/, с който не си допаднахме в леглото. Разлюбих го на третия път. Факт.

# 128
  • Мнения: 940
"Не е възможно двама души да се обичат и да са влюбени един в друг и да не си допаднат сексуално"

Aбсолютно съм съгласна. Обаче не бих поощрила дъщеря ми (ако имам някога такава) да се пази девствена. Обаче ако иска--нека го направи, аз няма да настоявам.

# 129
  • Мнения: 579
Нямам никакво намерение да се бъркам на дъщеря си,обаче за да са щастливи двама души заедно,трябва да си подхождат не само по интереси,а и по темперамент,а това няма как да стане ясно само с ходене на кафе и на кино...

# 130
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 228
  Не искам да споря на теологична тематика/ не ме бива особено/. Именно за християнството става въпрос. Света Дева Мария е забременяла с не с помощта на секс Wink и това се тълкува доста широко сред последователите на християнството. Тази молитва , която се чете на 40тия ден след раждане на родилката е именно, тя да се пречисти от греха ,че е забременяла не по начина на Светата Майка.Поне на мен така ми беше обяснено в църквата от отчето , който ми чете молитвата.
   Християнството проповядва любов ,но особено в католическите клонове на плътските желания се гледа като на сериозен грях, затова и техните абати дават обет .


Абатите  са резултат от пъпкуване.  newsm12 А пък Светата Майка е заченала от Свети Дух, за да се подчертае неразривната духовна връзка между Бога и хората, дори когато е неосъзната и скрита дълбоко в душите им. 

Аз имам две дъщери. Мнението ми за секса преди брака - не го отхвърлям. Казвала съм им, че когато е правен с любов - прекрасно.  luvbedУважавам девствеността при младите жени. Някога тя е била важна, защото е служела за гаранция, че роденото дете е от съпруга й. family Чист инстинкт за съхранение на собствените гени. Нищо повече.

# 131
  • Мнения: 0
 Възможно ли е двама души да са влюбени един в друг и после да установят че изобщо не си подхождат сексуално...
-Да,възможно е!
От опит го знам.
Бихте ли поощрили дъщеря си да се пази девствена за съпруга си?
-Не!

# 132
  • Мнения: 1 367
Ако имам дъщеря,не бих я поощрила да се пази до сватбата.Хората са казали-котка в чувал не се купува.Мисля,че сексуалното напасване с даден човек няма нищо общо с любовта,ако ги има и двете-чудесно.Но не съм от тези,които проповядват,че секс се прави само с човек,когото обичаш.Имала съм партньори,в които не съм била влюбена и това не ми е пречело,нито пък на тях.През живота си съм обичала наистина само двама мъже, и смея да кажа,че сексът с тях е бил великолерен.Познавам и жени,които се омъжиха за първия си сексуален партньор и имат чудесни интимни отношения.Но всички те са правили доооста секс преди да се омъжат.

# 133
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не  Shocked  освен ако не се ожени на 16 Grinning така щях да отговоря миналата година , сега ,когато имам дъщеря почва да ми пари на подметките newsm78
Абе, то днешната младеж пази Боже  Crazy

# 134
  • Мнения: 3
За пореден път се убеждавам че разните секти които се подвизават
безнаказано у нас успешно промиват мозъците както на младите ,така и на старите..
В 21 век не бих съветвала дъщеря си да се пази за никой,а да си живее живота както на нея й харесва!

# 135
  • Мнения: 37
За пореден път се убеждавам че разните секти които се подвизават
безнаказано у нас успешно промиват мозъците както на младите ,така и на старите..
В 21 век не бих съветвала дъщеря си да се пази за никой,а да си живее живота както на нея й харесва!

"Няма втори шанс за първи впечатления.!!"

Много точно и на място казано! Имам предвид за "втория шанс".
Като чета обаче мненията ви си задавам два въпроса.
1: Как е възможно да има толкова хора, които да казват, че е възможно двама души да се обичат и да не си допадат сексуално?
2: "разните секти които се подвизават
безнаказано у нас успешно промиват мозъците както на младите ,така и на старите.."... чудя се кои секти имаш предвид? Щото и православната църква доколкото знам така мисли. А ако имаш предвид евангелските църкви ще кажа само, че вероятно не познаваш добре българската история. Вероятно за теб те са се появили в България някъде около 90те на ХХ век. Ами ако мислиш така не си съвсем права. В България евангелски църкви съществуват преди страната ни да има своя независима църква (това означава и преди Освобождението). Голяма част от първите български министри след Освобождението са завършили евангелското училище "Робърт колеж". ... 
Моят опит със секса е по-ограничен. Не съм имал друга жена освен съпругата си. Това не означава, обаче че съм се разочаровал след брака. Майка ми не е имала друг партньор освен баща ми и доколкото знам ако въобще двамата са имали някакви неразбирателства те никога не са се основавали на сексуално несходство. Баба ми не е имала друг мъж освен дядо ми и мога да кажа, че двамата много си подхождаха във всеки смисъл. Това няма как да не проличи. Отнася се също и за прабаба ми... И мога да кажа, че всички които съм споменал са били евангелисти.

Чудя се на какво се дължи такъв голям процент "влюбени" хора, дето не си подхождат сексуално?
А дали моят мозък е "промит" ... Ами мисля, че имате за какво да ми завиждате!

# 136
  • Бургас
  • Мнения: 130
Да отговоря аз пък на БориСе - не ми е ясно от къде си информиран за сексуалният живот на собствените си прабаба и прадядо и съответно баба и дядо! И да те попитам не бъркаш ли едно напасване в характерите и добро приятелство с "чудесен сексуален живот"! Още повече говориш за поколения, при които развода е бил почти немислим! Кажи ми тези влюбени твои прародители - колко време и каква дружба са имали преди брака? Според мен говорим за примирение и приемане, че хубав или лош -това ще е твоят партньор! Лично мое мнение е че просто твоите баби са били умни жени и са знаели, че трябва да са  доволни за да могат да водят нормален живот иначе ги чакат кошмарни години! Не мога да се съглася, че това е бил техният личен избор, но такива са били времената! Изобщо обаче не желая да коментирам въпроса от теологична гледна точка и не е важно дали жените са "евангелистки" или не!
А относно върхушката от преди освобождението - не малка част са учили и в т.нар. "Католически" колежи - моят баща е бил във френски католически пансион, до 4-ти клас, след това момчетата или са заминавали за Франция или са отивали в обикновени училища! Моят баща е щял да замине, ако не е била дошла далечната 1944г. А за върхушката за която ти говориш може да се поспори дали са получавали "евангелско" образование или не, но в крайна сметка това не е обект на тази тема!

# 137
  • Мнения: 37
Нямам против да споря, но преди ти да започнеш да го правиш е добре да се подготвиш, защото аз съм подготвен. А за баба ми и дядо ми ... Наистина има за какво да завиждаш, вярвай ми.

# 138
  • Мнения: 579
Е,то и не съм имала друг мъж,освен бащата на дъщеря ми,обаче нито сме женени,нито имаме намерение...

# 139
  • Бургас
  • Мнения: 130
БориСе - не мога да разбера на какво трябва да завиждам на твоите баба и дядо! Ами ако ти кажа най-чистосърдечно, че твоите баба и дядо трябва да завиждат на мен - "вярвай ми" - какво правим? Впускаме се в безсмислено дъвкане на едни и същи доводи!Не виждам също за какъв спор трябва да се подготвям и още повече, защо трябва да те убеждавам в неща, за които всеки си има собствено мнение и разполага с някакви факти! Още повече писах и ще се повторя, че историята не е място за обсъждане тук!
Но както и да е...! Все-пак тази тема е всеки да си изкаже личното мнение, а  моето просто не съвпада с твоето и това е положението!

# 140
  • София
  • Мнения: 3 752
Това са глупости.Отдавна мина това време.

# 141
  • Мнения: 1 800
Да, бих ги поощрила- и сина  и дъщерята си !
Не по религиозни причини, а по чисто човешки причини.
Въпреки, че в 21 век безразборният секс е на мода, той не води до нищо хубаво - има много последствия. Вярно, има превенция за тялото- презервативи, противозачатъчни и прочие(въпреки, че съдейки по броя на абортите, венерическите заболявания и СПИН,явно не е много ефикасна), но няма превенция за душата. Не мога да приема, че ще живееш с някой човек, ще правите секс, ще споделяте живота си и след евентуалната раздяла всичко ще е ок - без рани, без спомени........!Просто ей така, за спорта...!

И, за протокола, чела съм и съм чувала, че е възможно да обичаш някого и да не си паснеш с него в леглото, но не го вярвам. Предпочитанията към конкретни техники, пози, времетраене и т.н. - всичко това се напасва с времето, с взаимни жестове и с много любов. Не вярвам, че може да те присвива под лъжичката само от миризмата на един мъж и после да не ти е хубаво с него в леглото. Просто не си го представям. Може би в случаите на някакво "интелектуално" влюбване, което не включва физическо привличане newsm78 Но аз и това не мога да си представя Confused
И аз мисля така  Peace !

п.п.
А що се отнася до "религиозните" причини - има десет заповеди, чието спазване също вече не е модерно - нищо, че те са залегнали в общочовешките закони и са предписание за един по-добър живот - по-важно е да сме в крак с модата, за да не ни сметнат за задръстени отживелици от Средновековието.....




такова е и моето мнение..

какво ако всичко е наред преди брака, но стане така, че мъжа приживее някаква травма и неможе да задоволява по една или друга причина жена си, това причина за развод ли е? Като се жени човек, не го ли прави за живот, не обещава ли да се грижи за другия и обича и в болест и здраве и там както върви ритуала.... Излиза, че някой се жени или е с някой най вече заради добрия секс? Малко първично ми се струва....

1.На мен не ми се е случвало истински да обичам някой и да не си пасваме в леглото. Както и познавам доста религиозни тук, които са се пазили (мъжа и жената) и нямат проблеми в  секса.

2. да бих поощрявала дъщеря си и сина си....но остава тяхно право да решат кога и какво да правят в живота.


-----------
стига с тия секти бе, кое е секта и кое не е? Една е била Църкавата на Исус, всичко от там нататък е секта в истинския смисъл на думата, това, че някой са от дълго време като католици, православни, протестанти  не ги отделя от тази категория.


# 142
  • Мнения: 2 386
Мъжът ми се прибира вчера и ми казва, че негов колега индиец ще се жени и сме канени на сватба. Питам го за кого, понеже го познавам човека и знам, че живее сам - млад, преуспял програмист, 30+, интелигентен, но сам. За жена от Индия, казва ми моят мъж, която той (колегата) не бил виждал още.  Shocked Така повелявала традицията, но индиецът вярвал в правилния избор на родителите си  #Crazy и освен това щял да има преимуществото да я види преди сватбата (не разбрах на снимка, на живо или как). Девойката е 100% честна, дума да няма. Организирали сватбата от разстояние. Crazy Та, не само девствени на по 30, ами и на сляпо се се вземат няои хора.  Laughing  Не е като да не знам, че има такава традиция.. но все пак е 21 век..
Майтапът настрана, ужасно много ме замисли цялата работа..

И, не, не бих я поощрила. Не бих я продавала и за парцали в мол-а. Едиствено бих я поощрила да го направи тогава, когато се чувства готова с момчето/мъжът до нея, без значение дали е на 15 или 25.

# 143
  • Мнения: 256
Така е, Ева на сцена , повечето южно-азиатци са така. Говорила съм с много от тях, за да разбера този феномен - за мен това си е феномен в 21 век да съществуват уговорени бракове - но ето, факт. Питала съм ги - жените -  какво става ако не са щастливи, казват, че гледат да са щастливи със свекърва си и сестрите/жените на братята на мъжа.
Скоро говорих с една индийка, водим децата заедно на училище, и ми каза, че ще се връща в Индия да се омъжва. Стана ми странно - има дете все пак - каза, че като била в Щатите преди години, се влюбили с някакъв индиец, направили детето, но той бил незаконно там, подписали брак, той си узаконил статута и отишъл да живее при някаква гъркиня. Развели се. Но цялото семейство и приятели в Индия и търсят мъж - намерили и, най-накрая. Обаче днес да замине, утре да замине - не заминава. Накрая един ден ми каза, че брат и отишъл в къщата на въпросния бъдещ жених и ги хванал на калъп с нейната приятелка. Та ... идеята била той да се ожени за моята позната, да си узакони отново статута и да си дръпне изгората от Индия. С две думи - и там са въртели страхотни.
Имах и една колежка от Бангладеш, тя има син на около 20 год и ми сподели, че ако синът поиска от нея да му намерят жена, ще го направи за него, имат си техните общества и независимо на кой континент са - действат според правилата.

Иначе по темата - ако за поощряване - бих, но кой ли ще ме слуша точно за това? По-скоро ще се постарая всячески да води безопасен сексуален живот, и то на възраст, която е приемлива. Отсега работя по въпроса да сме приятелки и да си казваме всичко. Дано успея.

# 144
  • Мнения: 2 587

1: Как е възможно да има толкова хора, които да казват, че е възможно двама души да се обичат и да не си допадат сексуално?



Възможно е - обичат се,при секс единият е постоянно ощетен(все  тая кой),но заради любовта продължава напред.В един прекрасен момент се появява възможност за ново завоевание,в което да намери това от което е лишен вкъщи и си го взима.Следват вече два вариянта: или любовта се прехвърля върху новият субект;или все още се обичат с половинката,но тайно ощетеният си взима своето на друго мяста.Това за любов като на Ромео и Жулиета си е чиста художествена измислица.

По темата - не бих поощтрила дъщеря си да се пази девствена.Но ще се постарая да я науча да води безопасен сексуален живот.

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 08:33 от jmoto

# 145
  • Мнения: 3 886
Това са глупости.Отдавна мина това време.
Подкрепям

# 146
  • Мнения: 37
БориСе - не мога да разбера на какво трябва да завиждам на твоите баба и дядо! Ами ако ти кажа най-чистосърдечно, че твоите баба и дядо трябва да завиждат на мен - "вярвай ми" - какво правим? Впускаме се в безсмислено дъвкане на едни и същи доводи!Не виждам също за какъв спор трябва да се подготвям и още повече, защо трябва да те убеждавам в неща, за които всеки си има собствено мнение и разполага с някакви факти! Още повече писах и ще се повторя, че историята не е място за обсъждане тук!
Но както и да е...! Все-пак тази тема е всеки да си изкаже личното мнение, а  моето просто не съвпада с твоето и това е положението!


Съгласен съм! Определено не сме на едно мнение и е нормално всички да разсъждаваме по различен начин.

Да, съгласен съм и с това, че времената се менят. Но определено няма нищо ново под слънцето. Такива, които да мислят, че "Ромео и Жулиета си е чиста художествена измислица." (имам предвид, че такава любов като тяхната не съществува днес) е имало и докато Шекспир е пишел произведението си. Както и такива като мен дето вярват в истинската любов ще има и след мен. Думата "любов" означава да зачиташ другия повече от себе си. И в този смисъл не мога да приема, че може да има "ощетени" в любовта.

Не ми е трудно да предположа, че баба ми и дядо ми ако не от теб, са били по-щастливи от по-голямата част от пишещите тук.
Защо ли!?
Ами заради тези изказвания от рода на "размера има значение" или "Възможно е - обичат се,при секс единият е постоянно ощетен(все  тая кой),но заради любовта продължава напред.В един прекрасен момент се появява възможност за ново завоевание,в което да намери това от което е лишен вкъщи и си го взима."

Просто за баба ми, дядо ми, мен ... взаимоотношенията в семейството никога не са стояли по този начин. Мнението ми в случая съвпада с това на benson10. Само мога да допълня, че същото се отнася и при невъзможност жената да прави секс. А такива моменти съществуват. Било поради анатомични или физиологични причини. Любовта е много повече от секс. А когато двама души се обичат те намират начин да го изразят.

За българите учили в Робърт колеж ето ти малко информация:
Цитат
"Едни от най-видните политически и културни дейци на България, които реформират българската политика и култура в следвъзрожденския ни период, са именно завършилите Робърт колеж българи. За някои от тях пише New York Times през 1918 г: Константин Стоилов  (министър-председател бел. БориСе), първият българин завършил Робърт колеж, и Т. Иванчов -министър-председатели на Княжеството, Иван Евстатиев Гешов - министър-председател от началото на 20-ти век, Петър Димитров - преподава в Турция след като се дипломира, след което представя България на международно ниво като дипломат, Константин Качов - банкер, който многократно работи в правителствата на Източна Румелия и България, Димитър Икономов - работил за няколко български правителства, Стефан Камбуров - офицер от армията, умира през 1882 г., Стефан Панаретов - сам професор в Робърт Колеж за 43 години, след което посланик на България в САЩ, Иван Славейков от Трявна - министър на информацията и печата, министрите Иван Белинов и Михаил Маджаров (автор на най-добрите, обзорни спомени на българин за колежа), Александър Людсканов, Иван Пеев-Плачков и много други.

http://www.argumenti.net/?p=46

# 147
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
преди около 100 години, сигурно бих... 

# 148
  • Мнения: X
Моят опит със секса е по-ограничен. Не съм имал друга жена освен съпругата си. Това не означава, обаче че съм се разочаровал след брака. Майка ми не е имала друг партньор освен баща ми и доколкото знам ако въобще двамата са имали някакви неразбирателства те никога не са се основавали на сексуално несходство. Баба ми не е имала друг мъж освен дядо ми и мога да кажа, че двамата много си подхождаха във всеки смисъл. Това няма как да не проличи. Отнася се също и за прабаба ми... И мога да кажа, че всички които съм споменал са били евангелисти.

Чудя се на какво се дължи такъв голям процент "влюбени" хора, дето не си подхождат сексуално?
А дали моят мозък е "промит" ... Ами мисля, че имате за какво да ми завиждате!
Какъв късмет, че всички вие като евангелисти случайно сте се влюбвали пак в евангелисти! Наистина истински късмет!
Ами ако случайно се беше влюбил и искаше да се задомиш с недевствена атеистка? Кво правим тогава? Или това е изключено?

# 149
  • Мнения: 277
Не е възможно двама души да се обичат и да не си паснат сексуално.
Психологията дели любовта на различни видове-според отношението между партньорите,което разбира се се изразява в доста неща.Затова много от вас казват,че са обичали някой,но сексът с него не е вървял.Просто любовта им към него не е била любов в истинския смисъл на думата,с всичките неща,които я съставят,а те не са едно или две.Не разбирам и защо девствената влюбена девойка задължително след разочарованието си(в зависимост дали ще има такова след първия път)ще потърси някой друг и това е за нейно добро?Добре,ще може да прави хубав секс,но да обича ще се научи ли?Eдното при едното се добиват с времето,но при другото нещата май не стоят точно така.
А за такъв избор не е задължително да са виновни религиозни убеждения,понякога е до вътрешна нагласа.
Не подкрепям безприкословно клишета като "секс само след брака".По скоро секс само с някой,който истински си заслужава.А как ще се разбере дали една връзка няма бъдеще въпреки първото впечатление?Ами,когато някой от партньорите не отреже другия при първия изникнал проблем...
Хипотетичната ми дъщеря(всъщност всичко това и за момчетата важи) не бих ограничавала,но ще се радвам,ако осъзнае кое е значимото в живота и в случая в любовта.И бих се почувствала ужасно,ако на този етап разбера,че на 15 води полов живот.В никакъв случай не бих я подкрепяла да се води по акъла на някой,когото не трябва или пък да се влияе от не каквото трябва.Бих се радвала,ако иска да се пази за някой,който истински си заслужава.

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 21:17 от Lexи

# 150
  • Мнения: 2 448
Добре,ще може да прави хубав секс,но да обича ще се научи ли?Eдното при едното се добиват с времето,но при другото нещата май не стоят точно така.

Кой определя дали обичаме истински?  newsm78 И какво значи хубав секс? в секса или си удовлетворен или не си, няма хубав или лош като абсолютна категория.

# 151
  • Мнения: 277
Добре,ще може да прави хубав секс,но да обича ще се научи ли?Eдното при едното се добиват с времето,но при другото нещата май не стоят точно така.

Кой определя дали обичаме истински?  newsm78 И какво значи хубав секс? в секса или си удовлетворен или не си, няма хубав или лош като абсолютна категория.

За любовта-то си е до лично усещане,дали напълно си готов да се отдадеш на другия,например.
За удовлетворението-ами,това исках да кажа,с времето можеш да научиш какво удовлетворява теб самия,както и партньора.

# 152
  • Мнения: 2 448

За любовта-то си е до лично усещане,дали напълно си готов да се отдадеш на другия,например.
За удовлетворението-ами,това исках да кажа,с времето можеш да научиш како удовлетворява теб самия,както и партньора.

Възможно е да искаш напълно да е отдадеш на другия, той също да иска да направи това за теб, но не можем да избираме какво да ни харесва в секса и какво не (то си е като вкуса за храната, това че си влюбен в някого не означава автоматично, че обичате да ядете еднаква храна, нали?  Wink ) и тук можем да се разминем въпреки любовта. Т.е. да правим компромиси. Не казвам, че заради любов не си струва, но все пак зависи до колко.

# 153
  • Мнения: 277

За любовта-то си е до лично усещане,дали напълно си готов да се отдадеш на другия,например.
За удовлетворението-ами,това исках да кажа,с времето можеш да научиш како удовлетворява теб самия,както и партньора.

Възможно е да искаш напълно да е отдадеш на другия, той също да иска да направи това за теб, но не можем да избираме какво да ни харесва в секса и какво не (то си е като вкуса за храната, това че си влюбен в някого не означава автоматично, че обичате да ядете еднаква храна, нали?  Wink ) и тук можем да се разминем въпреки любовта. Т.е. да правим компромиси. Не казвам, че заради любов не си струва, но все пак зависи до колко.
Желанието да се отдадеш на някого не идва просто ей така.То идва след доста време,когато познаваш достатъчно добре другия и знаеш,че има какво да ви свързва,че споделяте еднакви виждания,имате еднакви ценности,когато намериш така наречената сродна душа.Изобщо не става въпрос за нещо просто като храната например  Wink И какви трябва да са тези компромиси?Не си ли струва да ги правиш,ако попаднеш на такъв човек?Със сигурност е по-добре да получиш сексуално удовлетвореие веднага,но на каква цена?И защо трябва да се гледа на различията в сексуалното удоволствия при партньорите като на компромис?То си е казано,че когато си влюбен се стараеш да угодиш най-вече на другия,не на себе си.

# 154
  • Мнения: 2 448

Желанието да се отдадеш на някого не идва просто ей така.То идва след доста време,когато познаваш достатъчно добре другия и знаеш,че има какво да ви свързва,че споделяте еднакви виждания,имате еднакви ценности,когато намериш така наречената сродна душа.Изобщо не става въпрос за нещо просто като храната например  Wink И какви трябва да са тези компромиси?Не си ли струва да ги правиш,ако попаднеш на такъв човек?Със сигурност е по-добре да получиш сексуално удовлетвореие веднага,но на каква цена?И защо трябва да се гледа на различията в сексуалното удоволствия при партньорите като на компромис?То си е казано,че когато си влюбен се стараеш да угодиш най-вече на другия,не на себе си.

Пишеш като 15 годишна. Може да са твои изводи, които да се отнасят до теб, но не са абсолютни. Грешиш.
Това, че искаш да угодиш на някого, не означава, че само по себе си, това ще ти докара оргазъм, да бъда по буквална, защото явно не разбираш за какво говоря. И да компромиси може да има, когато няма съвпадение на това, което харесват двама души. И да не забравяме, че в процеса на една връзка хората се развиват, усещанията и желанията им също. В този смисъл , разминаване може да се получи и след време. Тогава пак се стига до въпроса кой и до колко компромиси може да направи.
Това, че обичаме не ни обезличава и да не прави без собствено желание за удоволствие.

# 155
Да ти кажа, гаджето съвсем скоро ще я зареже, така че ще и отпаднат притесненията. И да може двама влюбени да не си допаднат сексуално.
А ако се обичат, те могат и да  се постараят да си паснат.Ако не се постараят, значи не се обичат.Това мога да го потвърдя от личен опит.Аз също съм евангелистка и с мъжа ми бяхме девствени.В нашия случай не беше заради вярата ни, понеже , когато сме  повярвали, някои от нашите връстници вече по 2-ве деца са имали Wink.А защото и двамата , поради възпитанието,  и вътре в себе си  сме имали такива разбирания, търсения, морални ценности...както искаш го наречи.
  И да, отначало имаше разочарование.Но пък и  си беше истинско приключение да се опознаваме  и да  се напаснем.За щастие любовта ни  е истинска, а не временно влюбване, което да се стопи в такъв момент на  несходство.Не беше лесно, но който  никога не го е преживял няма как да  знае, затова и се дават такива необмислени оценки за хората, които се  пазят за  единствения/ната.
   Аз също бих съветвала така дъщеря си.Освен това бих й  помогнала  да осъзнае кое е приоритет в една връзка, как да избира човека с когото ще живее занапред.Да  осъзнае какво е любовта, а не  да се хвърля  в глупави връзки с всеки, който й завърти  главата.Щом аз съм могла, значи не е трудно, иска се желание.
  Освн всичко друго, хората , които живеят по тези морални норми, почти в 100% се женят за други  като тях и там вероятността да не се разберат е минимална.Те намират пътя един към друг и сексуалните различия съвсем не са толкова страшни, колкото се опитват да ги изкарат.Мисля, че ЕГОИЗМА е страшния бич на  сегашното време.Помислете и ще се съгласите с мен.

# 156
  • Мнения: 2 926
Не.Не бих.
Ако един ден имам дъщеря, първото на което ще я науча е да не се жени за първия срещнат и то девствена.
Човек трябва да опита нещата, да се докосне до тях и да избере онова, което най-много му харесва.

# 157
Имам близка роднина, която вече е на 32 г. По религиозни причини иска да се ожени девствена. Е познайте, колко са и дълги връзките, изкарват до първият път, в които мъжът си потърси секс. Еми няма кой да я вземе така и после да проверява, дали ще си паснат в леглото.
Пък и аз смятам, че истинската любов включва и физическо отдаване и привличане, другото е увлечение, или младежко влюбване.
А тази твоя близка, защо изобщо търси връзки  извън  нейния кръг?То  е нелогично, мъж , който не е религиозен да се въздържа  до брака.Грешката си е нейна в този случай.
   Дори и да си паснат физически, такива връзки не просъществуват дълго, това по мои наблюдения.Обикновенно невярващия съпруг или съпруга си хващат пътя, понеже все нещо няма да им  изнася.Те не могат да се  съобразяват постоянно с  мирогледа на вярващата си половинка.Разбирам ги, трудно е.Затова всяка жаба да си знае гьола , според мене Peace.

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 12:39 от gerik

# 158
  • Мнения: 12 662
Ама естествено, че са щастливи, тия девствените, де. Нали не знаят, че има и нещо друго. И аз имах един либовник, дето се тупаше в гърдите. Пък аз си помислих - Горката му жена. А не дай си Боже, да разберат, че има и друго ... 
Има жени, които цял живот не разбират какво е оргазъм.

# 159
Ама естествено, че са щастливи, тия девствените, де. Нали не знаят, че има и нещо друго. И аз имах един либовник, дето се тупаше в гърдите. Пък аз си помислих - Горката му жена. А не дай си Боже, да разберат, че има и друго ... 
Има жени, които цял живот не разбират какво е оргазъм.
В това не си права, защото обикновено тия девствените много повече ценят  партньора си и се отдават докрай.Понеже те не са се раздавали на  тоз и оня , а имат какво да дадват тепърва, за това си помисли.Те нямат  забежки на мисълта, каквото правят го правят тук, сега и с човека , който е най-ценен за тях.И си далеч от истината , че не знаят какво е .По-склонна съм да мисля, че другите нямат идея как са пропуснали голямата торта, докато са опитвали дребни сладки Wink

  Айде, това е от мене, тая , която не знае  какво е... Joy

# 160
  • Мнения: 12 662
Не мисля, че това е торта - в един момент ще свърши.

А изрази от рода - не си права, или Истината е...винаги ми правят впечатление. Не смятам, че съм достигнала абсолютната истина - просто изказвам своето мнение.

# 161
  • Мнения: 2 448
Когато си женен (омъжена) за църквата, сектата или Бог на първо място, а не за съпруга си, тези случаи изобщо не искам да ги коментирам, защото в такъв случай може да усещаш кво ли не, включително и щастие от смъртта на близък, защото смяташ, че се е отървал от мъките и е отишъл вече в рая.
Още не съм дорасла за това, на етап земни връзки съм, а тук на земята любовта и секса все още са различни неща. Т.е. най добрия секс не е задължително да е с най - голямата ти любов. Което не значи, че и такова щастие не може да те сполети.

# 162
  • Мнения: 2 786
Скоро ми се случи да говоря с една позната която е евангелистка и редовно посещава разни евангелски църкви. Цялото семейство са евангелисти включително и дъщеря и която е на 18 г.
Та тя ми разправя, че дъщеря й имала гадже и оня ден я питала дали може да се целува с гаджето си и това не е ли нарушение на църковните правила. Майката беше много горда, че дъщеря и я пита за такива неща дали може да се целува с гаджето си.
Аз и казах в шеговит тон че дъщеря й сигурно и секс още не е правила. Тя подскочи и каза че ЕСТЕСТВЕНО че не е правила секс все още. Нали не е омъжена как да прави секс. Каза ми че дъщеря и била решила да се пази за съпруга си и майка й я подкрепя напълно. Тогава аз и казах че това е много рисковано защото е напълно възможно да се оженят и после да разберат че не си допадат сексуално. И затова е задължително жената да е пробвала мъжа дали става преди брака.
А тя ми извади тогава един довод който ме накара да се замисля и да пусна тази тема.
Каза ми - "Не е възможно двама души да се обичат и да са влюбени един в друг и да не си допаднат сексуално" В мен възникнаха два въпроса:
Първият е - възможно ли е двама души да са влюбени един в друг и после да установят че изобщо не си подхождат сексуално. Любовтта между мъжът и жената не е ли гаранция че те си подхождат всякак. Все пак една жена няма да се влюби в мъж който и е противен и гаден. От тази гледна точка горното твърдение изглежда логично. Но все пак възможно ли е да си влюбен до полуда в някого и после да се разочароваш сексуално.
А втория ми въпрос е: вие лично бихте ли поощрили дъщеря си да се пази за съпруга си девствена. Това отживелица ли е вече и тези майки които дават такъв съвет на дъщерите си мислят ли че могат да им причинят големи разочарования в бъдеще.

Аман от религиозни фанатици, които карат децата си да вършат противоестествени неща  #Cussing out
Разбира се, че няма гаранция, че двама души, които се обичат, ще си допаднат сексуално.
Това са две съвсем различни неща.
Ама тия същите няма да се разведат после, защото и това е грях и ще се мъчат и тормозят цял живот, че и децата си ще увредят.
Аз със сигурност няма да налагам на дъщеря си (ако имам дъщеря) да се пази девствена за съпруга си, както и няма да й налагам да си ляга с всеки срещнат.
Единственото, което ще направя, е да й създам чувство за мяра - да преценява сама дали наистина го иска и дали точно с този мъж го иска.
Ще й обясня предимствата на това да имаш няколко (не прекалено много) сексуални партньора преди брака, за да придобиеш опит и да откриеш какво ти харесва и как ти харесва, също ще й обясня колко е важно да си паснат сексуално със съпруга й.
Със сигурност няма да поощрявам и аплодирам, ако не си подбира партньорите  Crossing Arms

# 163
  • София
  • Мнения: 62 595
Мен ме втриса  от самите думи "да се пази за съпруга си". Нищо лично към авторката, защото наистина такава е приказката от време оно. Какво излиза, да пази своето тяло или част от него като какво - подарък, дълг...? Иначе какво? Като в Средновековието - жената е нечиста и греховна?
Сещам се и за една друга приказка, но по нарудному - никой мъж не е умрял с една жена, нито една жена е умряла само с един мъж. Дори сексът като определение има различни вариации още в миналото. Дали "пазенето" е само физическо или душевно? Дали натискането по кьошетата е секс или само определено действие? Моралът е разтегливо понятие. Едно момиче (и момче) може да има доста богат сексуален опит и да е технически девствено и "да се пази" за съпруга си. Но дали в действителност е "девствено"?

# 164
  • Мнения: 277

Желанието да се отдадеш на някого не идва просто ей така.То идва след доста време,когато познаваш достатъчно добре другия и знаеш,че има какво да ви свързва,че споделяте еднакви виждания,имате еднакви ценности,когато намериш така наречената сродна душа.Изобщо не става въпрос за нещо просто като храната например  Wink И какви трябва да са тези компромиси?Не си ли струва да ги правиш,ако попаднеш на такъв човек?Със сигурност е по-добре да получиш сексуално удовлетвореие веднага,но на каква цена?И защо трябва да се гледа на различията в сексуалното удоволствия при партньорите като на компромис?То си е казано,че когато си влюбен се стараеш да угодиш най-вече на другия,не на себе си.

Пишеш като 15 годишна. Може да са твои изводи, които да се отнасят до теб, но не са абсолютни. Грешиш.
Това, че искаш да угодиш на някого, не означава, че само по себе си, това ще ти докара оргазъм, да бъда по буквална, защото явно не разбираш за какво говоря. И да компромиси може да има, когато няма съвпадение на това, което харесват двама души. И да не забравяме, че в процеса на една връзка хората се развиват, усещанията и желанията им също. В този смисъл , разминаване може да се получи и след време. Тогава пак се стига до въпроса кой и до колко компромиси може да направи.
Това, че обичаме не ни обезличава и да не прави без собствено желание за удоволствие.
Не мисля,че можеш да кажеш дали греша или не.А от последното изречение ми стана ясно,че не съм аз тази,която не разбира.Като казах,че за влюбения е приоритет партньорът му да изпитва удоволствие,нямах предвид,че той самия ще седи "на сухо" ooooh! Нали и неговият партньор ще има същите приоритети,ако става въпрос за истинска връзка.Ще намерят начин да се пригодят един към друг,както gerik каза.
RadostinaHZ,в днешно време,ако някой реши да се пази,не е защото жената се смята за мръсна и такива глупости,причините са съвсем други.

# 165
  • Мнения: 2 448
Lexи, като смяташ, че разминаване при влюбени не може да има, отговори ми на следния примерен казус - двама души, много се обичат , но единия има потребности от секс 1 път седмично да речем, другия всеки ден. Как да се задоволят взаимно без да прави някой от тях компромис? Или това не може казваш да стане, ако се обичат?  Wink

# 166
  • Мнения: 225
 Не, не бих.

# 167
  • Мнения: 957
Разбира се, че може сексуално да не си паснат! Платоническата любов никога не е била по-силна от любовта, включваща и секса! Вече са посочени някои от причините, поради които може да не си допаднат сексуално. Аз лично не бих поощрила дъщеря си да се пази девствена! Първо, защото това е налагане, ограничение. Второ, защото ако се пази за съпруга, последиците могат да бъдат плачевни!
Значи първо ще се пази за съпруга си /а трябва и той да е съгласен да изчака сватбата!!!.../. После, ако не дай си боже нещата между двамата не вървят - сигурно и развод няма да предприеме пак поради някакви подобни предразсъдъци... Какъв живот ще има това дете?

# 168
  • София
  • Мнения: 62 595
Ааа, нали знаете, че мъжете "пазене" не ги лови! Те са по друга линия - не могат да траят и си начесват крастата колкото пъти искат преди сватбата. Въпросът е с коя и как, ако бъдещата булка се дърпа. Laughing

# 169
  • Мнения: 435
Категорично НЕ Naughty

# 170
  • Мнения: 386
Да се пази момичето, но ако не срещне голямата любов- да си умре детствено ли newsm78 ?!

П.П. Имала съм мъж, към който съм изпитвала известни чувства, но след сексуалния провал с него всичко рухна. Имала съм мъж, с който съм правила страхотен секс без да изпитвам никакви чувства към него. Сега съм с мъжа който безкрайно много обичам и който ме удоволетворява сексуално повече от всеки друг с който съм била. Човек трябва да си търси щастието!

# 171
  • Мнения: 467
утре ще чета темата, мисля че има интересни мнения, но сега - Не не бих я насърчавала за такова нещо, но не бих я и принуждавала да си промени решението, ако то е такова. Бих и казала какво и защо мисля по въпроса....пък нейна си работа. Важното е да е щастлива!

# 172
  • Мнения: 3 164
Е, ако не й е отредено да има законен съпруг Mr. Green

# 173
  • Мнения: 1 517
Възможно е двама души да се обичат безумно и същевременно нещата в секса да не са на ниво.
А аз не бих дала такъв съвет на дъщеря си. Едната крайност е разюздано, сексуално поведение преди брака. Другата - пълно въздържание. Не съм привърженик и на двете. Във всичко трябва да има мярка. И мъжът и жената е хубаво да си походят преди брака, да добият известен опит - но да не се оливат (имах съученичка, на която буквално не и излизаха от г*за).
Истината е винаги някъде по средата.

# 174
  • Мнения: 3 716
Lexи, като смяташ, че разминаване при влюбени не може да има, отговори ми на следния примерен казус - двама души, много се обичат , но единия има потребности от секс 1 път седмично да речем, другия всеки ден. Как да се задоволят взаимно без да прави някой от тях компромис? Или това не може казваш да стане, ако се обичат?  Wink
Е, това вече е безсмислено. Лесно е да задоволяваш партньора си всеки ден, а собствените си сексуални нужди- веднъж седмично или колкото там искаш. И да, ако се обичат, това няма да е компромис, а взаимно удоволствие.
Пък и "Господ не е скитач, а е сбирач." казват старите хора. Wink

# 175
  • Мнения: 2 448
Lexи, като смяташ, че разминаване при влюбени не може да има, отговори ми на следния примерен казус - двама души, много се обичат , но единия има потребности от секс 1 път седмично да речем, другия всеки ден. Как да се задоволят взаимно без да прави някой от тях компромис? Или това не може казваш да стане, ако се обичат?  Wink
Е, това вече е безсмислено. Лесно е да задоволяваш партньора си всеки ден, а собствените си сексуални нужди- веднъж седмично или колкото там искаш. И да, ако се обичат, това няма да е компромис, а взаимно удоволствие.
Пък и "Господ не е скитач, а е сбирач." казват старите хора. Wink

Да бе, явно не знаете как чувстват нещата хората, които са слабо сексуални. И примера ми е написан в контекста на темата, че жена е влюбена и девствена, т.е. не знае какви са и сексуалните желания. Ако тя се окаже тигрицата, а мъжа и някой дето казва, че се изтощава и не му се прави секс (защо си мислите само за обратния вариант). Тъй, че Господ няма да слезе и да им посочи това е твоя човек. По добре преди да се обвържем сериозно да сме се опознали поне себе си, какви сме и какъв партньор да търсим.
Варианта да не ти иде отвътре и 5 пъти седмично да се пънеш заради другия,колкото и да го обичаш, е, няма да е приятно, ако е за цял живот.
Имам познати близки семейство, мъжа вечно мрънка, че жена му го тормози за секс и той трябвало да си хаби енергията. Не се смейте, защото и аз първоначално така реагирах, ама се оказа, че с триста зора го навива за един два пъти месечно. А човека си е здрав, прав, че и хубав, тя си го харесва и не иска да ходи с други, кофти работа е. Оженили са се почти деца, на 20 години са имали вече 2 , но вече толкова години все са в спорове, относно неговото нежелание за секс.

# 176
  • Мнения: 3 716
Ако "тигрицата" е влюбена и девствена, адски бързо ще открие какви са сексуалните и желания. По повод изтощения мъж, айде сега, секса не е фитнес, допускам да е изтощен психически, но не и физически  Wink, все пак говорим за хора, които наистина се обичат, а не за моментни влюбвания.
 "Да се пънеш за другия" звучи отвратително и със сигурност не предполага каквито и да е чувства, изобщо е извън темата.
pasinet , трудно е да опознаем партньора си, но е невъзможно да опознаем себе си Grinning.
Всъщност е доказано по 1001 начина, че сексът протича в мозъка, така че ако партньора ти въздейства на това ниво (т.е. си влюбен), няма как да не се получи. По- трудно е да разбереш дали ще останеш влюбен завинаги, но сексът не е критерий за това.

# 177
  • Мнения: 12 662
Ако "тигрицата" е влюбена и девствена, адски бързо ще открие какви са сексуалните и желания. .

Тъй де, за това си говорим. Ама ще е малко късно - след сватбата.

# 178
  • Мнения: 2 448
GeoNadin, не е смешно, казвам ти, че човека просто е такъв, слабо сексуален. Като нещо не ти идва отвътре, какво е освен да е пънеш. Знам, че звучи грубо, но си е така.
Обратния скучай също е кофти, жената да е слабосексуална. Не че не обича мъжа си, но просто няма желание за секс, както и примерно да е по консервативна, да не иска да експериментира, а на мъжа да му се иска.
За това моето мнение, че че двама души трябва да си дадат шанс преди да се оженят да видят дали и до колко си пасват и дали ситуацията им изглежда удовлетворителна, дали биха искали и могли да живеят така. Глупаво е да мислим, че ако в началото на една връзка, когато страстта е най силна, ако тогава нещата са с компромис, че за в бъдеще ще се налага по малко. Не е ли по добре да имаме някакъв опит преди да кажем "да"-то, отколкото после да съжаляваме, че сме се "пазили" до брака?

# 179
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
ей заради това в Иран има законово установен брак от 3 до 6 месеца

# 180
  • Мнения: 2 458
Ха, изумявате ме. Shocked
Нямам дъщеря.
Но е чудно, как бих могла една майка да мотивира дъщеря си да остане девствена? И каква е очакваната компенсация?
Дали ще си я получи в крайна сметка?
А ако имах дъщеря  (ех, ех:D), то бих я оставила сама да прецени кога и как да загуби девствеността си.
Митът за Дева Мария е приоритет на църковничеството. Лично аз не считам, че Бог е бил маниак на съблюдаването и култивирането на  непорочните вагини Simple Smile

# 181
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, така е - църквата има своя трактовка по въпроса. Но въпреки промяната на нагласите тази идея е все още дълбоко вкоренена в културата и дори не опира до активно изповядване на религията. То се е пропило и все още има значение в много райони на страната. Ние тук си разсъждаваме по един начин, но не сме представителна извадка на българското население.

# 182
  • Мнения: 37
Ако си търсете оправдание да наречете съобразяването с другия "сексуална несъвместимост" просто правим СПАМ. Винаги трябва да се съобразява човек с партньора си, ако не с него, то с обстоятелствата, с децата...Ако ще и двамата да са съгласни да правят 9 пъти секс в седмицата пак има съобразяване.

Само да вметна че въпросът е "бихте ли поощрили..." аз го разбирам, тя да иска да се пази, а аз да я подкрепя. Останалото са общи приказки.

Лек ден !

# 183
  • Мнения: 579
Е,тя ако иска-да се пази,на мен какво ми влиза в работата,че да я подкрепям или не?

# 184
  • Мнения: 1 263
Да, бих я поощрила.
Напълно подкрепям мнението на Холограма. Peace
Цитат на: Холограма
...На другия въпрос - ако имам дъщеря: Със сигурност няма да й кажа, че е задължително "да пробва" и "да я пробват", за да не се притеснява за после.
Щях да се надявам, че ще бъде за първи път с мъж, който я обича толкова, че да иска да се ожени за нея и тя да изпитва същото.

А какво щях да й кажа, ако ме попита?
Децата питат повече за това, за което не намират отговори от поведението на родителите, а не от техните приказки.

# 185
  • гр.София
  • Мнения: 380
Според мен за да може една жена да направи правилния избор на съпруг, трябва да има достатъчно опит с мъжете/включително и сексуален/, за да знае какво точно да търси.  Не бих я поощрила да остане девствена до сватбата, защото вероятността да се разочарова и да бъде нещастна е голяма. Не бих възпитала дъщеря си с идеята, че девствеността е добродетел. Относно втория въпрос-възможно е двама души да са влюбени един в друг и да се обичат, но въпреки това да са с различен темперамент,  вкусове и предпочитания и това да доведе до проблеми в сексуалния им живот.

# 186
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 479
Не, бих я подкрепила в нейния избор и бих и споделила(в рамките на позволеното, разбира се) своите наблюдения и опит относно контрацепция, интимни отношения, съвместимост на партньорите в интимната сфера и социалните контакти.

# 187
  • Мнения: X
Аз си мисля, че когато едно момиче "реши" да се пази девствено до сватбата си, това не е някакво случайно решение, ей така дошло й на ум и го решила. Това е последствие на години години възпитание. Нямам предвид само сексуално възпитание, а на всякакво, на детски спомени и преживявания, наблюдения върху взаимоотношението между родителите. То не се взема от нищото.
В едни ситуации това може да е правилното решение, в други - погрешното. И двата варианта имат плюсове и минуси.
Не зная как бих реагирала, ако дъщеря ми поиска да се пази девствена. Може би бих се зарадвала, ако иска да го направи с човек, който обича, а не така само от интерес да види за какво става дума. В такъв смисъл бих искала да запази себе си за човека, в който се влюби. Това не значи, че трябва да е с него за цял живот.

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 11:22 от Анонимен

# 188
  • Мнения: 750
Да бе....да не съм луда!
Ще си хабя детето! Crossing Arms

# 189
  • Мнения: 3 268
Като студентка живеех с едно момиче,много хубаво.Майка й беше казала,че трябва да се ожени за първия мъж.Имаше много ухажори,един от тях дори известен плейбой и телевизионен журналист сега Wink ,но и той не пребори заветния хълм.Тя наистина се ожени за първия,естествено,че правеха секс преди сватбата,глава до глава спяхме все пак,но се ожени за него.Имаше щастлив брак,до преди 2 години,когато той почина от рак на 40 г.

# 190
  • Мнения: 2 784
Бих я поощрила да се пази, докато почувства, че е готова психически, физически и емоционално.Не да се ръководи от моди, подмятания на съученички и т.н. Честно казано притеснява ме, че все повече пада възрастта на която започват сексуалния си живот.
А иначе- не, напротив, бих я насърчила да понасъбере опит преди брака. Все пак трябва да знае какво харесва и какво търси.

# 191
  • Мнения: 93
Бих я поощрила да се пази, докато почувства, че е готова психически, физически и емоционално.Не да се ръководи от моди, подмятания на съученички и т.н. Честно казано притеснява ме, че все повече пада възрастта на която започват сексуалния си живот.
А иначе- не, напротив, бих я насърчила да понасъбере опит преди брака. Все пак трябва да знае какво харесва и какво търси.

Напълно съгласна съм. Не бих забранила директно. Бих дала съвет на детето си и възпитание, което ще я възпре от безразборни връзки. Аз така съм възпитавана. Е, криввала съм понякога, но винаги съм имала едно на ум.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт