Химнът

  • 1 666
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 892
Имелда Маркос, по същият начин нашите освиркаха химна на Холандия, на последния мач между двата отбора за квалификации, играл се на нац. стад. В. Левски. И понеже по стечение на обстоятелствата аз бях сред агитката на холандците, ме беше срам в двойна доза. При всякакви обстоятелства би ме било срам и по ТВ да гледам даже.
В един ежедневник четох статия за наша, емигрантска агитка в САЩ, само че са подкрепяли нац. по волейбол. Изложили са се като кифладжии, агитката де. Освирквания, викания, тъпани, чалги, крясъци......и това е било в зала  Mr. Green
Американците били сащисани. Били си завели дечицата да си погледат мач през уикенда, на забавление с една дума.  Laughing

Верно нема оправия!

# 16
  • София
  • Мнения: 1 783
Tangerine, сз не коментирам футболен мач, сега бавничко ще ти напиша какво коментирам:
Че както снощи, така и много други пъти, родолюбието и националното самочувствие са показни - ако наистина ти идва отвътре, по-малко ще се дереш пеейки, но пък ще си махнеш шапката. Демек уважението не се измерва само с викане. Колко души спират и застават прави на сирените на 2.06?? Когато си у дома сама, правиш ли го? Не ми отговаряй!
Че когато някъде по света, някой обиди наша светиня и ни засегне на гордост, ревем до небесата, но това не ни пречи и ние да го правим на другите.
Същото правим в ежедневието си с хората около нас. чужденците не са играч в случая. Размислите ми са провокирани от гледането на мача.
И понеже не ви харесват обощенията, считайте, че навсякъде, където звучи обощено пише "много наши съграждани, не знам колко много, ама много, макар и не всички"
Офф:
Сега разибрам, че множеството катастрофи са предизвикани от граждани, чудещи как да дадат предимство на колега шофьор, а мръсотиято по улиците, плажовете, полетата ипр. ни ги правят двама-трима души, обикалящи на акорд страната.
И това, че някой футболист си е свършил прилично работата, за която му пращат повече от прилично, отдавна не ме изпълва с чувство за  национална гордост. На всеки добре изпечен от добър професионелист хляб, не му веем байряк.

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 15:12 от Имелда Маркос

# 17
  • Мнения: 335
Авторката, я спретни и един бРъз анализ на това, що през последните години да заведеш детето си на мач в БГ-то е като да го пуснеш на главния площад в Памплона навръх Св. Фермин.

Може и един друг бРъз анализ: дали по стадионите ни напоследък не е  каквото е във властта и в  цялото ни общество през разглеждания период.

Имелда М., ти била ли си на мач в България преди едно-две десетилетия?
Или анализираш "народопсихологията" на "българина" едва откакто той беше внезапно и неподготвено осветен от слънцето на Световната демокрация според както го разбират и огромна част от "гражданите на света", обобщаващи наедро във всяка "образователна" тема из българските форуми.

Представям си как се разкъсваш между българските форуми и английските, италианските, турските..., когато се наложи да обобщаваш народопсихологията на британците, италианците, турците и т.н. покрай феновете на "Ливърпул" от "Хейзъл" през 80-те, на "Ювентус" (от същия мач), на "Лийдс" от полуфинала с "Галатасарай" преди няколко години и т.н. и т.н.


БГ-анализаторите, тип народопсихолози, вие норма ли имате?



# 18
  • София
  • Мнения: 1 783
Холограма, забави се  Hug!

Ходила съм на мач ЦСКА-Стяуа/не знам така ли се пише/, преди 11 години. напълниха ми врата със семки, ама няма да пускам сега тема по този въпрос, споко.
Английските, бимбинистанските  и феновете от Фарьорските острови не ме интересуват, както не ме интересува дали съседа ми си хвърля боклука в кофата, за да правя и аз като него.

# 19
  • Мнения: 335
Мен не ме интересува какво теб не те интересува.
А защо ме занимаваш с обощенията си в спортните си коментари, нанизала очила на психоаналитик.

Стадионите ни приличат на държавата ни в момента.
Другите обобщения от който и да е мач са смешни.








# 20
  • София
  • Мнения: 1 783
А не те свърта да не ме прочетеш, нали?

# 21
  • Мнения: 3 521
Дет` се вика хубаво  е сами да се уважаваме, да уважаваме националните ценности на другите, ако искаме  и те да ни уважават.

Принципно е така, но в случая говорим конкретно за стадион. Нормално е да се вика, нахъсва и окуражава собствения отбор. Противниковия съответно бива освиркван. Такива са правилата на играта. Тичане, ритане и т.н. се подразбират, но във всяко спортно състезание има и резултатът е поне 1/3 от подкрепа от феновете. Запалянковците, които аплодират и замерят с рози противниците не са от полза на един спортист.

п.п. Иначе съм напълно съгласна, че българинът е изключително нетолерантен пич. А вече бих добавила и негостоприемен.

# 22
  • Мнения: 678
Принципно хората отиват на футболен мач, освен за да подкрепят любимия отбор, също така и за да се разтоварят от натрупалото се напрежение, като викат, крещят, използват нецензурни думи и т.н.
Авторката на темата, ако гледа по-често футболни мачове ще забележи, че нашият химн е освиркван намсякъде навън и така наречените европейски фенове са много по невъзпитани от нашите. НИе все още не сме предизвикали "Хейзъл" или пък случките от италианските стадиони.
За освиркавнето на техния химн си имаше конкретни поводи, а именно:
1. Масовото сбиване, което се опитаха италианските лумпени да организират върху български фенове, отиващи мирно към стадиона.
2. Запаленият български флаг.
3, Опитът да бъде взето едно от знамената, разпънати в сектор Г.
Не че съм супер националистка, ама хайде моля ви и да не се изкарваме всеки път, че сме едва ли не най-невъзпитаните и лумпенизирани.
И накрая мога само да кажа
Българи юнаци !

# 23
  • Мнения: 12 662
Аман бе, няма ли край това плюене по българското родно и гъзоблизане на всичко чуждо. Всеизвестно е, че английските запалянковци са най- големите кретени, ама нали имат кралица, не са някакъв балкански боклук, по-аристократично иде.
Ако говориш пред едно дете какви идиоти са българите, дали ще има уважение към химна.

Общи условия

Активация на акаунт