Откога мога да давам цитрусови - портокали, грейпфурти? Също така прясно мляко?

  • 2 328
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 111
Винаги кипвам прясното мляко в микровълновата, преди да го дам на Иво. Ако нещо не му е наред, се пресича.
Напоследък ми дойде повече акъл, и започнах да кипвам по съвсем малко количество. Ако не се пресече, давам млякото неварено, само леко затоплено (вадя го от хладилника). Така не се налага да го охлаждам, преди да го дам за пиене.  Crazy

Хитро, а случвало ли се е да се пресече пастьоризирано мляко?

Ха сега да ви питам нещо Mr. Green
Бихте ли ми казали(тези които дават прясно мляко за пиене) на кутиите пише,че може да не се вари.Вие варите ли го преди да дадете на детето?
Това ми е въпросът Flutter Hug


Правила съм от кремчетата без варене с прясно мляко, не съм го варила предварително. Но го правя рядко, като няма много време, предпочивам кремчетата, които се варят.

# 16
  • Мнения: 5 940
Вече давам портокали. Захраних първо с парче, после три, половин портокал и накрая цял.
Прясно мляко съвсем спокойно също можеш да даваш, както вече са ти казали. Иво просто не го хареса, яде кисело мляко през ден и пие адаптирано всеки ден.

# 17
  • Мнения: 27 524
Вие варите ли го преди да дадете на детето?

He  Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 9 857
Варя млякото,защото купувам домашно такова.Преди това от кутиите не го варях.

# 19
  • Мнения: 4 433
Можеш да даваш Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 15 219
Винаги кипвам прясното мляко в микровълновата, преди да го дам на Иво. Ако нещо не му е наред, се пресича.
Напоследък ми дойде повече акъл, и започнах да кипвам по съвсем малко количество. Ако не се пресече, давам млякото неварено, само леко затоплено (вадя го от хладилника). Така не се налага да го охлаждам, преди да го дам за пиене.  Crazy

Хитро, а случвало ли се е да се пресече пастьоризирано мляко?

Да, аз само такова давам-пастьоризирано, купено, в кутия.
Случвало ми се е да се пресече току-що отворено мляко в срок на годност.
Пастьоризацията не е гаранция за бактериална чистота.
На кипването ме научи свекърва ми-добра, изпитана стара хитринка.  Heart Eyes

# 21
  • BG
  • Мнения: 1 900
Вече можеш.

# 22
  • Мнения: 4 111
....
Да, аз само такова давам-пастьоризирано, купено, в кутия.
Случвало ми се е да се пресече току-що отворено мляко в срок на годност.
Пастьоризацията не е гаранция за бактериална чистота.
На кипването ме научи свекърва ми-добра, изпитана стара хитринка.  Heart Eyes

Благодаря, аз също ще прилагам хитринката вече. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 172
Казват,че може да се дава пълномаслено краве мляко като детето навърши годинка.Аз смятам скоро да пробвам .И аз се чудех за цитрусовите плодове.

Общи условия

Активация на акаунт