Мухъл в стаята на бебето !!!

  • 12 277
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 57
Моля за съвет от няколко дни в стаята на 4 месечното ми бебе се е появил мухал в стаята имаме PVC дограма и се отопляваме с климатик и се получава конденз стъклата винаги са мокри,вече спрях да суша дрехи в стаята,но ефект никакъв мухала пак си се появява но не знам на какво се дължи това и много се притеснявам да не повлияе нещо на детето ми ,моля ако сте имали подобен проблем ми пишете как се справихте с него.

# 1
  • Мнения: 454
Проветрявай добре стаята. Времето все още е приятно, така че можеш да си позволиш да държиш отворено почти през целия ден. Иначе мухъла се маха много лесно с Тризон или Хипохлорид. И двата препарата струват под 1 лв, но са мн. ефикасни. Само трябва да сипеш в шише с пръскалка и да напръскаш засегнатото мяст и всичко изчезва. Трябва да знаеш обаче, че тези препарати са с доста силна миризма и е добре след това да проветриш до пълно измирисване. Най-добре е едно денонощие бебчето да си го гледате в някоя друга стая.

# 2
  • Мнения: 468
Много неприятно- случвало ми се е. Ние решихме проблема с вътрешна изолация, но зависи каква е причината за мухала. Възможно е в резултат на смяната на дограмата, сега да е недостатъчна вентилацията в помещението. Проветрявайте често, може да помогне.

# 3
  • Мнения: 2 401
Майка ми си реши този проблем с апаратчето на Cerezit!

# 4
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз имах мухъл в спалнята по стената и пръсках със Savo!

# 5
  • Мнения: 209
Проветрявай добре стаята. Времето все още е приятно, така че можеш да си позволиш да държиш отворено почти през целия ден. Иначе мухъла се маха много лесно с Тризон или Хипохлорид. И двата препарата струват под 1 лв, но са мн. ефикасни. Само трябва да сипеш в шише с пръскалка и да напръскаш засегнатото мяст и всичко изчезва. Трябва да знаеш обаче, че тези препарати са с доста силна миризма и е добре след това да проветриш до пълно измирисване. Най-добре е едно денонощие бебчето да си го гледате в някоя друга стая.

кошмарна и адски упорита гад. видях се в чудо докато отстраня проблема. мисля, че и ние ползвахме горепосочените продукти. успех

# 6
  • София
  • Мнения: 2 296
Не сме имали подобни проблеми по простата причина,че в нас прозорците не се затварят,дори и през зимата.
А и да се сушат дрехи в стаята на бебето не е хубаво заради изпаренията на прахта за пране и омекотителя.

# 7
  • Мнения: 4 784
За целта използвам Саво антимухъл, но тази година сериозно се замислям за апаратче.

# 8
  • Мнения: 822
Може и фирмата,която е монтирала дограмата да сложи апарат на прозорците за конденза с което да се подобри вентилацията.

# 9
  • Мнения: 349
За мухъла сам ползвала Саво.Много добър препарат, но много силно мирише.

# 10
  • Мнения: 2 131
За мухъла сам ползвала Саво.Много добър препарат, но много силно мирише.
Да, и много трудно се разсейва миризмата. Според мен, ако го използвате, бебето поне 24 часа не трябва да се вкарва в стаята. И в същото време вратите да са добре затворени, защото наистина много силно мирише.

# 11
  • Мнения: 112
За премахване на мухъла използвахме Саво, а за да не се появи отново си купихме влагоабсорбатор. Ползвахме го през изминалата зима и сме много доволни. От 10-ина дни го ползваме пак(лятото не се налагаше).

# 12
  • Мнения: 454
Тези препарати, които съм посочила са в пъти по-евтини от Саво, а ефекта е поразителен. Иначе и ние като премахнахме мухъла си взехме и влагоабсорбатора на Церезит и не сме имали проблеми повече. Дано тази зима дане се появи наново накаква такава гадост.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 356
докато не се справиш с мухъла - разкарай бебето от тая стая! мухълът е много опасен...

# 14
  • Мнения: 433
Подкрепям Jam - мухълът е опасен за бебето, махнете го веднага оттам. Тази седмица ще е топло, използвайте през деня да напръскате с препаратите, които са препоръчали по-горе и да се проветри хубаво, цял ден - защото миризмата от тях също е опасна за бебета и бременни!
Спрете да сушите дрехи в стаята, където спи бебето. Кондензът няма да се махне, но поне можете да го ограничите. Не знам какво отоплявате тези дни, доста топло е, аз отварям прозореца от 10 ч. и стои отворено до късния следобед  newsm78  С бебе на 4 месеца все пак не бих го правила чак толкова дълго, но все пак...

Като по-постоянно решение май ще се наложи да вземете от тези влагоуловители на Терезид, които ги рекламират. И редовно често проветряване. Просто ПВЦ дограмата не "диша" както дървената и затова се получава конденз с остатъчната влага, оттам и вечния съвет за проветряване. Затова и нашите баби са можели да сушат дрехи в стаята с бебето, а ние не.
Важно е обаче да не допускате пак поява на мухъл. Махнете цветя и др. източници на влага от стаята.

Общи условия

Активация на акаунт