какво става когато свършат 40-те дена болнич&

  • 839
  • 4
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 270
Този месец ни се случи да сме доста често болни, все за по два-три дни съм била болнични,и заради детето, и заради мен, но ме притеснява това, че за цялата година имам право на 40 дена да ползвам, а вече почти са толкова и ако пак се разболеем не знам какво ще правим. Съпруга ми не може да излиза да гледа детето, имам вариант да викам баба на помощ, но сега ще ми се наложи да си продължа болничния, защото аз съм болна, на работа не ме искат докато не се оправя напълно и не знам какво следва когато свършат 40-те дена?

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 22:13 от mimet0

# 1
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Няма страшно могат да се взимат болнични. Личният лекар те изпраща с талон за ЛКК, на комисия, която издава болничен. И така всеки път, когато се наложи до края на 2008

# 2
  • Мнения: 1 512
След като свършат 40 дена болничи издадени еднолично от лечният лекар,можеш да ползваш още 180 дни издадени чрез ЛКК ( лекарска комисия) на която те изпраща личният ти лекар.

# 3
  • Русе
  • Мнения: 270
Благодаря  Hug , и дано не се налага  Praynig

# 4
  • Варна
  • Мнения: 676
Не знам дали тази година има промяна, но миналата беше така - 40 дни може да ти изадде еднолично личния лекар, като в тях се включват както тези, за гледане на дете, така и лично за теб. След това имаш още 20 дни, т.е. общо 60 за 1 календарна година и болничния се издава вече от ЛКК.

Общи условия

Активация на акаунт